Kadınlar ve Hacamat

mesmerina

Guru
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2011
362
22
Kadınlar ve Hacamat

Hacamat hakkında internette dolaşarak epey bi bilgi sahibi olabilirsiniz. Onun için ben burada özet geçip bazı batıl inançları ve teknolojinin getirdiği inançsızlık sonucu oluşan ön yargılara cevap vermeye çalışacağım. Ben burada bilfiil hacamat yapan biri olarak sadece nette bulamayacağınız ve tecrübe ile sabit olmuş bilgileri sizinle özet gecerek paylaşacağım

Hacamat :
Deri altındaki birikmiş, damarda dolaşmayan, atıl kalmış, vücuda zararlı ve biriktiği noktada ilgili organa zarar veren pis kanın ve toksik maddenin vücuttan dışarıya atılması işlemidir. Bu işlem eskiden yenmesi helal hayvan boynuzları ile şimdi ise bardak veya daha teknik bi şekilde plastik havalı vakumlar ile yapılıyor. Her ne şekilde yapılırsa yapılsın vakumlama ile yapıldığı için kullandığınız alet steril olmasa dahi vukum etkisinden dolayı mikropların deri altına veya damara gitmesi imkansızdır. Bu yüzden hacamatta mikrop asla bulaşmaz. (Aklınıza gelebilecek kan yoluyla bulaşan hastalıklar ve iltihaplar asla olmaz)

Hacamat iki türlüdür.Kuru hacamat (Dry Cupping), Kanlı/ıslak hacamat(Wet Cupping). Kuru hacamat nenelerimizin “bardak çekme” dediği olaydır.

Arap çoğrafyasında bu işe hijame, Güney afrika ülkelerinde (Malezya ve Endonezya) bekam denir , gavurlarda buna cupping therapy derler. Yanlız buarada önemli olan şudur.Gavurların yaptığına kuru hacamat (dry cupping) denir.Hacamat.

Dini olarak bakarsak olaya hacamat resulullahın çok önemle tavsiye ettiği ve bizzat uyguladığı bi tedavi yöntemidir.

Hacamat yapan kişiyede haccam denir.

Hacamatın belirli günleri (pzt,Salı,prş,Pazar) ve şartları vardır.Her zaman yapılmaz.(Bu bilgileri netten kolayca öğrenebilirsiniz)
Haccam hacamat yapılacak bölgeyi genelde jiletle ince ince keser veya lanced pen (kan şekeri ölçmek için parmakları delen kalemler) ile ilgili bölgeyi deler. Sonuçta delik veya kesik atılacağı için isteyen matkapla delsin(Önemli olan hastayı incitmemek)

(Resimde gördüğünüz gibi %100 başarı sağlanamadı ama bence %90 düzeldi. karar sizin )

Hacamat normal şartlarda damardan kan verme işlemi ile kıyaslanamaz. Çünkü kan verme işleminde temiz kan kollardan alınır. ama Hacamatta ise hem deri altından hem toplar damardan hem atar damardan pis kan ve toksik madde alınır.

Burada önemli olan konu kadınlar ve hacamattır. Bazı çok bilmişler şöyle der “Kadın zaten adet görüyor hacamata ne gerek var”. Adet kanı ile vücuttan herşey atılamaz. Eğer adet kanı ile her şey çözülse idi kadın hastalıkları denen bişey olmazdı.

Hacamat şu anda Afganistan Pakistan Malezya Endonezya gibi yerlerde ilaçsız tedavide %90 varan başarı sağlamaktadır. Tedavi edemediği hastalık var mıdır? Elbetteki vardır. Ama istisnalar kaideyi bozmuyor. Şartlara uyulduğu taktirde doğru teşhis ve doğru noktalardan yapılan hacamat %90a varan başarı gösteriyor. (Eklem yerlerindeki kırık kemik parçaları haraketli mafsala ağrı verir. Bu hacamat ile değil cerrahi operasyon ile tedavi edilir)

Mesela doğru bir teşhis örneği:

(aşağıdaki semptomplar PCOS başlangıcıdır.
  1. Saç dökülmesi
  2. omuzda sivilce
  3. kulakta sivilce
  4. Ayakların kokması
  5. Bel bölgesinde yağlanma

Sebepleri arasında ekseriyetle Gazlı ,asitli içecekler + MSG (namı değer çin tuzu) içeren gıdalar (mesela hazır çorbalar)

Resulullah (S.A.V) : Aç karnına 40gün boyunca 21 kuru üzüm yemek ölümden başka her derde devadır. Ben bunu uyguladım 40. Gun hiç biişey olmadı yada ben farketmedim. İnat ettim 120 evam ettim 120.gün sonunda reflum geçti. Belki daha bilmediğim bi kaç sorunumda iyileşti ama ben sadece refluyu fark ettim.

