Göz Makyajı kahverengi gözleer ıcın makyaj onerileri

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)
E

EU3

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU3
Makyaj ile ilgili en çok sorulan soru ‘Göz rengim için en uygun renkteki far hangisidir?’ sorusudur…

Far Seçimi
Genel makyaj önerilerinde kahverengi gözler için önerilen renkler kahverengi, bej ve doğal tonlardır. Gri tonlar, menekşe ve mor da hoş durur. Haki ve zeytin yeşili mükemmel bir kombinasyon sağlar. Bakır ya da altın rengini de korkmadan deneyebilirsiniz.
Gözünüzde elalık varsa yeşil farları da kullanabilirsiniz. Genelde göz renginiz ile aynı renkteki farları kullanmamanız gerektiği söylense de kahverengi gözlülere kahverengi; yeşil gözlülere de yeşil far çok yakışmaktadır. Önemli olan doğru tonu bulabilmektir. Kahverenginin tüm tonlarını rahatlıkla kullanabilecekken mor, yeşil ve mavi gibi renkler konusunda ton seçiminde daha dikkatli olmalısınız.

Kaçınılması Gereken Renkler
Pembe ya da leylak rengi far, kahverengi gözlülerin göz çevresinin şiş gözükmesine neden olur. Bu tabii ki tüm kadınlar ve tüm pembe tonları için geçerli değildir ama risk almak istemiyorsanız pembeden kaçınmalısınız. Aynı şeyler leylak rengi için de geçerlidir. Bunun nedeni de kahverengi gözlü kadınların cilt tonları daha sarıya yakındır ve sıcak bir cilt tonudur.
Oysa ki pembe ve leylak rengi soğuk renklerdir. Pembenin içindeki mavi cilt tonunuzdaki sarı ile çakışarak hoş bir görünüm yaratmaz. Bunun dışında mavi renkte far konusunda da dikkatli olmalısınız. Bu tüm göz renkleri için geçerlidir.

Uygun Göz Kalemi Renkleri
Kahverengi gözlüler mutlaka ya siyah renkte ya da koyu kahvrengi renkte göz kalemi kullanmalıdır. Tabii ki eğer küçük gözlerinizi büyük göstermek ya da bunun gibi başka renkte göz kalemlerine ihtiyacınız olduğu durumlarda bakır, lacivert ve gümüş rengini de deneyebilirsiniz.

• Konu Sahibi EU3
benim göz etrafımda koyuluk olduğu için kahve tonlarını pek kullanamıyorum
ama yeşil müthiş gözüme ençok yakışan renk
o kadar renk denedim en çok yakışan yeşil
hiç yakışmayan pembe, lila ve mavi

• Konu Sahibi EU3
benim gözlerim koyu kahverengi. Bana en çok yakıştığını düşündüğüm renk kesinlikle mavi..

• Konu Sahibi EU3
Ben kahve ve tonlarını kullanıyorum walla geceleride siyah

• Konu Sahibi EU3
benimkinde eLaLık var.. ve kendime en çok yakıştırdıgım yeşiL, mavi ve bakır..

• Konu Sahibi EU3
benim gözlerim de kahverengi. kahverengi, mor ve doreyi çok yakıştırırım kendime. kaydirigubbakcemile3

• Konu Sahibi EU3
benimde gözlerim çok koyu kahverengi göz kalemi olarakkk siyah ve lacivert far olarak parlak açık yeşil açık mavi beyaz uçuk pembe parlak grii

• Konu Sahibi EU3
Bende kahverengi gözlüyüm ve en cok yakıştırdıgım bakır kahve tonları altada mavi kalem sürünce süper oluyo.

benmde gözlerim koyu kahve hatta siyaha yakın fakat ben kendime kahverengi ve pembe renklerini hiç yakıştıramıyorum..en çok mavi yeşil vede gri farları çok severim ve yakışırdakaydirigubbakcemile2..hele bide parlak olursa tamamdırhihoyyyt

benımde gözlerım kahve ençok sıyah ve gri tonlarını kullanıyorum hatta örnek resımlerımı konu olarak acmıştım bakabılırsınız

bana her renk yakışıyor ama en çok mavi ve yeşili seviyorum ben...

normal koyuluktaki kahve göze açık pembe lila ve açık tonlar hiç yakışmıo ama tabi yüzün rengi felanda önemli bu konuda:)

kızlar,kahverengi gözleri mavi tonlarının ön plana çıkardığı bi gerçek.. hakkaten çok güzel duruyor. bende arada mavi kalemle etrafından çerçeve geçiyorum..ama genelde siyah kullanıyorum.. o yüzden iranlı kızlara benzetirler beni :) gayette hoş duruyo. zeytin gözlüye çıktı adım

bende genelde mavi yeşil ve parlak gri kullanıyorum vazgeçmediğim renk siyahtır..pembe lila fln hiç yakışmayan renkler

kızlar çoğunuz kahverengi göze lila pembe yakışmıyor demişsiniz ama ben bu renkleri sürüp eyeliner çekince acayip güzel oluyor. hatta maviden daha fazla hoşuma gidiyor. beyaz tenliyim belki ondanda olabilir.

tabi ki tenn rengi yüzün gözlerin şeklide çok önemli.bende kahve tonları yapıp gölegelendirmeyide koyu kahveyle ypıorum çok güzel oluo.şimdiye kadr çok beyendiğim için siyah kalemi hep içine çekerdim gözümün artık sadece üstüne kullanıorum. ya bu arada bana toprak tonları yani kahve tonlarında mat (simsiz) farlar lazım bildiğiniz bi marka varmı tavsiye edebileceğiniz.çok pahalı olmamalı ama !! varsa bekliorum cevapları sevgiler..

mavi rengi seviyorum iyi oldu gözlerim kahverengi zaten :)

benimde gözlerim kahverengi :)

yeşil renkler ve mavi tonları kesinlikle çok yakışıyor kahverengi gözlülere:dance:

ve tabiki siyah :lepi:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…