Kadınlar Kulübü Günlük

sıkıcı bi gün daha. hiçbişey düzelmiyor. Ve ben daha fazla sinir oluyorum. Zaten düzeleceği varsada ben yeniden maffetmişimdir. dün yine bi pokluklar yaptım. Şeytan dürtüyo beni şeytan. Şu dilime hakim olamadım dün ağzımdan çıkanı kulağım duymadı çok fazla sinir ettim onu çook.Tabi bende çok sinir oldum o ayrı konu.

melegımın kafasına dıkıs atıldı yaa hemde dogum gunudne:KK43:..
bugun uyandım canım sıtkın malum pazar stresı kendımı bıldım bılelı sevmemde..
pazar gunun mutlu anım yokdurda..
anneme hadı gel dolanak dedım yok hava sıcak fılan dedı anne araba var babam almamıs annemıde kafaladım suslendık anne kız cıkdık ablamı aradım hadı bakam pazara ınat eglenelım bugun dedım onla 11 aylık tatlı oglusunuda aldım enesımıde:)..
cıkdık cevahıre gttık uff hemde kalabalıkdı ama harıka ındırım vardı kartların ısını bıtırdım gene sanırım ama ındırımlıydı herbısı napım..
bugun sevgılı dostumun kızı elıfela nazın da dogum gunu melegım 3 yasına adım attı ..
akşama ugrarım dedım mathercare den guzel bı elbıse aldım melegıme ayrıca enesımede herbısıyı topladım..ıyıde yapdım..sonra ablamı eve bırakdım annemıde eve bırakdım anne ben gelıcem dedım ve tepeye gttım gene cok sevıyom orayı hemde cok o manzara bıtırıyo benı dunyayı dolansam oyle huzurlu yer yokdur emınım buna..sonra eve geldım babamda gelmısdı gez gez dedı gene takmadım valla..
sonra dostum aradı benı nerdesın sen nasıl benı yanlız bırakdın kızım hastanede sen nıye telıne bakmıyon yaa dur dedım telım sesızdeymıs doymadım hayırdır dedım elanaz bardagın ustune dustu kafasına cam gırmıs dıkıs atılmıs cam cıkarılmıs hemen telı bırakıp ona kostum elammmm
sarıldım esra bak dustum dedı..
ıcım kopdu melegımm kızım dedım opdum onu..
annesınede bagırdım kızı bu suslemıs melek kostumu gıydırmıs bembeyaz
cokda kalabalık olmus nazar ettırdın cocug dıye fırcamıda attım esı ıse hala gelmemısdı..
onada cok sınırlendım ınsan kızın dogum gununde olmazmı hadı ondan gecdım kızı hastanelık oluyo bılıyo nıye gelmedın kı!..
alıcam onunda ıfadesını ...
az once eve geldım ah pazar gunu nedır derdın anlamıs degılım hangı pazar mutlu olcam kı hangı pazar huzurlu gecıcek cok merak edıyom..
ama sunu bıkez daha anladım dunyada hıc bısı bı cocugu sevmek kadar guzel degılmıs..
elamda benı sevıyokı sarılıp esram dedı bana pıstıgım..sevıyom onu salı gunu senı ortakoye goturummı dedım gotur dedı..
onu gezdırcem melegım neselnsın dıye..
allahım sen yuvadakı ve dunyadakı tum meleklerı koru ...

Upssss !!! kafamçokkarıştı

Hayat bana koca koca sürprizler hazırlıyor, biliyorum.
En ummadık anda, yıllardır beklediğim şeyi çıkarıyor önüme.
Kafamsa allak bullak.
Gerçekten allak bullak...

Hayat, beni neden yoruyosun :nazar:

nedense ayni zamanlarda (hamilelik doneminde) bana yapilmayan seyleri haketmeyen kisiye benim yapmam zoruma gidiyo fisfisfis ama benim yapimda yok o istesemde yapamam tam aksine dahada yardim ederim :mymeka: neyse zaten allah bilsin diyerek avutuyorum kendimi...ne diyim ALLAH BiLSiN!!!!
buyrunnnnnnnnn

Sıkıcı bi haftasonunun ardından yine odamdayım günlüüümm... Kimsesiz ben ve bilgisayarım. Haftasonları daha çok hissediyorum bunu ve her pazar akşamı aynı duygu yoğunluğu ile geliyorum eve.

Demek ki bunları hak ettim ben, bu yalnızlığı hak ettim ben mafoldumben

Rabbim kurtar beni bu yalnızlıktan...

