kabul ettirmek çok mu zor?

vuslat06

Nirvana
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2007
942
2
46
Bence kadınlar trafikte araç kullanırken, erkek sürücülere nazaran daha dikkatli, duyarlı ve kurallara daha riayet ediyolar. Ama her nedense erkek sürücüler bunu kabul etmek istemiyorlar mı acaba? Çoğu şeyde yaptıkları gibi herşeyin en iyisi biz (yani erkekler) yapıyoruz, bu da bir erkek işidir mi demek istiyorlar ve kadına trafikte de saygı göstermiyorlar. Biz kadınlarda her şeyin en güzelini yapabiliriz.
:enbuyukkk:

Eveet Yaa Sanki Arabalar Erkekler Için Yapilmiş-kadinlar Kullanamaz -gibi Sahiplenmişler..bu Bizlere Haksizlik..

aslında biz bayanlar çoğu erkekden daha dikkatliyiz trafikte ama yine erkekler yüzünden dikkatimiz dağılabiliyor.arabayı sıkıştırmalar dikkatli dikkatli bakmalar alay eder gibii.....elbet birgün anlayacaklar bayanların her işin üstesinden gelebildiğini ...

güzel araba kullananlara bişey diyemem ama erkeklerde bi yerde haklı o kadar kötü araba kullanan bayanlar varki trafiği resmen felç ediyolar... gideceğin yere onlar yüzünden geç kalıyosun...
kardeşim düzgün kullanamıyorsan binme şu velete demi yani...

neden bir kadin ehliyat aldiginda bir trafik canavari daha geliyor diyorlar..

cunku kadinlar kurallara gore araba kullaniyorlar erkekler ise kafalarina gore..

o yuzden kadinlar daha cok kaza yapiyor cunku kuralllara dikkat edip

trafik kurallarina uyduklari icin..

Pek çok erkekten daha iyi araba kullanıyorum,sinyal vermeden dönmüyorum,yeşil yanmadan kornaya yüklenmiyorum ve bir erkeği görünce onu geçme saplantısıyla saçma sapan hareketler yapmıyorum....
:dance:
çünküüüüüü kurallara uyuyoruz...
ve bunu kendilerine yediremiyorlar..........

yiğitliklerine laf söyletmek istemiyorlar her konuda olduğu gibi
çevremde bi çok arkadasım benim diyen erkekten çok daha iyi araba kullanıyrlar
özellikle de ben bazı erkeklere araba kullanma konusunda tas çıkartırım
hele bi sıkıstırmaya kalksın fazla değil 100 metre sonra görür sıkıştırmak nasıl oluyormuş
kolay mı bayanlarla uğraşmak

yiğitliklerine laf söyletmek istemiyorlar her konuda olduğu gibi
çevremde bi çok arkadasım benim diyen erkekten çok daha iyi araba kullanıyrlar
özellikle de ben bazı erkeklere araba kullanma konusunda tas çıkartırım
hele bi sıkıstırmaya kalksın fazla değil 100 metre sonra görür sıkıştırmak nasıl oluyormuş
kolay mı bayanlarla uğraşmak

Ne güzel yazmışsın kız ellerine sağlık
korkulur senden desene

Şeniz

a.s. Toplum olarak genel bakış açısı kadınların erkekler kadar iyi araba kullanamadıkları. Zamanında sınırlar çizilmiş ve günümüzde bu sınırlar kadınlar tarafından başarılarıyla geçilmekte. Ancak her yeniliğe mesafeli olan toplumumuz buna da ayak uyduramamaktadır. Oysa kadın olarak başarılarımız ortada. Kadın sürücülerin kaza oranları erkeklere oranla çok azdır sanıyorum. 5 yıldır araba kullanıyorum ve 25 yıldır araba kullanan eşimden çok daha iyi olduğumu gerine gerine söyleyebilirim. Şeniz

bende sizler gibi düşünüyordum ama 2 haftadır arabayala gidiyoruz işe bayan sürücülerde erkelerden kalır yanı yok hem kavgaya hazır hem kullanma biçimleri..valla ben cesaret edemiyorum kızılayın içine girmeye...ama bunlar istisna tabii.genelde bayanlar hem kurallara uyar,hem arabaları tertemizdir...

valla bayan sürücü olarak erkeklere taş çıkarırım keza arkadaşlarımda öle ama kabul etmek gerekirki öyle kadın karaba kullananlar var biz bile laf söylüoz olmaz böle bişi erkeklerde bu yüzden diolar kadınlara kızıolar bir kişinin yaptığını bin kişeye maal ediolar yanlış bu ama şuda gerçekki bazı kadınlar trafiği felç edio.....

Valla benim trafiği felç edenler olarak gördüğüm:
1. Elde cep telefonu öbür elde direksiyon yolda seyredenler (kadın veya ERKEK)
2. Yolu babası inşa etmiş gibi sinyalsiz sola-sağa geçenler, şerit değiştirenler (kadın veya ERKEK)
3. Tek yönde 4 şerit olan otobanda 3. şeritte 60km/h ile gidip selektörle yol isteyince vermeyenler (kadın veya ERKEK), sinirlenip önünü tıkayanlar, mecburen sağına veya soluna geçtiğinde direksiyonu üzerine kıranlar (bunu yaşadım, insanım diye gezen biri direksiyondaydı, ERKEKTİ)
4. Işığın sadece 10-15sn yandığı ara yoldan ana yola çıkış noktalarında debriyajdı vitesti gazdı derken 3 araç geçemeden kırmızıya kalmanı sağlayanlar (kadın veya ERKEK)
Cinsiyete bağlı değil yani. Dolayısıyla bazı kadınlar trafiği felç ediyor lafına ek olarak bazı erkekler de trafiği felç ediyor demek daha doğru.
Ben buradaki arkadaşlar gibi çok iyi kullanırım diyemem. Ben akıllı kullanırım. Gereksiz risk almamak lazım.

çok güzel kullananlarda var ama genel olarak bayanlar daha evhamlı araba kulanıyolar ve erkekler saygı gösterenleride var ikiye ayıralım gördüm odur kuralcı bayanlar araba kullanırken erkeklerde var ben bilirim tavırları basta eşimde hehhe

X