kaçıncı haftalardayız bekleyen arkadaşlar ?

simmis

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2008
18
0
Merhaba arkadaşlar...
Ben 39. haftaya geçtim bugün ; ama zaman geçmek bilmiyor ve her gün düşündükçe tuhaf bir duyguya bürünüyorum,sizde aynı duyguları yaşıyor musunuz?Normal doğum olcak kısmet olursa,bir aksilik çıkmazsa inşallah...ayın 21 inde günüm doluyor.Ne zaman doğuracam çok merak ediyorum.Sizler kaçıncı haftadasınız?Doğum yapan arkadaşlar kaçıncı haftalarında doğum yaptılar?Hepinizi öpüyorum....

bizimkisi biraz karışık.
sata göre 38+6
ultrasona 38+3
bana göre sürem doldu çoktaannnn.yani bide diyolarki kızlar erken geliyomuş.yok benim kızım sanırım 40 haftasını doldurucakkkk.

bende beklemekten sıkılanlardanım ilk hamileliğim olsa dert değil 42. haftaya kadar beklerim ama bu hamileliğimde özel duruma giriyorum doktorum beklemek taraftarı değil inat gibi bebeğimde gelmek bilmedi 39 +2 oldum ama ne sancı ne işaret hiçbişey yok ilk hamileliğimdede kızım gelmek bilmemişti 41+3 te doktorun ısrarıyla sezaryen olmuştum şimdiki bebeğim erkek ve ben normal doğum olsun diye inat ettikçe oda inatla gelmiyor erken veya geç doğumların cinsiyetle alakası olduğunada hiç inanmıyorum vakti dolmadan ne yaparsan yap gelmiyorlar işte.geç olsunda güç olmasın demişler hepimiz hayırlısı ile doğumlarımızı yaparız inşallah.

bizimkisi biraz karışık.
sata göre 38+6
ultrasona 38+3
bana göre sürem doldu çoktaannnn.yani bide diyolarki kızlar erken geliyomuş.yok benim kızım sanırım 40 haftasını doldurucakkkk.

bende oldum 38+3 benim kizda sanirim doldurcak gununu laelaelaelaelae

ilk bebeğiniz sezeryan ama bunu normalmi doğuracaksınızz:uhm:ya bende çok istiyorum normal doğumu ama ilk bebek sezaryan diye yapmıyoo doktorlar ya..çorumlucum bu arada her sabah neti açınca bakıyorum bu kıs doğurdumu diye ..bi kaç ay daha sabret birlikte doğuralım:roflol:

bende 38+2deyim ama çok sabirlsilanmaya başladimm..amam artik gelsinnn beklemekten yoruldumm zaten çorumlunun ağrilari bana geçti ayaklarimda şiştii..kiz sana çok takildim diyemidir nedirr..ay deli olacam bugünde uyuya uyuya bi hal oldum yeni kalkim daha..sicaktata hiç iyi olmuyor ama...yapacak bişi yokkk

Ben 40+1'deyim. Bakalım yarın kontrolümüz var doktor ne diyecek en fazla bir hafta beklerim demişti. Bizimkinin başı kanalada girmedi henüz..

ugrasmayin kizlar benle bakin iste ne oldu size
hay allah seni emi :roflol:
gecmis olsun rose hatun azcuk daha uyu belki az daha buyursun ben hic yatamiyorum yaws :uhm:

destina sus kiz allah korusun aman ben daha 11 gun icin deli oluyorum ne demek bi kac ay daha bekle kafamçokkarıştı

bizimkisi biraz karışık.
sata göre 38+6
ultrasona 38+3

canım benim küçük kızım 41+4 te dünyaya zorla geldi .. suni sancıyla hemde sancım yoktu açılmam vardı .. bebek gelişimini tamamlayıp öyle geliyo .. sağlıkla doğsun bebişlerimiz.. bizde amma sabırsız çıktık.. hatırlıyomusunz bilmem hepimiz 38 haftalıkken doğurmayı lanlıyoduk :roflol:

bende 39+3 üm ama ne sancım var nede suyum falan geldi bekliyoruz hepimiz sabırsızlıkla ama geleceği yok daha sevdi yerini bizimkide hayırlısıyla sağ salim gelsinlerde onlar zamanını bilirler...

