Kadınlar Kulübü Günlük

ben ızındeyım ıstanbuldayım 2 haftadır gunlerım cok guzel gecıyo,cok mutluyum burda gerı almanya ya donmek ıstemıyorum ama ne yapalım 10 gun sonra cıkıcaz yola mecbur esım orda benım butun aılem burda.yapılacak bı sey yok,adalara gıttık cok eglendık burda ınanılmaz mutluyum,ınsallah loto falan carparda turkıyeden bı ev alıp yerlesırız baska allaa.sh tan bısey ıstemem tabı bı de saglık

ahhh günlüğüm aahhhh ben geldim mafoldumben
bu gün yine aşkımın özlemi çok ağır bastıran bi gün oldu, hiç bir dakka saniye aklımdan çıkmadı hiç :çok üzgünüm:
bütün gün hep en son çektirdiğimiz fotoğrafa bakıp öpüp koklayıp ağlıyorum :a015:
sanırım ben hiç alışamicam bu özleme çok zor geliyor bana biliyonmu günlüğüm senağlama
bu hasrete bi son vermek istiyorum artık yoksa ömrümden ömrüm gidecek düşünmekten mafoldumben
özledim teninin kokusunu özledim
özledim sımsıcak nefesini özledim
özledim özledim herbişeyini çok özledim
senağlama geeelllll geeelllll yanima aşkım beni bensiz bırakmaaaaa nolurssuunn mafoldumben​

Günlükcüm...
bazen diyorum ; keşke hep annemin küçük bebeği olarak kalsaydım... onun sıcak kucağından hiç ayrılmasaydım....

biz büyüdük ve dünya kirlendi ... biliyor musun günlük ? mafoldumben

slm günlüğüm.

evi biraz topladım. balkon ve banyolarda ince temizlik yaptım, ne bulduysam sildim, yıkadım kaydirigubbakcemile3... çok yoruldum kafamçokkarıştı
şimdi kütüphanemi düzenleyeceğim. okunacak kitapları da ayırırım. vaktim var artık, okurum bir güzel sositososito
bu arada askerimle, tatile gideceğiz dönüşünde... havalara göre denize gireriz belki. acil zayıflamam lazım :kedi: bugün başladım, bozmadan devam ederim inşallah. :sm_confused:

artık herşeyi düzen içinde götürmek istiyorum günlüğüm. ertelemek istemiyorum. :umursamaz:
yarın çok yoğun bir gün olacak. özellikle iptal etmedim birşeyleri... bir yerden başlamam lazım artık.

Sevgili Günnük
Nabıyon bakemmmmkaydirigubbakcemile3
Üffff bütün gün evdeydimm.
Kuzenimin bebişine baktımm:ecrin_bebek: Ayy çok tatlı yaa.Sevgilimde evlenme teklifi etti walla kafam karıştıı.delikafadulden
Şaka falan ama evlilik yaklaştı1-2 yıl sonra aşkımın soyadını taşıcammm.
Zor günler beni bekleyecek aşkım askere gidecek 15 ay napıcam ben yaamafoldumben
Askere gitmeden evlenelim diyo ama :umursamaz: olmazzz
Neyse bu aralar kafam çok karışık zaten hade Dilay kaçarrrrkaydirigubbakcemile3

"Benim gibi biçimsiz bir herifle biraz zaman geçirmek ister misin?" diye sordu.
Bende "evet" dedim.kaydirigubbakcemile3
:asigim::asigim::asigim:
Yarın güzel bir gün olur inşallah...zemuszemuszemuszemuszemuszemus
opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

Selam pembişim...

Aslında bugün çok keyifli uyandım, bütün gün de genel olarak keyifliydim.
Ama nedense etrafımdaki herkes pek bir keyifsizdi :sinifsinif:
Sanırım hava kapalı diye, herkes etkileniverdi...

Babam beklediği haberi aldı sandım; ama aksine kötü haberler geldi...
Bazı insanlarda ne vicdan, ne Allah korkusu kalmış...
Babam senelerce çalıştı, ama şimdi parasını alamıyor. :umursamaz:

Şikayet dilekçesi yolladı, Çalışma Bakanlığı babamın eski şirketine uyarı yollamış.
Herkes de birden telaşlanmış tabi...
Abim de o şirkette çalıştığından, bu sefer abime yüklenmeye başlamışlar klava:

Adam gibi zamanında insanların hakkı olan parayı verseniz hiç böyle olaylar olmazdı :mymeka:
Az uz para da değil günlüğüm.
Hele de babamın borcunu ödemek için gece gündüz düşünmekten uyuyamadığı şu günlerde Allah'ım yüzümüze gülse de verilse şu para :Saruboceq:

Dinliyorum onu...
Çektiklerini anlatıyor bize.
Ne çektiğini bugüne kadar hiç düşünmedim sanırım.
Kendimi çok suçlu hissediyor, gizlice göz yaşı döküyorum.
Hep tek taraflı bakmışım olaylara, hep kendi tarafımdan...
Ben neler çektim diyor, siz bilmiyorsunuz diyor...
Karda kışta, sıcağın alnında, hangi şartlarda bizi doyurmak için çalıştığını; para kazanmak için görevi olmayan ne işler yaptığını, nasıl aç kaldığını, nasıl sağlığından olduğunu anlatıyor...
Düşünüyorum yine neden diye ...
Neden o kadar uzağa gittin ki babacım ?
Ne olurdu yine yakınımızda olsan, canın acıdığında hemen elini tutsam...
Canım acıdığında hemen elimi tutsan...
İhtiyacımız varken beraber olsak da sonra zorlanmasak...

Hayat çok zor be günlüğüm....
Her geçen gün bunu daha da iyi anlıyorum.
Baba olmak zor iş, annelik çok zor...
Ben hakedecek miyim anne olmayı ?
Babalığın hakkını verebilecek bir erkek buldum mu ?
Sadece sevgiden, aşktan, mutluluktan ibaret değil bu hayat.
O bana hep güzel yüzünü gösterdi; hep mutlu tarafını.
Kötülükler, sıkıntılar hep uzak kaldı bana.
Şimdi anlıyorum hayat nasıl bir şey, nasıl çetin bir yol ve bir o kadar da boş...

Ameliyat da olacağım bu ay biliyorsun.
Bu sene olmayayım, seneye kendi paramı kazanır olurum diyorum.
Bu sefer babam üzülüyor, benim param yetmiyor mu diye.
Onu da kırmak istemiyorum; ama gerçekten şu anda o ameliyata verilecek 1 kuruş paramız bile yok.
Acil de değil nasıl olsa :umursamaz:
Bir ikna edebilsem babamı, ah bir ikna edebilsem...

Tam dedim ki üniversite bitti, artık babama masraf çıkarmam.
Bir de ameliyat çıktı başımıza :sinifsinif:

Pamuğumun da canı sıkkındı bugün :gitme:
Bütün gün şımartmaya çalıştım, sırnaştım ama ı ıh :umursamaz:
Canı sıkkın onun da askerlik meselesi yüzünden...
Ah keşke sihirli bir değneğim olsa da etrafımdaki herkesi mutlu edebilsem pembişim...
Ama o zaman da mutlulukların değerini bilmezdik değil mi ?

Çok şükür be günlüğüm...
Bu halimize de çok şükür :Saruboceq:

Son düzenleme:
Niye herşey düzeldi derken tekrar aynı şeyler başa sarıyor niye... Ben hep böyle mutsuz olmak zorundamıyım? senağlama Niye herşey sil baştan herseferinde senağlama ÇOK üzülüyorum artık ben ya çokkksenağlama Tam hersey yolunda giderken herşey bozuluyorsenağlamaRabbim ne olur sen sesimi duy bana yardım et...senağlama Hİç bişeyi haketmiyomuyum? birazcık mutluluğu birazcık tebessümü benden çok görüyo ya yazıklar olsun... Sanada döktüğüm göz yaşlarımada...senağlamasenağlama​

Piştt piştt günlük sultann ben geldimmm....
Yorucu bir 4 günden sonra burdayımm ....
4 gün üst üste düğünümüz vardıı çok şükür hepsi güzel geçtii...
Ohh bir döktürdüm bör döktürdüm ki sorma...Benn kolbastı bilem oynadımm yanii:)))
Sonra da herkesden övgüleri almışım....
Kayınavlidemin eski komşuları bana bayılmışlar bütün gece beni seyrettiklerini söylediler çok şanslıymış kayınvalidem bebek gibiymişimm kayınvalidem bi kabardı kadın bi böbürlendi ki sorma:))) Kimi geldi saçımın resmini çektiii ben şoklardaydım yaniii bu düğünde bana mı bişiler oldu insanlaramı acaba diye düşünmeden edemedim...
Sonra ben kendime gelemedim tabii...Anneme okuttum kendimii....
Genç çifti uğurladık balayınaa...Çook mutlu olurlar inş...
Bugünde doktora gidicem inş.. bir teslik falan çıkmazsa günlüğüm...
Bi kontrol olayım bakayımm bebek düşünüyoruz yaa artıkınn inş.. tabikii...
Neyse günlükçümm şimdilik benden bu kadar.....
Yeni havadislerlee karşında olucam anacımmmm...byeeeeeeeeeeee....

