iyi sandığım görümcem beni en zayıf noktamdan vurdu...

belki sinirli anına denk gelmiştir güzelim yaa takma kafana bu arada inşallah rabbim çocuk verir senin gibi güzel insana

bence haksızsın yanlış anlama ama o anda söylecek söz değilmiş söylediğin başka çocuğuda varsa tabi bi bildiği vardır sen karışmasaydın keşke bide öyle sert çıktığına göre aranızda daha önceden bişe olmuş gibi geldi bana??*

kıızım sen haksızsın ya bu konuda,

tamam görümcen senın lafına cemkırerek cevap vermıs olabılır ama senın bebegının olmamasının konuyla alası nerede ??? acayıp alınganlık etmıssın

bebegın olmuyosa olmuo kadın 2 tane bebek buyutmus sana mı soracak bunu, tamam cemkırmıs bagarmayabılırdı o onun görgusuzlugu

ama sen de kırıldım kırıldım kadın her an senın bebegın olmuo ona göre mı konuscak ne dıcektı orda

ne acayıp ınsanlarsınız hee ıyı kı b ı gelın oldunuz wala kırıldım kırıldım aman kırıl.!!

sana cevap vermeyi bile yanlış bulduğum halde yinede söylediklerimden biraz olsun ibret alırsın die yazıyorum.bak arkadaşım benim yaşadılarımı sen bilemezsin insanın anne olamaması bir bebeğinin olmayışı ne kadar zordur bunu ancak çeken anlar o yüzden sen bilmeden konuşma derim ben. rabbim kimseye yaşatmasın. sözkonusu olan gelin olmak değil görümce olmak dedğil bu görümcem değil ablam dahi olsa zoruma giderdi.sayfaları iyi oku ben neden bana bu şeklilde tapki verdiğinide yazdım ayrıca. konuşmaların çok kaba ve tarbiyesize olmuş kırılırsan kırıl be gibi tavırlar hiç yakışmamış hemcinsime ayrıca o benimle hamile olduğu mutluluğunu paylaşmadı.o bana sen ne anlarsın demeye getirdi konuyu iyi anlamanı dilerim...

bence haksızsın yanlış anlama ama o anda söylecek söz değilmiş söylediğin başka çocuğuda varsa tabi bi bildiği vardır sen karışmasaydın keşke bide öyle sert çıktığına göre aranızda daha önceden bişe olmuş gibi geldi bana??*[/QUOT

ne kadar bilirse bilsin ben ona sadece fikrimi söyledim. bu şekilde tepki vermesi gerekmezdi bence.akıl var mantık var çay bebeğe ne gibi faydalar sağlayabilirki.o yüzden hazksız olduğumu düşünmüyorum ben...

tamam görümcen senın lafına cemkırerek cevap vermıs olabılır ama senın bebegının olmamasının konuyla alası nerede ??? acayıp alınganlık etmıssın

bebegın olmuyosa olmuo kadın 2 tane bebek buyutmus sana mı soracak bunu, tamam cemkırmıs bagarmayabılırdı o onun görgusuzlugu

ama sen de kırıldım kırıldım kadın her an senın bebegın olmuo ona göre mı konuscak ne dıcektı orda

ne acayıp ınsanlarsınız hee ıyı kı b ı gelın oldunuz wala kırıldım kırıldım aman kırıl.!!

valla arkadaşım ben bir bayan olarak senin mesajın karşısında şok geçirmekteyim:1shok::1shok::1shok:
yani gerçektende bravo sana diyecek bir söz bulamıyorum doğrusu:kızgın:
kadıncağız burada derdini söyleyip kırıldığını anlatmaya çalışıyo senin verdiğin cevaba bak pes doğrusu pesss...

sana cevap vermeyi bile yanlış bulduğum halde yinede söylediklerimden biraz olsun ibret alırsın die yazıyorum.bak arkadaşım benim yaşadılarımı sen bilemezsin insanın anne olamaması bir bebeğinin olmayışı ne kadar zordur bunu ancak çeken anlar o yüzden sen bilmeden konuşma derim ben. rabbim kimseye yaşatmasın. sözkonusu olan gelin olmak değil görümce olmak dedğil bu görümcem değil ablam dahi olsa zoruma giderdi.sayfaları iyi oku ben neden bana bu şeklilde tapki verdiğinide yazdım ayrıca. konuşmaların çok kaba ve tarbiyesize olmuş kırılırsan kırıl be gibi tavırlar hiç yakışmamış hemcinsime ayrıca o benimle hamile olduğu mutluluğunu paylaşmadı.o bana sen ne anlarsın demeye getirdi konuyu iyi anlamanı dilerim...

