Izmir'de asrın projesi: Toplu işkence.

Bu sistemden önce de, ben aktarmalı ulaşım kullanıyordum.90 dakika içinde indi bindi ücretsiz.Otobüsle şehir içinde trafikte beklemektense,metro,izban
veya vapurla daha kısa sürede tek ücretle yolculuk daha zevkli.Bana zor gelmedi.
Daha önce İstanbul da yaşamış hergün 3 saatini trafikte geçirmiş biri olduğum için belki de bana kolay geliyor olabilir.

tamam sen haklısın

tepkin çok enteresan oky. eleştirilere açık olarak görmüştüm seni ki eleştirdiğim yeni asır sen değilsin ama bu şekilde ters tepki vermen enteresan. haklı olup olmamak gibi bir çabam yok.

Bornova Alsancak'a dokunmamıslar şükür.Yıne 63.En sık Als'a geçiyoruz çünkü.Bu benim için iyi haberr
330 ve 515 iptal edilmiş yani Karsıyaka ve Bucaya gidişe bakacagız.
Karsıyaka yönüne 63 + 543(manas bulvarı)
Buca yönüne ..Onu pek anlamadım.Bucayla çok ta işim olmuyor zaten.
Bakalım ya alışılacak ya da iptal edilecek.
Kentkart çıktıgında da bır arbade olmuştu.Yok bilet isteriz.Bletsız olmaz.Sofore para vermek isteriz diye.Şimdi Kentkartsız bir kişi yyok.
Buna da alışırız belki.

alışırsın alışırsın. bana dokunmayan yılan bin yaşasın misali...

Chelzy, merhaba. 515'in iptali tam anlamıyla kaos olmuş.
Çünkü mesafe çok uzun indi bindi millet mahvolacak.
Yalnız aynı sistem İstanbul'da uygulansa eminim o bilindik sayfa çıkar 'Almanya'da...' 'Avrupa'da...' diye çığırırlardı dört bir elden...
Kimin yılan kimin olmadığı tartışılır ama birilerinin halk ile dalga geçtiği çok kesin.

Hayir başka şehirlerde de var akilli duraklar.. Hatta SMS sistemi de var ücretsiz mesaj atip otobüsün kaç da gelcekse SMS gönderiliyor sadece İzmir de değil yani akilli durak uygulaması..

vaayy süpermiş... hangi iller peki bu şanslı iller?

alışırsın alışırsın. bana dokunmayan yılan bin yaşasın misali...

Pembişim zaten İzmirde yaşamıyorum ben :) O yuzden ellerini ovuşturma :)) 2-3 haftada bir ailemin yanına geliyorum.Onda da altımda araba.Görev yaptıgım yerde yerde otobüs bile yok.Beni etkilemiyor yani.Alışırızı genel olaraak söyledim :)

Bana dokunmayan yılan bin yaşasın derken senden hala biz öğretmenlerin işgüvenliğimiz kalkıyor ne düşünüyorsun soruma cevap alamadıgımı hatırlıyorum.
Yoksa sana vurmuyor mu torba yasa ?
Sana da dokunuyor yılan ama neden anlamadım hala sendeki bu ''padışahım çok yaşa'' yı

gitmeeemm ben çok beğendim
trafik işini bilemiyorum, genelde bu tip durumlarda önce bir isyan gelir, sonra millet alışır.

HayyaLcım Karsıyakayı dolmuşla halledersin.20 dk da çarşıdasın da ama 515 in iptali çok kötü dediğin gibi zaten uzak iki.
Hani Bornovada oturup Bucaya gideceklere kolay gelsin diyelim.Pek izban kullanmıyorum.İzbanla da mı zor?Havaalanına giderken durakları gormustum Şirinyer falan dıyordu.O sekılde de mı zor ? Bucayla çok fazla ilişiğim olmadığı için bilmiyorum da.
Yılanı falan boşver konusur arkadaş he de arada da cevap ver geç.

gitmeeemm ben çok beğendim
trafik işini bilemiyorum, genelde bu tip durumlarda önce bir isyan gelir, sonra millet alışır.

Minnoş tayin işi falan mı ? Önceki bir konunudan hatırlıyorum da.İzmire geleceğine çok sevindim.Hatta birazda kıskandım
Çalışacagın yere bile zıt yerde otursan en fazla 35 dk da evinden gidersin burda.
İnşallah Allah bana da nasip etsin İzmire gelebilmeyi...Yavas yavas yaklasıyorum ben.Su anda 90 km kaldı İzmire.

En çok Bucayı vurmuş bu uygulama zaten 514ü de iptal etmişler (buca-karşıyaka) Şirinyerden yukarda 9 Eylül'ün üç tane kampüsü var İzban'a gitmek için çoğu insan yine eshota binecek zaten asıl trafiğin kilit olduğu yerde izban durağıyla kampüsler arasında olan yerdir Chelzy benim arkadaşlar hep isyanda.

Son düzenleme:

aynen canım, tayin istedim. ben seni de izmirdesin zannediyodum. Neyse ben giderken ayakkabımın altına Chelzy yazarım merak etme gerçi 90 km de bişi değilmiş

İzbana en azından bir durak daha ekleyip Hasanağa parkına kadar uzatmalıydılar uygulama o zaman problem yaratmazdı

Son düzenleme:

Zaten İzmirde trafıgın en buyuk sıkıntı oldugu yer Şirinyer-Buca.Arkadasların haklı.Abim 9 Eylulde okudu.Bornovadan giderdi.Oda baya sıkıntı çekmişti ama diğer bölgelerde max.35 dk da istediğin yerdesin.Buca için başka bir durum yaratılabılır angry belki.

aynen canım, tayin istedim. ben seni de izmirdesin zannediyodum. Neyse ben giderken ayakkabımın altına Chelzy yazarım merak etme gerçi 90 km de bişi değilmiş

Ailem burada ama yakın ilde çalışıyorum.Yaz tatilindeyim İzmirdeyim şu anda.Valla yazarsan çok sevinirim ayağının altına bi an önce geleyim artık.1300 km'den 90'a indirdik.Darısı İzmir Mem'e bağlanmakta :) Bu arada İzmirdeyim agustos sonuna kadar.İstediğin konuda yardımcı olurum buraya geldiğinde.Aklında bulunsun.Özel mesaj atman yeterli İtinayla oryantasyon yaptırılır

Bende 9 Eylülde okudum iŞirinyerden çıktıktan sonra rahatlıyor zaten trafik şimdi insanlar Bornova ya gitmek için 3 aktarma yapmak zorunda kalacak seferler azaltılabilirdi ama tamamen kalkması olmamış başkanın şikayetleri değerlendireceğini düşünüyorum

Allahtan aktarmalar ücretsiz Ankara, İstanbul gibi olsa asıl o zaman yandıydı millet

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…