Izmir'de asrın projesi: Toplu işkence.

ankarayı bilmiyorum yorum yapamam . istanbulda yaşıyorum. bilmedikleri hakkında atıp tutmak fenaliga mı giriyor. komik

[h=1]Toplu Taşıma Ücret Tarifesi[/h] A-
A+

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) 22 Mayıs 2014 tarih ve 2014/4-15 sayılı kararı ile yeniden belirlenen ve 14 Haziran 2014 tarihinden itibaren geçerli olan toplu ulaşım ücret tarifesi aşağıdaki gibidir.

İETT Otobüsü, Otobüs AŞ ve Özel Halk Otobüsleri Tünel, Nostaljik Tramvay, İDO*, Raylı Sistemlerde:
UKOME KARARI
Elektronik BİletTam Öğrenci Sosyal
İlk Biniş 2,15 1,10 1,50
1.Aktarma 1,45 0,45 0,85
2.Aktarma 1,15 0,40 0,70
3.Aktarma 0,85 0,40 0,45
4.Aktarma 0,85 0,40 0,45
5.Aktarma 0,85 0,40 0,45

Bunun dışında kullanılan bir sistem var mı ? Marmaray buna dahil mi mesela ? Ya da bu baska bır aktarma sıstemı mı cunku ucretlı gorunuyor ?

Son düzenleme:
Ailem burada ama yakın ilde çalışıyorum.Yaz tatilindeyim İzmirdeyim şu anda.Valla yazarsan çok sevinirim ayağının altına bi an önce geleyim artık.1300 km'den 90'a indirdik.Darısı İzmir Mem'e bağlanmakta :) Bu arada İzmirdeyim agustos sonuna kadar.İstediğin konuda yardımcı olurum buraya geldiğinde.Aklında bulunsun.Özel mesaj atman yeterli:KK34: İtinayla oryantasyon yaptırılır :KK1:

çok teşekkür ederim canım çok saol:KK16:

yeni mi geçmişler bu uygulamaya acaba.. tüh yaa üzüldüm.
mükemmel bir otobüs sistemi vardı halbuki izmirin. ben hayran kalmıştım. hangi otobüs saat kaçta internette var. duraklarda oradan hangi otobüslerin geçtiği ve gelmesine kaç dakika kaldığı yazıyor. 3 dk diyorsa gerçekten 3 dk sonra geliyor araba. Hiçbir şehirde görmedim ben o sistemi.
şimdi onu bozdularsa çok üzülürüm. tam da izmirli olmanın arifesinde:KK14:

Bu uygulama Ankara'dada var minnoş...

BÜYÜK ŞEHİRLER BİR AN EVVEL METROYA AGIRLIK VERİLMELİ BENCE ....

ankarayı bilmiyorum yorum yapamam . istanbulda yaşıyorum. bilmedikleri hakkında atıp tutmak fenaliga mı giriyor. komik

Eskide kalmışım ben demek ki ne zaman kalktı bütün toplu taşımalarda geçerli mi?
Ankara da en son zamla 0,67 kuruş olmuştu aktarma:KK14:

[h=1]Toplu Taşıma Ücret Tarifesi[/h] A-
Bunun dışında kullanılan bir sistem var mı ? Marmaray buna dahil mi mesela ? Ya da bu baska bır aktarma sıstemı mı cunku ucretlı gorunuyor ?

İstanbulda aktarma ücretli olsa noluur, ücretli olmasa nolur:KK14:.. Bir yerden bir yere gitmek başlı başına çin işkence aleti:KK1: İstanbul trafiği sorununu çözene milyon dolarlık bi ödül falan koymaları lazım, kedimin yuvarladığı yumaklar gibi, çözülmesi imkansız:KK1:

Bu uygulama Ankara'dada var minnoş...

BÜYÜK ŞEHİRLER BİR AN EVVEL METROYA AGIRLIK VERİLMELİ BENCE ....

soğuk memleket ama düzenli oluşunu seviyorum, Ankarayada yakışır yani..

evet, kesinlikle metro yaygınlaşmalı. ama bizim gibi çarpık kentleşme yapılan yerlerde gerçekten çok zor. İleride olur ama biz görmeyiz artık

İstanbulda aktarma ücretli olsa noluur, ücretli olmasa nolur:KK14:.. Bir yerden bir yere gitmek başlı başına çin işkence aleti:KK1: İstanbul trafiği sorununu çözene milyon dolarlık bi ödül falan koymaları lazım, kedimin yuvarladığı yumaklar gibi, çözülmesi imkansız:KK1:

Valla caım İstanbulu hiç bilmediğimden sordum ben.Deyince aktarma ücretsiz iyimiş dedim ama iett'de 2014 hazıran listesinde farklı yazıyor.Belki İzmir gibi değildir diye sordum.İzmirde kentkartla bir uçağa binmiyorsun okadar :KK53: Belki her taşımanın sistemi farklıdır dedim ama İstanbulda olan her arkadaşım aynı dertten müzdarip trafikten.Allah kolaylık versin heleki evi ve işi farklı yakada olana.

