Kadınlar Kulübü Günlük

günlüküm günaydın.....
gece 12 gibi yattım... sahura kalktık 1 saat uykum ordan gitti e benim yaramaz kuzu sabah 6 da dikildi 1saatimi de o yedi... :dilcikar: 5 saatlik uykuyla yıkılmadım ayaktayım... 15 gün oldu adet olamadım... bulantılarım devam ediyor... Allah sonumu hayır etsin...
Herkese Hayırlı Ramazanlar....

Günaydın günnüküm
Ramazan geldi çattı he ne zaman geçti onca ay inanasım gelmiyor
Eşimle geçen sene ilk ramazanımızdı sanki dün gibi:1rolleyes:
Koskoca bir yıl nasıl geçti
Artık hafta içi hiç anneme gitmiyoruz eskisi gibi dün akşam yemekler hazırlamış hadi gelin dedi gittik
Babam yurtdışında önümüzdeki ay dönecek annem yalnız, iftara buradasınız ben yalnız iftar edemiyorum içimden yemek yapmak bile gelmiyor dedi
Canınız bişi isterse onu da söyleyin ki oruçlu oruçlu akşama ne yemek yapsam derdinden de kurtarın beni dedi :sm_cool:
Canım annem ya sahurda uyanamadığımı bildiği için gece evi aramış kociş bakmış telefona ama gel gör ki ben duymamışım
Offf nası bi uyku bu ya alarm çalmış telefon çalmış ben ölü gibi yatmışım :mymeka:
ınsan hiç mi duymaz
Kociş kalkmış kahvaltısını etmiş duşa girmiş suyun sesine uyandım şakır şakır noluyo dedim ya :1shok:
Yeni kalktı sandım kalktım gittim yanına dedim saat kaç zamanımız var mı ilk gün bende tutayım yumurta mı pişirsem falan kendi kendime bişiler derken zamanımız yok ezan okunacak şimdi hayatım ben yedim sen uykunu bölme yat geliyorum dedi bi baktım ezan okunmaya başladı :çok üzgünüm:
Halbuki ilk gün tutsaydım ne iyi olurdu kısmet değilmiş
Mide hastası olduğum için çok uzun saatler aç kalamıyorum, aç kalınca tansiyonumda düşüyor o yüzden bu yıl oruç tutmam çok zor gözüküyor
Allah tutanların orucunu kabul etsin inşallah :Saruboceq:
Bu arada bu sahur işini çözmem lazım yoksa adam beni boşayacak
ınşallah yarın gece kalkarım bu sene de sahura kalkıp sofra kurmazsam yandıkk kaydirigubbakcemile3

günnüküm günaydın zemuszemus
bugün ramazanın ilk gunu Allah'ım ne guzel bır ay Allah rızası ıcın bısıler yapmak cok guzel,
İbadetlerımızın hepsını eksıksız yapmamızı nasıp eder ınsallah.. hayırlı ramazanlar gunnukum hrekese..
günnük dün liseden çok sevgiğim bi arkadsım askere gitti,halıyle lısedekı eskı arkadaslarımla toplandık.. gidiceğimi bilmeyen biri vardı ki en çok ona süpriz oldu.. benı gorunce o kadar cok sasırdı kı anlatamam cokta mutlu oldu benı gordugune :kedi:
gunuk bu kısı bızım cok samımı oldugumuz bı arkadas ortamı vardı 10 kısılık bı ekıptık dıyebılırım çete olmuştuk hatta ya okulda ogretmenler yaka sılkelerdı arada okulu asar kacardık vs..vs.. kaydirigubbakcemile3 neyse bu arkads ortamımda cok sevddıgım bı arkadsım vardı lısedeyken bırını severdı ama bız kım old. bılmezdık hatta arada ben kuserdm bana soyle barı ben sana herseyımı anlatıorum dıe.. soylemezdı.. bu yıllarca devam ettı okulun sayılı mavıs gozlu yakısıklılarından bırı oldugu halde kımseyle cıkmadı ve hep bırını uzaktan sevdı.. okulların kapanacagı gun ısrarlarıma dayanamayıp o kızın ben oldugunu soylemıstı.. cok uzulmustum hatta aglamıstım boyle bısı beklemıodum... 1 hafta gorusmedık okul snrası yapılan organızasyonlara ıkımızde bırbırımızden habersız katılmadık.. snra bır araya gelınce oturup konustuk ve ben ona ark gozuyle bktıgımı olmycagını syledım.. konu kapandı ve bız gene eskısı gıbı her sanıye her dakıka yuz yuze olmasada tlfda gorusmeye devam ettık.. aradan 4 yıl gctı gunnuk bu 4 yıl boyunca bız hep toplantık ark.larla hıc bagımız kopmadı.. ve en sn dun.. asker ugurlama eglencesı vardı ekıptn bı arkadsımızın... maviş de bankacı mesaıdeymıs yarım saat gec katıldı aramıza ve benı gorunce şok oldu.. gelıcegını bılmıodum dedı ve benı gordugune cok mutlu old. soyledı.. en sn yuzyuze 1 yıl once gorusmustuk hep,sadece net ve tlfda gorusuyoduk cunku sn zamanlarda.. gece boyunca hep benımle ılgılendı.. benı eve bırakmak ıcın ekıpten bı arkadsımızın teklıf etmesıne ramen ben dıgerlerıyle vedalasırken yk ben goturucem demıs ve eve benı o bıraktı.. meslekdasıma yemek ısmarlamak ıstıorum ne dersın dedı yolda ve kabul ettım.. ya ramazanda ıslerden fırsat bulursak ıftara gıdıcez sadece ıkımız yalnız :kedi: yada ramazandan snra bı aksam yemegı..
ozetle gunnuk gce cok guzeldı.. uzun zamandır bu kadr eglenmemıstım.. onu ve dıger ark.larımı ne cok özlemısım iyiki varlar..:kedi:
mavıs mı?? sanırım dun gene elınde olmadan gonlu bana kaydı cok barız bellı ettı..
ben mı gunnuk ?? tip.. karıyer..karakter... krıterlerıme fazlasıyla uyuyor..
anlıycagın yorum yok..zamanla bkleyıp gorucez yerimseniben
evde-işte hersey cok ıyı hıc bı sorun yk cok sukur hersey cok ıyı maşallah :nazar:
sadece bende ck merak var gunnuk her gun bı macera her gun bır aday.. sonunda kımınle olucak merak edıorummm (buda sana ilk ıtırafım olsun )kaydirigubbakcemile3
şimdilik bu kaa işime dönmem gerek :dilcikar:
mucksss zemuszemus

