Kadınlar Kulübü Günlük

sorunun temeli kayınvalidemlerle ilgili seviye koyma kararı almamız bu kesinleşti...meğer eşim hem onlara karşı hemde kendi ilişkimizded de biş seviye olsun istiyormuş...

benimle ilgilenmiyosun evi idare edemisyosun olmuyor böyle dedi..baktım bi türlü memenun edemedim 1,5 sene.. bol maaşlı ve kariyerli işimden vazgeçip ev hanımlığına terfi ettim....
aman sıradan bir ev hanımı olmayım güzel giyineyim makyajımı yapayım...şöle sarılarak öperek karşılayımki günün stresini atsın dedim ...

çayın yanına şunuda istermisin..bunuda getireyimmi...istersen mısır patrlatayım..

gel sana bi sarılayım öpeyim ilgi göstereyim..

günün nasıl geçti canım..şölemi böylemi..özledim ben seni vs. vs..

gel başına bi masaj yapayım....

bütün bunları yüzünün gülmesi için yaptığım eşim..meğer yaptığım tüm bu çabaları şımarıklık ve seviyesizlik olarak görüyormuşş..daha olgun bir ilişki yaşamaktan kastı bunlarmış...nasıl davrancağımı bilmiyormuşum biraz ciddi olmalıymışım ..şımarmanında bir yeri varmış...( o yeri ve zamanı ben çok iyi biliyorum kesin yatakta dır affınıza sığınıyorum)

benimle kaba kaba ve bağıra bağıra konuşmalar,ters cevap vermeler...sakince sorduğumda ise bu zamana kadar senin istediğin şekilde yaşadıkta noldu şimdide benim istediğim şekilde yaşıyacağız olması gerekende bu...büyüklerimizde böyle yaşamışlar bak ne kaybetmişler...gibi bağırmalı bi konuşma...

bende patladım bunca şeye rağmen hala bana kaba davranıyorsun sen resmen bi öküzsün dedim.. biliyorum dememeliydim ama sabrım taştı.. birde güzel üstüme yürüdü.ne dedin sen.. sen kimsinki bana öyle diyorsun diye...

bazen evlendiğime..işten ayrıldığıma...öyle pişman oluyorumki..

gitsem bütün ipleri koparacağpım seviyorum gitmek istemiyorum..hem gitsem nereye gidicem ailem üzüntüsünden kahrolur zaten hastalar birde benmi üzeyim... kafam çok karışık kızlar..çok karışığım:çok üzgünüm:

şafak defterinden bi günü daha sildik...
sonradan baktıgımda günler çabuk geçiyo gibi görünse de gel yaşarken sen onu sor bana
az kaldı diyerek kendi kendimi çok kandırıyorum...
ama böle yapmazsam hayat nasıl geçicek ki.....
yemegin pişmesini bekle, dizinin başlamasını bekle, onun gelmesini bekle
daima bişileri bekleyerek mi yaşıycaz ?
malesef günlük hayat denen şey buymuşş

selam günlük
yine bir 10 kasım geldi. kızım "anne yarın okula çicek götürmek istiyorum Atatürk köşesi için "dedi ve beni yıllar öncesine götürdü .ben ilk okuldayken siyah önlük beyaz yaka vardı. her 10 kasımda biz beyaz yakamızı takmadan giderdik renkli bir şey olmasın üzerimizde diye..O zamanlar 10 Kasımlar yas günü idi,
şükür çocuklarımız böyle yapmıyor onlar ATAmızı anlıyor ve ağlamak yerine anlamak ve çalışmak gerektiğini biliyor
1988'in 10 Kasım'ında
10 Kasım'ın bir yas havası içerisinde değil de, Atatürk'ü anma etkinlikleriyle geçirilmesi kararı alınmış ve 10 Kasım'ın içinde olduğu hafta Atatürk Haftası olarak kabul edilmişti.
ben hala 10 kasımlarda elimde kasımpatı yakasız siyah önlüğümle okula gidip ona şiir okurken ağlayan o küçük kız oluyorum

merhaba günlük
sana ilk defa yazıyorum.5 senedir ikinci kez anne olmak istiyorum.ama tedaviler boşuna ümitlerim boşuna
bekliyorum umut ederek bekliyorum.
bugün adetim geçeli 3 gün oldu.arkadaşım bile öğrendi artık senin bazen günün geçer ümitlenme diye .kocam da aynı görüşde sadece iki kez oldu dedim.ama güldü ikiside :mymeka:artık sağlıklı düşünmediğimi sanıyorlar.acaba doğrumu :uhm:

