Aile Planlaması Kadın olmak ne zor :(

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Arkadasimda aynisini soyledi 10 gun sürüyor kanamam spiral takıldığından beri demişti. Kocayi komple attim en guzel korunma yontemine kahkaha attim birazdan yan komsu duvara vurur. :))

Ben bakir spiral tsktirmistim. Sanirim 10 yil sure vermislerdi.. cok kanamam oldu geri cikarttirdim.. cikaririen zorlanmadim acimadida., ama resmen karnim rahatladi gibi hafifledim sanki.

1 ay asiri kanamali adetim olmustu ve adetimde disari cikacak gibi oluyodu.

Ben 5bcuk sene kullandm spraili kesinlikle tavsiye etmem cok akıntı yapıyor kokuda kimine de yaramıyor kayıyor ve cocuk olunca cocuga yapısyor sonu kurtaj edeti 6 7 gun uzatıyor nisanda ckarttırdm cok rahatm 3 4 gn edet goruyorm ve akıntı fln kalmadi aslında akıntı bile degil afedersnz kokuku bir islaklik

Ben taktırdığımda 3 4 gün adet gibi kanamam oldu sonra bitti. Şimdide adet olmadan 1 hafta önce ağrılarım başlıyor anlıyorum olacağımı adet zamanında ise belim çok ağrıyor kopuyor sanki en fazla 1 hafta adet oluyorum. Yukarda bir arkadaşın dediği gibi akıntı oluyor evet. Benimki bakır+ hormonlu spiral 10 yıllık. doktorla konuştum bir sıkıntı olmaz hem rahmin küçük hemde hormonlu hamile kalman imkansız dedi ama benim adetim yeni bitti ağrılarım devam ediyor eşimde condom sevmiyor napacam bilemedim en kısa zamanda gidip çıkartmayı düşünüyorum ama takarken zor oldu başım falan dönmüştü şimdi korkuyorum çıkartmaya acımıyo dimi kızlar cesaret verin bana

Spiral 2 sene boyunca hiç kontrol ettirmediyseniz çok sıkıntı onun kontrolleri var lütfen bir kadın doğuma gidin çok tehlikeli yoksa ihmal etmeyin

bende doğum sonrası ilk adetimi oldum ve spiral istemiyorum daha doğrusu kendime hiç n-bir şey taktırmak istemiyorum doğum kontrol hapı yada iğne yaptırıcam bunlarla ilgili bilgisi olan varsa beni aydınlatsın lütfen

spiral yerinden kayarsa ağrı yapabilir. bi de hormonlu spiralse, kiste de sebep olabiliyor (önemli değil, geçici). kist olduysa o da ağrı yapar. kadın doğum doktoruna gidin.

evet bende 2. kızımı ilkel yöntemle kaldım bencede güvenmeyin :) iğneyi duydum evet adeti kesiyormuş ne yapsam bilemedim

iğne adeti kese bilir yada sürekli kanama olabilir.
ilk kızımdan sonra 3 aylık iğne yaptırmıştım.3 ay kesintisiz kanamam oldu.artık ped kullanmaktan pişik olmuştum.

Spiral nasıl takılıyor ya ben çok korkuyorum normal Doğum yaptığım halde
İğnelerden çoçuktan önce kullanmıştım bayağı bir düzensizleşteimişti adetimi bir ara sürekli olıyordu bir ara hiç olmuyordu ama sonra düzelmişti Emzirirken kullanılır mı acaba iğne ve hap

spiral acımıyor takarken dediler annemin ısrarı üzerine taktırmıştım acı fazla olmuyor ama benim başım çok dönmüştü bünyeden bünyeye farklılık gösteriyor heralde. iğne ve ilaç konusunda ise doktoruna danışmadan hiçbişey yapma derim.

Kendi adıma spiral düşünmedim hic. Kızım 6 yaşına girecek kasım ayına kadar kondomla korundum,hatta korunmaya devam ettiğimi sanıyordum ki hamile olduğumu öğrendim.2.çocuğu 1 sene sonra planliyordum ama olunca devam ettirdim gebeliği. Şimdi 3.yü düşünmediğim için,doğumda tuplerimi bağlattirmayi düşünüyorum. Bugün doktoruma sordum,kensinlikle istemiyorsanız eşinizinde onayi varsa bağlarız dedi. En güvenilir yol diye de ekledi.
Konu sahibi kontrol ettirin spiralinizi belki kaymıştır,yerinden oynamiştır.

en kısa zamanda gideceğim ve çıkarttırıcam artık bıktım ağrı çekmekten çok şiddetli değil ama ağırdan böyle sanki adetim olacakmış gibi

en kısa zamanda gideceğim ve çıkarttırıcam artık bıktım ağrı çekmekten çok şiddetli değil ama ağırdan böyle sanki adetim olacakmış gibi
Kormayin zor bir işlem değil.
Böyle daha çok zorlanıyorsunuz. Bende 5 sene salladım bugün yarın taktırırım diye ama içimden gelmedi spiral taktırmak oyalandım durdum taktırmadım. İğne yada hap kullanmak ta istemedim.
Eşim korundu. Sizinde eşiniz korunsun bir süre yapacak birşey yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…