İzmir bucayı bilen var mı ?

Kesinlikle. Bizim polis bir arkadaş ilanı aradı ev almak için, polis olduğunu söyleyince “biz arayacağız” dediler, aramadılar, akşama da ilanı kaldırdılar
Doğrudur inanırım, herkesin başına Buca taraflarından mutlaka bir şey geliyor. Oysa ne gerek var böyle yapmalarına. İnsanlar uzaktan geliyor ya da umut ediyorlar bir şekilde . Sonrası yok..

Eğer yaşama ihtimaliniz varsa üniversite çevresindeki kurucesme civarı evleri tercih etmeyin. Sıkıntılı muhitler. Menderes caddesi civarı veya evka civarı yaşamaya daha uygun gibi.

Hmmm anladım buca kötü bir yer ama en azından konak Alsancak olabilir
Buca ile alsancağı mı kiyasladiniz gerçekten? Yada şöyle sorayım, "ilk önceliğim karsiyaka ama cebimdeki paraya göre oturulabilir ev bulmak zor" diyip buca.dan ev bakan insana, sizin teklif ettiginiz eve olmaz dedigi icin trip atıp alsancağı mı teklif ettiniz? Bucayla Alsancak arasindaki 155bin farkı saymak ister misiniz hanimefendi?
(Not: İzmir'de buyudum, ailem hala bornovada yaşar, alsancakta okudum, yatırımlık ev icin bucayı araştırıyordum ki topic karsima cikti iyi oldu, çoğu hanimefendinin yazdıklarını ss aldim mahalle isimlerini araştırmak için sagolsun yol gosterdiler ama sizin cok yol gösterebilen bir insan oldugunuzu düşünmüyorum, komik)

Kavga etmek için bahane arıyorum dur

Tabii ki ama tepelik bölgelere yerleşim olması daha güvenilir, bile bile de riskli zeminde oturulmaz ki
Yani şöyle soyliyim sessizlik sakinlik ararsanız eğer bu tarafları tercih etmenizi öneririm ama yatırım olarak apartman dairesi düşünürseniz eğer buca hariç diğer yerleri tercih etmenizi öneririm Buca'da çoğu evlerin tapusu yok yani şöyle soyleyim internete koydukları 1+1 ler vs diğerleri fiyati ,400 500, milyar olan evlerin hicbirsinin tapusu yok bizzat kendim gidip gördüm o yüzden kandirilmayin sakın.

Merhaba ev alacak kişi ben değilim :)

Ben iyi biliyorum bucayı

Ne olacağını Allah bilir tabi ki ama Buca için ful deprem bölgesi diyorlar haberiniz olsun
Deprem için Buca güvenli bir alan. Denize uzak. Ege de depremler genelde Deniz içersinde oluyor. İzmir depreminde mesela Bayraklı civarındaki evler yıkıldı çünkü körfeze yakındı ve eskiden oralar bataklıktı bildiğiniz.
Bütün ailem bucada oturuyor benim, 6 şiddetindeki depremi hissettiler ancak çok şiddetli değil. Evlerde hiç bir hasar yok. Buca o anlamda daha güvenilir bir bölge

İstanbuldasınız madem niçin İstanbuldan ev bakmıyorsunuz, İstanbulda da bazı semtlerde o fiyata evler var

Bende bucalıyım ailem şirinyer de oturuyor.Bu sene tayinimiz izmire çıktı 17sene sonra memleketime döndüm ama ben bile sirinyerde oturmak istemedim urlaya yerleştim çünkü o kadar kalabalık ki beynim dönüyor sirinyere gittiğimde.Buca sirinyer hemen hemen aynı yerler çok merkezi heryere.Sizin dediğiniz yerlerde 1+1 birçok ev yapıldı hatta çok büyük bir 1+1 sitenin mutahiti yazlık evimin yoneticisi.Eger çok dikkatli olursanız emlakçılar açısından ben almanızı tavsiye ederim.Asla boş kalmaz öğrenci dolu zaten.Hayirlisi olsun

sahibindene inanma onlar müşteri çekmek için 800-1000 m arası evleri koyup randevu verip başka ev gösteriyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…