of çok zor bir gece geçirdik günlük..
bu mesele beni de eşimi de çok yıprattı artık..
bunu söylemek saçma ama keşke yaşadıklarımızın nedeni gerçekten ikimizle ilgili olsaydı..
yani en azından bizim sorunumuz diye sahip çıkar ona göre üzülürdük değil mi..
ama hep üçüncü şahıslar işte..
bu kadar uzaklarken bu kadar içindeler hayatımızın kara bir gölge gibi..
buna rağmen son bir şans verdim neye kime ne için ben de bilmiyorum..
ama bu kez şartlarım da kararım da çok kati..
pamuk ipliğine bağlı herşey gözümde..
en ufak bir ağırlık hissetiğim an biter benim için bazı şeyler..
bunu çok net ifade ettim akşam ona da..
belki üzdü onu sözlerim belki de beklediği gibi dayanılcak bir omuz olamadım bu konuda..
ama ben de insanım ve benim dayanacak bir omuza ihtiyacım var bu hayatta..
beni bitirmelerine izin verirsen bu evlilik de biter diye anlattım uzun uzun..
eskisi gibi değil anladı gibi bazı şeylerı en azından haksız olanın kim oldugu konusunda hemfikiriz.
ammavelakin benim haklı olmam da yetmiyor bazı şeyler sözden ibaret olmuyor işte..
iyi mi yaptım kötü mü bilmiyorum kendimi ateşlere mi attım orası de mechul işte..
son bir sabır savaşı olacak belki..Allahım güç verirse..
ama inan şu an tahayyül etmesi bile beni gerim gerim geriyor..
bir sihirli değnek olsa ve kurtulsam bütün bunlardan..
herşey en bastan hayal ettiğimiz gibi güzel olsa keşke..
Allahım bana da eşime de yardım et nolur..:Saruboceq:

günaydın günlüğüm yine tarif edilmez hislerle geldim sana ..son bir haftadır çok kötü ,ölü gibiyim günlüğüm 20 aylık bekleyişin ardından hamile kaldım ama 5+3 de kesemiz görünmedi ve kahverengi lekelenmelerim başladı dr hiç ümitli konuşmadı görünmesi gerekiyodu dedi bugün tekrar gidicem doktora bakalım ne diyecek çok korkuyorum ya dış gebelikse diye günlerdir Rabbime yalvarıyorum hayırlı haberlerle dönerim inşallah

hayat ne garip günlük.
bir günün diğer güne uymuyor.
bizim bu aralar sıkıntımız var ama biliyorum geçicek, inşallah kurtulcaz bu sıkıntıdan.
hep rüyalarımda güzel şeyler görüyorum allah hayra çevirsin.
bi yandan da hastalancam çok alınganlaştım ve mutsuz triplerndeyim.napıcam bilmiyrum
bu arada kocam nolcak, ben bu triplerdeyken ona kim destek olcak.
yoksa ben bu aralar ona köstek mi olcam.
kafam çok karışık

moralim bozuk günlük hemde çooook
herşey hayal edilen gibi olmuyormuş.. gerçekler can yakıyormuş.. ne kadar da zormuş bi yuva kurmak..
sadece huzurlu olmak isteğim..yok olmuyor ama.. bu gün çok canım acıyor.. Rabbim hakkımda hayırlısını nasip eyle yalnızca sana sığınıyor ve senin yanında huzur buluyorum...

Selam pembişimm opuyorumnanaktan

Bugün babamı eski şirketinden aradılar.
Adam babama, o parayı alırsan boğazından nasıl geçecek demiş
Babam da anamın ak sütü gibi helal o para bana demiş buyrunnnnnnnnn
Ya adam sanki sadaka verecek, babamın yıllarca çalışıp alamadığı parasını verecekler
Kaldi ki bunu söyleyen adam da olayla alakası olmayan biri
Sana ne kardeşim ya senin cebinden mi çıkacak para klava:

Çok kızdım vallahi, inşallah verirler parayı da babam da öder borçlarını
Allah'ım bir kapı kapatır, diğerini açar
Artık bizim için de açılsın kapılar inşallah :Saruboceq:

Bahçedeki mutfağımıza 2 gün önce bir fare yavrusu girdi :1ninca:
Babam da fareler için özel satılan bir yapıştırıcı aldı
Kartona sürdü bu yapıştırıcıdan, üstüne de peynir koydu
Annem bu sabah kahvaltıyı hazırlarken beni çağırdı
Bir ses geliyor, ama nereden olduğunu bulamadım dedi
Farkettim ki fare yavrusu kartona yapışmış, çıkamadığı için de vik vik bağırıyor kaydirigubbakcemile3

Hemen eldiven giydim elime, bahçeden dışarı çıktım
Fare yavrusunu yapıştığı yerden kurtardım, bir güzel temizledim ve doğaya saldım
Minnacıktı bir görsen nasıl sevimliydi :asigim:
Bir fareyi elleyeceğimi asla ummazdım; ama her şeyin miniği sevimli oluyor işte delikafadulden

Doktor aramalarına devam ediyoruz.
Her doktor başka bir şey diyor vallahi kafam karıştı :bbo:
Maykıl ceksın gibi olacağım sonunda kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

Bugünlük bu kadarrr, hadi ben kaçtım pembişim opuyorumnanaktan

selam günlük geldim işte yine yapaynlızım herkesler giti annemleri memlekete uğurladım
amcamıda alıp gtiler nasıl dayanırım ben onların yokluğuna çok üzliyeceğim onları
ALLAHIM nasıl dayanmışım yılarca gurbetlerde ailemden kardeşlerimden uzak bi başıma nasıl dayanmışım anlayamıyorum şimdi 3 ay nasıl geçecek diyorum alıştım haftasonu kahvaltılarına canım her sıkıldığında anneme koşmaya fena alıştım
çabuk geçsin bu 3 ay nolur yoksa bende peşlerinden giderim
ya bu arada amcam bana çok şeyler süyledi zamanı gelince anlatırım sana
beni yine zor günler bekliyor sanki ailenin butun yükü benim omuzlarımda
sürekli bizi utandırma elalemi bize güldürme üğütleri artık fena halde canımı sıkıyor
benim hayatım kaymış çocuklarımın rızkının derdine düşmüşüm
çocuklarım için çirpınıp duruyorum bir çıkış yolu güster ALLAHIM bana yol güster
yanlış şeyler yapmaktan alıkoy beni iş arıyorum ama çocuklar nolacak hiç bilmiyorum oooffff ooooofffffffffff RABİM merhametini şefkatini esirgeme yardım et doğruyu bulmamı nasıbet

gunluk bu sana ılk yazısım..............yazıp rahatlamak ıstıyorum..ne kadar mantıksız gelsede...........boyle haykırmak avazım cıktıgı kadar bagırmak...........NEDENNNNNNNNNNNNNNNNNN bız dıye haykırmk ıstıyorum..........neden bızzzzzzzzz..................neden o kadın babamın karsısına cıktı nedennnnnnnnnnnnnn.................neden dunyamızı mahfetıttıı.......artık donusu yok bılıyorum hıc brısey gerı cevıremz...donusu olmayan yola gırılmıs bır kere...........dedık ve kabullendık ......ama bır baba neden cocuklarını bole bırsye ıcın onemsemz.bır baba cocukalrını dusunur sevgıverırı dıymı............baba benı kolejlerde okuttun da unı okuttunda ne oldukııııııııııııııı,annemı uzmeseydın bızı uzmeseydın bıze paranı deıl sevgıısnı verseydınde keşke lıse mezunu olsaydım keske ortaokul mezunu olsaydım.........bazen dıorumkı keske anne babam memur emeklısı olsalardı......gecmımızı normal sevıyede karıslasaydık.........ozmn daha mutlu olurduk dımı gunluk...............bazen unutuyorum........yokmus gıbı gelıoo onun dıger hayatı...ama bazense yuregımde fırtınaalr kopuooo gozyaslarımı durduramıyorum.gunluk ben hep dua edıyorum..namazlarımn peşine dua edıyorummm.........kabul olur dıymı dualarım (((Rabbımm o kadın aoyle bı acı yasatsınkı ..allahm ben ne yapmısm desın...babamda oyle bır darbe alsınkı...allahm ben kım ıcın karım ve cocuklarımdan sevıgımı eksık etmısım desın...............o kadın yedıklerını kan kussun ....ve bız de gorelım o gunu bıze goster rabbım....anneme ettıkelrını cekmeden ölmesınn (((((((ve baana da sabır ver ve bu kdr hassas olmayayım..dyaanma gucu ver bana ...ne olurrrrrrrrrrrrr............

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…