Bavulları hep toplu durmalı insanın...
Bir gün telefonların hiç çalmayabileceği hesaplanmalı...
Tül perde arkasından misafir yolu gözlemekten vazgeçmeli...
İhanetlere, terkedilmelere, bir başına bırakılmalara hazırlıklı olmalı...
Yalnızlığa alışmalı...

* * *

Çünkü "omuz omuza" günlerin vakti geçti. Dayanışma... günümüz borsasının değer kaybeden hisse senetlerinden biri artık...
Bireyin keşif çağı, geride kırık dökük yalnızlıklar bıraktı.
Terörün bile bireyselleştiği çağdayız. Zaman, birlikten kuvvet doğurma zamanı değil; zaman, tek başına dimdik ayakta kalabilmeyi becerme zamanıdır.

* * *

İşte o yüzden alışmalı yalnızlığa...
Sokaklar dolusu ıssızlıkla başbaşa yaşamayı göze almalı insan... Güvendiği dağlardaki karlara bakıp ders çıkarmalı... Hüzünlü bir şarkıyla paylaşılan gecelerde başım dayayacak bir omuz arama huylarından vazgeçmeli... Sofrada tek tabağa, tabakta az yemeğe alışmalı...
Romanlardan yalnızlığı yücelten paragraflar asmalı evin en görünür duvarlarına...
"Yalnızlık paylaşılmaz/ Paylaşmılsa yalnızlık olmaz" dizeleriyle başlamalı güne...
Telesekretere "şu anda size cevap verebilecek kimse yok" denmeli, "... belki de hiçbir zaman olmayacak..."
Cevapsızlığa, sessizliğe ısınmalı...

* * *

Oysa sessizlik haksızlığa alkıştır.
Haklılığın onuru yaşatır insanı... Susmanın utancı öldürür.
O yüzden en sessiz gecelerde 'doğruydu, yaptımla teselli bulmalı insan...
Feryada komşuların yetişmemesine, soğuk duvar diplerinde sessizce ağlaşmaya alışmalı... Kendiyle hesaplaşmaya çalışmalı...
Gece yastıkla ağlaşmaya, sabah aynayla gülüşmeye, kendiyle hüzünlenip, kendiyle keyiflenmeye hazır olmalı...
Hep başını alıp gidebilecek kadar cesur, ama hep kalıp savaşacakmış kadar gözüpek olabilmeli...
Sessizliği, sese dönüştürebilmeli...

* * *

Ve sırt çantasını her daim hazır tutmalı insan...
Yollarla barışmalı...
Yalnızlığa alışmalı...

Bende alışıyorum günlüğüm bak 2 ay olucak 4 gün sonra... bu arada hafta sonum çok güzel geçti dün ablamlarda aldım ve ablamların bir arkadaşına gittik gece 1.30'a kadar orda oturduk sonra eniştem beni bırakmadı bizde kalalım dedi onlara geçtik ve sabah ezanına kadarda onlarda oturduk ve bugün 1.30 gibi uyandım hala uykum yok zemuszemus yavaş yavaş kafam dağılıyor çevrem ve ailem beni mutlu etmek için mutlu görmek için elinden gelenleri yapıyorlar bense surat asıp oturamam karşılarında ve artık hakettiğim gibi yaşamalıyım çevremide benimle beraber üzmemeleyim..
Bu arada günlüğüm yarın tüm gün evde olucam bi telefon bekliyorum bi haber bekliyorum umarım olumlu sonuçlanır ve umarım beklediğim telefon gelir ve hayatundaki değişikliğe ilk adımımı atarım hadi bakalım hayırlısıı..:Saruboceq:

günlük bana komplo kuruldu:1ninca:
2 tane canavar biri kara biri sivri sivriyi hakladım ama kara çok zeki
ama sivriyi haklamadan evvel çok nadide 0 rh(-) kanımı emdiğini de farkettim
pis hayvan hiç sevmiyorum şu sinekleri (seven yoktur zaten de neyselülülülülülü)
tabiatım gereği şiddete tamamen karşıyım diyorum hadi diyorum öldürmiyim o da can diyorum o da ruh diyorum tek suçu sinek vücudunda mı dünyaya gelmek diyorum ama canımı acıtanında canını acıtıyorum napiim:nazar:
ama kara hala pusuda kendimi ürkek ceylanlar gibi hissediyorum günlük her an saldırıya geçebilir her yanımı ısırdı zaten
belediyeye gidip dicem beni sinekler ısırsın diye mi sana oy verdim tüüü dicem

neyse günlük anlıcan üzre canım sıkılıyor yarın inşallaaaahh sevdiğime kavuşcam

sivri ölmeden önce destek için bi ekip çağırmış akın akın geliyorlar yastığım tetikte hepsini haklarım allaama

