İzmir bucayı bilen var mı ?

Ne olacağını Allah bilir tabi ki ama Buca için ful deprem bölgesi diyorlar haberiniz olsun

Doğma büyüme bucalıyım…buca çok geniş bir alan,maalesef çok kötü yerleri de var…şirinyer,kozağaç,çevik 1,heykel ,adatepe oldukça merkezi yerleri…öğrenciler çok ve hastanelere yakın..alacağınız evler buralardaysa eviniz boş kalmaz,kiralar yüksek ve hemen gidiyor…bu yüzden yeni yapıların çoğu 1+1 şeklinde ,öğrencilere yönelik yapılıyor…ama farklı şehirdeyseniz ilgilenemeyeceğiniz bir yerden ev almak mantıklı değil,evinize zarar verip,kaçıp gitseler uzaktan takip etmek zor olur

Seferihisar da yaşıyorum bende ama tavsiye etmem bucayi çok kalabalık öğrenci yuvası nasıl bir şey bakıyorsunuz internetten bakabilirsiniz yatırım amaçlı düşünüyorsaniz Ürkmez Gümüldür Doğanbey çok güzel müstakil sessiz sakin çok gzuel yazlık bir yer araştırın derim

Okula giden çocuğum olmasa kesinlikle merkezden uzak,sahilde yaşamak tercihim olurdu benim de

İzmirde yaşamıyorsanız bucadan ev alıp öğrenciye ev kiralamak mantıklı değil. Ailemin 1+1 evi var öğrenci muhitinde (farklı şehir) 5 senede 3 kiracı değişti, her kiracıdan sonra eşyalar yenilendi, yapılan masraf alınan kirayı geçti şuan satmayı düşünüyorlar.

Buca’da 1 milyonun altında ev olacağını sanmıyorum..

bu dairelere bende kapildim emlakciyada gittim o daireler amlakcilarin gostermelik koydugu, imar affindan yararlanirim.nasil.olsa denilip uzerine kacak kat cikilan deprem yonetmeligiyle alakasi olmayan evler bilginiz olsun.
genelde gunluk kiralama icin kullanacak olanlar vs alip gunluk kiraya veriyolar aileye yaramaz o evler dediler

Fargoh köşkünün olduğu cadde hoşuma gitmişti, çay bahçesi de vardı, tarihi bir kilise vardı etrafı güzeldi..hele forbes köşkü bayıldım, insaalah restore edilir diyeyim bu arada..şirinyer aklımda olsun..tesekkürler

niye öyle dediniz ki bende bucadan ev almayı düşünüyordum hiçmi aile oturabilecek duzzgun bir mahallesi yok buranin

konunuzu sabote etmiş olmaz isem bende şurada yerimi alayım bucada ev ailenebilecek nezih mahalleleri ogrenmek icin

niye öyle dediniz ki bende bucadan ev almayı düşünüyordum hiçmi aile oturabilecek duzzgun bir mahallesi yok buranin

Karanfil mahallesi, çağdaş mahallesi, izkent’e bakabilirsiniz, genelde uzun yıllardır aynı insanlar yaşıyor, üniversite dönemimde evim oralardaydı, tam aileye uygun muhitler. Deprem de pek hissedilmez

Yani illaki vardır ama irfanı oturacaksiniz benim eşim müteahhit o yüzden az çok bilgim var yani benim oturduğum yerde evler 2 milyondan başlıyor

Karanfil mahallesi, çağdaş mahallesi, izkent’e bakabilirsiniz, genelde uzun yıllardır aynı insanlar yaşıyor, üniversite dönemimde evim oralardaydı, tam aileye uygun muhitler. Deprem de pek hissedilmez
bu saydiginiz yerler yerlesik olan yerler sanirim yani okulu hastanesi vs vardir dimi

Yani illaki vardır ama irfanı oturacaksiniz benim eşim müteahhit o yüzden az çok bilgim var yani benim oturduğum yerde evler 2 milyondan başlıyor
irfani ne demek anlamadim
ben zaten 2 milyonu cikardim gozden 2.5 milyona dogru gidiyorum oturulabilir duzgun bir ev almak icin.

bu saydiginiz yerler yerlesik olan yerler sanirim yani okulu hastanesi vs vardir dimi

Evet, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversiteye yakın yerler. Buca kadın doğuma arabayla 10 dk falan gidilir, seyfi demirsoy hastanesine 20 dk falan. Hatta pek fazla satılık ve kiralık ev yoktu benim yaşadığım dönem (2016 civarı) sakin bir muhit

hafta sonu yagmurlu olmazsa gidip bi gezecegim bu soylediginiz mahalleleredw bakacagim

Bucayi çok iyi biliyorum. Çok geniş bi semt oyuzden kiralar ve satılık evler bazı kenar bölgelerde çok uygunken bazı popüler bölgelerde çok yüksek. kadın doğum hastanesi üniversite ve yurtlar hep aynı kurucesme bölgesinde. Evler yeni yapılı genelde 1+1 1+0 stüdyo daireler. Fakat çok sıkıntılı bölge. Genelde hergun kavga kıyamet var sokaklarda. Çok fazla hayat kadını kalıyor o dairelerde. Sanki bi apartman bekar öğrenci vs için hemen yandaki apartman aile için gibi ayrılmış. Birde bi dönem yakın bi akrabam yatırımlik daire alacaktı emsallerine göre çok uygun bi daire bulmuş görüşmüş emlakciyla. Bende o bölgeyi biliyorum diye banada söyledi birlikte gittik. Emlakci önce ağzı baya laf yaptı kıvrak sonra işin rengi değişti meğer bazı apartmanlar kat yükseldikçe arsasının temel sınırlarını aşmış mahkemeyle minimum 5 sene ugrasilir. Bazı apartmanlar krediye uygun değil kat mülkiyeti sıkıntılı vs. Vs. Çok dalevere dönüyor. Bilmediğiniz şehirden almayın derim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…