kafana takarsan hamiş olamazsın da nasılllllll

aykara2

Guru
Kayıtlı Üye
25 Mart 2008
732
2
arkadaşlar herkes aynı şeyi söylüyor.kafana takarsan hamile kalamazsın....ama nasıl takmıycaz.kimse nasıl takılmayacağını anlatmıyor.bunu aşan varsa yardım etsin lütfen.

arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.tecrübesi olanvarsa paylaşsın lütfen

aykaracım bu söylediğini henüz bende başaramadım ama başaranlar diyorki başka şeylere konsantre olun gezin, spor yapın yani bir faaliyetle meşgul olunki aklınıza gebelik gelmesin... ama dediğin gibi bunu uygulamak biraz zor valla ben her nefes alışımda düşünüyom desem abartı olmaz sanırım...

Aykara bana da cok sacma geliyordu diyenler icin..
ama gercektende oyle cevremde örnek olarak interneten realden bir cok kisi oldu..
En yakin arkadasim 2 sene denedi olmadi kafaya takti uuzuldu kimsenin hamile oldugu haberlerini
bile dayanamiyordu iki senenin sonunda turkiyeye gitmeye karar verdi kontrol icin artik tedavi gorecekti burdaki doktorlara guvenmiyordu..ve aklinda hamileligi sildi cunku bir ay sonra turkiyeye gidecekti..
umudunu oraya baglamisti..tam doktara gittigin gun regl olmasi gerekiyordu uzuluyordu kontrolu biran once olmak istiyordu..neyse gitmis doktora iki gun geciktim demis bu normaldi onun icin cunku 10 gun bile gecikiyordu hamile saniyordu ama malesef hamile olmuyordu..doktor bakmis veeeee
size yilbasi hediyesi geldi demiss..4 haftalik hamileydi simdi ise 17 veya 18 haftalik hamile..

bende ilk başlarda kafaya çok takıyordum her regl oldugumda hüngür hüngür ağlıyordum psikolojim acayip bozuluyordu ama zaman geçtikçe alıştım olgunlaştım şimdi kafaya takmıyorum akışınına bıraktım herşeyi. zamanı gelince olur diyorum allahımın bir bildiği vardır diyorum uzun zamandır takmıyorum kafaya ama yine olmuyor yine olmuyor tabi mutlaka etkiliyordur ama artık bu kafaya takmama olayına da inanmamaya başladım taktım olmadı takmıyorum yine olmuyor sadece şuna inanıyorum yüce allahım doğru zamanı biliyor ne zaman vereceğini biliyor o ne zaman isterse o zaman olacak diyorum

duygucum allah tez vakitte gönlüne göre verir inşallah minnacık bebişini kucağına alırsın canım

teşekkür ederim ceylancım seni arkadaş listeme eklicem kabul et tamam mı

ok duygucum ekledim cnm ben yeniyim sitede gerçi çok fazla bilgim yok bu konuda.bi hatam olursa kusura bakma canım.sen ne kadardır bekliyosun canım minik bebecik için.ben yeni düşünmeye başladım henüz hazırlıklarımı yapıyorum diş tedavisi malum o yüzden şu an henüz deneyemedik hiç bana neler tavsiye edersin hazırlıklar aşamasında canım

