Kadınlar Kulübü Günlük

Ben artık hiç birşeye şaşırmıyorum günlük biliyormusun:eek:lmaz:
Nedenini bilmiyorum ama bugün öyle karar aldım kendimce
Şokta olduğumdanda olabilir belki bu biraz
Beni şaşırtan şey çok başka günlükçüm
Aklım,hafsalam almıyor çünkü
Nasıl oldu,ne ara oldu,ne oluyor,ne kadar olur inan bende anlamadım.
Sadece şoktayım ve izliyorum avel avel:1shok::1shok::1shok:

yine ben günlüğüm. kolay bir dönemden geçmiyorum bu aralar. biraz biraz dökeceğim bu gece sana içimi.

canım sıkılıyor. değiştiremiyorum bir şeyleri. ne küçük, ne çok büyük sıkıntılarım. Allah beterinden korusun.

eşimin yanına gitmeyi planlıyordum, ondan da vazgeçtik.
canı sıkılmasın diye ona da telde anlatamıyorum birşey. kendi içimde yaşıyorum bu aralar herşeyi. o da anlatmıyor-anlatamıyor belki de ama bir sıkıntılı durumu var, belli... beni düşünme dedi sadece. mafoldumben bu haftasonu konuşamayacağız, izne çıkamayacaklar...

arkadaşlarımla yoğun olarak görüştüğüm bir dönemdeyim. çok güzel vakit geçirdiklerim de var, elemeye karar verdiklerim de :nazar:
artık fazla anlayışlı olmayacağım insanlara karşı. iyi niyeti, enayilik olarak algılayıp bencilce, sorumsuzca davrananlara tahammül edemiyorum artık. uzun süreli üç arkadaşımı eledim bu yüzden..:eek:lmaz:

bu arada, dünden beri bir şarkıya takıldım kaldım. nerelere götürüyor bu şarkı beni bir bilsen :gitme:

Ev bir hafta da nasıl bu hale geliyor ben anlamıyorum..CADIARZU
Demek bende toparlamasam düzgün tutmaya çalışmasam iyice mok götürecek..
Bugün yardımcım geliyor gene diyecek abla 1 haftada bukadar ütülüğü nerden buldun diye..Çok üzgünüm çoook
Her hafta kendi kendime söz veriyorum;bir dahaki haftaya kadın çağırmıcam diye..Bu sözümü tutamıyorum.Gelme günü yaklaştıkça evin ucu bucağı belli olmuyor..mafoldumben
Neden ama neden neden neden?:sinifsinif:

Günnükümm,
Sanırım çok zor bir sınavdan geçeceğim bunu hissediyorum.
Evliliğimin en büyük imtihanlarından biri olacak bu...
Eşimle bu konuda o kadar ayrı düşünüyoruz ki benim söylediklerim ona yanlış geliyor.
Beni yanlış anlıyor ve yine huzursuzluk giriyor aramıza.
Kayınvalidemin bileği kırıldı dün, alçıya alındı, ne kadar alçıda kalır Allah bilir
Dün tabii ki oradaydık gelen giden derken yardım ettik yanında olduk.
Buıgün işe geleceğim için dün gece geç saate kadar oturduk ve evimize döndük
Ama eşime göre orada kalmalıymışız mutlaka yada annesini alıp bize götürmeliymişiz.
Ben çalışıyorum eşimde çalışıyor bi pazar günü evdeyiz kim bakacak annesine hiç düşünmüyor
Ağustosun ilk haftası izinliyiz, belki bi iki gün bi yere gideriz diyorduk ama annemi bu halde bırakamam diyor
bütün hayallerim suya düştü mafoldumben
Annemler bu hafta sonu 10 günlüğüne tatile gidiyorlardı
bizde haftasonu için gidicektik yanlarına ama eşim ona da hayır dedi "annem bu haldeyken ne tatili"
( bu arada annemlerde Salı günü gidiyor kardeşimin staj evrakları tamamlanmamış programları aksamış )
Dedim ki iki tane ablan var hadi birinin bebeği var onun işi zor
e diğeri öğretmen, şu an yaz tatilinde ve evde neden o durmuyor annenin yanında
benim annem hasta olsa ben geline bırakmam gider kendim bakarım anneme
sonuçta anne kızın diyalogu her zaman daha farklıdır
farketmezmiş efendim ben neden öyle olmuyormuşum
ya 35 seneyle 1 sene bir mi 35 yıllık kızıyla 1 senelik gelin aynı mıdır Allah aşkına ya?
Kafayı yemek üzereyim daha ilk günden böyle tadımız kaçtıysa bu alçı çıkana kadar başıma neler gelecek bilmiyorum.
Biz her akşam gidecekmişiz gerekirse kalacakmışız falan falan
Eşimle kültür farkı yaşıyoruz bu ailevi konularda, maalesef yaşadıklarımız çok farklıymış
Zor günler bizi bekliyor...

