Kadınlar Kulübü Günlük

günlüğüm günüm güzeldi.. ço güzeldi hem de..

40 tane çiçekle merhaba dedim yenı egıtım ögretım yılına..

allahım ne sebekler öyle... hepsı 40 okul bıtırmıs gıbı...şakkıdı

gercı ıkı tanesı çok agladı annemde annem dedii ama onlarıda kazanacagım bılıyorum..

sınıfta 40 ögrencım varken 80den fazla velı vardı.anneler, babalar,dedeler,babaanneler,vs.gamyoncuiremsu.

ses mes kalmadı ama gunluğum.. en guzelıde neydı bılıyor musun?

mudurum benı bır anlattı ki velılere,daha bır gayretım geldı.. mudurumu asla utandırmıyacagım..kaydirigubbakcemile5

3. kez 1. sınıf böceklerıyle beraberım.. severek,isteyerek aldım 1lerı.. allahım utandırmaz işallah..

ama ramazanın ilk gununun verdıgı agırlıkla okulun ılk gun yorgunlugu bıraz yordu benı..

saat 6 ve daha iftara yemegım hazır degıl.. ben yetısırım onada değil mi günlugum.. öpuyorum senı...

çok sıkıldım günnüküm artıksenağlama
çok yoruldum. bana yazık eğil mi?
neden beni anlamaya çalışmıyo, neden tamam öyle olsun demiyo bi kere de.
hep kendi istediği mi olacak. Çok üzgünüm çoook bana yazık değil mi? benim duygularım yok mu?
oysa ne kadar çok seviyorum onu :asigim: ama o beni üzüyo, anlamıyo hep kendi isteği olsun istiyo.
bu aralar bi değişti. annemle onun arasında kalıyorum. ve beni arada bırakanda mehmet. diyorum ki bu seferde annemin dediği olsun. hayır benim dediğim olcak diyo. anneme de laf anlatamıyorum, mehmetin bana böyle yaptığını anlatsam annem mehmetten soğuyacak bu sefer. iki arada kaldım. çok moralim bozuk. bazen yaşamak istemiyorum :a015:

bugün pazartesi 1i
yarın salı 2si çarşamba 3ü
ve perşembe 4'ü
yani benim doğum günüm
04.09.1988
günler ilerliyor doğum günü tarihinden bugünü çıkartınca büyüyorum
sayılar değişiyor zaman ilerliyor
peki ben büyüyor muyum gerçekten bu sayılar benim büyümemle eşdeğer mi?
benim kendi cevabım evet..!
Büyüyorum ve büyümek hayattın her deminden tad almaktır ya benimkiside o hesap
3gn önce arkadaşlarımın nasıl insanlar olduğunu gördüm ben.!
Sayılar ilerledi ben yeni bir tad aldım ve büyüdüm mü?
Evet!
o 3gün içersinde bilgi sahibi oldum
Genetik ve mikrobiyoloji öğrendim örneğin..
Boğazda tur attım bademi dinledim yeni arkadaşlarla tanıştım
Hayattan farklı bir tad aldım yani.
Sayılar ilerledi ve ben büyüdüm mü?
Evet..!
Tutamıyoruz zamanı her dakika yeni şeyler öğreniyoruz
Sayılar ilerlesin siz büyük gözükün önemli değil.
Sizin içiniz genç kalsın o çocuk büyümesin yeter.
Kazık yedim mi?Evet!
Bilgi sahibi oldum mu?evet!
Sevgilimin özlemiyle yanıp onu nekdr sevdiğimi anladım mı?evet
Zaman Geçiyor ve biz büyüyoruz amaaa sözde:)
siz yinede genç kalın:))
buarada doğum günüm
3 gün sonra Unutunda kızıym size:)kaydirigubbakcemile

selam gunluk

nerden baslasam bılmıorum ama cok keyıfsızım gunluk bu okul ısı ııce kastı benı
bugun gıttık okula zaten 2,5 saatte gıdıorz o kadar bekledık kayıt ıcın sıra bıze
geldı derken annemın kımlıgı yanında olmadıgı ıcın yarına kaldı o kadar
yolu off tekrar gıt gel olum walla olum...

