Tatlı Tarifi Kabak Tatlısı

AkdenizHandan

Nirvana
Kayıtlı Üye
27 Mart 2008
229
23
Bir kilo ayıklanmış kabağı yıkayıp süzün.Tencerenin içine kabakları yerleştirin.Üzerine toz şekeri ve karanfilleri serpin.Kısık ateşte kapağı kapalı olarak pişmeye bırakın.Arada bir tencereyi kuplarından tutup sallayın.Kabaklar yumuşayıp suyunu saldığı zaman kapağı açık olarak suyunu çekene pişirin.Soğuduktan sonra karanfilleri tencereden çıkarın, servis tabağına alıp dövülmüş ceviz ile birlikte servis edin.

Olsada yesekcokacimcoook

Çoğu kimsenin sevmediği bu tatlıya bayılıyorum, hatta en sevdiğim tatlı:smiley-cool:

bende bayılıyorum bu tatlıya ama sadece işyerinde yiyorum çünkü yapmasını bilmiyorum..hiç su konmuyomu bu tatlıya?

Olsada yesek şimdi. :)

Bu bölüme girmek bana hiç yaramıyor ya gene canım çekti valla. :)))

bu sabah bende yaptım. eşimde bende severek yiyoruz. çokta güzel oldu valla. akşam bir güzel yerim afiyetle. cokacimcoook

bende bayılıyorum bu tatlıya ama sadece işyerinde yiyorum çünkü yapmasını bilmiyorum..hiç su konmuyomu bu tatlıya?

tatlım kabağın üstünden ve elinden süzülen su miktarı bu tatlı için yeterli geliyor bence malzemeni al ve hemen mutfaga gir canım eminim senin yaptıgında güzel olucaktır

suyunu salana kadarr bekletiyorum ben
reçel gibii yani
sonraa fırınaa koyuyorumm sanki ayrı lezzet veriyoo
elinee sağlıkk

Kestane kabağıyla ayrı bir güzel oluyor, kestane şekeri tadında kabak. Kısık ateşte suyunu çekene kadar kaynatın ve altını kapattığınızda üzerine yarım limon suyu gezdirin. Denemenizi tavsiye ederim, çok güzel oluyor.

canım sağol birde senin tarifine göre yapalım mutlaka güzel oluyordur tatlım hihoyyyt

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…