Bu şekilde resulullahın bazı bitkileri ve tadavileri ne şekilde kullanacağımız tavsiyeleri var ama bazılarının kullanım şeklini söylememiş ümmetin bulmasını istemiştir.Yani cevheri göstermiş onu kullanmayı ümmete brakmıştır. Mesela çörekotu bal ve hacamat , bunların çoğunu ne şekilde ne zaman hangi hastalıkla için kullanacağımız söylemiştir.
İşte bu yüzden kimyasala ilaç sanayini dayattığı kimyasal ilaçlarını kullanmamak adına doğal tedaviden yanayım.( Çünkü bu kimyasallar bir yeri düzeltip on yeri bozuyorlar. )

İşe bu mucize tedavi formulu : Hacamat + Bal + Çörek otu + kuruüzüm şeklindedir.
Kan vücudun her noktasına ulaştığı için öncelikle hacamat sonra diğer tedaviler önerilmektedir. Hacamatın hiç bir faydası bile olmasa sadece kan dolaşımını düzenlemesi yeterli bir sebeptir.

Tiroid sorunu için tedavi olan birisi

Kuru hacamat

Deri hastalığı için :

Adet ve yumurtalık sorunları için :

Kan basıncı ve uykusuzluk için

Tecrübe ile sabit tedavi edilmiş hastalıklar
  1. Romatizma
  2. Diz Ağrıları
  3. Ödem
  4. Siyatik (Kalça ağrıları)
  5. Sırt Ağrısı
  6. Diz ve omuz Ağrıları
  7. Gut Hastalığı
  8. Rheumatoid Arthritis
  9. Kısmi felç
  10. Quadriplegia
  11. Kas Spazmı
  12. Zayıf Kan dolaşımı
  13. el ve kol karıncalanma
  14. Ayak karıncalanma
  15. Karın ağrısı
  16. Bağışıklık sistemi zayıflığı
  17. Hemoroid
  18. Göt Çıbanı
  19. Prostat sorunları
  20. Prostad büyümesi
  21. Sertleşme Sorunu
  22. İktidarsızlık
  23. idrar yolu problemleri
  24. Kronik Öksürük ve
  25. Akciğer sorunları
  26. Hiper Tansiyon
  27. Yüksek kan Basıncı
  28. Mide Problemi
  29. Ülser
  30. Böbrek Sorunları
  31. İBS (Bağırsakta şişkinlik)
  32. Karın krampları
  33. Soğuk algınlığı
  34. ishal
  35. Kabızlık
  36. Endişeye Bağlı bağırsak sorunları
  37. Kronik Kabızlık
  38. ishal
  39. İstek dışı idrar kaçırma
  40. Depresyon,uykusuzluk,Asabiyet
  41. Angiospasm ,Damar Sertliği
  42. Gastrit
  43. Aşırı Uyku
  44. Ayak Alerjisi
  45. İçi kaşınan Hassas apseler
  46. Kalp Sorunları
  47. Diyabet
  48. Karaciğer ve safra kesesi sorunları
  49. Varis ve damar şişmesi
  50. Varicocele
  51. Fil hastalığı
  52. Deri hastalıkları
  53. Kilo sorunu
  54. Zayıflık
  55. Selulit
  56. Kısırlık
  57. Tiroid Sorunları
  58. Migren
  59. Göz Hastalıkları
  60. Göz Bozukluğu
  61. Bulanık görme
  62. Göz sinirlerinde körelme
  63. Göz Tansiyonu
  64. Katarakt
  65. Zayıf göz
  66. Gözde Yanma
  67. Gözyaşı ifrazatı
  68. Gözde Duyarlılık
  69. Bademcik
  70. Boğaz
  71. Diş
  72. Orta Kulak Problemleri
  73. İşitme zayıflığı,
  74. işitme sinirlerinde yanma
  75. Kulak çınlamashı
  76. Burun Sinusleri
  77. Sinir iltihabı
  78. Dikkat ve konsantrasyon
  79. Klinik hafıza kaybı
  80. Konuşamama
  81. Sigara brakma
  82. ihtilaç
  83. Zeka geriliği
  84. Beyin hücre kaybı
  85. Vajinal kanama
  86. Anormal adet zamanı
  87. Kahverengi salgılama
  88. Adet kanama problemleri
  89. Yumurtalık sorunları
  90. Rahim operasyonlarından sonra ki ağrılar
  91. Adet sancıları
  92. fallop tüplerin tıkanıklığı
  93. Hamile olmaksızın memede süt olması
  94. Menopoz semptomları