Sebepsiz yere mutluyum günlük.
Aman maşallah diyeyimde sonra yine buraya mutsuz gelmeyeyim. :nazar:

Bugün ablamın nişanı için mekanı ayarladık.
Çok güzel bir gün geçirdim.
Pazar gününü böyle değerlendirebilmek iyi oluyormuş.
Yine bol bol fotoğraf çektim.
Sergi açmaya kalksam gelenler 3 gün önce çıkamazlar valla :mymeka:

Yalnızlık güzelmiş yahu.
Tıpkı eski günlerdeki gibi.. zemuszemus
4 yıl alışmışım şahsın birine,takılmışım peşine...
Hakkını yememek lazım
İyi insandı yani hatası olmadı ..
Ama böylesi bizim için hayırlı olacak inancındayız vereliniortak
Ben böylede İyiyim ya maşallah.
Eski ben oluyorum.
Karşımdaki insanın yansıması oluyorum. :jeyyar:

Bu arada erkekler o kadar komik gelmeye başladı ki bana naniknanik
Şaka değil ya valla.
Konuşurken kibarlıktan ölüyorlar falan bir süre,titiz,dikkatli,anlayışlı,aşk dolu ...
Sonra bir bakıyorsun içindeki canavar çıkıyor. :roflol:

Bundan böyle hep yek hep tek başıma. :kahve:
Şükürler olsun Rabbim gözümü açtın.
Herşeyin hayırlısı..
:Saruboceq: yerimseniben

Mrb günlük..

Tatilden döndüm. Rüya gibi 1 haftaydı.. Her şey güzeldi fakat 5 gün geçince sıkmaya başladı. Cumartesi günü ablamlar orta yaşlı bi abiyle tanışmışlar havuzda. Abi acayip neşeli esprili bi insan gülmekten karnımız ağrıdı. Sonra havuza biri geldi, esmer, kaslı, acayip havalı ve şeker.. Meğer abinin yeğeniymiş. Neyse ablamlar baya bi sohbet ettiler ve akşam yemeğinde görüşmek üzere anlaştılar. O akşamda doğum günümdü bana pasta hazırlatmışlar falan. Bu arada biz yeğenle bakışıyoruz =) neyse gece de dışarı çıktık. Bunlar ailecek ısveç te yaşıyolarmış. Yeğen 19 yaşında bilgisayar üzerine bir şirket sahibi. Kendi işinin patronu yani. Ama nasıl yakışıklı, nasıl karizma anlatamam.. Öyle tatlı bi türkçesi var ki : ) bazı kelimeleri unutuyo ingilizcesini söylüyo ben çeviriyorum kaydirigubbakcemile3 neyse ertesi gün yani bugün beraber çıkış yaptırtık onlar da dönüyolarmış. Bizim arabaya geldi misafir olarak falan, ama ben nasıl bakıyosam çocuğa artık herkes anlamış mafoldumben ilk kez yaz aşkı yaşıyorum günlük :gitme: ayrıca kız arkadaşı varmış mafoldumben ama ciddi değilmiş..

Neyse bu çarşamba dönecek isveçe.. Haberleşeceğiz sanırım. Offf dua ediyorum sadece.. Hakkımda hayırlısı olsun :Saruboceq:

Son düzenleme:
selam günlük :lepi:

çok güzel dolu dolu bi hafta sonu geçirdim kaydirigubbakcemile2
cumartesi herzamanki gibi erken kalktım evim temiz olduğundan bi ütü kalıyordu ne zamandır yapmadığım ütülemek istemediğim
bi elimi sürdüm bitirdim :lepi: inan ütüm bitti diye bu kadar sevinemezdim :smiley-cool:
neyse çıktım evden arkadaşlarla toplaştık bi proje için ordan da nikaha gidecektik baktık saat geç oldu gidemedik laelaelaelaelae
gittik sultanahmeti gezdik yemek yedik akşama doğru erkekler maça gittiler kızlar da bize geldi kaydirigubbakcemile
erkeklerden biri de kuzenim oluyo bizde kalanların biri de müstakbel gelinimiz :ecrin_bebek:
neyse yemek neyim yaptık tam oturalım derken alo karnımız aç sofrayı hazırlayın laelaelaelaelae
neyse az çok hazırdı biz yicektik zaten :dilcikar:
geldiler oturalım derken de eşimin gelmesine yarım saat vardı
eşimi bekleyelim dedim :asigim:
geldi Şeniz 3 çift oturduk yemeğimizi yedik bi daha hiç kalkamadık zaten gece yarılarına kadar muhabbet ettik kaydirigubbakcemile2
eşim gecen hafta gececi olduğundan yorgundu koltukta uyuyakalmış :ecrin_bebek:
bizde geçtik balkona lak yal yaptık gece 4 de kadar :eek:
baktım erkekler hala oturuyo burda kalacağınızı düşünmüyosunuz heralde hadi dooru evinize dedim kaydirigubbakcemile
bizde kalacağını düşünüyolarmış :mymeka:
neyse yolladım zaten :icecream:
pazar yine buluştuk arkadaslarda yurt dısından arkadasım geldi onu çok ozlemiştim ortaköy beşiktas gezdik
eşim eve erken gelmiş ben hala dışardayım kafamçokkarıştı
sen gez keyfine bak ama çok geç kalma dedi :kedi:
eve gdip yemeğini verdim koltukta uzanıp tv izliyim derken uyumuşum oldu sabah :1ninca:

ev şu an savaş alanı gibi -tatlicadiarzu- iş çıkışı evi toparlayıp süpürmem gerek kaydirigubbakcemile

sevgili günnük
çok güzel bir hafta sonu geçirdim.
istanbuldan arkadaşımız geldi eşiyle c.tesi bizde kaldılar
cumartesi iş çıkışı eve gittim ev temizdi yemek pasta börek yaptım
sonra eşim onları almış geldiler
yemek yedik sohbet ettik saat 3 tü yattığımızda sabahta kalktık balkonda bol sohbetli bir kahvaltı ettik.
pazar günüde bir arkadaşımızın nikahı vardı.hazırlanmaya kalkmıştıkki
mesaj geldi nikah iptal diye
çok şaşırdık aradık sesi çok kötü geliyodu çok fazla bişeyde soramadık ama çok üzüldüm
bizde arkadaşları gezdirdik sonrada istanbula uğurladık
oldukça eğlendim ama bir okadarda yoruldum zaten akşam uyuyakalmışım
ve sabah işe geldim.
görüşürüz günnük

Selam günlükcüm
Sözde hafta sonu benim dinlenme günüm nerdeee delikafadulden c.tesi ameliyat olmam nedeniyle ihmal ettiğim evimi temizledim yavaşdan yavaşdan zemuszemus bir sürü ütü birikmişti evdeki adamlarımın (kocem+oğluşum) giyecek tshırtleri kalmamış sırayla onları ütüledim neyse kaygısı da gitti kaydirigubbakcemile2 pazar günü kocem beni gezmeye götürdü ben dinlenmek istiyorum o da gezmek mafoldumben ısrarlara dayanamadım tabi neyse güzel bir gün geçirdim bugün işteyim biraz da buraları temizledim (ruhumda hizmetçilikmi var nedir) misler gibi koktu haftaya güzel başladım inşallah hep böyle gider hadi ben bi çay içeyim kendime geleyim:içelim: baaaayyyyy :teytey:

günnüş,,,

bak ya ben yine aynıyım naparsam yapayım yok ............
bi işe girmessem bi yanım eksik sanki............................:çok üzgünüm:
yine bi haber aldım daha dogrusu duydum bakalım bu sefer olacakmı,,
artık pek umudum yok ama igne ucu kadarda olsa bi ışık gördümü kalbim agzıma geliyo iyice saflaştım haa......:mymeka:

hakkımda hayırlısı olsun.................................................
Allah ım iş arayan herkese hayırlısıyla iş versin...............
çok iyi anlıyorum okuyupta çalışamayanları..................:teselli:
Allah ım boşuna okumadıgımı inş. herkes görecek yardım et bana lütfen.....
:a015:

canım günlük

bugün kalbim çok hızlı çarpıyor çok heyecanlıyım .. dr ye gidicez öğleden sonra bebeklerimin cinsiyetini hala bilmiyorum aslında süpriz olsun istiyordum ama öğrenmeye karar verdim. hayılısıyla bugün öğreniriz inşallah. nasıl heyecanlıyım nasıl kalbim çarpıyor anlatamam sana . 2 meleğime bazen kızım diyordum bazen oğlum :kedi: hayırlısı artık inşallah hem çok istiyorum öğrenmeyi hemde istemiyorum karmakarışık duygularım.. sağlıklı olduklarını kıpraştıklarını görüyümde .. inşallah hayırlı haberler verir dr..