Valla caım İstanbulu hiç bilmediğimden sordum ben.Deyince aktarma ücretsiz iyimiş dedim ama iett'de 2014 hazıran listesinde farklı yazıyor.Belki İzmir gibi değildir diye sordum.İzmirde kentkartla bir uçağa binmiyorsun okadar :KK53: Belki her taşımanın sistemi farklıdır dedim ama İstanbulda olan her arkadaşım aynı dertten müzdarip trafikten.Allah kolaylık versin heleki evi ve işi farklı yakada olana.

istanbulda yaşadım ama aradan çok zaman geçti şimdi bişey diyemiycem. arada gidiyoruz da, çok zor gerçekten. Hakikaten Allah kolaylık versin orada yaşayanlara.
istanbul gezilecek, eğlenilecek yer benim gözümde. Bayılırım kapalı çarşısına, eminönüne.. ama tek gecelik olacak istanbulla ilişkin:KK14: Öle yıllar boyu birlikteliğe gerek yok. Canın sıkıldı mı gez dolaş gel:KK1:

HayyaLcım Karsıyakayı dolmuşla halledersin.20 dk da çarşıdasın da ama 515 in iptali çok kötü dediğin gibi zaten uzak iki.
Hani Bornovada oturup Bucaya gideceklere kolay gelsin diyelim.Pek izban kullanmıyorum.İzbanla da mı zor?Havaalanına giderken durakları gormustum Şirinyer falan dıyordu.O sekılde de mı zor ? Bucayla çok fazla ilişiğim olmadığı için bilmiyorum da.
Yılanı falan boşver konusur arkadaş he de arada da cevap ver geç.

Chelzy'im ben Şirinyer İzban'ın dibinde oturuyorum. Şirinyerden binip Alsancak Gar'da inip Gar'ın yanındaki dolmuşlarla Bornova 15 dk sürmüyor canım. 515 ile çok daha uzun süren yolu biz sistem değişmeden önce bu şekilde çözmüştük zaten yani onda da bir sorun yok.

Chelzy'im ben Şirinyer İzban'ın dibinde oturuyorum. Şirinyerden binip Alsancak Gar'da inip Gar'ın yanındaki dolmuşlarla Bornova 15 dk sürmüyor canım. 515 ile çok daha uzun süren yolu biz sistem değişmeden önce bu şekilde çözmüştük zaten yani onda da bir sorun yok.

Şirinyer- Bornova minübüslerini kaldırdılar mı?

En çok Bucayı vurmuş bu uygulama zaten 514ü de iptal etmişler (buca-karşıyaka) Şirinyerden yukarda 9 Eylül'ün üç tane kampüsü var İzban'a gitmek için çoğu insan yine eshota binecek zaten asıl trafiğin kilit olduğu yerde izban durağıyla kampüsler arasında olan yerdir Chelzy benim arkadaşlar hep isyanda.

İzbana en azından bir durak daha ekleyip Hasanağa parkına kadar uzatmalıydılar uygulama o zaman problem yaratmazdı :KK14:

Evet işte bunlara katılıyorum. Şirinyer'in Menderes Caddesi'nde zaten en büyük eziyet bana sorun değil ben Şirinyer İzbanın dibinde oturuyorum ama İzbana aktarma ile gelenler o trafiği çekiyor ya da işinden eve dönecekler. Menderes Caddesinin trafiği boğaz köprüsüyle yarışıyor çoğu zaman. Allah onlara kolaylık versin işte. İzban kesinlikle Gaziemir'e direkt girmek yerine Buca'ya da uğramalıydı. Asıl düğüm o zaman çözülürdü.

Şirinyer- Bornova minübüslerini kaldırdılar mı?

Canım ben Şirinyer'e yeni taşındım. O yüzden dolmuşları pek bilmiyorum. Ayrıca İzban'ın dibinde oturup Alsancak'ta çalıştığım için Alsancak Gar'ın yanından minibüse biniyorum hem bomboş oluyor hem çabuk ulaşıyor.

Son düzenleme:
bence bu alışma süresi ve daha iyi olucağını düşünüyorum ben :KK31: otobüsler daha boş olacak :KK34: sadece kendi açımızdan düşünüyoruz şoförlere de yazık taa tınaztepe den narlıdereye giden otobüsler vardı bildiğin ş.arası otobüs gibi 1,5 2 saat sürüyor :KK14: ama dediğim gibi şimdi kimse neye bineceğini tam bilmiyor ondan sıkıntılı şimdilik sonra düzene girer :KK34:

Canım ben Şirinyer'e yeni taşındım. O yüzden dolmuşları pek bilmiyorum. Ayrıca İzban'ın dibinde oturup Alsancak'ta çalıştığım için Alsancak Gar'ın yanından minibüse biniyorum hem bomboş oluyor hem çabuk ulaşıyor.

Anladım canım İzbana yakın olman büyük avantaj zaten:KK14: Bornova - Buca minübüsleri var onlarda yarım saatte falan gidiyordu Bornovaya

Son düzenleme:
X