Poğaçalar Kahvaltilik Poğaça

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.962
30.193
60
Bütün malzemeler sırası ile ekmek makinesine konulur, hamur yoğurma programında hazırlanılır. Makinesi olmayanlar içinde ayni sıralama ile yumuşak pof pof sandviç ekmekleri yapabilmek için hamurun uzun uzun çok iyi yoğurulması gerekiyor. Ben biraz abartarak programı ikinci kez çalıştırarak tekrar yoğurulmasını sağlıyorum, mükemmel sonuçlar alıyorum.
Mayalanmasını beklemeden hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar kopararak şekillendirin, ( bazılarının içine çubuk çubuk kestiğim sosislerden koyup kapattım) İçine pişirme kağıdı serili fırın tepsisine aralıklı olarak dizin, havalar çok sıcak olduğundan hemen mayalanmaya başlayacaktır. Yarım saat sonra üzerlerine yumurta sarısı sürün ben üzerlerine haşhaş tohumu serptim, susam, çörek otuda çok yakışır. 220 derece yaklaşık 15-20 dakika pişirin.
Peynir rendesi ve maydanozu karıştırın, kaşar peynirleri sandviç büyüklüğünde kesin. Pişen sandviçlerinizi keserek içlerine hazırladığınız malzemeleri koyun.
Afiyet olsun efendim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…