Kadın mahremiyeti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Denizyelken

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2021
183
16
Merhaba hanımlar
Ben kadın doğum doktoruna muayene olurken yanında erkek asistan olmasından rahatsız olduğum için muayene olmayı reddediyorum.Bu benim tercihim ve inancım.
Çünkü doktora günah olmaz söylemine inanmıyorum.Ölum kalım meselesi yok ortada muayene olucam.Benim muayenemde olmadığında mezun olamiycak diye bir kural da yok.
Biz hanımların böyle bir hakkı varmı sağlık bakanlığıni aradım devlet Hastanesi'nde var üniversite hastaneleri için birşey diyemem dedi.
Başörtülü bir doktorla bu konuda problem yaşadım.Bu konuyla ilgili nasıl bir işlem baslatabilirim

Zihninizi biraz değiştirebilirsiniz mesela. Ya da üniversite hastanesine gitmezsiniz, üniversite hastanesine gitmeniz gerekiyor diye bir kural da yok.

Zihninizi biraz değiştirebilirsiniz mesela. Ya da üniversite hastanesine gitmezsiniz, üniversite hastanesine gitmeniz gerekiyor diye bir kural da yok.
Benim şahsi tercihim olan doktorum üniversite hastanesinde kendisi izinli olduğu için farklı bir doktora muayene olmak zorunda kaldım.
Neden benim zihnimi değiştirmem gerek.Erkek doktor tercih edenler normal kabul edilirken tercih etmeyenler neden normal kabul görmüyor.Belki zihnini degistirmesi gereken ben değilimdir

Siz orayı tercih etmişsiniz ve buna engel olamazsınız. İşlem başlatmalık bir durum göremedim. Muayene olmak istemiyorum deyip çıkıp gidin. Bu kadar katı kurallarınız varsa özel bir muayenehaneye gidin. Hastaneler asistan koyarken bize soracak değiller ya.

Kabul görmek görmemek değil konu, siz eğitim verilen bir hastaneye gidip eğitime benim için ara verilsin, benim için o çocuk eğitim görmesin diyorsunuz. Ya gitmeyeceksiniz ya da engel olmaya kalkmayacaksınız.

Doktor başörtülü olunca onunla bu konuda problem yaşamış olmanız neden sizi bu kadar rahatsız etti?
Düşünün ki sezeryan doğum yapacaksınız, odadaki tüm ekipman kadın mı olmak zorunda? Yada bunun mümkün olma ihtimali ne sizce?

Randevu alırken eğitim hastanesi gibi bir uyarı çıkıyor ve orada asistan, eğitim gören farklı erkek kadın doktorlar, hemşireler olabilir.

Paraya kıyıp özele gidebilirsiniz.

Tamda bu nedenden dolayı mesai dışı bir doktora gidiyorum ama doktorum izinliydi beni bir defaya mahsus farklı bir doktora yönlendirdi.Yönlendirdigi doktorlada benim rahatsiz olmamdan dolayi aramızda tartışma oldu

Sağlık sistemi sizin inancınız doğrultusunda şekillendirilemez. İşlem filan başlatamazsınız ne gerekçeyle başlatacaksınız? Kalan bir avuç hekimi de kaçırın da ameliyatımızı berbere yaptıralım. Beğenmeyen yallah özel muayenehaneye. İnsanların ekmeğiyle oynamayın.

Dedikoduya gelince soluksuz yaparsınız, fitre, zekat, yardımlara gelince yapmazsınız konu sağlık olunca şeyinizi bile görmeyen asistana b*k atıp rahatsız oluyorum dersiniz bu nasıl zihniyet? O zaman sağlık kuruluşuna gitmeyin kimse sizin şeyinizi görmeye meraklı değil

Sizin nasıl şahsi tercihiniz ise doktorunda erkek asistanla çalışması şahsi tercihi oluyor. Sizde kadın asistanlı doktor arayacaksınız yapacak bir şey yok. Bu arada kadın doktor tercih etmeniz anormal değil olabilir lakin sorunlar yaşayacak kadar tartışma yaşıyor iseniz bir zahmet özele ya da devlete gideceksiniz. Kimse size özel muamele yapmak için sistemlerini değiştiremez

Başımızı neden kapatırız? Kadın gördüğünde mı günah olur erkek kadının saçını gordugundemi günah olur.Estetik kaygıyla kapatılmadiysa eğer başörtülü bir kadının da benim neden rahatsız olduğumu anlamasini beklerdim bu yüzden rahatsız oldum.Ve muayenem vajinal muayene bu beni çok daha rahatsız ve huzursuz etti

Tamda bu nedenden dolayı mesai dışı bir doktora gidiyorum ama doktorum izinliydi beni bir defaya mahsus farklı bir doktora yönlendirdi.Yönlendirdigi doktorlada benim rahatsiz olmamdan dolayi aramızda tartışma oldu
Tamam anlıyorum da muayene için başınıza silah dayamıyorlar. Ben birçok kez muayeneyi reddedip çıktım bugüne kadar. Sizin de böyle bir hakkınız var. Dediğim gibi asistan seçimini bize sormayacaklar. Ama siz seçiminizi kendiniz yönlendirebilirsiniz.

Siz nereden biliyorsunuz benim ne yaptığımı ayrıca bu ne saygısızlık herkes sizin gibi göstermeyi istemek zorunda mı.sizinki gösterme tercihi tercih istememek tercih değil öylemi bu nasıl bir cehalettir.Saglik kuruluşunda herşey mubahmi hicmi okumuyorsunuz siz

Sizi anlamasını beklememelisiniz. Mümkün değil. Kadın doğum doktorları günde onlarca vajina görelim diye kadın doğum doktoru olmuyorlar zira.

Başı açık olan kadın imansız değildir.
Dr. Kadının başı kapalı fakat bilinci açık-beyin motoru normalmiş neyseki.
Bu arada dr.unuz erkek bile olsa ve elle içeri muayene bile yapsa sonrasında gusül abdesti gerekmiyor bilginiz olsun.

Hekiminizi ayakta alkışlıyorum kamu görevlisi olmanın hakkını verdiği için.

Cahilliğin anası sizde ne yazık ki sizin tek probleminiz buda değil, Psikiyatrilikte işiniz var ama dikkat edin kadın olsun randevu alırken de kadın olmasına dikkat edin Allah korusun sesinizden etkilenir flnnn.. Günah

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…