JUST a little ZILGIT

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben pasif olarak buralardayim malum ingilizce sinavima sayili gunler kaldi kelimelerle zilgit cekiyorum :KK71:

:KK34:
Sen napiyosun ne ediyosun konusmayaliii :KK25:
toefla mı girecektin :KK22:

ben de mülakat konuşmamı hazırlıyorum
İngilizcesi kabataslak bitti ama halen son ana kadar değiştirebilirim :eek:
İtalyancasına geçicem bir de çay hazırlayayım da ayılayım :KK53:

toefla mı girecektin :KK22:

ben de mülakat konuşmamı hazırlıyorum
İngilizcesi kabataslak bitti ama halen son ana kadar değiştirebilirim :eek:
İtalyancasına geçicem bir de çay hazırlayayım da ayılayım :KK53:
Yok universitenin kendi prof sinvina,
Aah ben de yazabilsem soyle ingilizce bir essay :KK14:
Sen ne mulakatina girecektin canim su italya isi ne oldu sinava falan girmistin?

Yok universitenin kendi prof sinvina,
Aah ben de yazabilsem soyle ingilizce bir essay :KK14:
Sen ne mulakatina girecektin canim su italya isi ne oldu sinava falan girmistin?

kuru atladım kaldı iki kur sonra celi ye giricem
işte mülakat ingilizce ve italyanca hazırlıyorum
hangi kitabı kullanıyorsun?
bana building skills for proficiency'i önerdiler
cesurunmuş :)))

kuru atladım kaldı iki kur sonra celi ye giricem
işte mülakat ingilizce ve italyanca hazırlıyorum
hangi kitabı kullanıyorsun?
bana building skills for proficiency'i önerdiler
cesurunmuş :)))
Kolay gelsin canim sana,
Ben kitap almadim internerten iki kitaplik not cikarttim farkli farkli kaynaklardan
Özellikle girecegim okulun kaynaklarini indirdim bakalim tek sorunum essay suan onu da yazamiyorum on gun kaldi ben bos beles :rolleyes:

Kolay gelsin canim sana,
Ben kitap almadim internerten iki kitaplik not cikarttim farkli farkli kaynaklardan
Özellikle girecegim okulun kaynaklarini indirdim bakalim tek sorunum essay suan onu da yazamiyorum on gun kaldi ben bos beles :rolleyes:

zorda kalırsan yardımcı olmaya çalışırım istersen tabi:KK60:

zorda kalırsan yardımcı olmaya çalışırım istersen tabi:KK60:
Zordayim aslinda tabii isterim yardim etmeni, cok tesekkur ederim :KK19:
Ya ben anlamasina her seyi anliyorum, essay e gelince kafamda kurdugum turkce cumleleri ceviremiyorum ingilizceye nedense, cok mu komplike dusunuyorum bilmiyorum. Ingilizcem de iyidir kelimeleri de biliyorum baya bir ama turkcesini ingilizceye cevirmek olum geliyo bana daralip birakiyorum yazmayi :KK61:

Zordayim aslinda tabii isterim yardim etmeni, cok tesekkur ederim :KK19:
Ya ben anlamasina her seyi anliyorum, essay e gelince kafamda kurdugum turkce cumleleri ceviremiyorum ingilizceye nedense, cok mu komplike dusunuyorum bilmiyorum. Ingilizcem de iyidir kelimeleri de biliyorum baya bir ama turkcesini ingilizceye cevirmek olum geliyo bana daralip birakiyorum yazmayi :KK61:

evet çekinme tamam mı
bence sebebi türkçe düşünmen birebir çevirmeye çalışman
aslında bir dil öğrenirken zihinde yeni bir şema geliştiriyoruz, ingiliz gibi düşünmeyi de geliştiriyoruz yani bu yüzden dil öğrenmek yeni bir kültürdür diyorlar

şu an bana da soldan soldan geldiler İngilizcesini yazdım 20 dkda ama İtalyancasının yarısı bitti fenalık geldi
sırtım ağrıyor artık burda oturmaktan

ve iyi ki şimdiden başlamışım diyorum
daha mülakata 4 ay var ama bunu son haftaya bıraksaydım nasıl tutuşurdum tahmin bile edemiyorum:eek:

evet çekinme tamam mı
bence sebebi türkçe düşünmen birebir çevirmeye çalışman
aslında bir dil öğrenirken zihinde yeni bir şema geliştiriyoruz, ingiliz gibi düşünmeyi de geliştiriyoruz yani bu yüzden dil öğrenmek yeni bir kültürdür diyorlar

