Yarışma Kabak Rulo-Yudum Zeytinyağı Sponsorluğunda

vanilyakokanev

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2012
216
205
ZQ3oAo.jpg
Merhabalar,
Hayatımda değişikliklere başlamış biri olarak yemek düzenimi de değiştirmeyi planlamıştım. Bu yolda da daha sağlıklı ve az kalorili yiyecekler ile değişik şeyler yapmaya başladım. Bu tarifte benim öğün atlamamak için yaptığım atıştırmalıklar. Umarım sizler de seversiniz. Malzemesi az hazırlaması keyifli atıştırmalık rulolar 2 porsiyonluk

o8V4YR.png

1 adet kabak
1 adet havuç
100 gr süzme peynir
2 sap maydanoz
2 sap dereotu
Yudum zeytinyağı

Kabağımızı iyice yıkayıp soyma aleti ile kabuklarını soyduktan sonra aynı alet yardımı ile uzunlamasına dilimleyelim.
Aynı işlemi havucumuza da uyguladıktan sonra süzme peynirimizi bir kaseye alıp çatal yardımı ile iyice ezelim. 1 tatlı kaşığı kadar peynir suyundan ekleyerek sert görüntüsünü yumuşatalım.
Küçük bir kaseye bir miktar sıvı yağdan koyduktan sonra fırça yardımıyla kabak dilimlerimizin iki tarafınıda zeytinyağı ile yağlayalım. Yağladığımız kabak dilimlerini ızgara tavaya koyup her iki tarafında da ızgara izleri çıkana kadar pişirelim.
1DEO2B.jpg

Havuç dilimlerimizi de aynı ızgarada 1 dakika kadar tuttuktan sonra rulolarımızı hazırlamaya başlayabiliriz.

LgD5Y0.jpg

Havuçlarımız çok ince dilimler halinde olduğu için 1 dakika onların sotelenmesi için gayet yeterli bu konuda hiç endişeniz olmasın :)
Ayrıca kabağımızı soyacak ile kesmek yerine bıçak yardımı ile de kesebilirsiniz. Kabaklar ızgara sırasında yumuşayacakları için sert kalmayacaklar ve kolayca sarılabilecekler.

7XD3VL.jpg

Kabak dilimin üzerine peynirimizden sürdükten sonra havuç dilimlerimizden yerleştirelim. Dereotu ve maydanozun sap kısmı rulo içinde kalacak şekilde yerleştirdikten sonra kabağımızı saralım ve kürdan yardımı ile sabitleyelim.

P6DJYd.jpg
Afiyet Olsun :)

Son düzenleyen: Moderatör:
40 yıl düşünsem kabağı böyle kullanmak aklıma gelmezdi. Görüntü agzimin suyunu akıttı. Birde içine soğan,kıyma ve domatesi kavurarak dene bence öylede harika oluyor. Ellerine sağlık çok güzel olmuş

Sunum çok şık önce onu belirteyim.

Diyet aperatiflere çok güzel bir alternatif olmuş.

Başarılar dilerim , ellerinize emeğinize sağlık.

X