✨🤲🏻Kadir Gecesi KURAN'I KERİM GRUBU🤲🏻✨

Canım bu hatim duasını herkes mi yapacak nasıl olacak anlayamadım bi anlatabilir misin?

Bide haftaya hangi cüz okunacak sırayla mı gidecek artık yani bir sonraki cüz mü? Bide bu hafta ilk sıradaki arkadaşa mı bağışlanacak? kafamda deli sorular

Canım katılan herkes adına bağışlanacak yapılan hatimler. Bu hafta 18.cüzü okunduysa bi sonra ki hafta 19.cüzü okuyacak bu şekilde bir üst cüze devam edecek yani. 30.cüzü okuyan kişi hatim duasını yapacak. İlk sayfada yapılışını yazdım ben duayı yapacak kişiye isteyen arkadaşların isim ve kısa dualarını paylaşacağım o listeye göre herkes için bağışlanacak inşallah

Tamam canım anladım çok sağol peki ana sayfadaki secde ayetleri dediğin ne oluyor

KURAN'I KERİM HATMİ

. .

SON GÜN

Katılan Arkadaşlar ;

1.cüz B Buluts34
2.cüz Ssevincli Ablası
3.cüz Ssevincli Komşusu
4.cüz ohbb
5.cüz H M
6.cüz zey_nep
7.cüz Z Zerre
8.cüz Cookiie
9.cüz Ceren0134
10.cüz Meybuz
11.cüz burcusami
12.cüz Blue_Peri
13.cüz R rana20
14.cüz M MaviMabellee Annesi
15.cüz SoLeiL12
16.cüz i p e k
17.cüz HejaR12
18.cüz mutlulukbenihicbirakma Kardeşi
19.cüz Nana929
20.cüz kavs-i kuzah
21.cüz Tavuk_suyu_
22.cüz Teneffus Zili
23.cüz E Ebruazra
24.cüz @Ada-anne
25.cüz K Kirazxyz
26.cüz Z zinciriye
27.cüz Mintimint
28.cüz Morrmeneksee
29.cüz Ruzgarruya
30.cüz Asiltutku

@muhursuzpusula (mazeretli)

HATİM DUASI NASIL YAPILIR ;
Hatimden önce üç İhlas suresi okunur ve arkasından tekbir getirilir. "Allahu ekber Allahu ekber, lâ ilâhe illallahu vallahu ekber, Allahu ekber ve lillahil hamd" denir.
Daha sonra Felak suresi okunup aynı tekbir getirilir. Sonra Nas suresi okunarak tekbir getirilir. En son Fatiha suresi ve Elif lam mim (Bakara'nın ilk sayfası) okunur ve arkasından hatim duası okunarak en sonunda yine Fatiha okunarak bitirilir.

Kuran-ı Kerim’de aşağıdaki cüzlerde SECDE ayetleri vardır;
9. CÜZ - A`raf sûresi - 206
13. CÜZ - Ra`d Sûresi - 15
14. CÜZ - Nahl sûresi - 49
15. CÜZ - İsrâ sûresi - 107
16. CÜZ - Meryem sûresi - 58
17. CÜZ - Hacc sûresi - 18
19. CÜZ - Furkan sûresi - 60
19. CÜZ - Neml sûresi - 25
21. CÜZ - Secde sûresi - 15
23. CÜZ - Sâd sûresi - 24
24. CÜZ - Fussılet sûresi - 37
27. CÜZ - Necm sûresi - 62
30. CÜZ - İnşikak sûresi - 21
30. CÜZ - Alâk sûresi - 19

Bu gece sakin sakin okucam canım okuyunca yine bildirim yapacam

Kızlar benim kendi hatimim vardı 7. Cüzde kalmıştım onda. Sonra burdanda 7. Cüzü aldım okudum ya kendi hatimimde ilerlemiş oldumu. Yoksa kendi hatimim için ayrımı okumam gerek

Kızlar benim kendi hatimim vardı 7. Cüzde kalmıştım onda. Sonra burdanda 7. Cüzü aldım okudum ya kendi hatimimde ilerlemiş oldumu. Yoksa kendi hatimim için ayrımı okumam gerek
Yok canım o senin niyetine olan hatmin bu ayrı onun yerine geçmez

Hayatım sen 7. Cüzü mü okudunliste de 7. Cüzde benim adım yazıyor bende az önce 7. Cüzü okudum bitirdim

Yok canım o senin niyetine olan hatmin bu ayrı onun yerine geçmez
He tamam bende öyle düşünmüştüm ordaki kaldığım yeri bozmamıştıö ama yine bi sorayım dedim, çok teşekkür ederim canım
Hayatım sen 7. Cüzü mü okudunliste de 7. Cüzde benim adım yazıyor bende az önce 7. Cüzü okudum bitirdim
Yok zerrem 8. Cüz benim onu okuyorum. 7nin devamı ya ondan sordum problem yok bebeğim Allah kabul etsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…