sonra okulun yurduna baktım off hıc guzel deıl hem de kız erkek karısık sanırım
asla kalmam ben ordaa :1closedeyes: serwısle gıdıp gelırım belkı dıodum oda
yokmus anlıcagın kaldım ole ortada otobusle gıdıp gelmem ımkansız amaaaannn
yaa moralım sıfır okuldan baslamadan sogudum wala..

hı bıde orda ıkı kız geldı sureklı yurtlarını owuolar bızım okuldalarmıs.bende
konusım dedım sonucta bıust sınıf.
bana ıste bızım yurt cok guzel sureklı bole seyler soledıler we bugun kayıtada bı
arkadasları ıcın gelmısler guya ole dedıler.neyse bende taam dedım bıde sızın yurda bakarız.
ama fem cılerınse kalmam gecen yıl arkadasm kaldı hıc memnun deıl dedım.
oda ıste dını ımanı anlatıo bana ben bılmıorum sankı.ama hayır hıcbıseyın deıl dedı
aynı zamandada agzımdan laf almaya calısıo dedım kı sen bugun buraya hangı arkada
sın ıcın geldın gostersene hıc kımse yok ıkı kız bırbırlerını durttu hemen anladım bıseler
oldugunu oraya mılletın yanına bı ıslerı warmıs gıbı gelıp yurdu owup ogrencı cekmeye
calısan sahtekar duzenbazlar.sonra hemen bellı ettım tepkımı kalkıp gıttıler
keske ınsanlar dınden ımandan bahsedıp bıkac ogrencı ıcın yalan solemeye baswurma
salardı.daha ılk gıdısımden bole bı olay yasamam bana daha cok
dıkkatlı olmam gerektıgını gosterıor sanırım.unıw ortamı gercekten farklı olacaga benzıyor...

Ama gel gör ki kötüyüm bugün…Sesime ses değse çığlık oluyor…
Üşüyor toprak, taşlar üşüyor…Vuslatı yakın eden yollar üşüyor…

Ve ben, yorgunum bugün tarifsiz duygularla…Tenime değsem buz kesiyor bedenim… Sözüme ‘sen’ karışsan, üşüyor kelimelerim… Bedenimde bildiğim tüm hücreler çığlık çığlığa… Adını koyamadığım, anlamına ulaştığım vurgunlardayım bugün…

günnükümmmmm....
bugün öyle yorucu ve hirpalayici bir gündüki anlatamam...
kardesimin sinavinda hayal kirikligina ugradim...
senelerini verdigini okuldan kaydini sildirmek icin aldigimiz bir kagitla oradan ayrilmak oturdu icime...
bir kösede oturup saatlerce aglamak istedim...
neyse simdilik bir care bulduk sayilir...
bir sekilde bitirmeye calisacak ve umarim bundan sonra hersey yolunda gidecek...
sonra eve geldik hazirlanip okulumun yolunu tuttum bende...
hic bir sifata koyamiyacagim bir gündü okulda...
offf günnüküm yazamadigim belkide yazmaya korktugum onca sey varken icimde tutuyorum kendimi gittigi yere kadar ama biliyorum patlamam yakindir....

