iyi sandığım görümcem beni en zayıf noktamdan vurdu...

Belkide o an birşeyler üzülmüştü,sinirliydi v.s.
Senin iyi niyetli söylediğin şey ona o an ters gelmiş olabilir.Samimiyetine güvenip bu tepkiyi vermiş olabilir.Bence böyle düşün ve üzülme..Senin dediğin gibi düşündüyse eğer Allah bilir canım.Ama sen iyi düşün..

kapasın sesini otursun...deli etmesin beni yaa:mymeka:
aldırma sen.. anne olupta daha bi kalıba sığıp adam olamayanlarda var..

canım benim merhaba belliki çok üzülmüşsün sen bu olaya ama
inan bana hiç kafana takmaya değmez ne görümcen nede eltin hiç bir
zaman senin gerçek dostun değildir.kim ne derse desin söylediği en ufak
laf görümce olduğu için batar.ama bunu bi arkadaşın söleseydi sanırım
bu tepkiyi vermezdin bence mesafeli ol ve böle işlere karışma çocuk onun
ne isterse onu içirsin sen kötü olmada öpüyorum.

terbiyesizlik etmiş
ne varmış insan gibi cevap verse
biliyorum doğru söylüyorsun ama değişiklik olsun diye içireyim dedim de
ya da ne bileyim başka birşey de ama insan gibi de
ramazan ramazan konuşmalara bak
bide oruç tutup sevaba girdiğini düşünüyordur ama gitti işte bütün sevap

canım uzulme dıyecegım ama bende cok uzuluyorum
gecende kardesım geldı benden kucuk kendısı bır de kızı var 6 yasında ama sanırsın 1 yasında kucagından ınmıyor yemegını yemıyor kendısı tuvalete gıtmıyor bır naz bır naz
dedımkı cocugu kendı kendıne bırseyler yapmaya alıstır sana bagımlıyasıyor bu yasta sende halıyle bunalıyorsun dedım
demeseydım keske
bana senıde gorecegız dedı basımdan kaynar sular dokuldu sankı
abla olarak buyuk olarak cocugum olmasada ondan tecrubelı bırı olarak ıkı laf soylemeyecekmıyız bız
bırsey dıyemedım bende
herkes anne olabilir ama herkes layıgı gıbı bır ınsan olamaz
cok kırıldım gucendım...

kıızım sen haksızsın ya bu konuda,

tamam görümcen senın lafına cemkırerek cevap vermıs olabılır ama senın bebegının olmamasının konuyla alası nerede ??? acayıp alınganlık etmıssın

bebegın olmuyosa olmuo kadın 2 tane bebek buyutmus sana mı soracak bunu, tamam cemkırmıs bagarmayabılırdı o onun görgusuzlugu

ama sen de kırıldım kırıldım kadın her an senın bebegın olmuo ona göre mı konuscak ne dıcektı orda

ne acayıp ınsanlarsınız hee ıyı kı b ı gelın oldunuz wala kırıldım kırıldım aman kırıl.!!

hayır bu sey gıbı sımdı ben evlı degılım mesela ewlenmek de ıstıyorum

arkadaslarımın gelıp benım yanımda oh evlendım cok mutluyum demesı gıbı,
ne oluo kız mutlulugunu soleyemıcek mı yanımda ben evlı degılım dıye,
amma alıngansın wala sırf görumcen o dıye bu kadar asabiyet yapıyosun dımı, gelın kısmı işte nolcak!!

böle basit bi konu için bu şekilde parlaması anormal bence:1shok:
belki başka bişeye sinirlenmiştir.daha önce iyiyseniz belki siniri size değildir.
yoksa sizin hassas olduğunuz bi konunun altını çizmezmesi hiç yapmamaışken böle bişeyi ne biliyim CADIARZU
inş. aranız düzerlir özür diler yada siz konuşmayı deneyin
küslük olmasın aranızda her gelin görümce kolay kolay dost olmaz bozmayın...:1hug:

canım belki senin çocuğun olmadığını kastetmek istememiştir ama daha dikkatli olması gerekirdir elbette
benim görümcem de 9 aydır uğraşıyor çocuk için hiç bir sorunu da yok allah nasip ettiğinde olacak ama benim aklım çıkıyor bişi dicem de alınacak diye bence bir kere konuşursan hatasını anlar bir dahaki sefere daha dikkatli olur
alalh tez zamanda sana da bir bebiş nasip etsin inşallah
bizim bir tanıdığımız 10 yıl tedavi gördü bebek için ve muradına erdi sonra bebişi 5 yaşındayken kendi kendine hiç beklemezken tekrar hamile kaldı umudunu sakın kaybetme rabbim ne mucizeler veriyor

canım allah tez zamanda kucağına bebiş nasip etsin inşallah
boş ver görümcenide takma hem belki bir anlık bir tepkidir onunkisi
tabi yalnış bir davranış ama herkes ince düşünemiyo maalesef

tamam görümcen senın lafına cemkırerek cevap vermıs olabılır ama senın bebegının olmamasının konuyla alası nerede ??? acayıp alınganlık etmıssın

bebegın olmuyosa olmuo kadın 2 tane bebek buyutmus sana mı soracak bunu, tamam cemkırmıs bagarmayabılırdı o onun görgusuzlugu

ama sen de kırıldım kırıldım kadın her an senın bebegın olmuo ona göre mı konuscak ne dıcektı orda

ne acayıp ınsanlarsınız hee ıyı kı b ı gelın oldunuz wala kırıldım kırıldım aman kırıl.!!