ilk doğumumun üzerinden 4.5 yıl geçti önceki doktorumla dikiş yerlerim hakkında görüştüm hiç korkma normal doğurabilirsin dedi şimdiki doktorumda anormal bir durum olmadıkça normal doğum yapabileceğimi söylüyor ben zaten kızımı doğurduğum ilk günden beri sezaryen olduğuma pişmanım normali çok çok istiyorum eğer şartlar uygun olursa normal doğumu deniycez ama aksilik işte bebeğin gelmeye niyeti yok doktorda gün aşımı olursa beni ve bebeği riske atmak istemiyor öyle işte beklemeye devam.eğer normal doğum istiyorsan hiç korkma sezaryen sonrası normal doğumu yaptıran güvenebileceğin bir doktor bulursan bu doğum şeklinin hiçbir riski yok olan risklerde hiç doğum yapmamış ilk doğumunu yapan bir insanla aynı.sitede zaman zaman yazmıştım sezaryen sonrası normal doğum düşünenler için bilgilendirici çok faydalı birde yahoo grubumuz var dilersen üye olup bir göz at derim.http://health.groups.yahoo.com/group/ssvd

Kuzenim doktorurunun da verdiği cesaretle 2,5 yıl üzerine sezeryandan sonra normal doğum yaptı ve hiç problem çıkmadı. iyi ki öyle yaptım diyor...

kuzeninizi tebrik ederim.kendisi nerde yaşıyor türkiyede ise doktoru kim öğrenebilirmiyim.

ugrasmayin kizlar benle bakin iste ne oldu size
hay allah seni emi :roflol:
gecmis olsun rose hatun azcuk daha uyu belki az daha buyursun ben hic yatamiyorum yaws :uhm:

aman 1 haftadır uyuyamıyordum bugün pek bı güzel uyuymuşşumm hor görme sende zaten uyuyamayacağız bebişler gelınceee

benim de uyku düzenim bozuldu...bir ara gece 11/ 12 gibi uyuyordum,sabahda 4 de 5 de kalkıyordum iki saat uyuyamıyordum..hemen o sırada bişeyler atıştıroyrdum,sonra da derin bir uykuya dalıyordum,12 gibi uyanıyordum....şimdi ise gece 12 oluyor 1 oluyor hatta 2 oluyooo uykum gelmiyooo kızlarrr ...sonra uyuyorum sabha altıda kalkıyorum (istem dışı ),bişeyler atıştırıyorum bu sefer de 9,30 da kalkıyorum..sonra uykum gelmiyor...bu hamilellik değişik bişey ama çok güzel bir duygu..hatta kızım yatacağım zaman bana ayak sesleriyle serenat yapıyor,uyutmuyor kerata :) bir de hayırlısıyla isim bulabilseydim arkadaşlar...bu arada ben 39+1 im...

bende 38+6 dayım vee bendede sancı hiç olmadı buana kadar
ufak tefek ağrılar yapıo ama
beni çok fazla rahatsız etmiyor..
ben bebşimin gününü doldurmasını istiyorum inş. tam gününde gelir..

ben de 38+4 üm bugün...sancı felan azıcık var, sanki adet olacakmışım gibi, ama ne kadar olması gerektiğini de bilmiyorum:)
bakalım ne kadar daha odasından çıkmayacak:)

shiprtcim benim de oluyor adet sancilarindan ben bugun gitmek istiyorum hastaneye ama bakarlar mi ki of aman yawsssssssss 38+4

bizde 37+6 olduk hafif hafif ara ara küçük sancılar giriyor ama hemen geçiyor ben de çok sabırsızlanıyorum oğluşumu kucağıma almak için şuan doktorumuzda tatilde işin kötüsü tama 40. hafataya girdiğim gün geliyor tatilden bakalım ne olcak...........

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…