merhaba günlükcüm.
bugun bıran once evıme gelıp sana bırseyler yazmayı bırazcıkta olsun rahatlamayı o kadar cok istedım kı..
bugun cok keyıfsızım gunlukcum.
bugun eltıme gıttık..yenı bebegı oldu..havadan sudan konusrken bırden konu dondu dolastı bana geldı..dedıkı ee bebek felan yokmu?
sankı benım oldu senın yok deer gıbıydı gunlukcum..o kadar uzuldumkı.neye ugradıgımı ne dıyecegımı sasırdım.sadec dedımkı dusunmuyoruz suan ıstemıyoruz..:çok üzgünüm:
insanlar ne kadar tutarsız ne kadar dusuncesiz.:mymeka:
birgun benımde bebegım olucak mı gunlukcum..senağlama
kaynanamlara ve eltıme hamıleyım haberını verebılcekmıyım..senağlamanasıl cok etkılendım gunlukcum..gercı guclu olmam gerekıyorkı melegım annesıne gelebılsın..
su mubarek gunlerde ınsallah Allah'ım sesımı duyar dualarımızı kabul eder..:Saruboceq:
sonra yıne gorusuruz gunlukcum sımdılık bu kadar..:a015:

İyi geceler günlüküm..
Bir kaç gündür yine uğruyamadım sana..
Bugün oruç tuttum ben:)
Ama yalnız koca evde bir başıma açtım orucumu...
Hala limoniyiz düzelemedik..

İş görüşmem güzeldi ama Eğitim için İstanbula gidicekmişim:KK43:(
Evde pek sıcak karşılanmadı tabii..
Hayırlısı Neyapalım..

Pembe Gazeteye röpörtaj verdim:) Çok keyifliydi..Okurlar arkadaşlar..
KK için ise,Moderatör oldum,Faydam dokunacağı için sevinçliyim..

Ben işime döneyim az:) İyigeceler...Şimdilik böyle...

Dün dolaştım sararmış yapprakları arasında hayatımın

Meğer nekadar ağlatöıştı beni kötü yazgım

Bazende göz yaşartan şen kahkahalar atmıştım

kırılmıştı dallarım, ezilmişti yapraklarım

Ne çiçeklenecek halim kalmıştı nede yeşerecek mecalim

kimbilir daha ne yazgılar yaşayarak

tükenecekti hayatım

Elimde kalem, yüreğimde umut

Tüm sarmaşıkları geleceğe doladım.........

07,09,2006

00:23

mavice

Son düzenleme:
herkeze kocamannn günaydın....
keyifliyim bu gün az da olsa....
akşam evlilik yıldönümümüzdü günlüğüm...koca bir yılı devirdik ruh eşimle birlikt........
işten çıktım eve gittim kapıyı eşim açtı elinde kocaman bir buket gül....
öyle duygulandımki....
sımsıkı sarıldım ona iyi ki var hayatımda..
sonra bana çanta almış düşünceli kocacım....onu da çok beğendim....
hani şu gurbikin çantalarından lv...
hadi hazırlan yemeye gidiyoruz dedi..........
güzel bi akşam yemeği yedik birlikte.....
sonra eve geldik....
sürprizlerin ardı kesilmedi bana kalp bir yaş pasta almışş
üstüne de mumları dizmiş geldi....
bir dilek tutup üfledik beraberce mumları...
sanırım ikimizin de dileği aynıydıııııı:CüvCüv:
huzurluyum günlüğüm hemde çok huzurluyum...........
:1hug:

Günaydın günlük hanım ben geldim.
Bu aralar sık görüşemiyoruz seninle haklısın.
İşlerimiz yoğun, eeee tatilde çok yattık şimdi acısı çıkıyor.
Ara ara forumlara bakıp çıkıyorum ama k.k bir yavaşlık var ki sorma. Açılmasını bekleyene kadar on tane iş yapıyorum valla. Açılsa yorum yapamıyorum hayırlara çıksın inşallah.
Dün Ramazan ayının ilk günüydü. Acayip zorlandım günlük.
Tamam çok sık yemek yiyen biri değilim ama ne bileyim çok zor geçti. Akşam saatlerinde bir ara gözlerim kararmaya başladı sanki. Eve zor attım kendimi.
Rabbim verecek kolaylığını artık 1 gün bitti geriye kaldı 29 gün :bbo:
Yuvamda bir huzursuzluk yok çok şükür. Herşey yolunda.
Ailemde de bir sıkıntı yok, daha ne isteyeyim dimi.
Tek sıkıntımız işler yoğun onuda kolayladık mı tamamdır.
Sahi günlük hanım flaş haberi unuttum söylemeyi genel müdürümüz bize kıyak yapmış dün söylediler.
Ramazan dolayısı ile cumartesi günleri çalışmayacakmışız :dance::dance:
Normalde saat 13:00 kadar geliyorduk. İyi oldu, sağolsun ne diyelim.
Ben kaçtım yine kızları kocaman kocaman öpüyorum ilet emi ?