Hacamat kime ve nereden yapılamaz :
  1. *Ense çukuru (Hafıza kaybına sebep olur) ve bıngıldaktan hacamat yapılmaz.(Bangladeş gibi yerlerde tiroit için yapılıyor)
  2. *Kafa arkasından, ense çukurunun altından (boyun), kulak arkası bölgelerden sık hacamat yapılmaz. Görmenin zayıflamasına sebep olabilir. Bu durumda hacamat ilk 2 – 3 defa 2 hafta ara ile, sonra ayda bir yapılabilir.
  3. *Eskiden oluşmuş katarakta ve göz ameliyatından sonra kafa arkasına, ense çukurunun altına ve kulak arkasına özel durumlar hariç, hacamat yapılmaz,
  4. *Organ nakli geçirenlere, diyaliz ve hemofili hastalarına hacamat yapılmaz,
  5. *Adetli kadınlara da hacamat yapılmaz.
  6. *Özel durumlar dışında, hamile kadınların ve 12 aylık olana kadar çocukların, hacamata ihtiyacı yoktur. Özel durumu olanlara, örneğin; suni sancı veya sezaryenle doğan, beyin yapısında ve fonksiyonunda bozukluk olan, kör veya şaşı olan çocuklara, önceden sezaryen veya herhangi bir ameliyat geçirmiş hamile kadınlara hacamat yapılır.
  7. *Ancak, eskiden her yeni doğan bebeğe kuyruk sokumundan hacamat yapılır, doğumda oluşabilen beyin ödemlerini omurganın sıvı dolaşımına çekerek, beynin rahat çalışması sağlanırdı.
  8. *Hacamat bittikten sonra kesiklere dokunmamak ve kanı silmemek gerekir. Ancak kan durduktan ve kesikler üzerinde kabuklar oluştuktan sonra yaraları kuru bezle bantlamak mümkündür. *Ayrıca, kesikler üzerinde oluşan kabuklar silinmez ve enfeksiyona yol açmamak için hacamattan sonraki 24 saat içinde banyo yapılmaz.
  9. *Hacamattan sonra 1 – 2 saat yemek yenilmemeli ve uyunmamalıdır.(yoksa kaşıntı yapar)
  10. *Hacamat anında boş konuşulmaz, televizyona bakılmaz, şarkı dinlenmez. (Genelde ayetelkursi okunur)
  11. *Bu yasakların bazıları hacamat olanı, bazıları da hacamat yapanı korur. Hepsi de ciddi, önemli yasaklardır.
  12. *Hacamatın bazı sırları vardır ki herkese anlatılmaz.

Son düzenleme:
merhaba canım

bende yaptırmış biri olarak herkeze tavsiye ederim benim ailem ist.yaşıyor ve sık sık yaptırırlar ben 1 kere yaptırdım omuzlarımdan çok ağrım vardı 1 kere bile yetti kesti ağrıyı

bir çok kişi korkuyor oysa ki hiç bir şey hissetmiyorsun ama işin ehline yaptırmak çok önemli..

bu değerli bilgilerin için de çok teşekkür ederim

merhaba canım

bende yaptırmış biri olarak herkeze tavsiye ederim benim ailem ist.yaşıyor ve sık sık yaptırırlar ben 1 kere yaptırdım omuzlarımdan çok ağrım vardı 1 kere bile yetti kesti ağrıyı

bir çok kişi korkuyor oysa ki hiç bir şey hissetmiyorsun ama işin ehline yaptırmak çok önemli..

bu değerli bilgilerin için de çok teşekkür ederim

siz ne için yaptırdınız. (Yani hangi hastalıktan dolayı)

ben de hacamat yaptırdım 2. seansını yenı yaptırdım hatta bende çok memnunum :) etrafımdaki herkesede tavsiye ediyorum korkulacak bişi yok cesaretlı olun ve sonucları harıka ...