ben geldim günnük sengözlerimebaksanab

hafta sonu gezdik koçişlen sonra görümcemide aldım
hep beraber gezdik sonra maça gittik
tabiki de yendik günnük :jeyyar:
sonunda yüzümüzü güldürdü su fener
:lepi: sonra da caddeye gittik :lepi:
uykusuzum günnük gece 3 te yattım

hersey yolunda ya cok şükür

ayy günnük sana sölemedim bu akşamdan itibaren power-plateye baslıyorum kaydirigubbakcemile3
90-60-90 olcam -tatlicadiarzu-

bugün çok duygusalım, çok karışığım....
okul yıllarımı hatırladım bende bazı arkadaşlarım gibi...

öğretmenimiz bizi alıp ilçemizin meydanına getirirdi, orda saygı duruşu için soğuk havada titreyerek ama gururla hazır ol da olurduk hep....

ben ilk okul yıllarımdan sonra o meydana hiç bir tören için gitmemiştim.
bugün işe geç geldim ve o tören alanına gittik,allahım ne fena bir ortamdı, hayatım gözlerimin önünden geçti, atatürk olsaydı diye başladım ağlamaya, yazarken bile gözlerim doldu...
yarabbim sen ona rahmet eyle, onun gibi ülkesini seven birini çıkar karşımıza yarabbim....

Bugün 10 kasım hepimizi hüzünlendiren, ama atamızı defalarca anmamız için bize fırsatlar sunan bir gün çocukluğum geliyor aklıma bahçelerden topladığımız çiçeklerle okula gidip atatürk şiirleri okumamız, ağlamaktan şişmiş gözlerle evlerimize dönüp yorgun uykulara dalışlarımız ben artık 10 kasımlarda ağlamıyorum hüzünlü ama böylesine eşşiz bir lidere sahip fertler olduğumuz için bir o kadarda gururlu hissediyorum kendimi Atatürke hayranlığım her geçen yıl daha çok artıyor onu karalama çabaları benim bu yüce insana olan hayranlığımın ve minnet duygularımın katlanarak büyümesini sağlıyor
Ruhun şad olsun atam rahat uyu senin fikirlerinin senin ilkelerinin yılmaz bekçileriyiz
ne mutlu türküm diyene NE MUTLU KEMALİSTİM DİYENE

SELAM GÜNLÜK,,,
ÇOK YOĞUNUM GÜNLÜK
AMA NAPARSIN İŞ HAYATI İŞTE ,ŞEHİR DIŞINA ÇIKACAM YİNE...

İÇİMDEKİLERİ DÖKMEK İSTEDİM GÜNLÜK İZİN VERİRSEN.
SEN VEFASIZ YOLCU ,KALBİMİ VİRAN EDERSİNNNNNN
BİR MERHABA DEMEDEN ELVEDA DERSİN....

DİNLENİR DİNLENİR DÖNER KIYILARA FIRTINANIN KIZI
sevgilerimle......
10.11.2008

günnüküm ben deldim....
valla iyiyim ben günnük, zamanla iyilesiyor yaralarim...
kabuklarini saklayacagim bundan eminim...
bir daha ayni yaralari acmiyayim diye hep bakicagim...
neyse gecelim beni...
dün abbas güclüyle genc bakis programini izledim...
can dündarla mustafa filmini konustular...
ve ben bir kere daha onun ne kadar yüce ne kadar essiz bir insan oldugunu anladim...
rahat uyusun ATAMIZ....
dilerim yüregini, kemiklerini sizlatmiyoruzdur....

Merhaba...

10 kasım Atamın dünyaya gözlerini yumduğu gün..İçim sızlıyor yine ama sızlamasından öte yapabileceklerimi düşünüyorum ..Üzülmek bana hiçbirşey kazandırmıyor birşeyler yapmak lazım deyip yol alıyorum..Rahat uyu sen Atam henüz biz ölmedik!!!

2arkadaşımın eşlerinden dolayı çok üzgün olduğunu öğrendim bugün..Süpriz olmadı bana çünkü ikisinide aynı anda rüyamda görüp kendim sordum neler oluyor diye..Onlar için hayırlısı ne ise o olsun..

