iyi sandığım görümcem beni en zayıf noktamdan vurdu...

hadi olaya biraz daha dikkatli ve deişik acılardan bakalım..
asıl burda nasıl bir olay gelişmiş?

sana senin cocugun olmadıgını vurgulamak istememiş
senin ona işi bilmedigini ima ettigini onu kücümsedigini sanmış
işte kızgınlıgı bu yüzden
yani sen sanıyosunki kızdıgı için sana senin çocugun olmadıgını vurguladı
halbuse o da senin için öle düşünmüş bu yüzden kızmış
o senin ona işi bilmedigini vurguladıgını sanmış
yani hepsi bir yanlış anlama
ve bazı anneler cok ceşitli cevrelerden cok fazla uyarı aldıklarında iyi bir anne olmadıgı vurgulandıgını sanıp aynı tepkiyi verirler
halbuse herkes hata yapabilr
ve genelde hiçkimse fazla karısılmayı onaylanmamayı sevmez

bence aranızda sorun yok sadece yanlış anlaşılma sen durumu ona izah et
sen beni yanlış anladın öle bir tepki verdin ki bende ilk anda cok kızdım
düşününce senin beni yanlış anladıgını farkettim de

görümcen annelik içgüdüsüyle kendisini korumuş.
sen bilmeden karışmışsın demekki,hemde sinir bozmuşsun.
kötü niyetle söyleyip söylemediğini sonuçta karşı taraf anlayamaz.
bana deseler bende kızardım.
en azından 'bebeklere çay içirilir mi? bilmiyordum faydalımı' gibilerden sorsan sana ters cevap vermezdi.
anneler bu konularda çok hassastır.
ayrıca çok alıngansın,durumu başka bir boyuta çekmişsin.
2 çocuklu bi anne bebeğe yedirilip yedirilmemesi gerekenleri bilir anlamında söylemiş sana..

evettt doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlar canım sen doğrusunu söylemişsin hata yapan da o terbiyesizlik yapan da.

görümcen annelik içgüdüsüyle kendisini korumuş.
sen bilmeden karışmışsın demekki,hemde sinir bozmuşsun.
kötü niyetle söyleyip söylemediğini sonuçta karşı taraf anlayamaz.
bana deseler bende kızardım.
en azından 'bebeklere çay içirilir mi? bilmiyordum faydalımı' gibilerden sorsan sana ters cevap vermezdi.
anneler bu konularda çok hassastır.
ayrıca çok alıngansın,durumu başka bir boyuta çekmişsin.
2 çocuklu bi anne bebeğe yedirilip yedirilmemesi gerekenleri bilir anlamında söylemiş sana..

bende bunu anlamıyorum işte. sedece doğuran anne olanmı bilir neyin iyi neyin kötü olduğunu ben anne değilim die hiçbirşey bilmiyormuyum yane sende mi bunu söyleme çalışıyorsun.ben bilmeden karışmadım. amacım karışmakda değildi zaten ona belkide bilmediği bişeyi hatırlatmaktı amacım.ama sizin gibi böyle yok anneler böyle konularda hasssatır die düşünenler oldukça bizim gibi anne olamayanlar daha çokkk üzülüceğe benziyor.ince düşünmek gerekli. üzmemek kırmamak gerekli. ben onu kırıcı yada rencide edici bir şekilde söylemedim.bunu anlayın artık...

hadi olaya biraz daha dikkatli ve deişik acılardan bakalım..
asıl burda nasıl bir olay gelişmiş?