Günaydın günlük ankatacak çok şeyşm var aslında öyle doluyum ki ama anlatamıyorum ifade edememkten kokuyırum sanırım işallah herşey düzelir artık inanki çok sıkıldım ne olacaksa olsun diyorum bazen bitecekse bitsin böyle sürmesindense
Biliyormusun yarın doğum günüm bu gece aslında 00:55 de dünyaya merhaba demişim 30 oluyorum yolun yarısı yani geçen sene kimse kutlamamıştı annemin bile ertesi gün aklına gelmişti olsun canları sağ olsun önemli olan o
Herkese hayırlı bir ramazan ayı diliyorum bolluk bereket huzur eksik olmasın işallah

Günnüküm dün kaynanamlara gittim hihoyyyt çok güzel birgün geçirdik. Akşam yemeği yedik nişan için hazırlıkları tamamlıyoruz. Havlular falan yapıyor bana bir görsen çok mutlu oluyorum. opuyorumnanaktan
ınşallah herşey bu akışta ilerler...
Bugün oroçluyum. Allah bütün tutan arkadaşların yardımcısı olsun. Benim kansızlık sorunum var. Sık sık yemek yiyorum az yiyorum ama sıksık yiyorum. Yemeyince çok halsiz oluyorum, üşüme titreme geliyor bana Bugünü rahat geçirirsem devamını tutmayı düşünüyorum. Hayırlısı artık. Hepinize hayırlı Ramazanlar diliyorum.

Allah'a şükürler olsun sonunda 11 ayın sultanına kavuştukk günnükümopuyorumnanaktan
Bütün KK hatunları için Ramazan ayımızın hayırlara vesile olmasını dilerim :Saruboceq:

Dün ilk teravi namazıma gittim ramazan ayının geldiğini anladım Allah'a bin şükürler olsun
O kadar insanın bir olup Rabbim'in önünde başını secdeye eğmesi ne kadar güzeldi çok duygulandım senağlama

Rabbim sağlık sıhat ver bizlere sana olan ibadetlerimizi yerine getirelim hayırlısıylaa :Saruboceq:

Sahura da kalktım Allah'ın izniyle ilk orucumuza başladık.İnşallah tüm oruçlarımı tutabilirim bu sene