Herkese merhaba hanımlar. Hacamat son zamanlarda duyup okuduklarım kadarıyla çok faydalı imiş. Benim sorum tavsiye niteliğinde bu konuyu açan arkadaşlara bilenler var ise bana yardımcı olurmusunuz.
Eşim yaklaşık 5 ay önce kısmi felç geçirdi şu an durumu çok şükür iyi sadece biraz denge problemi var, ama her akşam kafamın sol tarafı ile sol göz çevrem ağrıyor diyor acaba hacamat yaptırmak iyi gelir mi, birde Istanbul anadolu yakasında tavsiye edebileceğiniz yerler var mı. Şimdiden teşekkürler.

Herkese merhaba hanımlar. Hacamat son zamanlarda duyup okuduklarım kadarıyla çok faydalı imiş. Benim sorum tavsiye niteliğinde bu konuyu açan arkadaşlara bilenler var ise bana yardımcı olurmusunuz.
Eşim yaklaşık 5 ay önce kısmi felç geçirdi şu an durumu çok şükür iyi sadece biraz denge problemi var, ama her akşam kafamın sol tarafı ile sol göz çevrem ağrıyor diyor acaba hacamat yaptırmak iyi gelir mi, birde Istanbul anadolu yakasında tavsiye edebileceğiniz yerler var mı. Şimdiden teşekkürler.

kısmi felce birebir dir hacama ama şöyle bi durum var konuda bahsettiğim gibi hacamatı yapan kişi (haccam) ilgili noktayı çok iyi bilmesi lazım. mesela çoğu haccam sünnet olan iki kürek kemiği ve arasından bide kafa üstünden yaparlar. tam yari bilmezler.

Sen kısmi felç nasıl oldu ve sonuçların (varsa yan etkileri)yazarsa bende sana noktlarını söylim adreste veririm . haccam duruma göe 1-2-3 seansta işini bitirir

Son düzenleme:
kısmi felce birebir dir hacama ama şöyle bi durum var konuda bahsettiğim gibi hacamatı yapan kişi (haccam) ilgili noktayı çok iyi bilmesi lazım. mesela çoğu haccam sünnet olan iki kürek kemiği ve arasından bide kafa üstünden yaparlar. tam yari bilmezler.

Sen kısmi felç nasıl oldu ve sonuçların (varsa yan etkileri)yazarsa bende sana noktlarını söylim adreste veririm . haccam duruma göe 1-2-3 seansta işini bitirir

Merhaba mesmerina cevabın için teşekkürler, eşim geçen sene 10. ayda trafik kazası geçirdi bacağında kırık vardı, HAYDARPAŞA NMUNE HASTANESİ nde ameliyat oldu ve herşey yolunda giderken yüksek tansiyon ve şekere bağlı dediler ama eşim çalışmaya alışık olduğundan evde sıkıntıdan kısmi felç geçirdi. yaklaşık 5 ay olacak çok şükür şu an durumu iyi kendi kendine yetiyor felçten sadece hafif bir denge problemi var bir de çok fazla ilaç kullanıyor şeker , yüksek tansiyon birde kollestrol ilaçları var çok üzülüyorum ilaçlar maalesef bir yandan tedavi ederken bir yandan Allah vermesin yan etkilerle başka hastalıklara yol açıyor. Ben de hiç duymamıştım hacamatı ama çok da bilgi giren olmamış. Bu hastalık akabinde biraz da kilo aldı ve hava sıcakları artmaya başlyaca ben çok korkuyorum tekrar eder diye.Bazı sitelerden araştırdım Peygamber Efendimiz(S.A.V.) sünneti diye ama eşimi ikna edemedim beni biraz aydınlatabilirseniz size minnettar kalırım. Ben İstanbul Pendik te oturuyorum buraya yakın güvenilir işinin eğli birde hijyene önem veren bir yer var mı bildiğiniz bana bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba mesmerina cevabın için teşekkürler, eşim geçen sene 10. ayda trafik kazası geçirdi bacağında kırık vardı, HAYDARPAŞA NMUNE HASTANESİ nde ameliyat oldu ve herşey yolunda giderken yüksek tansiyon ve şekere bağlı dediler ama eşim çalışmaya alışık olduğundan evde sıkıntıdan kısmi felç geçirdi. yaklaşık 5 ay olacak çok şükür şu an durumu iyi kendi kendine yetiyor felçten sadece hafif bir denge problemi var bir de çok fazla ilaç kullanıyor şeker , yüksek tansiyon birde kollestrol ilaçları var çok üzülüyorum ilaçlar maalesef bir yandan tedavi ederken bir yandan Allah vermesin yan etkilerle başka hastalıklara yol açıyor. Ben de hiç duymamıştım hacamatı ama çok da bilgi giren olmamış. Bu hastalık akabinde biraz da kilo aldı ve hava sıcakları artmaya başlyaca ben çok korkuyorum tekrar eder diye.Bazı sitelerden araştırdım Peygamber Efendimiz(S.A.V.) sünneti diye ama eşimi ikna edemedim beni biraz aydınlatabilirseniz size minnettar kalırım. Ben İstanbul Pendik te oturuyorum buraya yakın güvenilir işinin eğli birde hijyene önem veren bir yer var mı bildiğiniz bana bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

elinde ayağında karınclanma var mı

Evet karıncalanma değilde tatlı bir huylanma var diyor.

