İsyeri Değişiklik

huvese

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2017
1.338
347
Merhaba herkese iyi pazarlar.Ben 2.5 sene bir firmada çalışıyorum sekreter olarak saatleri iyi 09. 00 ile 17.00 arası cumartesi çalışma yok.Sartlari iyi gerçekten ama o kadar düzensiz bir yer ki.250 kişiden fazla kişi çalışıyor burda.Sirket kredi kart ekstrelerini ben takip ediyorum satın alma işinin de bir kısmını ben yapıyorum.Nerdeyse çoğu kişi sorumsuz 30 dk da bir sigara içmek için aşağıya inenler sohbet edenler masa başında bir de benim gibi içerde işten başını kaldıramayan 5 6 kişi var bu ne rahatlık diyorum sanki cafe ortamında muhabbet etmeye gelmişler gibi gülüşmeler sohbetler.Tabi ki insan sohbet eder ama bazıları sanki ise gelmemiş de sohbet etmeye gelmis gibi.Kimsenin bir sey dedigi de yok.Depoya ürün geliyor haber vermiyorlar. Bir şey isteyecekler taksit taksit söylüyorlar ihtiyaçlarını.
Finans müdürü işten ayrıldı 1.5 senedir buradaydı. Yarın 60 yaşlarında yeni bir muhasebe müdürü ise başlayacak ben ve muhasebedeki 5 eleman da ona bağlıyız. Nasıl biri olacak muamma iletisimi ise bakış açısı bir yandan sekreter miyim satın almaci miyim kart ekstreleri masraf formlarını yapmak benim işim mi diyorum. Tek artısı saati büyük yer daha rahat olur dedim ama sanırım yerine göre değişiyor düzenin olmadığı bir yerse büyük yer olsa bile problemler hep devam ediyor.
Küçük yerde en azından sorun da az oluyor uğraştığın kişi sayısı da az oluyor.
İşten çıkma gibi bir düşüncem yok bir daha bir yer kesinlesmeden asla işten ayrılmam.
Sadece içimden geçenleri paylasmak istedim.

Merhaba herkese iyi pazarlar.Ben 2.5 sene bir firmada çalışıyorum sekreter olarak saatleri iyi 09. 00 ile 17.00 arası cumartesi çalışma yok.Sartlari iyi gerçekten ama o kadar düzensiz bir yer ki.250 kişiden fazla kişi çalışıyor burda.Sirket kredi kart ekstrelerini ben takip ediyorum satın alma işinin de bir kısmını ben yapıyorum.Nerdeyse çoğu kişi sorumsuz 30 dk da bir sigara içmek için aşağıya inenler sohbet edenler masa başında bir de benim gibi içerde işten başını kaldıramayan 5 6 kişi var bu ne rahatlık diyorum sanki cafe ortamında muhabbet etmeye gelmişler gibi gülüşmeler sohbetler.Tabi ki insan sohbet eder ama bazıları sanki ise gelmemiş de sohbet etmeye gelmis gibi.Kimsenin bir sey dedigi de yok.Depoya ürün geliyor haber vermiyorlar. Bir şey isteyecekler taksit taksit söylüyorlar ihtiyaçlarını.
Finans müdürü işten ayrıldı 1.5 senedir buradaydı. Yarın 60 yaşlarında yeni bir muhasebe müdürü ise başlayacak ben ve muhasebedeki 5 eleman da ona bağlıyız. Nasıl biri olacak muamma iletisimi ise bakış açısı bir yandan sekreter miyim satın almaci miyim kart ekstreleri masraf formlarını yapmak benim işim mi diyorum. Tek artısı saati büyük yer daha rahat olur dedim ama sanırım yerine göre değişiyor düzenin olmadığı bir yerse büyük yer olsa bile problemler hep devam ediyor.
İşten çıkma gibi bir düşüncem yok bir daha bir yer kesinlesmeden asla işten ayrılmam.
çıkarsan zaten üç sene daha iş konusu dinleriz

Gideceğiniz yer de güllük gülistanlık olmayacak, böyle etraftaki insanlara takmak yerine işinize odaklanırsanız çevredeki olumsuzlukları görmezsiniz.

