Kafayı yicem galiba

cileklisut0

🍄
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2024
130
32
Kızlar selam ben çıkmazda gibiyim napacagımı bilmiyorum. Evde deliricem galiba.
Eşim tek başına çalışıyor ona destek olmak istiyorum.
Kpss çalıştım bölümüm için sınırda bi puan aldım bunun için nerdeyse 2 sene beklemem gerek olacağı da kesin değil olmazsa bir 2 sene daha.
Özelde iş bulmam çok zor.
Dikkatimi dagıtamıyorum yeni bir bölüm okusam önlisans atama olmuyor o da seneye sınava giricem en az 1 sene evdeyim napacagımı düşünüyorum.
Bebek istiyorum buna kafayı taktım bunu da çok düşünmemek gerek bilmiyorum kafayı yicem evde

Kafam çok karışık ve hepsi için zaman gerek anlatamadım galiba

Evet bunu istiyorum onunla evde olabilirim ama şuan bunaldığım için dikkatimi dağıtıcak bir şeyler arıyorum anlatabildim mi çünkü hamilelik düşüncesine çok odaklanmamak gerekiyor
Herhangi bir ise girebilirsiniz cok secici degilseniz
Ve bol bol gezin cocuk olunca mumkun olmuyor cunku keyfince uyumak gezmek kahve icmek vs

İlle kpss şart mı? Özelde herhangi bir işe girin spesifik iyi bir mesleğiniz yoksa. Çocuk doğduktan sonra siz ne devlette ne özelde çalışırsınız bir daha.

Çocuk düşünüyorsunuz zaten hali hazırda öyle bir fikir varken kpss ile uğraşmak yerine özelde iş arayabilirsiniz. Hamile kaldığınızda da çocuğunuzu büyütürsünüz. Okul çağına geldiğinde isterseniz kpss isterseniz özel sektörü denersiniz.

Maddi durumunuz o kadar iyi değil ki eşine destek için çalışmak istiyorsun.( Her ne olursa olsun ekonomik özgürlük çok güzel o ayrı) Ama bu durumda çocuk yapmak bencillik. Alan dışı iş bulmaya çalış.

Çevrenizde araştırın bazen çok güzel işler oluyor.illa devlet olmak zorunda değil.Hic olmassa part time felan olabilir

Kpss puaniniz 4001 kadrolara yetiyorsa onlara tercih yapin, dhmi gibi guzel kurumlar alan disi alim yapiyor, bircok kurum kendi sinaviyla alim yapıyor ama kpss on kosullu, tsk vb kurumlarda keza oyle.

Ben olsam calismam gereken bir evlilik hayatim var ise (maddi zorunluluk var ise yani) ise girmeden cocuk dusunmezdim.

KPSS için yıllarca uğraşmaktansa ben el becerisi olan bir meslek öğrenmenin çok daha fazla getirisi olacağını düşünüyorum.Ülkenin yarısı KPSS hayali kuruyor,olacak iş değil zaten.

Gecinemiyorsunuz. En kötü bebek bezi 125 lira sadece doğurmak mi önemli. Okulu var istekleri var bir markete giriyorsun 1000lira poşet dolmuyor.
İnsanları demoralize etmeye bayılıyorsunuz. Evde kötü hissettiğim için eşimle bir şeyleri paylaşmak için çalışmak istedim geçinemediğimiz için değil. Rahat olun

Durumumuzun kötü olduğu bez alamayacağımız kanısına nereden vardınız?
Ya hu siz diyorsunuz eşim tek çalışıyor ucu ucuna yetiyor. Çocuksuz ucu ucuna yeten maaş çocukla nasıl yetecek ? Dogurun siz bilirsiniz ! Çalışmanızı isteyen kocanız çocuk olduğu zaman üstünüze titremeyecek her maddi sıkışıklığı size yansıtacak evliliginiz de etkilenecek.yoksa nobetinizi tutacak değiliz hayat sizin ama çocuk büyük sorumluluk.

İnsanları demoralize etmeye bayılıyorsunuz. Evde kötü hissettiğim için eşimle bir şeyleri paylaşmak için çalışmak istedim geçinemediğimiz için değil. Rahat olun
Ben niye rahat olayım, ya da olmayayım. Ben çocuğa üzülürüm o kadar yoksa iki yetişkin insan oturup kuru ekmeği suyla ıslatıp yiyin banane. Kendinize güveniyorsanız maddi manevi tabi ki doğurun.

Ucu ucuna yetiyor dediğimi hiç hatırlamıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…