kahverengi akinti ?

Bebegim676

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2014
62
3
Merhaba kizlar buay ilk defa yumurtlma donemimden 2 3 gn sonra kahverengi akintim oldu gun boyunca ara ara basina boyle birsey gelmis olan varmi akintinin sebebi ne olabilir ?

Bende yasamistm.ama yumurtlama donemimi hatirlamiyrm.enfeksiyon yada kist olabilir.agrin olmus muydu hic

Hayir canim agrim olmamisti sadece belimde agri var halende var adetin basinda gelen acik kahverengi akinti gibi ayni bilmiorm korkulacak birseymi var acaba
Yok canim ama eger devam ederse doktora git.benim hic bitmek bilmeyen bi enfeksiyonum var.bi ara enfeksiyon hem kadin hem idrar yoluna sicrayinca oyle kahverengi akintim olmustu.eger devam eden bi akinti olursa o zaman sikinti olabilir sadece.her zaman cok buyuk bi problem degil yani

peki bu akinti gebelik belirtisi olabilir mi adete 3 gun kala gelsi se ;(

Merhaba kizlar buay ilk defa yumurtlma donemimden 2 3 gn sonra kahverengi akintim oldu gun boyunca ara ara basina boyle birsey gelmis olan varmi akintinin sebebi ne olabilir ?
YUMURTLAMA DÖNEMLERİNDE AZ BİR MİKTARDA PEMBE YA DA AÇIK KAHVE AKINTI OLABİLİYOR CANIM NORMALDİR

peki bu akinti gebelik belirtisi olabilir mi adete 3 gun kala gelsi se ;(
Yerlesme kanamasi denilen bi kanama oluyor gebelik baslangicinda.genelde pembe oluyor bu kanama ama asagida konu kopyaladim inceleyebilirsiniz.
Ilk

Ilk defa oldu bende belki yerlesme kanamasidir diye umitlendim
bak canum belki asagidaki yazi aydinlatabilir;

Adet öncesi kahverengi akıntı birçok hastalığın işareti ve bazı hormonal bozukluklar dolayısıyla olabilir. Genellikle adet öncesi akıntı aylık adet döngümüzün başlangıcı olduğunun da belirtisidir.

Kahverengi akıntının sebeplerini şu şekilde anlatabiliriz ;
* Bebeğin plesanta yerleşimi akıntıya sebep verebilir.

* Bebeğin büyümesi kendine yer açması ile damarlarda çatlama olur ve kanama kahverengi şeklinde görülür.

* Kahverengi leke ile başlayıp kırmızı kanamaya devam ederse eğer bu düşük riski olduğunu ifade eder ve hemen bu şekilde doktora başvurmalısınız.

* Adet zamanında kırmızı renkte başlayan kanama kahverengi lekelenmeye dönerse bu da adet döngüsünün bittiğini belirtir.

* Adet dönemlerinde adet kanamasını sağlayan rahim mukozasıdır. Bu dokularda yerine yenilerinin gelmesi kahverengi renkte akıntıya sebeptir.

* Doğum kontrol hapları, korunma iğneleri kullanan ve implanonda yarattıkları hormonal dengesizliklerle kadınların bazılarında da adet döneminden önce kahverengi akıntı gelebilir.

* Spiral kullanımında rahim iç tabakasında yarattığı tahrişle adet öncesi kahverengi lekelenme nedeni olabilir.

* Mantar enfeksiyonu, rahim ağzı kanseri ve diğer genital kanserler ender görülmelerine karşın bu kahverengi lekelenmeler gösterebilir.

Adet zamanınızdan önce normal akıntı geliyorsa sorun yoktur. Ama akıntı miktarında, renginde ve kokusunda herhangi bir değişim olursa o zaman hemen jinekoloğunuzu görmeye gitmelisiniz.

Kahverengi renkli akıntının sebebi mutlaka araştırılmalıdır. Ciddi sorunlar ortaya çıkabilir.

Kahverengi akıntıya kaşınma, vajinal kuruluk, cinsel ilişki sırasında ağrı, cilt tahrişi, iştah kaybı, kanama, vajina içinde yanma hissi, depresyon gibi belirtilerde eklenebilir.
Akıntı üreme organlarındaki bazı sorunlarla ilgili olabilir. Bu yüzden mutlaka jinekoloğunuz ile görüşmelisiniz. Adet öncesi kanamalarda ve akıntılarda jinekolojik muayene, laboratuar ve ultrasonografik incelenmelerle kontrol ettirmelisiniz.

bu belirtileri istiyorum yaa. yani sebep bu olsun istiyorum . lütfen ya inşallah sebebimiz budur da diğer seçenekler değildir
Bebeğin plesanta yerleşimi akıntıya sebep verebilir.
* Bebeğin büyümesi kendine yer açması ile damarlarda çatlama olur ve kanama kahverengi şeklinde görülür.

yerleşme kanaması adete 3 gün kala olur mu peki. herkes de olması gerekir mi . yani yerleşme kanaması olmadan hamilelik yaşayan var mı ki. bir de yerleşme oldu diyelim ne zamn testte çıkar bilginiz var mı

yerleşme kanaması adete 3 gün kala olur mu peki. herkes de olması gerekir mi . yani yerleşme kanaması olmadan hamilelik yaşayan var mı ki. bir de yerleşme oldu diyelim ne zamn testte çıkar bilginiz var mı
Bende yerlesme kanamasi olmamisti ve adetten 10 gun sonra test yaptigimda idrarda cikti.ama adetin 1 gun dahi gecse kanda cikar.adetin gelmeden test yapman saglikli degil.test seni yaniltmis olur husrana ugrarsin.biraz daha sabredip bekle bence.ya da supheleniyorsan kan testi yaptir en sagliklisi

evet sonu hüsran olur diye hiç elim gitmiyor korkuyorum . 23 ünde yaparım . hala kırmızılar gelmese tabi.. sabahtan beri tık yok. ilk defa böyle bir şey geldi başıma. adetim tam gününde olurdu hep.

Ha
Rica ederim.insallah bebis kendine yer aciyordurhakkinda hayirlisi canim
hamilelik belirtisi herkezde ayni belirtileri vermeyebilir.ben yine kendimden ornek verirsem adet zamanimdan 1 hafta once durmadan uyuyordum adet zamanim geldi gecti bende uyku hali gecmemisti.goguslerimde cok sismisti ve cok agrim oluyordu.sanki adet olacakmisim gibi agrimda vardi.ama hamile olacagimi ogrenmistim

tabi beklemek çok stresli. forumda dertleşmek ii geliyor :) 10 gün beklemek daha zor olsa gerek

öncesin dedoğum kontrol hapı kullanmışmıydın . ben bırakalı 7 ay oldu . bir de bu ay reglden sonraki günleri ii değerlendirdiğimi düşünüyorum . o yüzden fazlaca bi beklenti oldu. bir de dediğim gibi hiç olmazdı bu tip şeyler olunca .. çok merak ediyorum . ben de de uyku hali var da. o hep oluyor. :) çalışma hayatı malum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…