kahvaltıda hangi peynir çeşidi verilmeli

ben de keçi peyniri kullanıyorum bir gece önceden suda bırakıyoruz sabahta kahvaltısına koyuyoruz.
ama geçen gün annemin aldığı bir keçi peyniri alerji yaptı duruda anında yüzü gözü kızardı 1 saat sonra düzeldi. ertesi gün acaba peynirden mi diye tekrar denedik yine aynı şeyi yapınca farklı bir keçi peyniri aldık ona devam ediyoruz. yanı peynirden peynire fark var.

biz yeni geçtik ek gıdalara.bebeğim 6 aylık.labne peyniri veriyorum ben.
ama keçi peynirine geçicez bi kaç hafta sonra.

ben kaşar vermeyi düşünmüyorum bence çok yağlı ayrıca içinde ne var allah bilir..labne de katkılı gibime geliyo.normal sütaşın kutuda beyaz peynirinden alıyorum ama şu keçi peynirini bulamadım bi türlü.

kızlar bende tam yağlı beyaz peynir veriyorum yalnız dr.umuzun bana önerisi birgün peynir birgün yumurta sarısı dedi ikisini aynı gün verirsen böbreklerine ağır gelir dedi o yüzden ben bir gün peynir + yarım domates rendesi (yine dr. tavsiyesidir) + pekmez + helva + bir çay kaşığı fındık ezmesi (ama krem gibi olanlardan değil gerçek fındık ezmesi olanı bilirsiniz zaten sizde) ve kaşık maması ile kıvam veriyorum çünkü benim oğluma bebe bisküvisi alerji yapıyor ki bir dünya alerji testi yapıldı alerjili çıkmadı göya ama bisküvi kesin dokunuyor

Bende bugün markette krem tuzsuz lor peynri buldum, sıfır tuz.
Bendede tansiyon var, tuzsuz yemem lazım zaten.
Beraber yeriz kuzumla.
Birde keçi peyniri hakkında şöyle bişey duymuştum,
keçi çok temiz bir hayvanmış, hep ağaç dallarından falan yer ya kendileri, yerden pis bişey yemezmiş.
Yani markalı bişey bulursak, temiz yapıldığına emin olduğumuz, herhalde en iyi keçi peyniri olur bebişlerimiz için.

tahsildaroğlu keçi peyniri alıyorum akşamdan suya koyup sabah veriyorum çokta memnunum, kendimde az yağlı peynir sevdiğim halde arada bir yiyorum tadı çok güzel

ben de kendimize aldığımız peyniri akşamdan suya koyuyorum sabah yediriyorum.labne peynirini denemeyi düşünüyorum bende.
bu arada kaşar peynirine patates püresi koyamazlar.patates karıştırdıkları tereyağdır.ama iyi ve güvendiğiniz bir marka kaşar almazsanız,artık peynirlerin preslenmiş halini yer ve yedirirsiniz

Helva fındık ezmesı mı ?? Ben bunları hıÇ dÜŞÜnmedım aĞır olmazmı yaw

Derinxycim bize dr.umuz tavsiye etti yani bu şekilde vermemi söyledi ama özellikle yumurta ve peyniri aynı gün vermiyorum böbrekleri için ağır gelir dedi diğerlerini hergün veriyorum

kızlar bende kendimize aldığımız inek peynirini suya koyuyorum bir gün önceden 2 -3 kez suyunu değiştiriyorum öyle veriyorum, acaip tuzsuz oluyor zaten. bu arada bebişlerle ilgili olarak değil ama tvde haluk saçaklı söyledi sert peynir alın kalsiyumu yumuşak peynire göre daha yüksek oluyormuş bu dolaylı olarak bebişlerimizi de ilgilendiriyor a.s

keci peynirinin kasar gibi olanini aldim,onu vericem yarindan itibaren.

kizlar keci sutu anne sutune en yakin sutmus.market raflarinda yavas yavs cikiyor.gecen ben migrosta gordumfiyati da pahaliyidi.

Derinxycim bize dr.umuz tavsiye etti yani bu şekilde vermemi söyledi ama özellikle yumurta ve peyniri aynı gün vermiyorum böbrekleri için ağır gelir dedi diğerlerini hergün veriyorum

canım ya beslenme tablosu gibi bişey verdiyse yazıversene buraya.bizim doktoru valla değiştircem artık ya hiiç ağzından zorla laf alınıyo sinir oluyorum.boy ve kilo ölçmeye para alıyo sanki fındık ezmesi ben almıştım fiskobirliğin ama şekerli bişey o çok kötü ben yiyemedim de sen hangisini kullanıyısun bbek için.

bende okadar aradım edirne peyniri bulamadım muratbey kahvaltılık aldım çok güzel tuzu az ama ben yinede ıslatıyorum yumuşacık oglum çok sevdi hep ondan alcam biraz daha büyüyünce çeşidini arttırırım keçi peynirine bakmadım ama bizim memlekette annemler yapıyo keçi tulum ama tuzlu bende tuzsuz yaptırırım artık

Benim de bildiğim ya beyaz peyniri akşamdan suya yatırıp tuzunu alacaksın ya da labne vereceksin. Ben de 8 li labne kullananlardanım..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…