boşver canım aldırış etme okadar dünyadan bi haberki
yazdığım cevaba cevap gelmişmi diye bakmıyor bile böle insanlar
çıkacakdır arada görmezden duymazdan gel umursamaŞeniz

benıde kızım yenı dogdugunda altını degıstırecem gorumcem olacak gıcık gelıp elımden bezı cekıp kalk bakayım sen surdan demıstı.yanı sen acamısın bılmezsın der gıbı.kendının buyuttugu cocuklarıda gorduk.kadın aklıma gelınce nefret edıyorum ya.bosver canım taka.bak benımkı kendı kaybettı.sımdı benden meraba dıdında baska bırsey duyamıyor benı kendınden uzaklastırdı yaptıgı sacmalıklarla.sımdı bılerekte degıl,ıcımden gelmedıgı ıcın konusmuyrum onlarla.bosver guzelım.muattap olma.ınsallah senınde bebegın olur.

merhaba arkadaşalr çok ii bir görümcem var sanarken dün yanıldığımı anladım.1 yaşında bir bebeği var ona çay içiriyordu bende ona neden çay içiriyosun süt içsin o daha bebek yazık dedim.bana bana bak ben 2 tane çocuk büyüttüm tammamı die sert çıktı. bu arada benim bebeğim olmuyo bunu bile bile beni zayıf noktamdan vurdu.bende hiç bişi sölemdim sinirle bakıp dışarı çıktım apar topar hazırlanıp eve geldk. ben hayatımda bu kadara adice bir yaklaşım görmedim ben onun zararına bişi söylememştim oysaki.. haksızmıyım sizce....

Üzülme canım yaaa! İnsanlar bazen bu kadar kaba ve bencil olabiliyorlar işte. Ben de 6 sefer hayal kırıklığı yaşadım. Benim de çocuğum yok henüz. Üzülme Rabbim bize de nasibeder inşaallah. Allaha tevekkül et. Bu mübarek günlerde bol bol dua et canım...

açılan konuyu o kadar ön yargılı okumuşsun ki verdiğin cevap o kadar kırıcı bir mesaj ki farkında değilsin diye düşüyorum yoksa bi kadın bu şekilde hissedemez emin ol ona düşünmeden cevap veren görümcesi bile bu kadar acımasız değildir insanların üzüntülerine saygı duymak zorundasın herkes senin kadar basitleştiremiyo işte bazı duyguları umarım böle bir acıyı yaşama çok zor bir durum bebek sahibi olamamak nasıl bir duygu tatma inş. sölenen kötü laflar değil güzellikle sölenen laflar bile alınganlık yaptırabiliyo o psikolojiyi bilemessin dedim ya yaşaman gerek insanları kırmak bu kadar kolay olmamalı biraz hoşgörülü olmak lazım ki bebek sahibi olamayan insanları küçümseyerek yazdığın cvp beni ayriyeten kırdı saygı büyük bir erdemdir ve diyosunya o iki tane çocuk büyütmüş ondan iyi biliceksin evet öle anneler grüyorum ki etrafımda evet idda ediyorum onlardan çok daha kaliteli anne adaylarıyız biz hasret kalmak çok daha başkalaştırıyo duyguları mantıkla değil kalple duyguyla düşünmeye başlıyosun zamanla Rabbim tüm benim gibi bebek sahibi olamayan arkadaşıma yardımcı olsun konuyu açan arkadaşımla aynı kaderi paylaşıyorum ne kadar kırıldığını anlaya biliyorum bu gibi msj larında ne kadar yaralayıcı olduğunu biliyorum ve şuan issediyorum canım benim takmayacaksın kaile almayacaksın demek alınca alınganlık oluyo karşındaki kötü konuşanları kaile alma yapacak bişi yok çok öpüyorum üzülme Rabbim ne verirse hayırlısını versin sevgiyle kal :teselli:

canım benim ya o kadar duygulandımki anlatamam beni anlayan insanların olması gerçekten mutlu etti beni.benim ne hissettiğimi gerçekten benim gibiler yani sen ve diğer arkadaşlarım çok iyi anlaıyorlar bundan eminim.benimki alınganlıkta olabilir amabunu düşenmke gerekmezmi. ben hem görümceyim hem gelinim...bebeğim yok ama ben yiğenimi büyüttüm.bir bebeğin ney ihtiyacı var neye yok ne zararlı ne değil iyi bilirim çünkü okurum araştırırım çevremdeki inasanlarada faydam olursa mutlu olurum ama anlayana hakedene... yorumun için çok teşekkür ederim arkadaşımmmm beni anladığın için çok teşşekkr ederim... hepinize çok teşekkür ederimmmmm..

