izmir' de kızlık zarı dikimi yaptıranlar

canım çok haklısın sen kime yaptırdın gittiğin doktor 3 gün kala gel demişmiydi

Canım nezaman gidiceksin muayeneye?Sen bir git gel bak ozman diceksin aaaaa bukadrmıydıydı hepsi diye.İçin rahat olsun.Ben okadar strese girdim ama boşaymış beni çok rahatlattı umarım sanada faydası olur.Öptümmm. Allah yardımcın olsun!

yazık size acıyorum gercekten evleneceğiniz kişileri resmen enayi yerine koyuyorsunuz ve böyle bi durumda içinizin rahatlığından söz ediyorsunuz YAZIK....

yazık size acıyorum gercekten evleneceğiniz kişileri resmen enayi yerine koyuyorsunuz ve böyle bi durumda içinizin rahatlığından söz ediyorsunuz YAZIK....

burada yazılanlardan rahatsız olan ey sevgili arkadaşlar ne yapmaya çalışıyorsunuz söyleyince elinize ne geçiyo neyi değiştiriyorsunuz gözünüz kör değilse başlığı görürsünüz ve bu başlığa girmezsiniz burada olanlar burada bulunmaktan çok mutlu değiller elbette uzaktan davulun sesi hoş gelir insanları yaşadıklarını bilip bilmeden yargılamayın lütfen

Valla ben hiç kızlık zarını diktirip de gidip tertemiz bakir bir erkekle evlenen görmedim. Kendi yediği haltlara bakmadan gidip de "illa bakire isterim" diyorsa bir adam, onun için zaten evliliğin aşka, sevgiyle, hayatı paylaşmakla bir alakası yoktur. Bu adam zaten enayi, enayiye enayi muamelesi yapmakta bir sorun yok.

Şöyle de bir anım var. Üniversitede bir oğlan 3 yıl boyunca bir kızla çıktı, herkes evlenecekler sanıyordu çünkü birbirlerini seviyorlardı. Ve bu kız dürüst bir kızdı, oğlana bakire olmadığını söylemiş. Oğlan evleneceği vakit onu bıraktı ve görünüşte o taraklarda bezi olmayan ama özünde esaslı çapkın bir kızla gitti evlendi. Etme bulma dünyası, salla gitsin. Herkes hak etttiğini bulur.

kınamak doğru değil evet
insan nefsi o kadar zayıf ki bir anda kayabiliyor
sanırım arkadaşların eleştirdiği şey de aslında bu duruma düşülmesi değil, bu durumdaki bazı insanların bunu sıradan önemsiz bir şey gibi devam ettirmesi
ki zaten böyle yapanların ki hayasızlık
ama hata yapıp da çok pişman olmuş kişilere tabii bir şey söylenmiyor
çünkü pişma olup o hatadan dönüp bir daha yapmayanlara Rabbimizin merhamet kapısı o kadar açık ki
yeter ki samimi olsun pişmanlığı ve af dilesin, tekrar etmesin
Allahın af kapısını açık bıraktığı insana dil uzatmak hoş değil
eleştirenler de pişmanlık duyanları değil bu çirkin işi normalleştirmeye çalışıp başkalarını da saptıranları eleştiriyor
galiba kurunun yanında yaş da yanmasın diye bir şey söylerken yumuşak üslupla nasihat etmek gerekiyor
yoksa insanın hatasından döneceği varsa da Allah korusun ters tepebilir ve insan doğruyu söyleyeceğim diye diğer kişiyi tamamen kaybedebilir
tıpkı sevgili peygamberimiz hz Muhammed sav gibi tatlı dille yumuşak üslupla belki dinler de ders alır diye güzelce söylemek en iyisi
zaten onun önümüzde örnek olması boşuna değil, değil mi kızlar
Allah kalbimizi kaydırmasın ne diyelim

bu konu bu kadar da büyütülecek, kınanacak bir şey değil. ama allah aşkına bir durup düşünün. sizi seven erkek, sizi her halinizle kabul eder zaten. diğer durumda, size ne kadar iyi davranırsa davransın, hangi canımlı cicimli sözleri söylerse söylesin, aslında sizi sevmiyordur. seven insan böyle bir sebepten sevdiğini kaybetmeyi göze alamaz. sizi gerçekten sevmeyen bir insanla neden evlenmeye çalışıyorsunuz ki? bence bu hayatta kendinize yapabileceğiniz en büyük kötülük. hele bu adam bir de geçmişte kendi türlü naneleri yiyip de sizden bakirelik bekliyorsa, koşarak uzaklaşın ondan. evlenecek başka birini bulmak bu kadar zor değil.

bu konu bu kadar da büyütülecek, kınanacak bir şey değil. ama allah aşkına bir durup düşünün. sizi seven erkek, sizi her halinizle kabul eder zaten. diğer durumda, size ne kadar iyi davranırsa davransın, hangi canımlı cicimli sözleri söylerse söylesin, aslında sizi sevmiyordur. seven insan böyle bir sebepten sevdiğini kaybetmeyi göze alamaz. sizi gerçekten sevmeyen bir insanla neden evlenmeye çalışıyorsunuz ki? bence bu hayatta kendinize yapabileceğiniz en büyük kötülük. hele bu adam bir de geçmişte kendi türlü naneleri yiyip de sizden bakirelik bekliyorsa, koşarak uzaklaşın ondan. evlenecek başka birini bulmak bu kadar zor değil.