şu an bana da soldan soldan geldiler İngilizcesini yazdım 20 dkda ama İtalyancasının yarısı bitti fenalık geldi
sırtım ağrıyor artık burda oturmaktan

ve iyi ki şimdiden başlamışım diyorum
daha mülakata 4 ay var ama bunu son haftaya bıraksaydım nasıl tutuşurdum tahmin bile edemiyorum:eek:
Çook iyi yapmışsın, ben son on güne girdim anladım zorlugu :KK70:
Evet baya Türkçe düşünüyorum çeviremiyorum, sitelerden çevirince de aklıma geliyor bu muydu la diyorum :KK70:
Örnek essayler okudum mesela şimdi ya diyorum bu muymuş çok basit bir dille yazmışlar.
Ben korkuyorum basit yazınca puan kırmalarından hani daha egzantirik kelimeler kullansam daha mı yüksek puan verirler diyorum ama bilemiyorum işte :KK70:

Çook iyi yapmışsın, ben son on güne girdim anladım zorlugu :KK70:
Evet baya Türkçe düşünüyorum çeviremiyorum, sitelerden çevirince de aklıma geliyor bu muydu la diyorum :KK70:
Örnek essayler okudum mesela şimdi ya diyorum bu muymuş çok basit bir dille yazmışlar.
Ben korkuyorum basit yazınca puan kırmalarından hani daha egzantirik kelimeler kullansam daha mı yüksek puan verirler diyorum ama bilemiyorum işte :KK70:

yok yok öyle değil. aksine kendini basit kelimelerle ama doğru anlatabiliyorsan bu çok daha iyi olur senin için
hani cem yılmazın bu konuda bir muhabbeti vardı kasma ya diyor rahat ve basit cümleler kullan :))
baktın cümleyi komplike kuramıyorsun basit basit başla onlar birleşir zaten
panik halindeyim 4 ayda bunu düzeltirim dimi ya :KK53:
:KK70:

yok yok öyle değil. aksine kendini basit kelimelerle ama doğru anlatabiliyorsan bu çok daha iyi olur senin için
hani cem yılmazın bu konuda bir muhabbeti vardı kasma ya diyor rahat ve basit cümleler kullan :))
baktın cümleyi komplike kuramıyorsun basit basit başla onlar birleşir zaten
panik halindeyim 4 ayda bunu düzeltirim dimi ya :KK53:
:KK70:
Evet basit cümle kurabiliyorum, baktım her essay de basit yazılmış bu okulda :KK70: rahatladım

4 ay çok uzun bir sure gerçekten hallolmaması için hiçbir sebep göremiyorum erken başlamak çok buyuk avantaj oldu senin için en azından kafanı rahatlatmak için sebebin var son güne kalma ihtimalini ortadan kaldırdın ve eksiklerin tabii ki vardır ama onunde çok uzun zaman var.
Taslağı hazırlamak bile bu durumlarda işin yarısı demek bence :) hatta daha fazlası. En azından belli yazacağın şeyler..

Evet basit cümle kurabiliyorum, baktım her essay de basit yazılmış bu okulda :KK70: rahatladım

4 ay çok uzun bir sure gerçekten hallolmaması için hiçbir sebep göremiyorum erken başlamak çok buyuk avantaj oldu senin için en azından kafanı rahatlatmak için sebebin var son güne kalma ihtimalini ortadan kaldırdın ve eksiklerin tabii ki vardır ama onunde çok uzun zaman var.
Taslağı hazırlamak bile bu durumlarda işin yarısı demek bence :) hatta daha fazlası. En azından belli yazacağın şeyler..

yerim kız seni :KK74: nasıl içimi rahatlattın şu an :KK16:
bak senin essay örneklerinde de basit cümleler varmış o zaman neden endişe ediyorsun ki :KK16:

yerim kız seni :KK74: nasıl içimi rahatlattın şu an :KK16:
bak senin essay örneklerinde de basit cümleler varmış o zaman neden endişe ediyorsun ki :KK16:
İşte hiç yazmamıştım essay o yüzden gozumde buyuttum, turkçe olarak karışık cümleler kurup çevirmeye çalışıyordum ama baktım ki hepsi çok basit kelimeler kullanmış :KK70: o zaman kolay yaa dedim :KK70:

İşte hiç yazmamıştım essay o yüzden gozumde buyuttum, turkçe olarak karışık cümleler kurup çevirmeye çalışıyordum ama baktım ki hepsi çok basit kelimeler kullanmış :KK70: o zaman kolay yaa dedim :KK70:

yalnız şu an ben de seninle aynı hataya düştüm mülakat için çok karışık cümleler kurdum bunları hatırlayabileceğimi sanmıyorum kısaltmam gerekecek

beni bi gülme aldı şu anda sinirim bozuldu :KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70:
kendime poh böyle konuşursun sen diyorum :KK53:

bensiz burda halay cekiliyor haaaaaa:-)

gel sarımsak kokulum gel :KK70:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X