09.07.2009 Edirne gezisi-2

Selimiye camiinden çıktıktan sonra,öğlen namazına kadar caminin yanındaki müzeleri gezdik eşimle..
Ardından Selimiye camiinin biraz aşağısındaki çarşıyı dolaştık...
Çarşıya hayran kaldım bu arada...
Daha çarşıya girer girmez muhteşem bir sabun kokusu..:asigim:
Aman yarabbim oda ne,meyve şeklinde sabunlar...
Hemen eşime dönüp,
- aşkım hadi sabunlardan alalım...
eşim- namaz kılalım ondan sonra alsak daha iyi olmaz mı aşkım dedi...
ben -doğru söylüyosun,şimdi sabunlarla camiye girmek biraz tuhaf olur,namazdan sonra alırız dedim bende...

Öğlen ezanına 2-3 dakika var ve tekrar camiye döndük...
Ben eşimle beraber ilerlemeye devam ediyorum bu arada...
eşim - " hayırdır nereye geliyosun aşkım ?
ben- "ne olduki seninle geliyorum işte"
eşim " bak aşkım,kadınların namaz kılma yerleri şurda,burada sadece erkekler namaz kılıyor" demesiyle kendime geldim....:kedi:
Bir an saflığıma denk geldi heralde takıldım gidiyordum eşimin peşine...
Ezan okundu,namazlarımızı kıldıktan sonra çıktık camiden...
Ben yine çocuk gibi , "hade aşkım sabunlardan alalım..."
Eşim, "yemek yiyelim öyle alalım" diye inatlaştıktan sonra ben galip geliyorum ve sabunlarıma kavuşuyorum nihayet....:asigim:
Gözüm sabunlarda ya hiç aklıma yemek falan gelmiyor...
Sabunlarıma kavuştuktan sonra gidiyoruz yemeğe..
Yemeğin ardından, Edirne arkeoloji ve Etnografya müzesini gezmeye geliyor sıra...
Aman yarabbim,bir müze hiç beni bu kadar çok etkilememişti...:asigim:
Bahçe kapısından girer girmez sol tarafta lahitler, yanılmıyorsam m.ö 6. yüzyıldan kalma,
Dolmen,çok çok eski ya..
Benim yaşımın kat kat kat yaşlılar...
Heleki dokununca aman yarabbim yok böyle bişey ya mükemmeller...:asigim:
O kadar müze gezdim bei bu kadar etkileyen tarihi eserler olmamıştı...
İçeriside ayrı güzel,Anadolu,trakya illerinden getirilmiş,kilimler,çoraplar,takılar,çömlekler..
Müzenin çıkışında ise yine m.ö döneme ait eserler,çok çeşitli tarihlere tanıklık yapmış eserler...
Çok güzeldi çok ya..
Keşke fırsatım olsa bir daha gidebilsem....
:asigim:

günaydın günLüğüm..
bi canım sıkıLıo bi canım sıkıLıo ki sorma...
sevgiLin mi var derdin var..
her şey ii güzeLken dünyanın en mutLu insanı sanıyorum kendimi..ama her şey tersine gittiğinde bi bakıyorum ki o mutLu kızdan eser kaLmamış..
eser bırakmıo mutLuLuğumdan..nie beni bu kdr yoruo
nie ben bi karar verirken kendini düşünüo hepte..bu kızda bunu istemiş yapsın etsin demio..
her şye o karar vermek istio..ben hiç bişey istemiiim o ne isterse o oLsun istio
ya benden istediği etLiye sütLüye karışma..kır dizini otur evinde..gibi bişey..
dün kavga ettik..
benim aiLem hakkında anLattıkLarımı sırf beni haksız duruma düşürmek için cok ağır bi tabirLe kuLLAndı..hiç bekLemzdm..çok kızdım ve çk kırıLdım..
.............
makinem serviste..inşaLLah yaparLar ya da yenisini verirLer(ki bu daa ii oLur :))
.............
2 gündür bi evLiLik Lafıdır gidio..neymiş bi çocuk varmş cok zenginmiş..cok ii okuL bitrmiş.evLencek birini arıomuş..akrabaLArdan bikaç kişide beni söLEmiş...ya benim daha yaşım kaç ki evLeneyim..sinir oLdum annemede bi ton kızdım ..
............
başım feci ağrıo..kuLağımdaki sudan sanırım..

sudan sebepLere üzüLmeyeLim ama di mi..
hadi ben kaçtım..
öperim günLüğüm..

asipigrensesim nerde :KK43:(​

pekı yasadıgım neydı?..
7 temmuz yasadıklarım gecırdgm sok sınır krızı nefesımın cekılısı!
hayatın en buyuk darbesını canımı bukadar yakarak cıkarması neydı?..
aklımdakı sorlara cevap bulamazken
dun gece yasadıgm sancı neydı pekı?..
belımden asagısına gıren o sancı neydı..sol kasıklarımdakı agrı neydı?..
agızmı acık bırakarak annneeee dedırtecek kadar cnaımı yakan sancı neydı?..
ıcımden bısı dusecekdı ama dusmesı 10 dk boyunca sol kasıklarımdan ve belımden asagısına degınen acıyı duydum hemde en derınden...
ıcımden bısı kopdu sankı hemde cok aıc bıcımde yerınden kıpırdayamadan kaldım oylece ..
ben bu sınavdan gecıcekmıyım pekı?...
sanırım dag gıbı dayanıklı esra artıken ufak suzgarda yıkılcak bırı oldu..
olene kadar unutmıycam 7 temmuz herseyımı aldgın gun!!
benı dırı dırı olduren yuzume acı veren 7 temmuz...

Günlük merhaba,
Kötüyüm kimseye çaktırmıyorum;ama içim parçalanıyor maalesef.Kolay mı? Aylardır içinde olduğunu düşündüğün bebeğini görememek.. Canım kocişim o kadar üzüldü ki...Tahmin edemezdim bu denli üzüleceğini..Doktorda ağlayamadım,sadece şaşkındım...Çıkınca annemle konuşurken.Bir ağlamaya başladım ki...Niye neden diye...
Belki böylesi en hayırlısı.Yapılan onca hataya rağmen bebeğimi yine aldırmadım.ıstemeden de olsa ona kıyamadık babasıyla..O kendi kendine verdi kararı.ılerde belki de kendine ve bize acı çektirmemek için..Rüyamda gördüm yine bugün,tatlıydı çok tatlı hemde.Pamuk gibiydi...Ama alıyorlardı onu benden...
Pazartesi hastaneye yatacağım günlük ve bir daha görmemek üzere ona veda edeceğim...Cinsiyetini,kime benzediğini bilemeden....