sana senin cocugun olmadıgını vurgulamak istememiş
senin ona işi bilmedigini ima ettigini onu kücümsedigini sanmış
işte kızgınlıgı bu yüzden
yani sen sanıyosunki kızdıgı için sana senin çocugun olmadıgını vurguladı
halbuse o da senin için öle düşünmüş bu yüzden kızmış
o senin ona işi bilmedigini vurguladıgını sanmış
yani hepsi bir yanlış anlama
ve bazı anneler cok ceşitli cevrelerden cok fazla uyarı aldıklarında iyi bir anne olmadıgı vurgulandıgını sanıp aynı tepkiyi verirler
halbuse herkes hata yapabilr
ve genelde hiçkimse fazla karısılmayı onaylanmamayı sevmez

bence aranızda sorun yok sadece yanlış anlaşılma sen durumu ona izah et
sen beni yanlış anladın öle bir tepki verdin ki bende ilk anda cok kızdım
düşününce senin beni yanlış anladıgını farkettim de

canım benim yorumun için saol ama inanki senin anladığın gibi değil olay ben bilirimki onun bebeğiyel ilgilendiğimde uyardığımda ben çok mutlu oluyorum sen böyle yapınca dediği günleri biliyorum ben.onun amacı benden hırsını almak beni üzmekti ben bunu anlayabiliyorum onun söyleyiş tarzından. o yüzden keşke senin söylediğin gibi bir yanlış anlaşma olsaydı.ama malesefki değillll. ben fazla karışmamdım atta karışmak değildi benim amacım. sedce bir görüş bir teklif çay yerine süt içse daha faydalı değilmi dedim o kadar.... bunun neresi karışmak sizce ister uygular ister uygulamaz ama bu kadar sert çıkmanın ne anlmaı var....

bence, sizi yaralamak için söylememiştir...
siz o kunuda hassas olduğunuz için,her lafı ona yorarsınız...
sakin olun,siz fikrinizi söylemişsiniz ki,katılıyorum size..
oda 2 çocuk büyüttüğünü,yani deneyimli olduğunu anlatmak istemiştir...
lütfen takmayın...
sevgiler...

aranızdaki dostane ilişkiyi böylesine zedelemsine üzüldüm doğrusu...insanlar bazen bencil oluyor... siz daha müşkül durumdasın dr. gidiyorsunuz ve o sizden para istiyor.sizin vermeyincede triplere girip böylesine hassas olduğunuz bir konuda sizi kırıyor.

Bence hemen üstüne almasaydın canım:teselli:
Belki hamilelik sonrası depresyon falan geçiriyordur,belki o an morali bozuktur...
Şimdiye kadar iyi anlaştığınıza göre kasıtlı yapmamıştır belki
Müsait olduğun bir zamanda bu davranışın seni ne kadar incittiğini anlat ona
Eğer o zamanda aynı tepkiyi veriyorsa o zaman davranışında art niyet ara Şeniz

2 tane yada 3 tane..ne fark eder...cocogu olmayan daima ezilecek mi ?
cocuk buyutmedigi için bilinçsizmi ?
hayir..
gorumcenin çok bilmisligi, simarikligi, terbiyesizligi...
ayni sey iki yengemin arasinda olmustu
off hatirlamak istemiyorum cunku çok aglamisti yengem yazik
Salla gitsin
Rabbim tez zamanda bebek isteyen butun insanlarimiza versin, insallah
Sevgiler

2 tane yada 3 tane..ne fark eder...cocogu olmayan daima ezilecek mi ?
cocuk buyutmedigi için bilinçsizmi ?
hayir..
gorumcenin çok bilmisligi, simarikligi, terbiyesizligi...
ayni sey iki yengemin arasinda olmustu
off hatirlamak istemiyorum cunku çok aglamisti yengem yazik
Salla gitsin
Rabbim tez zamanda bebek isteyen butun insanlarimiza versin, insallah
Sevgiler

canım ya allah sanada hayırlı evleatlar verir inşaalllah...takma kafana herkesi..........

canım benim yorumun için saol ama inanki senin anladığın gibi değil olay ben bilirimki onun bebeğiyel ilgilendiğimde uyardığımda ben çok mutlu oluyorum sen böyle yapınca dediği günleri biliyorum ben.onun amacı benden hırsını almak beni üzmekti ben bunu anlayabiliyorum onun söyleyiş tarzından. o yüzden keşke senin söylediğin gibi bir yanlış anlaşma olsaydı.ama malesefki değillll. ben fazla karışmamdım atta karışmak değildi benim amacım. sedce bir görüş bir teklif çay yerine süt içse daha faydalı değilmi dedim o kadar.... bunun neresi karışmak sizce ister uygular ister uygulamaz ama bu kadar sert çıkmanın ne anlmaı var....

