Japonyada bebekler nasil bakiliyor..!( Bizmi cok abartiyoruz anlamadim ki?)

Oğlum ocak ayı sonunda 2 yaşına girdi ancak ben henüz wc eğitimine başlamadım havaların biraz daha ısınmasını bekliyorum - ve tam olarak eğitime hazır olmadığından zorlamak da istemiyorum.
Soyunmanın wc eğitimine hazır olma sinyali olduğunu hiç duymadım, aklıma bile gelmedi ama hiç de mantıksız bir düşünce değil o gözle bakınca belki de wc eğitimimiz düşündüğüm kadar geç ve sıkıntılı bir süreç olmayacak :) Konuya dikkat çektiğiniz için özellikle teşekkür ederim, hareketlerini takip ederken bunu da gözönüne alacağım mutlaka...
Soyunma konusuna pek kafa yormadım çünkü ben de çorabı sadece ayağım üşüyünce giyer, ısınınca hemen çıkartırım... babamız ise evde şort giyer tüm kış(kar soğukları hariç) ve evin sıcaklığı bize göre iyiyken gelen misafirler bir süre sonra hırka ister... yani biz biraz sıcağı sevmediğimizden oğlumuz da bizim gibi diye düşünüyordum...
Külotlu çorabı bu sene 1 veya 2 kere giydirdim ama her seferinde çıkardığı için bıraktım. Ama anlattığınız durum çorap külotlu olduğundan değil muhtemelen sıkı olduğundandır. Erkek çocuklarının, üreme organlarının çok sıkı olacak şekilde giydirilmesi ve o bölgenin çok sıcak olması iyi değilmiş... Hatta bu sebeple hazır bez kullanmanın da erkek çocuklarda ileride sıkıntıya yol açabileceğini bu sitedeki forumda okuduğumu hatırlıyorum...
Bilgiler için tekrar teşekkürler :), kesinlikle dikkat edeceğim bunlara ...

yok yok annelik böyle bir şey değil.. çocuğu ağlata ağlata,korkuta korkuta,acı çektire çektire adam etmeye çalışmak ruhu ölmüş,tüm duyarlılığını yitirmiş bir insan olmasından başka ne işe yarayabilir.. oysa minicik yavru daha dünyayı tanımıyor,annesine muhtaç,onu arıyor,onda güven bekliyor.. düşünsenize hali ruhiyetini ne acımasız bir dünyaya geldim ben diyor,anne şevkati ararken yalnz bırakmalar alışsın diye,ağlatmalar kendi uyusun diye,kucağa almamalar alışmasın diye,sürekli bir horlanma,bir kopma,bağlanmamak için anne ve yavru, parçalarcasına can acıtmaya.. yahu insaf insaf,seni bıraksınlar bakalım kitlesinler bir odaya ağlasnda zırlasanda bakmasınlar,koysunlar buz gibi soğukta dışarı ne yapıyorsun,konuşamıyor diye,kalkıp gidemiyor diye mi bu zalimlik.. gelsin gidebileceği günede bak görürsün nasıl çarpılıyor kapılar.. ah ah duyarsızlaşmış,ruhunu yitirmiş,hissetmeyi bilmeyen,insan görünen canavar nasıl yetiştirilir işte böyle.. hayır hayır ben hissedebilen bir insan yetiştirmek istiyorum,duyabilen bir incinmiş yüreği,ağlayabilen acısına.. bir kelebeğe kıyamayan dokunmaya incinecek diye.. hissedebilen hiç can acıtırmı,kalp kırabilirmi, bugun hangi firavunu anıyoruz Allah aşkına, biz yunusları yad ediyoruz,gönlü deniz gibi mevlanalar dillerde yüzyıllardan beri.. neden? niçin?

nasıl incindim okurken yorumları,uzatmışım o çıkışla kusura bakmayın.. ah ki ahh yarın sorulur elbet "size verdiğim emanetlere ne yaptınız ?? " diye..

günaydın,kilotlu çorap olayına şaşırdım normalde yani bana kalsa bende giydirmezdim ama evde sizden büyük bir bakıcı,anne ve sişzden önce çocuk sahibi olan kardeşler varsa durum değişiyor oğlun 1 yaşında,ben ona kilotlu çorap giydirmiyordum bakıcıyı kontrole gitmişler bana bi telefon eee sen bu çocuğa kilotlu çorarapla uzun kollu body giydirmiyormusun bakıcı sabah yoktu üstünde dedi üşür bu giydirelim olmaz böyle dediler giydirdiler geçen haftaya kadar çıkarttıramadım üstünden neyse şimdi bu yazıyı okudumda bakıcıyı aradım sakın giydirme diye ,paylaştığınız fatdalı bilgiler için teşekkürler.

ben de oğlum üşümesin terli kalmasın diye deli olurum.gece mutlaka 1 kere bu 3 te olabiliyor sırtını üstünü değiştiririm çünkü su gibi terliyor.ince giydirincede hasta oluyor çözümün bu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…