Bu her yerde böyle maalesef beybim, kim kendi işini yapıyor ki? Oradan buradan iş yıkıyorlar insana…
Bence gittiği yere kadar götür iş saatleri/günleri güzel.
Ve her zaman işini ağır ağır yap, hızlı yaparsan diğer işi getirir koyarlar önüne.

Ne kadar alıyorsunuz, bence bir sekreterin yapacagı görevler değil bunlar

Şimdi ofise baktım bizim sekreter olarak çalışan bayan da aynı işleri yapıyor. Ben de müşteri temsilcisiyim ama muhasebeden yaptıgım cok iş var mesela. Benim çalıştıgım küçük firma ama . Belki cok kurumsallarda cok net ayrılıyordur ama rahatsanız dert etmeyin.

İş olsun da gerisi çözülür bana göre. Hiç bir iş mükemmel değil. İşinize verin kendinizi. Hem iş az hem çevrede konuşan çok olursa daha zor. Herkes bir takım sorunlar yaşıyor yani. Ben mesela güzel kokuları, güzel kokmayı çok severim. Ama odamdaki arkadaşın elime sürdüğüm krem kokusuna bile tahammülü yok. Her şeyden vazgeçmemi, kullanmamamı istiyor mesela. Hadi buyur buradan yak.

Ohoo yönetici olarak çalışıyorum. Yaptığım işleri bir görseniz şaşar kalırsınız. Kendi bölümüm dışında o kadar çok iş yüküm var ki kendi işlerimi yetiştiremiyorum. Firmada ingilizce bilen sayılı insanlardan biri olduğum için ayaklı sözlük gibi kullanmaya çalışıyorlar. Neler neler ya. Benim 2 katım maaş alan adama excellden tablo yapmayı öğrettim dün. Özel sektör böyle bir yer maalesef. Ya bu deveyi güdeceksin ya bu diyardan gideceksin.

İş olsun da gerisi çözülür bana göre. Hiç bir iş mükemmel değil. İşinize verin kendinizi. Hem iş az hem çevrede konuşan çok olursa daha zor. Herkes bir takım sorunlar yaşıyor yani. Ben mesela güzel kokuları, güzel kokmayı çok severim. Ama odamdaki arkadaşın elime sürdüğüm krem kokusuna bile tahammülü yok. Her şeyden vazgeçmemi, kullanmamamı istiyor mesela. Hadi buyur buradan yak.
Ayy iş arkadaşınızın alerjisi vardır belki. Ben de güzel kokuları çok severim ama bazı krem, kolonya, deodorant kokuları hem onlarca kez hapşırtır hem de midemi bulandırır 🙁.

iş yerlerinin saçmalıklarını düşünürsek hayata devam edemeyiz valla
bu sene benim de en çok modumu düşüren şey işim oldu. ve inanılmaz düşük motivasyonum
allah başka dert vermesin tabii ama öyle
6 senedir aynı yerdeyim, 2024'ün başından beri her mesai günü saatleri sayıyorum artık saat 6 olsun da bitsin diye
ilk kez bu sene bu moda girdim. çünkü kuş kadar maaş yani. istifa edeyim edesem tazminat var, onu da edemiyorum
artıları var kendine göre en verimsiz olanı maaş. diğer artılar olmasa özellikle son 2 senede bir dakka durmazdım
napayım gittiği yere kadar gidecek ama 2025'te işyerimi pek hayatımda göremiyorum açıkçası.
ekibe katkı sunmayı da bıraktım artık sadece rutin şeyleri yapıp geçiyorum hata yapmamaya özen gösteriyorum
ama öyle harikalar yaratayım farkımı ortaya koyayım şuna fazla yoğunlaşayım modum asla yok bu sene
bitirdiler çünkü
bu maaşa bu kadar yorarım kendimi deyip geçiyorum
az önce bi toplantıdan çıktım, 2 saat 45 dk sürdü. bu kadar süre boyunca bütün işi gücü bıraktık 5 kişi muhtemelen 2025'te bizimle çalışmayı bırakacak, çalışsa bile gelirimize bir kuruş katkısı olmayacak bi müşteriyi konuştuk
ben bi yerden sonra koptum başka işler yapmaya başladım toplantıda :KK70:
ki söz konusu müşteriden kıçı kırık bi toplantı için randevu ayarlamaya çalıştılar abartısız 3 haftadır falan
adamlar sallıyor, maillere dönmüyor, toplantı talebimize son dk "bugün olmaz yarın olsun" diye dönüyor o da bizim zorumuzla falan
belli yani silmişler bizi kafada. ama bizim ekip hala yok şu projeyi yapalım bunu sunalım bilmem ne
2 saat 45 dk'mı yediler yani adamlar 3 ay sonra bay bay deyip gidecekler zaten
bu sene full boş işlerle uğraştık gibi hissediyorum genç yaşımda işe karşı hevesimi bitirdiler amaan