seni anlıyorum aranızda bişiler varki hırsını almak istedi diyosun
tabi ben bunu bilmeden yorum yapamıyorum
yanlız şunu söleyim senin ona karıştıgını sölemek istemedim o senin ona karışmak istedigini düşünmüştür onu begenmedigini düşünmüştr demek istedim
inş düzelir

Insanlar kendilerini nezaman güclü hissederler? Karsindakinin hatasini, yanlisin, eksigini bildiklri zaman? cünkü zamani gelince en iyi kullancaklari kozlaridir!

Sen kafana takma senden kendisi hatasini anlayip özür diliycektir belkide sen tavrini koyduktan sonra egerki dilemiyorsa ddigin gibi sandigin gibi iyi degilmis demekki!!

Insanlar kendilerini nezaman güclü hissederler? Karsindakinin hatasini, yanlisin, eksigini bildiklri zaman? cünkü zamani gelince en iyi kullancaklari kozlaridir!

Sen kafana takma senden kendisi hatasini anlayip özür diliycektir belkide sen tavrini koyduktan sonra egerki dilemiyorsa ddigin gibi sandigin gibi iyi degilmis demekki!!

inşallah dediğin gibi olur arkadaşım ama ben pek sanmıyorum nedense....:kızgın:

görümceniz kırmış sizi anlaşılan. işine karışılmasından hoşlanmasa bile daha makul bir cevap verebilirdi.

daha fazla kafanıza takıp üzülmeyin. Allah en kısa zamanda size de bir evlat nasip etsin, bu mutluluğu size de yaşatsın inşallah.

inşallah dediğin gibi olur arkadaşım ama ben pek sanmıyorum nedense....:kızgın:

cnm kafana takma bence sen kafana takip üzüldükce oda amacina ulasmis olucak!! Cokmu ihtiyacin var görümcene? Hayir degilmi ben benimkiyle 1senedir konusmuyorum bizim yedigimiz ictigimiz ayri gitmezdi simdi daha mutluyum acikcasi :jeyyar:

Sen kendi tatli canini üzme o ayibindan utansin seni en üzülecegin olayla kiriyorsa!

Hayat onsuzda güzel mutlaka :dance:

cnm kafana takma bence sen kafana takip üzüldükce oda amacina ulasmis olucak!! Cokmu ihtiyacin var görümcene? Hayir degilmi ben benimkiyle 1senedir konusmuyorum bizim yedigimiz ictigimiz ayri gitmezdi simdi daha mutluyum acikcasi :jeyyar:

Sen kendi tatli canini üzme o ayibindan utansin seni en üzülecegin olayla kiriyorsa!

Hayat onsuzda güzel mutlaka :dance:

haklısın :jeyyar:
desteğin için teşekkür edrim canım benim...a.s.

ne olursa olsun böle bi cevaba gerek yoktu demekki olgun diilmş.aslında kendi kendini sinir etmektense,bu konuyu onunla konusman hoş olurdu.bunun seni üzdügünü ve sasırttıgını söleyeblrsn.ondan gelecek tepkiye göre de sekil alırsın bence tatlım.içinde kalmasın....

üzülme canim bosver,oda kabaligi düsüncesizligiyle otursun..kocaman kadin,ne söyleyecegini bilmesi lazim ama demekki olgun degilmis...hicte moralini bozma
kizmayin ama kizlar iyi görümce yok bence,ufak bir anlasmazlik olsa hemen bunu yüze vururlar...
o yüzden sen hic takma derim..mesafeni koyarsin,bundan sonrada hicbiseyine karismazsin olur biter

X