bir bayanın hemcinsine bu şekilde konuşması benim hiç hoşuma gitmedi
ne demek olmuyorsa olmuyor
o kırıldım diyor sizin ettiğiniz lafa bak
bir kadın için anne olamamak ne büyük acıdır
ona destek olacağınıza neler söylüyorsunuz
sizinde gelin olacağınız günler gelecek bakalım siz hiç kırılmayacakmısınız

ha ayrıca görümcesi kaç çocuk büyütürse büyütsün
tabiki ona sormayacak ama akıl akıldan üstündür
kız fikrini söylemiş
hemen damarına basması şartmıydı

Son düzenleyen: Moderatör:
merhaba arkadaşalr çok ii bir görümcem var sanarken dün yanıldığımı anladım.1 yaşında bir bebeği var ona çay içiriyordu bende ona neden çay içiriyosun süt içsin o daha bebek yazık dedim.bana bana bak ben 2 tane çocuk büyüttüm tammamı die sert çıktı. bu arada benim bebeğim olmuyo bunu bile bile beni zayıf noktamdan vurdu.bende hiç bişi sölemdim sinirle bakıp dışarı çıktım apar topar hazırlanıp eve geldk. ben hayatımda bu kadara adice bir yaklaşım görmedim ben onun zararına bişi söylememştim oysaki.. haksızmıyım sizce....

sanki gereksiz yere cok bozulmuşsun eger ilişkiniz o güne dek çok iyiyse belki onun da sinir anına denk gelmiştir...bu kadar abartma derim cay içebilir o bebek tabi.süt daha iyi ama işte seni üzmüş o sözlerle ben bu işi biliyorum demek istemiş..belki bi an kırılacağını tahmin etmedi.bence tek bu hareketine küsme biraz daha bak incele biraz eger başka seyler yaaprsa mesafe koyarsın:nazar:

patiskacım sen biraz fazla abartmışsın bence,yorumunu birdaha okumanı rica ederim
sana okurken ben bile çok kırıldımki bırak bu konunu sahibini ne olursa olsun bu arkadaş
bizim hemcinsimiz arkadaşımız aynı sitede aynı konuları paylaşıyoruz bukadar sert olman
çok gereksiz bi ara seni görümcesi sandım desem ne düşünürsün ayıp etmişsin bencea.s
daha bekarsın neyin ne olduğunu bilmiyorsun hele bi evlen ele karış bu büyük konuşmalar
hep çıkar önüne.aman ha sana akıl verdiğimi falan düşünme öle biniyetim yok hoşcakal.:a015:

2 çocuk büyütttü diye herşeyi kendimi biliyomuş görümceniz çocugu olmayanlar bilemezmi bazı şeyleri bence cahillikten başka bişey deil. hiç üstünüze alınıpta üzmeyin kendinizi ALLAH ım umarım sizinde yüzünüzü güldürüp bir evlat verir size takmayın görümcenizi durumu ortada cahilllllllllll

amma alıngansın wala sırf görumcen o dıye bu kadar asabiyet yapıyosun dımı, gelın kısmı işte nolcak!!

bu şekilde konuşan arkadaşımız hiç o bahsettiği gelin kısmından olmıcak herhalde!!! neden bu kadar sert yaklaşımlarınız oluyor gerçekten çok anlamsız galiba sizde görümcesiniz ve gelinle anlaşamıyorsunuz acısınıda arkadaştan çıkartmaya çalışmışsınız size şimdi nedense kadın kısmı nolcak! pozisyonuna geçiceğinizden sadece şunu bilmenizde yarar var ANNE olamadığınızda anlaşılır bu işler sevgiyle ve iyilikle kalın

açılan konuyu o kadar ön yargılı okumuşsun ki verdiğin cevap o kadar kırıcı bir mesaj ki farkında değilsin diye düşüyorum yoksa bi kadın bu şekilde hissedemez emin ol ona düşünmeden cevap veren görümcesi bile bu kadar acımasız değildir insanların üzüntülerine saygı duymak zorundasın herkes senin kadar basitleştiremiyo işte bazı duyguları umarım böle bir acıyı yaşama çok zor bir durum bebek sahibi olamamak nasıl bir duygu tatma inş. sölenen kötü laflar değil güzellikle sölenen laflar bile alınganlık yaptırabiliyo o psikolojiyi bilemessin dedim ya yaşaman gerek insanları kırmak bu kadar kolay olmamalı biraz hoşgörülü olmak lazım ki bebek sahibi olamayan insanları küçümseyerek yazdığın cvp beni ayriyeten kırdı saygı büyük bir erdemdir ve diyosunya o iki tane çocuk büyütmüş ondan iyi biliceksin evet öle anneler grüyorum ki etrafımda evet idda ediyorum onlardan çok daha kaliteli anne adaylarıyız biz hasret kalmak çok daha başkalaştırıyo duyguları mantıkla değil kalple duyguyla düşünmeye başlıyosun zamanla Rabbim tüm benim gibi bebek sahibi olamayan arkadaşıma yardımcı olsun konuyu açan arkadaşımla aynı kaderi paylaşıyorum ne kadar kırıldığını anlaya biliyorum bu gibi msj larında ne kadar yaralayıcı olduğunu biliyorum ve şuan issediyorum canım benim takmayacaksın kaile almayacaksın demek alınca alınganlık oluyo karşındaki kötü konuşanları kaile alma yapacak bişi yok çok öpüyorum üzülme Rabbim ne verirse hayırlısını versin sevgiyle kal :teselli:

canım benim onun canı kesin başka bişeye sıkılmıştır.o an ki hırsı da sana denk gelmiştir.yoksa aranızda bi problem yokmuş.sen boşver uzatma.bu arada Allah yardımcın olsun.inşallah rabbim sana çookk güzel bir kız evlat(içimden öle geldi)verir.Allah kalbinize göre versin inşallah

X