günlüküm,

şu an karşında b ir kurbağa duruyor.
gözlerime sen de inanamadın değil mi?
ne kadar da şişmişler:bbo:

yat kalk perişan oldum ,alışana kadar böyle olucak heralde..

biz eşimle tavuk gillerden olduğumuz için malum,
sahurda da zorlanmamak için 9 gibi yattık akşam.
kocacım zaten deli gibi yorgun ve bi önceki günden de uykusuz olduğu için anında uyudu tabi..
ben döndüm durdum yatakta.
bir saat sonra kalktım geri,biraz oyalandım geri yattım.
tam uykuya dalmışım,eşimin cins arkadaşlarından biri aradı.
gece de gece yarısını geçmiş ama..

neymiş bi sorun çıkmışmışmış....
hadi iyi güzel,kapattı telefonu,ben nasıl uyuyayım tekrar.
zorlaya zorlaya uyumuşum tekrar.
4te kalktık.
benim yarasa kocam bi daha uyumuyor tabi işe gidene kadar.
7ye kadar onunla vakit geçirdik.
ben sonra dayanamayıp uyuyakalmışım.
10da zor uyandım.

e gözler de olmuş bi dünya :))

işte böyle günlüküm..
Ramazan çok güzel bir zaman dilimi,
çok seviyorum,çok da heyecanlanıyorum.
ama bu düzene alışmak biraz zaman alıyor.....

Eskiden bir insandan tiskindigim zaman uzaklasirdim, muhattap bile olmazdim

Peki suan en nefret ettigin insanlar senin deli gibi asik oldugun adamin ailesi ise, ne halt yiyim ben ? Çok üzgünüm çoook

Rabbim onu çok seviyorum ama boyle aile olurmu allah askina ? :eek:klava:
Hayatimda bu kadar igrenç insanlar tanimamistim
Ey guzel allahim, su mubarek ayda, yapilanlari goruyorsun, duyuyorsun degilmi, bunlarin hepsini sana havale ediyorum :sm_confused:

Sozdeki yapilanlari unutmustum, nisandakileri yavas yavas, amaaaa alisverisde sen bir igne bile almiyorsun, herkesin içinde bagira bagira ahhhhhhhhh alamam hiç kusura kalma diye bagiriyorsun, beni arayip sormuyorsun, hakkimda bussuru yalanlar soyluyorsun, sonrada kalkip herkesin içinde bana terbiyesiz bu gelin diyorsun? oylemi ? nedeni ? birsey istedim, hayir deyip kirildim peki deyip, surat astim, yemek yemedim...şakkıdı

Adiler, çok bekliyorsun atayim su yuzugu diye ama senin arkana bi guzel tekme aticam ki, aklin sasacak :mymeka:
Sen bekleye dur, utanmazlar !

Tamam bugune kadar hep arkamda oldu, savastik, hiç bir kavgaya yenik dusmedik ama sonumuz ne olur bizim ? bizi rahat birakip mutlu mu oluruz ki 2 senedir bekliyoruz bunu yoksa daha berbat mi oluruz....:nazar:

:a015:

merhaba günlükcum.
bugun yıne keyıfsız geldım sana dunden kalma huzursuzluk,keyıfsızlık var uzerımde.
dun gece sahurdan sonra cok mıdem bulandı.bende buna dayanarak belkı bırseyler vardır dıye sabah idrar testi yaptım.ıgneden sonrakı 10.gunumdeyım.koca bır negatif cıktı.senağlamasenağlamabu ayda olmadı gunlukcum melegım bu ayda gelmedı..senağlama
bakalım adetıme 4-5 gun var..belkıde erken yaptım testı ama ne bılım olsaydı cıkardı herhalde.
aslında test felan yapma fıkrı yoktu.dunku eltimin tavrından cok etkılendım.
bugun ruhum daralıyor günlükcüm.ve ben mutsuz oldukca mıdeme agrılar gırıyor..
cumartesı sınavım var..ınsalllah guzel gecer.bu sefer bu dersi vermeliyim.
ücretlı ogretmenlık ıcın basvurmak ıstıyorum ama diplomam yok kı mezun degılım kı..
cok bunaldm be gunluk..ahh ne vardı bır soru daha yapıp su dersi vermıs olsaydım..senağlama
canım acıyor..senağlama
insallah sınavım guzel gecerde,bekledıgıme deger günlükcum..:Saruboceq:
simdilik bu kadar,,hoscakal..:eek:

offff sonunda kavuştum pc me ve kulübümeeee...
en sonunda düğün telaşımızda bitti şükürler olsun ki sonunda erkek kardeşimide everdikkkkk (darısı bekarların başına)
neredeyse 1 aydır evimden koçişimden ayrıydım sonunda kavuşmanın mutluluğu var yüreğimde..rabbim kimseyi evinden yuvasından eşinden sevdiklerinden ayrı komasın....
geçenlerde doktora gittim..tekrardan oğlum olacağınıda öğrendim...çok şükür ki sağlıklı bir bebek...gerisinin önemide yok...
gelene geçene bakana selamlar olsun...

Günlük naber....
İçim daralıyo , canım sıkkın, karnım aç, sevdiğimi özledim, param yok ....
Ne kadar çok kötü şey bi arada dimi....
Bu arada annem de yok...Özledim ben annemi hem de çok....
Gelse artık ya yeter.... Sahura onsuz kalkmak, bütün gün o olmadan evde oturmak sıkıcı...
Annem benim en büyük dert ortağım içimde çok şey birikti gelse de anlatsam...

Ben hep kaynana- gelin arasındaki soğuklu anlayamam .. Ama annem de öyle çok çekmiş ve şimdi yanına gitti yine... Aç kaldı , bütün gün dışarda çalışıyo...Bana da sitem ediyo babaannem aramıyorum onu diye ...
Anneme o kadar sıkıntı çektiren birini neden arayayım...
Annem sırf büyük diye yaşlı diye gitti ama bir daha gitmesine izin vermeyeceğim...
Kendi kızları bile ona bakmak istemiyorken benim annem bakmak zorunda değil...
Kimse kusura bakmasın....
Yeter bu kadar çok şey yazacağım ama susayım en iyisi....

merhaba günlük.günaydın desem ayıp olmaz sanırım az önce çıtım yataktan.ee sahura kadar oturunca böyle olur.olsun halmden memnunum az kaldı iftarakaydirigubbakcemile2
yazılanları okuyorum da günlük bebek isteyen tüm kardeşlerime Allah bir an önce nasip etsin:Saruboceq: bence akışına bırakın zamanı geldiğinde elbette olacaktır. ben de zaman zaman istemiyor değilim be günlüğüm.kocişe hep yooo daha şu kadar yıl bu kadar yıl olmaz derken yalan söylüyorum bazen:asigim: korkuyorum ben günlük bebek olduktan sonra tüm yaşantımız alt üst olacak bu güzel günlerimizin yerini sürekli stres ve sorumlulukla dolu günler kaplayacak gibi geliyor:uhm: tabi bir de bundan öte benim iş durumum var önce sınavı kazanmam lazımkaydirigubbakcemile ki bebeğime daha iyi bir gelecek sunayım dimi günlükçüm
haftasonu ya da pazartesi salı gibi görümcem gelecek.şimdiden ben iftar listelerimi yapmaya başladım:roflol:
bugünlük benden bu kadar.hıı dünkü tören de çok güzeldi bu aradayerimseniben