aynen sizi gercekten sevmişse bakire değilsiniz diye sizden vazgeçmez.. bu hayatta daha onemlı seyler de var.

aynen sizi gercekten sevmişse bakire değilsiniz diye sizden vazgeçmez.. bu hayatta daha onemlı seyler de var.

bakir bir erkek için hayattaki en önemli şeylerden biri eşinin ona bakire gelmesidir bana göre. ama eğer herif bakir değilse ve sizin bakireliğinizi soruyorsa tez zamanda ayrılın.

bir insan karşınıza cıktı cıktığı an dünyadaki herşeyi unutturdu güven verdi saygı gösterdi aha dedidiniz evleneceğiniz insan hayatınızı birleştireceğiniz insan bir gün oldu size öyle bir gece yaşattı okadar güzeldiki güvendiniz yaaaaa hiç şüphelenmediniz ama sizi sizizden aldı herşeyinizi aldı ve aldıda gitti, bu olaydan sonra günlerce ağladınız ağladınız içine kapandıınız dışarı cıkamadınız insanların yüzüne bakamadınız hep kaçtınız insanlardan en acısıda ailenizin yüzüne bakamadınız uzun süre kimseyle konuşmadınız yıllar geçti yine bir insan cıktınız yıllarca sınadınız aynı şeylermi olacak dediniz ama o insana anlatmaya çaluıştınız (nasıl anlatılırsa ) benim kanayan yaram var dediniz sararım dedi sarmaya çalıştı yıllarca sınadınız ama hiç eksisini görmediniz ve güvendiniz ve onun için diktirdiniz
bence olabilir

Bazi konular cok boyutludur... ahlaki.. dini.. fiziki. psikolojik..saglik.. ruhi vs.

lutfen saglik.. fiziki.. psikolojik yonden diyecek sozu bilgisi tecrubesi olmayanlar.. ahlaki cevap vermenin kolayliginda
gark olmanin anlik keyfi icin milleti uzmesin.!!!

hicbrsey yuzde yuz olmayacagibi gibi buda yuzde yuz degildir.. ama basari orani yuksektir. eksikligini hissedenler yapsin.
yaptirsin...

bir gun zaman sartlr uyarsa esleri ile paylassin.. tavsiye ederim.

hayrli gunler

Ya kızlar yazmadan edemeyeceğim asla kimseyi yargılamıyorum yargılamamda çünkü bende evlenmeden önce bekarete çok önem veren bir insandım ve çok geç bir yaşda evlenmeme rağmen bakireydim evlenirken hiç kimseyle beraber olmamışdım evlenene kadar şimdi 5 yıllık evliyim ve bir kızım var şimdi düşününce bekareti böyle tabulaştırmak ne kadar anlamsızmış diye düşünüyorum bunun için ölmeyi düşünmek bunun için diktirmek ne gerek var bunlara diye düşünüyorum sizlerde belki ilerde aynı şeyleri düşüneceksiniz çünkü namus gerçekden bir zarla değil.Bakire kalıpda herşeyi yaşayan bir sürü insan var bunlar dahamı namuslu erkekler bilmiyormu bunları insanın kendine saygısı olsun yeterki kendi bedenine ruhuna saygısı olsun yeterki sizce birine çok güvenip onunla beraber olmuş bir kişimi daha namuslu yoksa bakire olupda önüne gelenle yüzeysel birşeyler yaşayanmı o nedenle inanın hiçde büyütülecek birşey değil ve benim gördüğüm kadarıyla erkeklerde böyle düşünüyor.Elbeteki bir gün sizi anlayacak buna önem vermeyecek çok insana rastlayacaksınızdır.Ama tabi evleneceği insan için tabu olupda başka yol bulamamış insanlarıda asla yargılamıyorum kimse kimsenin ahlak bekçisi değil

simla anlayışın için sağolasın. ama ben o riske bir daha girmem evet sevdim malesef yaşadım keşke yaşamasaydım sonra aldattı ayrıldık filan. uzun yıllar geçti birini sevdim durumu ona anlattım dürüst oldum ama bana söylemediği kalmadı oysa ben ona tapmıştım . o yüzden kimse söylemesin mutlu ise mutluluğunu bozmasın erkekler bunu duymak 1-2 damla kan görüp mutlu olmak istiyorsa öyle olsun

kusura bakma ama ne varmış o insanların halinde ? niye acındırmaya çalışıyorsun o insan dediğin kişileri?baştan aşşağı okudum başlığı ve sırf benim yazımı dalga geçtiğimi düşünerek " dalga geçenler " demişsin.

ben evliyim ve sadece eşimle beraber oldum.benim gibi bekaretini sadece evleneceği erkeğe saklayanlara da farklı gözle bakanlar var.

burada aynı heyecanı yaşamak için bunu uygulayanları da okudum.

onlıne takipte görüp bana uymayan bir başlıkta bulunarak hata ettiğimi düşünüyorum.Allah yardımcınız olsun....

kimbilir esin seninle evlenmeden once kac kisi ile birlikte olmustur hic dusundun mu
ama kadin yaparsa bilmem o.... olur demi
erkek yaparsa ya erkektir ne olacak felan

X