Kadın doğum muayenesine gidicem ama en doğru zaman n esir?

mavilimmi

Üye
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2023
334
111
25
Arkadaşlar merhaba. Evleneli 1 yıl oldu hiç korunmamiza rağmen gebe kalamadim artık doktora gitmeye karar verdik detaylı bi sekilde. Regl olmama 7 gün var acaba regl olduğumda da mı gitsem öyle daha mı iyi sonuç aliriz fikir verir misiniz?

Ben ilk önce bi adet öncesi gitmiştim alttan ve ultrasonla muayene olmuştum sonra doktor adetin 2. yada 3.gunu gel hormonlara bakalım demişti ona gitmiştim. En ideali bu bence

Kızlar hormon testlerine nasıl bakılıyor
Adetliyken mi alttan bakılıyor hangisi bölüme randevu almak lazim

Arkadaşlar merhaba. Evleneli 1 yıl oldu hiç korunmamiza rağmen gebe kalamadim artık doktora gitmeye karar verdik detaylı bi sekilde. Regl olmama 7 gün var acaba regl olduğumda da mı gitsem öyle daha mı iyi sonuç aliriz fikir verir misiniz?
Adetin 2. Günü gidin

Kızlar hormon testlerine nasıl bakılıyor
Adetliyken mi alttan bakılıyor hangisi bölüme randevu almak lazim
Adetin en yoğun günlerinde (1 2 3 olabilir) muayene oluyorsunuz. Vajinal ultrasonla rahmin yumurtaliklarin durumuna bakılıyor. Kan veriyorsunuz hormonlara da öyle bakılıyor. Karından da bakılır ama alttan muayene daha iyi gosterir. Korkmayin, zaten kan oldugu için kayıyor. Bir de doktor ekstra kayganlastirici sürüyor cihaza.

Adetin yoğun günlerinde gidip kan vermeniz ve muayene olmaniz gerekir. Muhakkak amh degerine bakılmasını da isteyin. Vitaminlere de bakılsın. Bazilarinin eksikligi gebe kalmayi zorlaştırıyor. Smear benden adet dışında alındı ama reglken de alinabiliyor diye biliyorum.

Eşinizin de ürolojiye gidip sperm örneği vermesi, hormonlarina baktirmasi gerekiyor.

X