izin sonrası işe baslayan oldumu?

canım bebegin kaç aylıktı....nasıl oldu bıraktıgında, neler yasadınız

canım 3 ay 1 haftalık ilk gün ben tuhaftım degişik duygu şimdi iyiyim bıraktıgın kişiye güvenmek önemli bunalmıştım evde değişik geldi eve gidince daha hasretli oluyorum ama iyiyim çok aglıyordum nasıl bırakacam seni diye düşündüğüm kadar zor olmadı

5 kasımda benim de sürem doluyor ama biraz daha rapor alacağım.sadece anne sütü verirken bu kadar erken ayrılmak istemiyorum ondan! devlet 6 ay emzirmeyi desteklemeli ve doğum izinini süresini uzatmalı bence! bu kadarını hak ediyor olmalıyız. hergün işe başlayacağım günün kabusu ile uyanıyorum. çalıştığım yerde %90 erkekler bulunduğundan gebeliğim işkence gibi geçmişti. hepsi çocuk sahibi olmalarına rağmen sanki eşlerinin başına gelmemiş gibi anlayışsız ve umursamaz davrandılar. insani değerleri olmayan bir ekiple çalışmak ve yola devam etmek zorunda olmak çok kötü!! yarıyıl tatili gelmeden yıllık izin kullanmam da imkansız. annem ve kayınvalidem şehir dışında. maddi durumumuzda bakıcı tutmaya elverişli değil. zaten buna gönlümde razı değil! annelerim sıra ile gelip gidecekler bi süre, durum bunu gösteriyor!
ayrıca memurlar emekli sandığından nasıl doğum parası alıyor bilen var mı? çalıştığım kuruma başvuru yapmıştım ama hala bişey almadım!

Son düzenleme:

caım ben daha yeni hamileyim dedğin gibi %90 erkek var ve hiç anlamıyorlar sigara içmek yasak olduğu halde içere sigara içiyorlar hemde uyarmama rağmen en azından 7,5 ay içmeyin dedim daha ne diyim. ayrıca şimdien düşünüyorum nasıl bırakrıım diye. gerçi evim yakın ama izin konusu problem olucak. devlet desteklese ne olucak ki özel sektör çoğunu uygulamıyor mesela yerime bakabilcel kimse yok bu 4 ay izin süresinde çıkışımı verebilirler diye bekliyorum devlet bunu 6 ay yapsa ne olcak iş verene açık kapı her şekilde var.

benim doğum iznim bitti ve 6 ay ücretsiz izin aldım. 30 nisanda başlayacağım ama hala başlayıp başlamamakta kararsızım. hatta bu konu ile ilgili doğum yapanlar bölümünde bebeğim için istifa etmelimiyim diye bir başlık açmıştım. çünkü bebeğime bakacak kimse yok. anneleri yanında olanlar çok şanslılar bence.

cnm bilgin var mı ssk ya başvuru için süre limiti var mı ki acaba eşimin yoğunluğundan hala gidemedik ssk ya ... önümüzdeki hafta inşallah belgeleri vercez..sen hangi belgeleri götürdün...

işyeriniz internetten çalışmadığınız sürelerin girişini yapacak. doğum raporu aslı veya bebeğin nüfus cüzdanı fotokopisi. doktorun verdiği iş göremezlik raporları ( doğum öncesi ve doğum sonrası) ve ayrıca eğer doğum öncesi 5 haftalık izninizi doğum sonrasına aktarma yaptıysanız o zaman almış olduğunuz o 5 hafta için çalışabilir raporu. vizite kağıdı.
bende perşembe günü gidip müracat ettim.bugün yatmış ptt ye az sonra gidip alıcam. 4000 e yakın bi miktar ama ben izinliyken maaşımı aldığım için ve bütün doğum masraflarını işyerim karşıladığı için bu parayı ben işyerime iade ediyorum. içinde 50 ytl si de süt parasıymış, ne kadar çoksa :dilcikar:

normalde benim iznim de doldu ama kızımın rahatsızlığı nedeniyle 6 ay ücretsiz izin aldım. normalde çalıştığım yer ücretsiz izinleri kaldırmıştı ama benim özel durumum nedeniyle çok şükür verdiler. zaten vermeselerdi mümkün değil bırakamazdım. bırakırdım işi heralde...

aslında hiçbir işyerinin ücretsiz izni kaldırma yetkisi yok. bu kanunlarca çalışana verilmiş bir haktır ve kullanıp kullanmamak çalışana kalmıştır. ama maalesef ülkemizde işyerleri izin kullandırmak istemiyor. bizim sektördede pek iyi bakmıyorlar ücretsiz izne. ben aldım ama bizim müdür bayağı bi söylendi. izin verilmemesi durumunda işverene dava açma hakkımızda var ama işte bizim milletimiz işsiz kalma korkusuyla(ki kimse böyle bi sebepten dolayı işten çıkarılamaz) yada kariyerinde ilerleyememe düşüncesiyle sesini çıkarmayıp sineye çekiyor. :1no2:

gectiğimiz çarsamba yani 12.11.08de iş bası yaptım...işe baslayana kadar sabhalara kadar uyuyamayıp nasıl olacak diye dusunup durdum...işe basladım...çok zor oldu, kızımı çok özledim ama çok şükürki bebeğime annem bakıyor ve ben msnden işte bulundugum sure içerisinde kızımı surekli izliyorum...akşam eve gittiğimde bana bir sarılısı var, okadar çok özluyorki fındıgım, kucagımda hiç oynamadan bir süre duruyor...
şirketle konusup süt iznimi haftada 1 gun kullanmak istediğimi söyledim ve izin verdiler...5 gun çalışıp cumartesi pazar evimdeyim...
emin olunki bebege bakmak çalışmaktan daha zor...annemi çok seviyorum iyiki var...