Bende kızarım öyle çocuğa çay içirenlere... Hatta oğlum 8 yaşında ben hala çay içirmem..hoşuma gitmiyor çocukların çay içmesi yaakötükedihüso ayıp etmiş görümcen ne olmuş 2 tane büyüttüyse profosörmü kesildi başına aaa:mymeka: Canım seninde çocuk olayı hassas noktan olduğundan çok alınmışsın, üzme kendini tıp ilerledi 60 yaşında bile doğuruyolar.kaydirigubbakcemile5, senin kaç yıldır çocuğun olmuyor merak ettim bu kadar içerleme...sevgilerr

Canım
kusura bakmada görümcen çok sinsi geldi bana.
Sen kötü bi şey dememişsin ki..
Yani neden köpürdü görümcen tuhaf doğrusu...
Kibarca hayır diyebilirdi,illa annelik kozunu kullanmasına gerek yoktu..
Ama bu sayede sende onun gerçek yüzünü gördün...
Her şerde bir hayır vardır,artık görümcene karşı daha dikkatli olursun...

1-2 yorum dışında hiç bi syfayı okumadım,
yanlış anlamasın kimse ama belki sizde de hata vardır,yani çok bilmiş bi tavırla ukalaca sölediyseniz eğer sinirlenmiş olabilir,çünkü benim bi arkadaşım vardı dvmlı herkese bilmiş bilmiş akıl verir gezerdi ve kimse de hoşlanmazdı bu tavrından,ben sabrettim bi müddet ama sora 1-2 kez sen karışma çok mu biliosun şeklinde herkesin içinde kötü bozdum,çünkü artık sinirlerim kaldırmıyodu o bilmiş tavırlarını,arkamdan ben ona yardım etmeye çalıştım yaranamadım,ona zaten iilik yaramaz,ben ne dedim ki flan die mazlumu oynamış,sizin için de aynı şey geçerli demiyorum ben ama bazen insanlar kendilerine akıl verilmesinden hoşlanmazlar,belki de çok bilmiş bi tavırla sölemiştiniz ama siz de farkında deildiniz karşıdan öle göründü,bunu onunla konuşursanız herkes kozlarını paylaşır eteğindeki taşları döker

görümcen biraz fevri davranmış olabilir ama sizin çocuğunuzun olmadığı o an için aklından hiç geçmemiş olabilir, bence alınganlık yapmışsın o konuda. bende kızarım benim işime karışılmasına, çocuğumla ilgili bi konuyada karışılmasını da hiç istemem. sonuçta anne çocuğu için en iyisini ister, karışılması taraftarı değilim, allah en kısa zamanda inşallah sizede bi çocuk nasip eder,

canım görümcen 2tane cocuk buyutmus ama senın gıbı manevı anne olamamıs kucucuk bı bebege ınsan nsıl cay ıcırır bence dengesınde onun bı bozukluk var allah kımseyı olelerın dılıne düşürmesin sakın canını sıkma bence sen ondan daha ıyı anne olcaksın bAKsana yegenıne bılle nsıl sahp cıkıyosun allah tez zamanda sanda nsıp etsın ınsallah allah tan umıt kesılmez allah emanet olcnım