Buarada geçen hafta bilgisayarın yanına bile nadir yaklaştım..Bebek var olduğunu sanarken olmadığını öğrendim..İlk gün biraz kötü geçti fakat sonrası yine yüzüm gülüyordu..Gülecek tabiki bir oğlum var ve Allahım ona uzun ömürler versin..Nasipse olur birtane daha bebeğimiz değilse isyan yok oğluma uzun ömürler dilerim Allahımdan ..:Saruboceq:

Sonrasında zaten annemler beni yanlız bırakmak istemedi ve yanımda kaldılar ..Bir hafta geldi geçti bitti öylesine ..Eşim oldukça yoğun bir dönemde birlikte sigarayı bırakmıştık tam 1 buçuk ay olmuş hala aklımıza geliyorAman yarabbim ne biçim illetmiş bi bağlandık ayrıdık hala peşimizdekaydirigubbakcemile3

KKyı buradaki ablalarımı ,kardeşlerimi, arkadaşlarımı çok özlemişim ..Hepsine tatlı öpücükler gönderiyorum.. :asigim:a.s.

günlük ben geldim benneyaptımkiuzun cümleler kuramycam fakat halimi anlatan şu şarkıyı yazıcam sen anlarsın beni :çok üzgünüm:
Delilik;kısa sürer çok
Pişmanlık uzun.
Kararın doğru gibidir,
Sonrası hüzün.

Birde bakarsın arkanı dönüp,
Kalmamış huzur.
Soru sormaz,akıl almaz,
Tükenir gücün.

Sevgilim bitmiş,
Aşkımız bizim çoktan bitmiş.
Gördüm ben yazık ki senin,
Gözlerin gitmiş.

Her bitiş gibi,
Bu da yeniden başlamak demek.
Şimdi artık,
Bana yeni şarkılar gerek.

Bir bitene çare yok,
Birde yitip gidene.
Asla inanmamalı,
Ben hep varım diyene.

Korktum böyle olacağından,
Ama hep bildim.
Şimdi bu neyin tasası?
Korkununda ecele yok ki faydası...
:çok üzgünüm:

öğrenci olmak çok zor be günlükçüğümm
her şey para olmuş...
hocalar para kazanmak kendi kitaplarını satmaya çalışıyolar
olan bize oluyo tabiii
yakında sınavlar başlıycak ben kk dan arkadaşlarımdan nasıl uzak kalıcam ki :uhm:

Merhaba günlüğüm;
Biliyorsun 10 Kasım bugün.
Ata'mı sevmeyenlere, onu karalamaya çalışanlara, daha küçüklüğünde çocuklarına nefret aşılayanlara inat saygıyla, özlemle, rahmetle andık Ata'mı...
Ama üzülüyorum günlük.
8.sınıf öğrencisi pırıl pırıl bir genç kız hala "Atatürk ne yaptı ki, neden bütün hafta ondan bahsediyoruz?" diye soruyor.
Çok yazık günlük elimden geldiğince anlatmaya çalışıyorum ama işlemiş beyinlerine.
Faydası olmuyor, bir nebze olsun fikirleri değişir diye çabalıyorum, devam da edicem.

Neyse günlük tören bittikten sonra 1 dersim boştu otururken bi müdürün odasına gideyim dedim.
Kapıyı bir açtım aman Allah'ım müfettişler.:1shok:
Ben bugün gelmezler sanıyordum.Eksik belgelerim vardı, törenden sonra halledicektim.
Kapıyı nasıl kapatıp kaçtım bilmiyorum.Ben çok korkak biriyim galiba günlük.
Sonra Müdür Bey geldi korkma dersine girerler eksik belgem falan var deme dedi.
Biliyosun ilk yılım acayip tedirgin oldum.
Ama benim dersime girmediler.Ücretliyim ya günlük beni öğretmen saymadılar galiba.:dilcikar:
Seneye bir atanayım görecek onlar
Neyse günlük bi şekilde bitti bugün de.
Şimdi dinleniyorum,daha yemek yapıcam.
Biraz dolanayım sonra görüşürüz