ceylancım ben düşüneli tam 17 ay oluyor ama hala bi sonuç alamadık hemde hiç bir sorunumuz olmamasına rağmen bütün testlerimiz yapıldı doktorumuz yeni evlenen çiftlere 2 yıl süre verdiklerini ve 2008 sonuna kadar beklemem gerektiğini bu süreden önce tedaviye başlarsam hem maddi hem manevi bakımdan kaldırmayacağımızı söyledi bende bütün sabrımla bekliyorum kafaya takmamaya çalışıyorum folikasit içtim eşime keçiboynuzu kürü kullandım işte bacaklarımı diktim yastık koydum yataktan hemen kalmadım falan filan anlayacağım bir sürü şey denedim olmadı artık akışına bıraktım allahım ne zaman vereceğini bilir zamana bıraktım doktorum sizin %90 normal yolla çocugunuz olacak dedi sene sonuna kadar olmazsa ne gerekirse onu yapacaz allaha şükür bir sorunumuz yok sadece sana tavsiyem bilmiyorum çevrene söyledin mi ama bana kalırsa bu çocuk olayını kimseye söyleme ben herkeze söylediğime pişman oldum neden dersen uzun süre oldu insanlar sürekli soruyo ne oldu hala yokmu bebek yokmu hani düşünüyordunuz yoksa bi sorun mu var sen hemen yataktan kalkıyormsun yoksa falan... doktora gittin mi bi sorun mu var.işte bunlar insanı çok yıpratıyo çevre artık bunların çocugu olmuyo diye düşünmeye başlıyorlar tedavi olsanıza çok sitiyorsunuz madem bebek diyorlar insanlara açıklama yapmak zorunda kalıyorsun bi dünya.sonra psikolojik olarak yıkılıyorsun.ben bunları yavaş yavaş atlatmaya başladım normal yolla olacağına inanıyorum sende lütfen 5veya 6 ay olmazsa sorun yapma 2 yıl olmaması normal artık yoksa psikolojin bozulur ben bunu yaşamış biri olarak bunları tavsiye ediyorum sana

canım tavsiyelerin için teşekkür ederim ben bu düşüncemi sadece anneme söyledim ve kesinlikle kimseye söylemeyeceğinden eminim canım açıkçası ben bunu eşime bile söylemedim henüz çünkü o eminim çok acele edecektir çünkü tam bir çocuk hastası.birkaç ay kendim bi deneyeyim bakayım diyorum eşimin haberi olmadan olursada sürpriz olsun diyorum birkaç ay deneyip sonra ona söylemeyi düşünüyorum sence hatamı yapıyorum canım söylemelimiydim eşime.şu an zaten dediğim gibi mümkün değilde diş tedavisi dolayısıyla tedavim bittikten sonra dk ilacımı da bırakayım diyorum allahım inşallah seni bebişine yakın zamanda kavuşturur canım

inşallah canım bana kalırsa söyle çünkü bu önemli ve çok güzel bir karar yani sonra hamile falan kalırsın eşin diyebilir yani kendi kafana göre niye böyle bir karar aldın diye tamam çok isteyebilir belkide tepki vermez ama bence bu fikrini paylaş eşinle çünkü bu hayatınızı etkileyecek bir karar canım ya aslında ben sana yada sen bana özel msj yazabilirsin hatta bana yazanlar var ziyaretçi defterinde ama ben sana öyle yazayım dedim özel yazışalım ama sende ziyaretçi msjları diye bir yer yok bi kontrol et istersen ama sen benim ziyaretçi defterime yazabilirsin inşallah çok çabuk hamile kalırsında benim yaşadıklarımı yaşamazsın

ark. on line kimse yok . ben de birilerine ihtiyaç duyuyorum size katılabilirmiyim bi on on beş dakika hamilelik belirtileri ile ilgili sıkıntılarım var yardımcı olurmu sunuz ki

canım ya bende çok yeniyim hiç anlamıyorum ki onlardan henüz denemedim bile ama forumun önceki sayfalarında bu konuyla ilgili başlıklar görmüştüm canım

okudum hepsini nerdeyse ... soruda sordum dün ama cevapğ alamadım ki

bilmiyorum yardımcı olabilirmiyim ama bide bana sor istersen belki de duymuşumdur birşeyler senin merak ettiğin şeyle ilgili sanmıyorum ama eğer çok merak ediyosan sorabilirsin canım

mesala ben 8-9 gün adet gecirdim hemde yoğun bir şekilde ama hamileymişim gibi geliyo... ve en son ilişkimi nerdeyse bir ay önce yaşadım ve korunark

napalım canım üzülme elbet bana yardım edecek biri cıkar bu gece. yidede çok saol ilgilendiğin için

gulum ne demek istedin bi daha sorarmısın ben pek anlamadım ne demek istediğini

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…