Çok enteresan günlük çooook enteresan cidden bak bu defa..şakkıdı
Birisi az önce hem de gözümün içine baka baka "senin benim için hiç bir kıymetin yok" dedi.."Başkaları daha değerli,önemli benim için,sen de kimsin be!!! Ben şimdi önemli kişilerle ilgilenicem,git başımdan..Sen de az daha bekle,işin ne ya offffffffffff" dedi kibarca..:1shok:
Hah onun çok mu var sanki benim gözümde,gönlümde.. Sadece bir zamanlar değerliydi,o günlerde beraberdik o kadar..:1closedeyes:
Gerçekten şu mübarek günde bir insan bu kadar üzülmez,be.. Ben onun için hissettiklerimi söylemiyorsam kendi aptallığımdan be! O nasıl dökülmüş ben de söyleseydim bari..:bbo:
Ahhh ahhhh be günlük!!!
Bana, oruç mu dokunuyor,insanlar hergün inatla iğnelerini batırmaya devam mı ediyor?İşin içinden çıkamadım valla ben bu sene..:nazar:
Hep derim ya; gelenlere,dostlara,sevenlere selam olsun...Şeniz
Ancak; sahip olduğumuz, gerçek dostlardan Allahım şaşırtmasın,yanıltmasın ve ayırmasın bizi inşallah:Saruboceq:

merhaba günlükçüm,
epey zaman oldu sana yazmayalı.
bugün canım çok sıkılıyor nedense.
işi de bıraktım bunu yazmamıştım sana.
6 gündür evdeyim yeni bi iş buldum ama 6 ekimde başlayacağım inşallah.
ve ramazanda da evdeyim dolayısıyla..
ah be günlükçüm...canım sıkılıyor çok.
kocişim yok yine seyahatte.senağlama
yalnızım tek başımayım...
dün akşam ilk iftarda yalnızdım çok zor geldi be günlük..
hele sahurda öyle zor geliyor ki.dğru düzgün bişi yiyemiyorum..
bugün daha bi kötüyüm..gözlerimden yaşlar süzülüveriyor...senağlamakoçişle konuşrken.
gelsin istiyorum yanımda olsun..
tamam koca gün evde yalnızım.ama en azından akşam yemek telaşını yaşamak istiyorum.onun için güzel yemekler hazırlamak istiyorum.
çok zor geliyor be günlük oflaya puflaya geçti bugünümde.
bazen dantel örüyorum bazen K.K ya takılıyorum.öyle geçirmeye çalışıyorum günümü.

ama ben kocamı çok özledim.gelmesine de daha çok var.cuma günü burda olacak.
ben nasıl dayanacam bilmiyorum o güne kadar....

o kadar yalnızım ki kimsem yok kocaaa şehirde.kocam da olmayınca yanımda kanadı kırık kuş gibi oluveriyorum...
neyse günlükçüm bugünlük benden bukadar daha fazla şişirmiyim kafanı...
tekrar uğrarım sana..

günnüküm bugün kötü bi gündü :çok üzgünüm:
sabahtan beri ağlıyorum. mehmet beni çok üzdü.senağlama durdukça düşündükçe aktı gözümden yaşlar. ben onu bu kadar çok severken onun bana yaşattıklarına bak. bi insan durmadan sürekli nasıl konuşur yaaa :1shok: ama o konuşuyo. sürekli annenden izin al diye başımın etini yedi. beni iki arda bıraktığının farkında değil. en sonunda çektim restimi sonra başladı yalvarmaya canımlara cicimlere. çiçekler yolladı iş yerime. bende işten erken çıktım annesine gittim evde yoktu mehmet. anlattım annesine ağğladım. aradı o esnada annesi dünyanın lafını söyledi hakkın yok bu kısı ramazan gününde ağlatmaya diye. hala başım ağrıyo:dilcikar:

X