Günlük selam ben geldim

Günlük uzun zamandır yazmıyorum sana,bugün bi uğrayayım dedim.
Sabahtan beri sağ gözüm tıp tıp atıyor,deli olacam.
Neler yapmadım geçsin diye olmuyor.
Allah hayır etsin sonumu.:Saruboceq:
He günlük unutmadan akşam rüyamda civciv gördüm.
Hemde 15-20 tane.Şeniz
Rüya tabirlerine baktım hemen, evli iseniz hamile kalıcaksınız diyor.:CüvCüv:kaydirigubbakcemile3
Senin anlıyacağın bebek isteğimi rüyamda görüyorum.
Çok takmışım kafaya çok.
Hade ben kaçtım,akşama misafir varda..........

saat dokuzu beş geçe, atam dolmabahçe'de
gözlerini kapamış, bütün dünya ağlamış...

günlüğüm çocukluğumdan yadigar en güzel şiirdir hatrımda kalan, çok çocuksu ve bir o kadar özel
evde koltukların üzerine çıkar, elime fırçayı alır da okurdum bu şiiri tüm güzelliğiyle
şimdi çocuklarıma, öğrencilerime öğretiyorum günlüğüm, ne mutlu bana
atamıza ve eserlerine sahip çıkmanın önemini anlatıyorum, ilmek ilmek işliyorum yüreklerine, beyinlerine
gelecekten umutluyum günlüğüm, gelecek bizim ellerimizde, gelecek bizim eserimiz, yüreği atatürk sevgisi dolu gençlerin elinde
işte böyle günlüğüm, bugun atamla doluyum, ondan başka sana ne anlatabilirdim ki

bir haftadır yoktum hastaydım şimdi iyileştim sayılır bi gectiğimiz cuma gelmiştim ama kimsecikleri görmedim
çok özledim ben sizi :asigim:
hafta sonu tadilat işi bitti, ev temizlendi .. büyük görümcem evi görmeye geldi eltim söylemiş mutfağını yaptırdı diye..çok beğendiler..ufak tefek yerleştirmeler kaldı biraz dinleneyim hep beraber oturalım derken kayınlarım kavga etti
ama nasıl kavga.. sesi duyduğumuz an koşarak aşağa koştuk ayırmaya çalıştık..zor kurtardık kendimizi ellerinde cam şişeler bıçaklar filan:1shok::1shok:
birinin elini ısırarak elinden aldım içeri attım diğeri gitmiş içerden almış kapıya fırlat camdan içeri girsin Allahtan oracıkta kimse yoktu görümcem odaya kilitlemişti çıkmasın diye..sonunda ben bayılmışım tokat atmışlar filan..3 gün oldu hala kendime gelemedim:1closedeyes:
evi yenilememin hevesi kalmadı az kaldı işler dediğim hala duruyor çoğalıyor da
ben kardeşim için tırnağına zarar geldiğinde titreyip ağlıyorsam bu kayınlarımı hakikaten anlamış değilimkafamçokkarıştı
çok kızdım çok ..onlardan banane beni bu hale getirmelerine ,
evimi yenilemenin hevesini yasayamadığıma ,
psikolojimin bozulmasına sebep olmalarına kızdım
daha işim olmaz onlarla otuz kusur yaslarındalar aklıllarını baslarına toplasınlar adam olsunlar.. :1closedeyes:
of gunluk of :çok üzgünüm:

hayırsızz nassın bakiiim
olum ben gelipte yazmasam hiç arıycan yok ne nankörsün le sen:mymeka:
stresli bi haftasonu geçirdim,zaten tatil 1 gün olunca saatler bile geçtikçe sinir oluyorum
yine dinlenemedim,hiç dinlenemiycem galibabenneyaptımki
bu akşamda çok sevgili muhterem kaynanam yemeğe geliyor banacokacimcoook
daha eve gidip yemek yapacam ben
ooff alışverişte yapılcakk çok üşeniyorum yaaakaydirigubbakcemile
bizim apartmanın bodrumunada yarasa girmiş yaw:1ninca:
korkuyorum günlük,ya çıkıverirse karşıma,nasıl çıkcam yukarı ben kafamçokkarıştı
anneeeee sabah aşağı inmekten akşa yukarı çıkmaktan korkar oldum vallahi
neyse benim çıkış yaklaştı bi ruj sürüp saçımı tarıyımda önce alışverişe sonrada eve gidivereyimkaydirigubbakcemile2