Genel işletme müdürü olmadiginiza göre gulusen yada sigara içenler sizin sorununuz değil.Bunu görmesi gereken görmeli işin aksaması rahatsızlık vermiyorsa buda işletmenin çözmesi gereken bir durum burada paylaşıp içinizi dokmeniz güzel iş yerinde dile getirseniz fesat kendi sanki napıyor masa başı rahat vb şeyleri yüzünüze değil arkanızdan söylerler Bir adım ötesi uyumsuz olan siz olursunuz Unutmayın işi siz kurmadiniz.Dile geçirebileceğiniz bir merci varsa ve dikkate alacaksa sizi o başka konu..Cok rahatsizsaniz elbette iş arayın hatta büyük düşünün ilerde kendi işinizi finanse edecek konumda olmayı hedefleyin.Olmaz diye birşey yok yeterki kendinizi yetiştirin yeterki gelişime devam edin buda sizin farkıniz olsun.

çıkarsan zaten üç sene daha iş konusu dinleriz
Şunu yazmaya gelmiştim 😂 ismi görünce eyvah dedim 🙄

H huvese iş ortamını okul sanmaktan vazgeçin. Bizim ülkemizde yavaş yavaş kırılsa da çalışanlar aşırı disipline edilirse, katı iş saatleri konulur ve uymayanlar cezalandırılırsa daha verimli çalışılacağına inanılıyor. Halbuki yetişkin insanlarız, sorumluluklarımızı bilir ve ona göre davranabiliriz. Benim yarım saatte bir mola vermem daha verimli çalışmamı sağlayabilir mesela. Çoğu büyük firma haftanın 2-3 günü evden çalışmaya geçti. Evde çalışanın molalarını takip edebiliyorlar mıdır sizce? Önemli olan çalışanın sorumluluğunda olan işi eksiksiz yapması. Siz böyle onu bunu izleyip kendinizi yok yere sıkarsanız işiniz zor.

Şunu yazmaya gelmiştim 😂 ismi görünce eyvah dedim 🙄

H huvese iş ortamını okul sanmaktan vazgeçin. Bizim ülkemizde yavaş yavaş kırılsa da çalışanlar aşırı disipline edilirse, katı iş saatleri konulur ve uymayanlar cezalandırılırsa daha verimli çalışılacağına inanılıyor. Halbuki yetişkin insanlarız, sorumluluklarımızı bilir ve ona göre davranabiliriz. Benim yarım saatte bir mola vermem daha verimli çalışmamı sağlayabilir mesela. Çoğu büyük firma haftanın 2-3 günü evden çalışmaya geçti. Evde çalışanın molalarını takip edebiliyorlar mıdır sizce? Önemli olan çalışanın sorumluluğunda olan işi eksiksiz yapması. Siz böyle onu bunu izleyip kendinizi yok yere sıkarsanız işiniz zor.
aklın yolu bir
hayır bir de başkasının işini yapmasından ona ne
onun gördüğünü patronu müdürü görmüyor mu sanki

Ayy iş arkadaşınızın alerjisi vardır belki. Ben de güzel kokuları çok severim ama bazı krem, kolonya, deodorant kokuları hem onlarca kez hapşırtır hem de midemi bulandırır 🙁.

Yok sadece sevmediğini söyledi
Ben zaten hafif fresh kokular severim, ağır kokular kullanmam.

Sekreterlerin çoğu bu işleri yapıyor,eğer ki sadece sekreterse. Yönetici asistanı olabilirseniz çalışın olun. Dil bilirseniz,çok sağlam not alma ve idare yeteneğiniz varsa zaten kimse size satınalma yaptırmaz. Siz kendi işinize bakın,başkasının mola saati,yaptığı işle neden ilgileniyorsunuz?

X