açılan konuyu o kadar ön yargılı okumuşsun ki verdiğin cevap o kadar kırıcı bir mesaj ki farkında değilsin diye düşüyorum yoksa bi kadın bu şekilde hissedemez emin ol ona düşünmeden cevap veren görümcesi bile bu kadar acımasız değildir insanların üzüntülerine saygı duymak zorundasın herkes senin kadar basitleştiremiyo işte bazı duyguları umarım böle bir acıyı yaşama çok zor bir durum bebek sahibi olamamak nasıl bir duygu tatma inş. sölenen kötü laflar değil güzellikle sölenen laflar bile alınganlık yaptırabiliyo o psikolojiyi bilemessin dedim ya yaşaman gerek insanları kırmak bu kadar kolay olmamalı biraz hoşgörülü olmak lazım ki bebek sahibi olamayan insanları küçümseyerek yazdığın cvp beni ayriyeten kırdı saygı büyük bir erdemdir ve diyosunya o iki tane çocuk büyütmüş ondan iyi biliceksin evet öle anneler grüyorum ki etrafımda evet idda ediyorum onlardan çok daha kaliteli anne adaylarıyız biz hasret kalmak çok daha başkalaştırıyo duyguları mantıkla değil kalple duyguyla düşünmeye başlıyosun zamanla Rabbim tüm benim gibi bebek sahibi olamayan arkadaşıma yardımcı olsun konuyu açan arkadaşımla aynı kaderi paylaşıyorum ne kadar kırıldığını anlaya biliyorum bu gibi msj larında ne kadar yaralayıcı olduğunu biliyorum ve şuan issediyorum canım benim takmayacaksın kaile almayacaksın demek alınca alınganlık oluyo karşındaki kötü konuşanları kaile alma yapacak bişi yok çok öpüyorum üzülme Rabbim ne verirse hayırlısını versin sevgiyle kal :teselli:

tok açın halinden ne anlar değilmi arkadaşım Şeniz

cnm . benim üzme kendini yapmış bir düşüncesizlik işte her insan düşünemiyo ..
acaba karşımdaki üzülürmü ne düşünür diye bilemiyor..o an bişi dememiş olabilrsin ama bencee..
bir dahaki görüşmen de ona kırgınlığını belirt içine atma hiç birşeyi zaten streslisin bide böyle eften püften şeylerle yıkma kendini..söyle kırıldım de bilsin o da eminim ve umuyorum ki senden özürdilicektir..öpüyorum seni Allah en kısa zamanda gönlüne göre versin ..

tek söyleyeceğim inşallah anne olursun seni incitecek birşey bulunnmasın sıkma canını

canım inşallah sen evlendiğinde bizim gibi kaynanasından görümcesindne yakınan insanlardan olmasın.dilerim sen benim gibi üzülmessin. ona en kötü şekilde söylemiş olsam nasıl söylemiş olabilirim sence.yada kötü bir niyetle nasıl söylenir böyle birşey....lütfen biraz düşün emiii

a.s. bir anlık sinirle yazdım canım asıl sen afedersın, biraz sana cattım gibi oldu aslında mirmirmirmir
Umarım bir sonraki görüşmenizde (ki eminim o da üzülmüştür bunu söylediğine ama işte insanın dakikası dakikasına uymuyor ters bi anına denk gelmişsindir ) konuşup çözersiniz
:1hug:

:1shok: :1shok:bu uslup ve sözler karşısında şaşırdım kaldım,bu nasıl bir tepkidir böyle....siz nasıl bir bayansınız,sizin reel hayttaki üslübunuzda mı bu şekilde acaba,eğer böyle ise size ve çevrenizdekilere acıyorum,çevrenizdekilere acıyorum,sana katlanmak zorunda kaldıkları için,sana acıyorum böyle iseniz bir gün üzüldüğünüzde başınızı omzuna dayayacak bir dost bulamayacağın için,umarım en kısa zamanda uslubunuzu düzeltirsiniz...Çünkü haklı bile olmuş olsanız(şu an haksızsınız) bu şekilde,bu uslupla konuşmaya asla hakkınız yok...yerimseniben

bence haksızsın yanlış anlama ama o anda söylecek söz değilmiş söylediğin başka çocuğuda varsa tabi bi bildiği vardır sen karışmasaydın keşke bide öyle sert çıktığına göre aranızda daha önceden bişe olmuş gibi geldi bana??*[/QUOT

ne kadar bilirse bilsin ben ona sadece fikrimi söyledim. bu şekilde tepki vermesi gerekmezdi bence.akıl var mantık var çay bebeğe ne gibi faydalar sağlayabilirki.o yüzden hazksız olduğumu düşünmüyorum ben...

canım bazen karın yumuşatmak için bazen boğaz yumuşatmak için bazen paşa çayına alıştırmak için veriyolar etrafımdakiler çayı yani o anda "yazık niye veriyosun? diyecek bişe olmamış bence sonuçta o onun bebeği o da onun annesi ama durup dururken çıkışmamıştır sana ya aranızda bişe olmuştur daha önceden yada o an sinirleri bozuktur olur böyle şeyler bence çok dert etme sonuçta eşinin kardeşi istemesende yüzüne bakıcan :kahve:

X