kizlar ben calismiyorum...sizi dinleyince bebegimi ve kendimi sansli gordum fakat...benimde ocaktan sonra mecburi dil kursum var,gitmem gerekiyor..aksam gidicem sanirim 7-10 arasi ,esim isten gelince o bakicak..ben dusunuyorum,nasil birakicam diye 3 saat..bensiz ne yapar,emiyor cunku...o zamnda ek gidalara gecicez ama,emmeyede devam edicek..cok ozlucem onu..bu zamana kadar hic ayrilmadim ondan...dogumum sezaryan olmustu ve ben enfeksiyon kaptigim icin hastanede yatmistim,oglumda benimle hastanede kalmisti 4 gun ,daha 2 haftalikti..o zamn bile yanimdaydi...kuzucum benim.....uyurken bile ozluyom onu,bakiyorum arada....

ben pazartesi işe başlayacağım. hergün kabus görüyorum. senağlama o gün nasıl geçecek bilmiyorum. bebek 6 ay olana kadar süt izni 3 saat, sonrasında 1, 5 saat diye biliyorum. evimde yakın değil işime, öğlen gelmenin hesaplarını yapıyorum, hiç bişey yapmadan gelip dönsem bile 1 saat sürüyor zaten.sanırım ilk 1 ay öğlenleri gelicem. ben de çocuk da alışana kadar, sonra duruma göre..:çok üzgünüm:

canım tam olarak emin değilim ama 1 ekimden sonra dogum yapanlar için sut izni ilk 6 ay 3 saat...bizimki 1 yasına gelene kadar 1.5 saat...bukadar kafana takma canım...zamanla insan herseye alışıyor...

oh ii yapmissin walla ..
bende bebekleri olan annelerin calismasina (tabii mecbur olmadikca) karsiyim.

benimde 4 ayım kaldı başlamaya, hala kararsızım, maddi açıdan çalışmak ii olacak ama manevi açıdan içim elvermiyo bebeğimi bırakmaya

Bende çalışıyorum amaçıkışımı verdim en azından şimdilik iki sene çalışmayı düşünmüyorum.ama tabiki haftada birkere arayıp ne zaman geleceksin geriye diye soruyorlar.ben bu konuda biraz şanslıyım istediğim an eski işime geri dönebilirim.

ben de bırakmayı dusunuyorum fakat kararsızım.zaten calıstıgım yerde maddı sorunlar da var.of of of.ıkı aydır ayrılayım dıyorum ama......

Bende bu pazartesi başladım bebeğime annem bakacak onu düşünmüyorum ama çok özlüyorum pazartesi işe ağlaya ağlaya gittim.keşke çalışmasam ama ev kira yetmiyor.mecburum ((

Bende bu pazartesi başladım bebeğime annem bakacak onu düşünmüyorum ama çok özlüyorum pazartesi işe ağlaya ağlaya gittim.keşke çalışmasam ama ev kira yetmiyor.mecburum ((

Canım olsun sıkma canını.bende çalışırdım ama benim bakacak kimsem yok.annem abimin oğluna bakıyor o yüzden bakamaz.kayınvalidemde ben bakamam dedi o yüzden mecburen kaldım.bakıcıyada güvenemem.benim yengem yiğenimi 40 günlükken anneme bırakıp çalışmaya başladı şu anda yiğenim 5 yaşında ve gayette mutlu bir çocuk.onlarda anlıyorlar sanırım küçük olsalarda onlar için onların gelecekleri için çalışıldığını o yüzden gülümse biraz.a.s.

canım bizde evimizde oturmak isteriz ama bazen imkanlar el vermiyor...biz çok sanslıyız bu konuda annemiz bebeğimize bakıyor...ben işe döneli 40gun oldu...zaman nasıl geciyor anlayamayacaksın...işten eve gidince yatana kadar sadece kızımla ilğileniyorum...

sağolun verdiğiniz moral için arkadaşlar zamanla düzeleceğim eminim ama işte ne yapayım bayağı zorlanıyorum.eve gidince uyuyuncaya kadar bebişimle oynuyorum.onu çok seviyorum :)))

ben de işe başlamıştım ama son olarak 12 gün daha izin aldım. yılın son haftası artık teslim olacam seni anlıyorum. çok zor oluyor. kara kara düşünüp kabuslarla uyanıyorum. bazan onun kaybolduğunu görüyorum. ama sanırım zamana ihtiyaç olacak. iş yerindekiler ve amirler bize biraz zaman verip alışmamıza yardımcı olurlarsa memnun oluruz.. :) süt iznini gün ortasında kullanamıyor musun abonman? gün ortasında da görüp gidince o da eksikliğini fazla farketmemiş oluyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…