Yöresel Tarif Kabak oturtma (iş yorgunluğu sponsorluğunda)

Yöresel Yemekler

bir garip oblomov

Guru
Kayıtlı Üye
19 Mart 2010
21.479
15.165
merhabalar;

ne zamandır katılmak istiyordum bu güne kısmetmiş :KK16:

malzemeler

3 ad kabak
2 ad orta boy soğan
800 gr kıyma
1 yemek kaşığı salça
sıvı yağ
tuz
karabiber
kimyon

$IMG_2351.jpg

kabakları yuvarlak olarak 1 parmak kalınlığında doğrayalım ve çift sıra halinde borcama ya da tepsiye diziyoruz. küp küp doğradığımız soğanları yağda renkleri değişene kadar kavuruyoruz 800 gr kıymanında pembeliği gidene kadar kavuruyoruz.1 yemek kaşığı salça istenilen oranda tuz karabiber ve kimyon ekleyip kavuruyoruz.daha sonra tepsiye dizdiğimiz kabakların üzerine kıymalı harcımızı koyuyoruz. 200 derecelik fırında yarım saat pişiriyoruz.

$IMG_2352.jpg $IMG_2354.jpg $IMG_2355.jpg $IMG_2356.jpg $IMG_2358.jpg

afiyet olsun...

$IMG_2360.jpg

$IMG_2359.jpg

ellerimle açtığım ev baklavam :KK16::KK16:
$IMG_2361.jpg

ellerine sağlık canım kabağı sevdiren bir tarife benzıyor :KK56: baklavasını da eklemiş maşallah maşallah :nazar:
başarılar diliyorum :KK16:

ellerine sağlık canım kabağı sevdiren bir tarife benzıyor :KK56: baklavasını da eklemiş maşallah maşallah :nazar:
başarılar diliyorum :KK16:
saolasın kuzum:KK54:evet kabağı sevdiren bir tarif yazın patlıcan oturtma yağlı olduğu için çok ağır kaçıyor ama bu tarif tam yaz yemeği çok hafif oluyor eşim ve kardeşim bayılarak yedi:KK9::KK9: ilk baklava deneyimim bu sene gözümü karartıp yaptım ve hiçte zor değilmiş incecik açılıyor yufkaları hatta o kadar ince oluyor ki yırtılıyor:KK9::KK9:tavsiye ederim ev baklavasının yerini hiçbir şey alamaz heralde:KK16::KK16:

saolasın kuzum:KK54:evet kabağı sevdiren bir tarif yazın patlıcan oturtma yağlı olduğu için çok ağır kaçıyor ama bu tarif tam yaz yemeği çok hafif oluyor eşim ve kardeşim bayılarak yedi:KK9::KK9: ilk baklava deneyimim bu sene gözümü karartıp yaptım ve hiçte zor değilmiş incecik açılıyor yufkaları hatta o kadar ince oluyor ki yırtılıyor:KK9::KK9:tavsiye ederim ev baklavasının yerini hiçbir şey alamaz heralde:KK16::KK16:

ayy bende siz gibi gözümü kapatıp dalsam mı baklavaya:KK1: bende denemek istiyorumda:KK56:

ooh ellerine sağlık :)
ev baklavasını çok severim çok hafif çok lezzetli oluyor, genelde annemler yapıyor ama ben de denemek istiyordum hevese geldim şimdi :KK76:

Son düzenleme:
Ellerinize sağlık.Başarılar dilerim.Baklava da çok nefis görünüyor.:KK56:

X