Sevgili Günnüşümmmm
Bugün annem geliyooodelikafadulden
Şimdi telefonuna uyandım yoksa bu saatte uyuyo olurdummmkaydirigubbakcemile3
Kahvaltımı yapıyım annemin maaşını çekicem birazda alışveriş yapıyım dimi:jeyyar:
Sonra eve gelicem yemek yapıcammmkafamçokkarıştı
Sevgilimde bana küstü öpücük verecekmiişim telde :mymeka:
Şimdi aradı bana hat almıştı açılmış mı diye bahaneye bak hem küstüm diyo :dilcikar:
Hiç ilgilenmiyorum :nazar:
Neyse Dilay kaçarrr:a015:

Ben geldim günlükzemuszemus
dün harika bir pazardı. Aşkım geldi Adapazarından cumartesi gecesi.. :eek:
Nasılda özlemişim bademimi..:asigim: nişandan bu yana dahada zayıflamış.. yakında mankenlere taş çıkaracak benim sıpam:lepi: beraber vakit geçirmeyi çok öslemişim bademimle. Keşke hep yanımda olabilse ama uçtu gitti memleketine pazar akşamı..:a015: ve ben çok ösledimm aşkımıı

selam günlük....
sonunda benim için adli tatilim başladıda geldim kk ya...
ay uzun zamandır uzaktaydım sana ya...kaydirigubbakcemile3
yine arada şehir dışlarım yogunluğum var ama eskisi gibi yogun olmayacam.
tatıl biterse yıne ara verebilirim günlük. :sinifsinif:
ne yapayım tek başıma anca işin üztesinden geliyorum.asistan aldım ama yinede her iş beni bekler.zemuszemus
burdaki kızçeleri çok özledim günlük.umarım herşey bıraktığım gibidir.yada daha iyi olur inşallah.sengözlerimebaksanab
kim evlendi kim ayrıldı kim doğurdu bilmiyom ama şimdi sayfaları gezerim öğrenim hemencecik.:1ninca:

günlük ben kendimi işimi çok seviyorum ama hayata dair engeller çıkmasa daha iyi olacak her şey...:dance:

günnük naber nan :nazar:
beni sorma klasik bi hafta sonu geçirdim evde temizlikti ütüydü felan fırt :umursamaz:
şükür izin tarihim netleşti mamuşun keyfini bekledik :CüvCüv:
cuma son ayın 17 sine kadar yokum
yokum dediğime bakma evdeyim bi moka gittiğimiz yok
koceciğimde perşembe izne çıkıyo evde bol bol yiyişiriz artık :asigim:
pazar günü tanışma yıldönümümüz 09/08/2003 zaman ne çabuk geçiyo yavv opuyorumnanaktan
sevdiceğim 6.yılımızın şerefine bana telefon almış
yirim onu ben çok seviyom nan
haa bide biliyonmu biz bebiş yapmaya karar verdik kaydirigubbakcemile3
hadi hayırlısı bakalım :CüvCüv:

günnükcüm ıkı gun sonra askım gelıyo cok mutluyum cooookkk
:sm_cool: delikafadulden :sm_cool: delikafadulden :sm_cool:

odam boyansın sarıya
söyle bal yapsın arıya
bileti kesmiş salıya
çarşambaya yar gelecekkk ..
dünya bana dar gelecekkk ..

:sm_cool: :sm_cool: :sm_cool:

delikafadulden delikafadulden delikafadulden

tilililiililiili tey tey tey :teytey: :teytey:​

Günlükkk laelaelaelaelae

Geliyo, geliyo geliyooo:dance: sana dün bahsettiğim yakışıklı çocuk geliyo günlükkk bize akşam yemeğine geliyolar dayısıyla beraber opuyorumnanaktan ablamlar da evde olucak tabiki. Ayy çok sevinçliyim evi hiç böylesine istekli toplamamıştım.

Lütfen her şey istediğim gibi olsun.. :Saruboceq:

Ablamlar da çocuğu bana ayarlamak için her şeyi yapıyolar hee sositososito

a.s.a.s. :nazar:

X