Dün gece fırat'ın arkadaşı vardı nette nedne ayrıldınız falan dedi konuştuk,sonra fırat senle konuşcakmış dedi.Tamam dedim.Neden herşeye tamam demişken ben ne dersem diyeyim yapacakken ne oldu da döndün yarı yoldan dedi.Bende sana taviz verdikçe kısıtlamaların artıı.Sonunda eğitimime kadar geldi dedim.Tamam o zaman bu konu uzadıkça uzar ama ben doğuda çalışırsan tek başına göndermem demiştim falan dedi.Bencede uzadı bu konu artık kapatalım dedim.Arkadaşımıda sil msnden dedi.Sorun deil dedim sildim.Sonra gece ardarda mesajlar.Beni sevdiğini benden sonra kimsenin olmayacağını falan yazmış hiç cvp yazmadım.Eğer beni o kadar seviyorsa bana olan sevgisini kanıtlamalı ve artık kıskançlık yapmamaya söz vermeli.
Allah'ım hakkımızda hayırlısı olsun hepimizin.Şu mübarek ayda kimseyi yanlış yola sürükleme bizlere yardımcı ol Yarabbim.Sadece senden yardım dilerizz :gitme:

offf günlük yaa
dişim çektirdim ama acıyor ya
böle inceden bir sızı var deli ediyor beni
çekilirken hiç acımadı hemde
saat 2 gibi eve gitcem ayarlarsam işlerimi
neyse günlüküm ben kaçar işlerim yapimde
eve gidim bari

selam günlük..
gece çok geç yattım, sahurdan sonra bir iki saat daha oturdum herhalde. hava aydınlanmıştı gene.
uyandığımda da sevgilim aramış.
en yakın arkadaşı ve onun kız arkadaşı ile bahçelievlerde buluşalım diye planlamışlar.
ancak ben gitmek istemedim.
oruç tutuyorum onlar 18.30da buluşacaklar.
oruç daha geç açılıyor.
bir de oruç yorar mı yormaz mı kestiremedim.
tabii ayıp oldu sevgilime.
sahipsiz gibi gönderdik gene.
neyse çocuk da kız da bir süre ankaradalar.
artık buluşuruz..
zaten sevgilimin de doğum günü var bu ara..
kesin biraraya geliriz...

ılk sahur:)..
sana dun gecemden baslıcam anlatmaya cunku cok guldum:)..
evde ekmek yok bızımkıler benım aldıgımı zannedıyolar ama nerdee:)..
abım geldı yattu o tutmıycakmıs..
babam geldı kızım benı 4 de kaldır saat ayarla dedı anıskomla ıkımız oturduk lak lak edıyoduk):..
annem eyvah ekmek almadınmı sen dedı bende hayır dedım neden dedı bılmem alıskanlık olmamıs dedım:)..annem ee napıcaz dedı bende merak etme ben gıdıp alırım dedım annem tek anısl gıtcen saat 2 olmus nerdeyse..aman anne dedım marketler kapalıydı fırına gtmem gerekıcekdı eh bırazda uzak bızden gece gece ne arıyosam :)..annem hadı gıt dedı baban duymasın kızar dedı bende hee duymaz dedım annem anahtarları verdı asagıya ındım arabaya bındım yaa hava super ıdı ne arabası dedım sokaklar bomboş ben yuruyem dedım :)..ındım neyse sıte gorevlısı hayırdı kar hanım nereyemı oldu dedı bende yok ekmek alıcam dedım oda ben alırım dedı ayy yokk dedım ben alırım ıyıde nasıl gtceksınız dedı bende ayaklarımla dedım:)..o sırada yaru kedı getcı yanımdan bende aa faremı bu dedım yok kedı dedı..
bende dedımkı ya bana fare lazım adam sok ldu pardon dedı hehe fare dedım aklıma strawla konusmamız geldı adıda ..... olsun dedım amma lagam faresı olmalı kaydirigubbakcemile3gece gece gulmekde catladım yaafotosunu cekın dedım lazım baa dedım adam saskın kaldı resmen yok yaşar bey bısı dedım cıkdımstraw nerden gırdın aklıma gece gece sen ve farecıgın alıyamoyom kafamçokkarıştıya onu okadar sevıyom kı keske sımdı burda olsaydı :KK43:..cok baglanmısım sanırım az gerı cekılsemmı onu okadar sevıyom kı allahım yaa.. allahım sokaklar bomboş kımse yok harıka gok yuzu nde bıtane yıldız var o anı ozlemısım ben yaa bayagdır gece cıkmıyodum:KK43:.fırına ındım anam bı sıra bune ekmek bedavamı dedım kendımı tutamayıpkaydirigubbakcemile3 sırada hep adamlar allahım hemen bana oncelık verdıler kaydirigubbakcemile3mıs sıcacık ekmeklerı aldım yıye yıye geldım eve kımsede anlamadı gece cıkdıgmı ben kacsam haberlerı olmıycak yaakaydirigubbakcemile3saat 3,50 de anısımle atısdırık bısıler sonra uyudum sabah 7 de kapı calıyo kım dıye uyandım ablam geldı ben kapı acıp kendımı yatag attım oda tepeme dolapdan bana elbıse verdı hadı kuzu doktora gel benle dedı..kalkdım enoyuda yedım bu sırada doktora gttık hemen ıcerı aldılar ablam 3 aylık hamıleydı bebegı karnında ölmuş ve mıyon cıkdı hızla yayılmıs bebegıde zehırlemıs moralımız sıfır oldu hemen mudahale gerekır dedı aysegul hanım ablamada yarın sabah gelırım dedı tamam dedık cıkdık moralımız sıfır bı halde allahım neden yaa :KK43:..yarın sabahda 8 de gıdıcez amelıyat olucak dılerım ıyı gecer allahım yardım et ne olur:Saruboceq:

Günlüğüm Ben Geldim..

Ama sonra anlatsam olur mu sana olanları..

Kuzim Gitti :asigim: Canımın İçi Suan Evine Gitmekte :çok üzgünüm:

İyi Yolculuklar Meleğim.. :1hug:

merhaba günlükk bugün ramazanın ilk günü ve ben oruç tutamadımmmafoldumben
anlarsın yaa özel sebeplerden dolayı..
eğer gecikmeseydi bende oruç tutucaktım..
inşallah biter bitmez başlıcam.
Rabbim bu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine herkesin duasını ve oruçlarını kabul etsin inşallah:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

güünüüğüümmmmmm
yorgun bi günün ardından yine burdayım..
günlerim cok yorgun geçiyor
durmadan dondurma satmaya calısıyorum
artık üyalarımdada görürü oldum
kabus gibi..

ya bugün oruç tutamadım
tüm gün ayaktayım diye annemler izin vermedi
ma yarın tutcam inşallah
içim rahat etmio vaa..
bu mübarek günlerde Rabbim herkese hayırlısını nasip etsin..herkesin dualarını kabul etsin..

yaşamak güzel..
hayat güzel..
inanmak güzel..
ramazan güzell

Günnüükk canım sıkkınn dayanmıyorum bu hasrete senağlama
ne zaman gelicek eşimm ne zaman sarılcam sımsıkı,
özlediim sesini,gözlerinii,gülüşünü herşeyini
alışamıyorum onsuzluğa,yokluğuna :çok üzgünüm:
Rabbim ne olur bu mübarek günlerde bana sabır ver :Saruboceq:
yüreğim can çekişiyor,nefes alamıyorum,
ne olur aşkımm ne olurrr sesini duyiim yarın ara senağlama

Pembişim ben ne yapacağım :gitme:

Tam istediğim gibi bir iş buldum; ama pazartesi başlamamı istiyorlar.
Mümkün değil bu mafoldumben
Çok üzgünüm mafoldumben mafoldumben

Sen yürürsün rüzgar yürür
Sabahlar sığmaz olur gözlerine
Her adımda çözülür bir karanlık
Şafaklar çiçek sunar ellerine
Gün tutuşur
Dağlar aydınlanır
Yeniden aydınlanır
Yeniden canlanan bu yaşam
Türküler dizer saçının tellerine

Alıp savurur beni saçların
En kalabalık alanlara götürür
Bir cellat çıkar apansız
Bir fidan yeşermeden çürür
Ve kana bulanır ırmaklar
Baştan başa geçer kentleri
Kan temizlenir cellat ölür

Mahpuslar soluğunla umutlanır
Toprak çatlar
Gökyüzü bıçak bıçak şimşeklenir
Görkemli bir yürüyüş başlar içimde
Ve bir tan vakti
Kırılır bütün güzellik yasaları
Ağaçlar aşk açar bahçelerimde

Dallar eğilir
Yapraklar secde eder yürüyüşüne
Sular kabarıp dalgalanır
Köpüklü başlarıyla selamlar seni
Ve tanrılar kalır önünde
Ne beyler ne krallar
Seninle yazılır en büyük destan
En güzel tarih seninle başlar

Bir sevinç boylanır dünyada
Çocuklar korkusuz büyür
Kan boğulur susar
Dokunup geçtiğin her kuraklık
Yemyeşil bir vadiye dönüşür

Bizi bu deprem günlerinde
İnan ki bir şiirsiz yaşamak
Bir de sensiz savaşmak öldürür

günlükçüm ne diyebilirim ne yazabilirim eşimle kahve keyfi yaptık az önce ve bana bu şiiri okudu :asigim: güzel meleğim kucagımda onu dinledik:asigim:mutluluğun resmi nasıl çizilir bilmem ama ben o resmin içindeydim kızım ve kocamla ALLAH beni onlardan hiç ayırmasın:Saruboceq:

X