slm canım
nabersin
beni sorarsan accayip yorgunum
evin tadilatı bitti ya
sıra temizlikte
bugün hem koltukları yıkadım makinayla
hem de kocca evi sildim süpürdüm
çok yorgunum
her tarafım ağrıyor
birazdan kendime pizza yapicimm
ne kadar yorgun olursam olayım
iş yemeğe geldiğinde yorgunluk falan kalmıyor bende

bugün sabah kötü bir rüyayla uyandım
bak anlatayım

rüyamda kardeşimi güya askere yolluyormuşuz
bende hamileymişim
sonra sevgilim (rüyamda kocam tabii ki) yanımıza geliyor
hiç bana pas vermeden güya benim bir akrabam olan bir bayanın yanına gidiyor
bayan "wcye gitmem lazım" diyor
bizimki de "ben götüreyim" sizi diyor
bana hiç pas vermiyor sıpa
sonra annemle babam
" soner neden yanımıza gelmiyor" diyorlar
bende bir şey diyemiyorum
sonra o bayanla benimki geliyor
ben artık kaş göz işareti yapıyorum
ama adamın umru diil
o sırada benim sancılarım tutuyor
babamlar beni doğuma götürüyor
o anda uyandım be günlük
sabah sabah ii saydırdım herife
az kalsın tel açıp kızacaktım
sonra dedim saçmalama eboş bu bi rüya
hem adamın bugün sınavı var boşver sonra kızarsın dedim

herife anlattım verdiği tepkiye bakar mısın
aferin bana yaa
ulan dedim sıkarım ümüğünü allannn çıbığııı(çok zayıf olduğu için böle diyorum ona)
neyse sonra gönlümü aldı da affettim kendisini:1closedeyes:

vaziyeti ahvalım budur günlüğüm
biraz kkda dolanayım
sonra tıkınmaya gideceğim
slm eder gözlerinden öperim yievrimmm
bizim kızlara slm söyle
kendine de ii bak
ŞenizŞeniz

nsıl yorgunum anlatamam... sebebde yok hani...

kolumu kıpırdatmaya mecalim yok.. iyisimi gıdıp yatayım hemen.. eşimi bekleyemeyecegim...

iyi uykular sanada günlüğüm... cok yorma kendını.. sonra bana zaman ayıramazsın.. sen olmazsan baska kıme anlatırım herbıseyımı...

slm gunluk

nasılsın
ben ıyıyım valla sadece yorgunum

buara cok yogun bı gezme durumu var bende evde degılım hep ustustte gelsı
cumartesı yoktum pazar lıseden arkadaslarımla gunumuz vardı oardaydım
cok guzel gectı
ınsan bırbırını tanıyınca ortamda guzel oluyo
bız 2000 mezunuyuz ve hep gorustuk hala gorusuyoruz cok guzel bı gun gurubumuz var
3senedır gormedımız bı arkadasımızda gekdı bu sefercokdaha guzel oldu

ama bı uzucu haber vardı
bı arkadasımızda bosanıcakmıs
zaten bı evde ama ıyı degıllerdı
artık babasını evıne gtmıs cok olylar olmus
baldızını karısını dovmus sokakata ya
cok uzuldum
kacarak evlendı lıse bıttı o yaz evlendı
askr yolu bekledı evlıyken bı oglu var ve sonuc ayrılık hakettımı bunları
ama hersey allahtan

dusundunmde
25yasındayız ve bazı arkadaslar ben bız daha hıc bıs e yasamadan o neler yasadı ama hıc mutlu
olmadım gencıgımı yasayamadım dıyo

soyle kendımı dusundum ve cok sanslıyım gunluk
pısmanlıgım yok
genckıgımı yasıyorum doyasıya

sonra pazar aksanı bı komsumuzun az kaldı evı yanıyodu elektrıklı bahtanıye tutusmus
bugunde kardesıme kayınvalıdesı ve arkadasları geldı ordaydık gecede ıkı dunur aılece oturduk

bu arada dedem bana ev alıcak gunlukcum haberın olsun varsa bıldıgın soyl bak

buarada karnım agrıyo galıba hasta olucam gunlukcum

ne cok yazdım dımdı
ıcımı doktum be canım
arkadasıma cok uzgunum bı gorsen oylede guzel zaten kız gıbı yıne evlenırım dıyo ama benı cok seven bırı olcak dıyo..
:enbuyukkk:
neyse canım benım ben kactım babay

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…