kötüyüm günlük kötü
gidenmi sürgün kalanmı
bir kanadım daha kırılıyo pazartesi günü
inşallah hayırlısı olur herkes için
ama o benim abim
ben onun kötülüğünü istermiyim hiç

ehh gunluk aklima gelen basima geldi
dun aradim hayirli olsun dedim yengeme )oglunun dugunu var ya)
dayanamadim tutamadim kendimi agladim senağlama
ne zor herkesin orda senin gurbette yalniz olman senağlama
bugun bayrak kalkicak kina yakilacak ama ben yokum aklim orda gittilermi geldilermi nasil oldu senağlama

kendi kararimdi buraya gelmek hic tahmin etmedim bu kadar dokunacak zor olucak senağlamasenağlama

bugün gün daha bi aydınlık günlüğüm
daha bi umut verici daha bi sıcak....
hafta sonu ya ondan ,yoğun bi haftayı geride bıraktım
eşimle ve oğluşumla bolca vakit geçirmek herşeye bedelll
iyiki yanımdasınız iyiki canımdasınızzzz
en iyi moralsiniz bana ya:asigim:a.s.

Bu seferki ilaç sarsmadı Günlük, resmen yıktı.
Dün, hayatımın en kötü günlerinden biriydi. Öğleden sonrayı hatırlamak bile midemi bulandırıyor.
Onca ilaca karşın çok bulantı çektim.
Bu gün daha iyiceyim. Hatta ufak tefek iş bile yaptım.
Malum, ne kadar dikkat etsem de her yer saç. Her gün süpürüyorum evi. Evdekiler rahatsız olmadıklarını söylüyorlar; ama ben her saç telini görüyorum. O saçların yerde değil de kafamda olması gerektiğini düşünmemek için de süpürüyorum.
Öptüm seni Günlük...

Ben geldim günnük;
Çok kötüyüm gerçekten.. Artık buraya kötü şeyler yazmak istemiyorum ama yazmaya ihtiyacım var :çok üzgünüm: Dün çok kötü bi gece yaşadım herşey çok güzeldi derken biranda mahfoldumafoldumben
O insan gecemi zehir etti mahfetti.. dün telim çaldı bi numara aradı normalde hiç yabancı aramaz beni açtım kimi aradınız dicekken kimsiniz dedimsenağlama bu söz dün gecemi bitiren söz oldu... erkek arkadasımın yaptıgını biliyodum sonra yüzüne kapattım ama ne fayda aradı bağardı çağardı demedik lafı kalmadısenağlama Okadar üzüldüm ki artık son zamanlarda herşey üst üste geliyo bu yüzden çok üzülüyorum sürekli içime atıyorum.. Bahçede konusurken ben fenalaştım ve teli yüzüne kapattım ayağı kalkamadım günnükümm senağlama ablamı aradım kurtar beni diye oda hamile çok korktusenağlama
Annem babam hepsi yanıma geldi babam o kırık koluyla canının okadar yanmasına rağmen beni kaldırdı senağlama dişlerim kilitlendi titredim hüngür hüngür ağladım beynim kollarım bacaklarım heryerim uyuştu konusamadım kafam okadar sıcakmıs ki o anda felç bile olabilirmişimsenağlama Babam çeşmedeki suyla hortumla üstümü yıkadı ama onu bile hissetmedim :KK43: o derceydim artık ablam baba yeter deyince suyun döküldüğünü anladım senağlama hastaneye gittik serum iğne falan verdiler ama hala ağlıyordum şimdi bile ağlamak istiyorum çok kötüyüm günnüksenağlama telim dünden beri kapalı açmadım o rahat rahat tatilini yaparken ben hastanelerde sinir krizleri geçireyimsenağlamasenağlama çok üzgünüm ya çookk Raabbbim nolur yalvarırım bu mübarek güblerin hatrına beni mutlu et bana hayırlı kapılar aç Nolur Yüce Rabbim nolur ben üzüleyim ama ailem benim yüzümden üzülmesinsenağlamasenağlama
Onu SANA havale ediyorum ALLAH'ım sen nasıl biliyosan öyle yap..........senağlama

günlüküm feci haldeyim,
içim hala pır pır :bbo:

bugün kısçeyi uyuttum.
zaten yarım saat uyuyor.
bi 20 dk sonra garip bi ağlamayla koştum yanına.
ama canı yanıyordu belli,
acaba rüya mı gördü diye yüreğim ağzımda gittim.
emziğini ters vaziyette ağzına sokmuş ve öyle kalmış.
mnicik pirinç tanesi kadar dişlerinin arkasına da girdiği için geri de cıkmıyor.
yavrum çırpınıyor,
zaten korkmuş da..

