Aile Planlaması Kadın olmak ne zor :(

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Sevmekcokzor

Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2017
256
166
28
Slm arkadaşlar

önceki konularımdan bilenler bilir 6 yıl olcak evleneli. Size bişey sormak istiyorum. Küçük kızımdan sonra korunmaya başladım spiralim var taktıralı 2 sene olacak. Şimdiye kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım ama son 2 aydır adet dışında yumurtalıklarımda ağrı oluyor ve ilaç almama rağmen geçmiyor. Vücudum hamile kalmaya çok müsaitmiş o yüzden doktorumla beraber bu korunma yöntemini seçtik. Taktırırken biraz zor oldu şimdi çıkartsammı diyorum ama bitaraftanda korkuyorum. Aranızda tecrübesi olan varmı bide diğer korunma yöntemleri güvenilir mi napsam bilemedim

Ben de ne yapsam merak ediyorum. Spiral denemedim hiç içimde bir şey olacak düşüncesi beni çok tedirgin etti. Onu sık sık kontrol ettirmek lazım. Oğlum iki yaşında ilkel yöntemlerle korunuyoruz. Her ne kadar korunma yöntemi sayılmasa da. Yeni evliyken. Yedi ay hap kullanmıştım. Hacı yan etki görmedim yeniden başlasam mi diyorum ben de.

yanış hatırlamıyorsam rahimin rahatlaması için spirallarin bir müddet sonra çıkarılması (ben buna nadas diyorum) gerekiyordu
en iyi korunma yöntemi kondom haralde

Ben ilkel yöntem sayesinde sürpriz bir gebelik yaşadım kesinlikle güvenmeyin:) dogum sonrası aylık iğnelerden vuruldum 1 sene kdr bırakalı 3 ay olmasına ragmen hala adet göremedim en iyi kılıflar bence

Yerinden oynayınca ağrı yapıyor diyorlar.
Taktırdınız ve 2 yıl kontrol ettirmediniz mi?
En fazla arayla, senede bir spiral kontrolü oluyor yanlış bilmiyorsam.

anlamıyorsun içinde olduğunu zaten :) ama her vücuda tutmayabiliyor ilk 1 hafta deneme süreci var sıkıntı olmassa devam :) ben memnunum aslında ama agrılarım başlayınca tedirgin oluyorum çıkartsammı acaba diyorum

Ben ilkel yöntem sayesinde sürpriz bir gebelik yaşadım kesinlikle güvenmeyin:) dogum sonrası aylık iğnelerden vuruldum 1 sene kdr bırakalı 3 ay olmasına ragmen hala adet göremedim en iyi kılıflar bence

evet bende 2. kızımı ilkel yöntemle kaldım bencede güvenmeyin :) iğneyi duydum evet adeti kesiyormuş ne yapsam bilemedim

Ay ne bileyim tabi anlamiyorsundur küçücük bir şey de bir garip oldum düşününce doktora git bakalım ne diyecek belki kaymıştır. Kontrol etsin.

Yerinden oynayınca ağrı yapıyor diyorlar.
Taktırdınız ve 2 yıl kontrol ettirmediniz mi?
Minimum senede bir spiral kontrolü oluyor yanlış bilmiyorsam.

1 kere kontrole gittim sıkıntı yoktu yerindeydi doktor şey dedi hatta rahmin çok küçük kayması imkansız ama neden ağrılarım oluyor anlamadım

Piii ilkel yöntem herkesi yakmış ay ne bileyim diğer yöntemler de içime sinmedi ne yapacagimi bilemedim ben de. Sağlık ocağındaki ebe spiral önermişti. Hastanede taktir sık sık kontrol ettir demişti ama gitmedim

1 kere kontrole gittim sıkıntı yoktu yerindeydi doktor şey dedi hatta rahmin çok küçük kayması imkansız ama neden ağrılarım oluyor anlamadım

Biz ne desek zaten buradan tahminde kalır, en iyisi vakit kaybetmeden doktorunuza gitmeniz. Belki kaymamış ama ters bir hareketinizde içeride bir yerde tahriş olmuştur vb çok da anlamıyorum gerçi.

Bende 2. Çocuktan sonra taktırdım. Dediğin gibi hissetmiyorsun zaten bi sıkıntın yoksa 5 sene sonra değişcek demişti. Bende kolay hamile kalıyorum ama spiral yüzünden aşırı kanamam oldu benim regl zamanlarımda normalde 1 hafta süren kanamam 15-20 güne çıktı. Artık ayakta duramaz hale gelmiştim çıkarttırdım. (Çıkarırkende anlamıyosun) çıkarttıktan sonra müthiş bir şekilde adetim düzeldi 4 güne indi rahatladım. Korunmaya gelince ben komple kocayı attım:)))) en güzel korunma yöntemi.

Agri sebebi kist falan olmasin yada enfeksiyon.bendede var spirail arada agri oluyo ama yumurtlama gunlerindeysem yada enfeksiyon varsa oluyo adet gunu disinda tabi

Spiralle hamile kalanlar da var mesela yakın bi akrabam gibi. Ben de kadınların korunma yöntemlerinin iyi olduğunu düşünmüyorum çünkü hap, iğne bunlar hep hormonları etkiliyor. neden ben vücuduma bunları alayım ki? Adam zevkinden azıcık geri kalmasın diye mi? Oldu.

Bence en iyi korunma erkeğin korunması yani condom. Kalın geliyorsa normaller incesi var, onu kullanın.

Hayır anlamıyorum insanlar bu korunma işinde nasıl bu kadar rahat oluyor. Çocuk oluyor yani sonunda bunun tüm hayatını, planlarını etkiliyor. Şakası yok bu durumun. Yani ne bileyim ben ilkel yönteme fln deli cesareti gözüyle bakıyorum biraz

Doğum kontrol hapları anormal şekilde iştah açıyor. Bi keresinde 8 adet köfte , 1 küçük pide, 2 tabak salata yemiştim. Sonra büyük bir kasede üzerine çikolata dökülmüş meyve yedim. Eve geldim 2 tabak taze fasulye yedim. Normalde çikolata ile hiç aram yoktur. Yemem. Ama ilaç bende aşırı iştah açmıştı. Doyamıyordum. Kilo aldım. Üzerine çok isteksizlik yapıyordu. Sanırım ilacın koruma yöntemi kilo ve isteksizlik yaparak yuva yıkıyor. Ve sen de hamile kalmıyorsun

Benim bi arkadasım rahmi kücuk diye cikardı doktor agrısı olmustu o dönem esi askerdi. Doktor yanında olsaydn hamile kalirdın kesin dedi dikkat et

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…