izin sonrası işe baslayan oldumu?

oNcA

Guru
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2008
1.168
12
43
arkadaslar malum dogum sonrası izinlerimiz en fazla 13 hafta(dogumdan önceki 5 haftayıda eklersek)...işe baslayan oldumu, nasıl oldu...alıştınızmı...

Sen başladin mi cnm ben ocakta başliycam belkide aralikta

benimde doğum iznim bitiyor birazda yıllık iznim var.ücretsiz izin alsammı kararsızım.maddi olarak karşılayamayabiliriz. bakıcıda bulamadım .bebeğimi kime bırakacağım bilmiyorum. belki kayınvalidem il dışından bize taşınmak duruunda kalacak

benim iznimin bitmesine 1-2 hafta kaldı...ama benimde yıllık iznim var...yaklasık 1 ay daha evimdeyim...bebeğime annem benim evimde bakacak...şimdiden düşünüyorum nasıl ayrılcam, nasıl işe gideceğim bilmiyorum...hem maddi anlamda çalışmaya devam etmek zorundayım hemde okadar emegim var işimide bırakamam...

evet nasıl bırakacağım bebeğimi bilmiyorum valla öyle çok üzülüyorum ki napcam benimde annem baacak ama imkanım olsa işi bırakacağım

benim iznim normalde bu pzt bitmişti,işe başlamam gerekiyordu ama 10 günlük rapor aldım,10 gün sonra başlayacağım
bebeğime annem bakacak

ya benimde yakında izinim bitecek çalışmayı hiç istemiyorum doğum yaptığımdan beri nasıl ayrılıcam diye düşünüp duruyorum ama sağolsun müdürüm çok iyi 2 den sonra izinli olucam inşallah yapabilirim(

kızlar ben işten ayrıldım :)))
bebeğimi bırakamadım belki 1-2 sene sonra tekrar başlarım ama şu an kesinlikle düşünmüyorum.
bazen dışarı çıkıyorum 2-3 saatliğine onu çok özlüyorum. hem gözüm arkada kalıyo içim rahat etmiyo..
bu şartlardada çalışmam çok zor.. o yüzden çıkışımı verdim...

benim iznim de 27 ekimde bitiyor ama büyük ihtimalle birazda rapor alırım çünkü bebişim birazdaha ele avuca gelsin istiyorum hoş ne kadarlık olursa olsun çok özleyecem ve bırakmak zor olacak ama onun geleceği için de çalışmak zorundayım benim de kayınvalidem bakacak

hakkında hayırlısı gelincik ben işsizim zaten ama şu anda da iş aramaya hiç niyetim yok walla..

AL BENDEN DE O KADAR NORMAL ŞARTLARDA 20 EKİMDE İŞBAŞI YAPMAM GEREKİYOR.
İŞYERİMLE KONUŞTUM ÇIKIŞIMI VERDiM.
BELKİ 2-3 SENE ÇALIŞMAYACAĞIM.
BELLİ Mİ OLUR BAKARSIN BU ARADA 2.Yİ DÜŞÜNÜRÜM...

ZATEN BAKACAK KiMSEDE YOK.
ANNEM 1 YIL SONRA EMEKLİ OLACAK, KÜÇÜCÜK BEBEĞİMi ANNEMDEN BAŞKA KİMSEYEDE BIRAKAMAZDIM...

hayırlısı olsun hepimiz için be kızlar... zor tabi.. benim iznim 6 ekimde bitti, ama ücretsiz izine çıktık 6 aylık yani 6 nisana kadar, çünkü çalışrısam hem eve 8 buçukta geliyorum akşam, hemde annem farklı bi şehirde, küçücükkende bakıcıya veremedim tabi bide sadece anne sütü alıyo, bide mayıs ayına kadar tezimi yazmalıyım yoksa onca yıl emeğim boşa gidecek, evde uyutur yazarım diorum çalışmassam daha çok vaktim olur dedim (hoş o uyuyunca ya iş yapıyorum yada bende uyuyorum

kızlar bu arada ssk dan doğum iznine ayrıldığımız dönemin doğum paralarını alan varmı ?ben daha belgelerimi teslim bile edemedim...bi kaç kez gittik ama inanılmaz bir sıra vardı....bigün sabah erkenden bırakmaya çalışcz sonra 1-2 gün sonra pttye yatırılıyormuş sanırım...ben de bebişime bakmak için bi süre çalışmamaya karar verdim...

hiç işe dönen yokmu ya...tek benmi baslayacağım

ben aldım canım bır milyar dörtyüz altmış lıra.çok iyi oluyor havadan gelmiş gibi.

ben aldım canım bır milyar dörtyüz altmış lıra.çok iyi oluyor havadan gelmiş gibi.

cnm bilgin var mı ssk ya başvuru için süre limiti var mı ki acaba eşimin yoğunluğundan hala gidemedik ssk ya ... önümüzdeki hafta inşallah belgeleri vercez..sen hangi belgeleri götürdün...

ben başladım sütümü sagıp bırakıyom kayınvalidem bakıyor

benimde bayramdan sonra iş başıydı 1 ay senelik izinimi aldım 1 ayda ücretsiz izin aldım 1 aralıkta işbaşı yapıcam benimde kayınvalidem bakacak napıcaz bilmiyorum allahtan işyerim yakın 8de işbaşı öğlen emzirmye gelicem 3 te de çıkıcam yakın olmasa biraz daha uzatırdım izinimi ama gerek yok bide kayınvalidem çok güzel bakıyor bide ben doğum izin paralarını aldımda harcadım bile 2 milyar aldım

cnm bilgin var mı ssk ya başvuru için süre limiti var mı ki acaba eşimin yoğunluğundan hala gidemedik ssk ya ... önümüzdeki hafta inşallah belgeleri vercez..sen hangi belgeleri götürdün...

canım kusura bakma cumartesı pazar cok fazla dersım oldugu ıcın sayfaya bakamadım zaman sorunu yok dıye bılıyorum bebegın nufus cuzdanı fotokopısı doktordan aldıgın ıs goremezlık raporu ınternetten ssk ya bıldırılen calısma belgen calıstıgın ıs yerınden burada calısıyor dıyr belge vızıte kagıdı dıye hatırlıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…