elim ayağım boşaldı birden.
ilk panikle ne yapacağımı bilemedim.
asılıyorum gelmiyor.
canı acıcak diye asılırken zaten iyice panik yaptım.
neyse ki çıkardım ama öyle cok ağladı ki :KK43:
ama içini çeke çeke sarıla sarıla ağladı.
ben de onunla beraber ağladım.
gözlerinden sicim gibi yaşlar akıttı kucağımda.

Rabbim yavrularımız sana emanet.
uyurken başında beklemiyorsam inan Sana emanet ettiğimden.
nolur beni daha doğrusu hiç kimseyi evladıyla sınama.
kötü sonuçları düşünüp düşünüp ürperdim,
tekrar tekrar sarıldım minik kelebeğime...

uzun zamandır aklımda olmasına rağmen ihmal ediyordum.
ilk işim bugün bebek ilkyardım videoları izlemek olucak..

off ne zor anne olmak...

deprem olduya gunluk arkadasımın annesı panık yapmıs evden cıkıyım derken merdıvenlerden dusmus
hastaneye kaldrmıslar ...ayagını alcıya almıslar...kadında baya kılolu..dun aksam kardesıme gecmıs olsuna geldıler kolu amelıyat oldu dıye bugun kendı hasta oldu...bugunde koylerıne gtceklerdı..ıste ıstedıgın gıbı olmuyo..daha bellı degılmıs pazartesı bellı olcakmıs...
depremın merkez ussu burasıymıs golcuk...3.6 mıy ama cok acayıp hıssedıldı ya...herkez dısarı frladı...17 agustosu yasayan ınsanlar olarak bu kadar panık normal samırım...bıde sıcak bıde aynı aylar..cok korktuk ınsallah bıdaha olmaz...
gecmıs olsun dılekleınde bulunan tum arkadaslarıma tesekkur edıyorum

benımde belım tutuldu sabah kalktıgımdan berı cok kotuyum suan daha da kotu oldu sabıt duruyorum batıyo belımden bıseyler...hareket edemıyorum...bel fıtıgım varya yıne yokladı benı...kac gundur hastanede hep ayakta kaldım...stres sıkıntı yıne sıkıstı belım...galıba acıle gtmeden gecmıcek...cok agrım var ya...offf

bugun bogazım agrıyo ve ızınımın bıtmesıne 5 gun kaldı:KK43:evdekı gereksız ve ıse yaramayan bı ınsan benı sınır edıyo benı son 5 gun sevınıyımmı uzuluyımmı bılmıyom artık:kızgın:

N'olur sormasınlar bana
N'olur söyletmesinler derdimi
Saklarım ben onu kendime
Yerim kendi kendimi

Akıyorsa yaşlar gözümden
Dinmiyorsa bir türlü gece gündüz
Karardıysa bütün dünyam
Vardır elbet bir sebebi..

sonsuz bi uykuya yatmak istiyorum..

selam günlük ..
bugün iyiydi. görümcemler çalıştığı için oğluşuna ben baktım.sabah kahvaltıyı yaptıktan sonra bakkala gittik sonra parkta oynadı sonrada annemlere gittik annem ve babamla oynadılar..sonrada evimize geldik görümccemler geldi yemek yedik yarın için hazırlık yaptık yarın gezmeye gidiyoruz günlük denize.. :))
bunun dışında bişi yok bir günü daha geçirdik şükürler olsun Rabbime bir gün daha güneşi ve ayı görebildik..
Allah'ım ne olur bizede bebiş ver...........amin amin amin..

X