Kafayı yedirten arkadaş of bir bakınız lütfen, sizce??

elizz0006

Gülümse hayata...
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2014
647
918
Kızlar merhaba uzun süredir siteye bakmaya fazla vaktim yoktu. İstanbul malum okul,ev vs. Hemen konuya geçiyorum. Öğretmenim ve şu an çalıştığım okulda yeniyim 1.5 ay oldu eylülde geldim, okulumdan çok memnunum, Öğretmen arkadaşlarla da aram iyi , neyse bir tane yakın arkadaş edindim diğerlerine göre. Dışarıda kahve içmeye, gezmeye falan da gidiyoruz arkadaşım bekar, otuz dört yaşında ve başından bir yıl önce bir nikah geçmiş ama çocuğu yok sadece bu durumu ben biliyorum o da yeni geldi il dışından Kütahya'dan. Bana bir sıkıntısı olduğunu söyledi, çok kafasına takıldığını, bizim okulda bekar bir erkek hoca var ama yaşı yirmi altı, geçen sene ilk atamayla gelmiş ve başından ne nişan, ne evlilik hiçbir resmi olarak bir ilişki geçmemiş.
Gelelim mevzuya ikisi birbirinden hoslaniyormus, hatta erkek hoca dışarı kahve içmeye çağırmış arkadaşımı. O da işim var deyip kabul etmemiş. Şimdi çok üzgün, sürekli başımdan nikah geçtiğini bilmiyor, zaten arada sekiz yaş fark var, ya duyunca istemezse, ya diyelim ki bir ilişkiye başladık kesin aldatır bilmem ne bilmem ne... sürekli kafasında kurup duruyor, ben onu rahatlatmaya çalışıyorum bir konuş karşılıklı ne olacak belki düşündüğün gibi olmaz diyorum efendi birine benziyor uzaktan. Ama her gün karar değiştiriyor, beni de bunalttı kesin bir karar verse rahatlayacagiz:)) Terapiye gidecek sanırım, kaygilariyla ilgili, psikolog araştırıyor...
Sizce bu ilişki bu kriterlerde olur mu,çevrenizde mutlu olan var mı kadının yaşı büyük olunca sorun olmayan? Belki nikah olayı problem olmaz medeni bir insana benziyor ama fakat yaş farki en büyük kaygısı...
Okuyup cevap yazan herkese teşekkür ederim, ben desteğe devam arkadaşıma, sonuç ne olursa olsun, mutluluğu hak eden ,temiz kalpli biri...

biri 35 diğeri 44 olsa okay. ama 26-34 bana göre nööğğğ olmaz. ama konuda ben yastan çok nikah olayına takılırdım. medeni olmakla işgisi yok. ama nikahtan sonra hemen ayrılmaları bi yıl içinde kadının çok da sağlam adımlar atmadığını hissettiriyor. bilemedüüüm. tabi bu yazdıklarım kişilerin hayatına, karakterine, hayattan beklentilerine göre değişir. dısardan bir göz olarak yorum yaptım sadece

Bence de 26-34 te şu sıkıntı var erkek daha hayatı yasamamis, hormonlar devrede ve gözü cidden kayabilir 20li yaşlardaki kızlara... Tabi arkadaşım üzülmesin diye açık açık söyleyemedim ama durum bu, duygular geçici, mantık kalıcıdır

Bence olmaz yaştan dolayı olmaz, adam 26 yaşında hrmen evlilik falan düşünmüyordur en erken 2 yıl sonra falan diye düşünse kadın 36 yaşında oluyor, arkadaşınız ilişki başlayınca 2 ay sonra evlenelim falan der, çünkü çocuk yapmak için çok zamanı yok bu da onları çıkmaza sokar...ikiside çocuk istemiyordur orası ayrı, arkadaşınız evlilik istemiyordur o zamanda olur yani ama sanmıyorum istemediğini bu kaygıları varsa

Bence olmaz, 26 yaşında bir erkek 34 yaşında bir kadınla genelde takılmayı düşünür, zaten yeni atanmış yeni para kazanmaya başlamış biraz istanbulu yaşamak ister
Yaş farkına takılmadım ben aslında olabilir ama 26 yaşında bir erkek bunu idrak edemez bence, çocuğun yaşı çok genç ve olgun kadınlarla takılmak istiyor gibi

Arkadaşım evlilik doğru kişi olursa düşünürüm, bir tane kızı olması hayalim diyor mesele şu ki askerden yeni gelmiş üstelik bir yıllık öğretmen ve 26 yaşında bana göre doğru kişi olmadığını gösterir,kendi de görecek zamanla bence, duygu yoğunluğu geçince...

Bu arada ben de 36 yaşındayım ve çok fazla benden 7 8 yaş küçük görüşmek isteyen erkek oluyor, ben olumlu bakamıyorum duruma, üstelik bu erkekler ezberlemiş gibi hepsi aynı şeyi söylüyor aaaa ben seni 25 sandım hem olgun ruhlu hem genç gözüken birisin bence yaş farkının önemi yok, çok klasik çok klişe 25 falan da göstermiyorum bence nerden baksan 28 gösteriyorumdur

Bence olmaz. Yaş farkından ziyade erkeğin yaşı küçük henüz ve hiç evlenmemiş ister istemez evliliğe bakışı kadından farklı olacak. Uzun vadede yürümez.

Bir de işin içine aileler girecek diyecekler ki boşanmış kadın senden de 8 yaş büyük tırıvırı, yani 26 yaşında ailesine dik duruş sergileyebilecek kaç erkek var, bunu anca 30lu yaşların ortalarında yapıyolar o da çok aşık olurlarsa vs

Bence olmaz. Yaş farkı çok. Biri 40 biri 48 olsa belki ama 20 li yaş çok genç. Düşünceleri bile uymaz görüştükçe fark edecektir. Baştan iş yerinde olmayacak bir ilişkiye hiç başlamasın derim

Olay evlilik değil ama çocuğun yaşı çok küçük yaşamadan bilinmez tabi ama bence olmaz

Mesele 8 yaş değil, ama 26 -34 olmaz. Hayatın çok farklı yerlerindeler.
Yaş farkına ilişkin daha şimdiden kendini kötü hisseden, kesin aldatır vs.. düşüncelere girecek kadar öz güveni düşük kadınla zaten olmaz.

Nikah sorun değil de, 34 yaşında bir kadın 26 yaşında bir adamı(çocuğu hatta) nasıl çekici bulabilir, onu pek anlamıyorum.

Her ilişkinin dinamiği farklıdır yaşamdan bilemeyiz ki

Nikah sorun değil de, 34 yaşında bir kadın 26 yaşında bir adamı(çocuğu hatta) nasıl çekici bulabilir, onu pek anlamıyorum.
Ya erkek çok ısrar ediyormuş, arkadaşım da 26-27 gösteriyor minyon tipli ama tabi kafa yapısı falan fiziksel görünüşe bakmıyor, arkadaşım terapi alacak ankiyesete sorunu var ve evlenmeyi dusunmesem görüşürüm ama evlenip çocuk sahibi olmak istiyorum düşüncesi problem asıl

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…