ozaman cnm sana şöle izah edeyim. aşağıdaki resimde numaraları verilmiş yerlerden hacamat yapılacak

Kısmi felç : 1, 55, 11, 12, 13, 34 veya 35 incinmiş eklemler ve günlük masaj
Quadriplegia : (kol ve bacakların ikisini birden etkileyen felç durumu ) 1, 55, 11, 12, 13, 34, 35, 36 tüm vücut
el ve kol karıncalanma : 1, 55, 40, 20, 21, kol kasları ve etkilenen eklem yerleri
Ayak karıncalanma : 1, 55, 11, 12, 13, 26, 27, ayak kasları ve etkilenen eklem yerleri

Yanlız şöyle bi durum var. Türkiyedeki haccamlar tek düze giderler. yani haccam genel olarak sünnet olan yerlerden kan alır okadar. mesela ben hastaya resmi çıkarıp yerleri işaretliyorum git haccama "burdan yap de" diyorum. çünkü Türkiyede okulu yoktur ve sağlık bakanlığı bu ilmi bu branşı tanımaz resmi olarak. bu işin okulu ingiltere ,endonezya,malezya,srilanka da var . biz bu detayı ordaki müslüman doktorlardan öğreniyoruz.

istersen o doktorların email bilgilerini veririm sana konuşursunuz. ama oraya gitmedikçe o da sana benim dediğim yerlerden hacamat yaptır dicek . çünkü bizde o doktorlardan öğreniyoruz bu noktaları

Sen şimdi yukarıdaki resmi yazıcıdan çıkarıcan rakamları kırmızı kalemle işretleyip haccama gittiğinde burdan burdan yap dicen. Eşim yapıyor ama artık yapmak istemiyor. haccam öneriyor sadece.

hijyene kafan takılmasın kupalar da vakup etkisi olduğu için mikrop asla içeri gitmez hep dıışarı çekilir. yani tuvalette bile hacamat olsan mikrop kapmaz. Tabiki hijyen önemli.

Son düzenleme:
ben tüp bebekle bile hamile kalamamışken hacamat yaptırdıktan sonra kendiliğimden hamile kaldım. faydasına çok inanıyorum.

ben tüp bebekle bile hamile kalamamışken hacamat yaptırdıktan sonra kendiliğimden hamile kaldım. faydasına çok inanıyorum.

arkadaşım bende bu hacamat olayını taktım bir kaç gündür kafaya.malum erken menepozluyum.sizde yaptırmışsınız ben sie özel mesaj atamıyorum.nerde ve kime yaptırdınız ücreti ne kadardır.beni aydınlatırsan çok sevinirim belki şifa bundadır.

arkadaşım bende bu hacamat olayını taktım bir kaç gündür kafaya.malum erken menepozluyum.sizde yaptırmışsınız ben sie özel mesaj atamıyorum.nerde ve kime yaptırdınız ücreti ne kadardır.beni aydınlatırsan çok sevinirim belki şifa bundadır.

fatih de bir yerde yaptırdım. benim başımdan ve iki omzumdan kan aldı ve 40 lira ödedim.ben aslında migren ve byun ağrısı için yaptırmıştım en çok. bir iki ay sonra da gel belinden alalım kısırlığa karşı çok etkilidir dedi ama allaha şükür gerek kalmadı. telefon numarasını verebilirim isterseniz.

fatih de bir yerde yaptırdım. benim başımdan ve iki omzumdan kan aldı ve 40 lira ödedim.ben aslında migren ve byun ağrısı için yaptırmıştım en çok. bir iki ay sonra da gel belinden alalım kısırlığa karşı çok etkilidir dedi ama allaha şükür gerek kalmadı. telefon numarasını verebilirim isterseniz.

Haccamın ismi Yasin Keskin mi

teşekkürler cevabın için evet telefon numarasını verirsen çok sevinirim bende bir deneyeyim bişey kaybetmem.

X