İstenmeyen gelin olmak ve başkasının bana ilgisi

Merhabalar.Gayet iyi düzeyde bir işim var ve 9 aylık bir ilişkim var.Sevgilimin kariyeri ve variyeti benden çok daha ileri düzeyde ve onun ailesi beni istemiyor.Ben çok sosyal ve girişken biriyim ama sevgilim çok pasif.Açıkcası sırf pasif asosyal beni aldatmaz gözü dışarda değil diye onu tercih etmiştim.Şimdi ise bambaşka bir derdim var.5 yıldır tanıdığım uzun süre aynı ekipte yer aldığım bir erkek vardı sevgilisiyle falan arkadaştık o zamanlar iş dışında görüşmezdik.1 aydır bana her gün yazıyor.Sevgilisinden ayrılmış bana zaman ayırmak istediğini söylüyor beni merak ediyor gece 1 de de yazıyor sabah 6da da yazıyor.Ben dostane cevaplar veriyorum ama onun bu tavrı aklımı karıştırıyor.Ya herkese böyle yapıyorsa bu arkadaşlıktan yazıyor diyorum ya da bana gerçekten ilgisi var diyorum.Küçük yaşlarımdan beri sevgisiz ilgisiz büyüdüm hep kendim bir yerlere geldim ve içimde hep sevgi eksikliği oldu şimdi beni istemeyen ailenin oğluyla evlenirsem mutsuz olmaktan korkuyorum.Arkadaşımın bana ilgisi var ise onunla da bir yola çıkıp sonunda üzülmekten korkuyorum.Anlayacağınız kafam çok karışık.Önceliğim bu arkadaşımın bana ilgisinin olup olmadığını nasıl anlayacağım? Ayrıca benim bir sevgilim olduğunu da biliyor kendisi.Tavsiyelerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkürler.
Yani sırf beni aldatmaz diye evlenmek hiç akıl işi değil ailesi istemiyorsa ve sevmiyorsaniz ayrılın diğer bahsettiğiniz insanın ilgisi varsa bile sevgilinizin olduğunu bile bile ilgi duyması karakterini ortaya koyuyor zaten ikisinden de kaç kurtul!

Arkadaşınızın ilgisi olup olmadığından önce sevgilinizle ilişkinizi bir gözden geçirin. Ne şiş yansın ne kebap tarzı bir bakış açınız var sanırım ve bana göre etik değil. Ailesi sizi sevmiyorsa ailesi yüzünden bitirecekseniz bitirin. Ama bir başka kişinin ilgisinden emin olduktan sonra bitirecekseniz de sizin sevgiliniz olduğu halde size ilgi gösteren yarın başka bir kıza da aynı hareketleri yapabilir

Hayır tabiki de öyle değil.Şuan için ilgisi varsa eğer bu durumda onunla konuşmaya devam edemem ama belki gerçekten iyi bir dost olarak yazıyor ben onu yanlış anlamak istemiyorum.Yani yanlış anlayıpta ilişkim bitince aaa bu arkadaşım bana yürüyordu ben bununla sevgili olayım demek istemiyorum o zaman onun dostluğunu da kaybederim
Gece 1 de yazıyor sabah 6 da yazıyor maşallah dostunda hiç aklindan cikmiyorsun

Sevgilin Seni aldatmaz doğru çünkü sen aldatıyorsun zaten, 2 adam bir kadına dönmüş konun gerçekten saka mı bu konu? Karşında sevgiliden ayrılmış bir erkek var ve bu erkek içerisinde bulunduğu boşluğu senle kurtarmaya çalışıyor bunu anlamayacak kadar ........ mısın ??
Ne çok boncuk dagıtıyorsun millete kendine gel

Bir ilişkide göz dışarı açılıyorsa bu bir şeylerin yolunda gitmediğine işarettir bana kalırsa, siz ilişkinizi gözden geçirin önce.

Merhabalar.Gayet iyi düzeyde bir işim var ve 9 aylık bir ilişkim var.Sevgilimin kariyeri ve variyeti benden çok daha ileri düzeyde ve onun ailesi beni istemiyor.Ben çok sosyal ve girişken biriyim ama sevgilim çok pasif.Açıkcası sırf pasif asosyal beni aldatmaz gözü dışarda değil diye onu tercih etmiştim.Şimdi ise bambaşka bir derdim var.5 yıldır tanıdığım uzun süre aynı ekipte yer aldığım bir erkek vardı sevgilisiyle falan arkadaştık o zamanlar iş dışında görüşmezdik.1 aydır bana her gün yazıyor.Sevgilisinden ayrılmış bana zaman ayırmak istediğini söylüyor beni merak ediyor gece 1 de de yazıyor sabah 6da da yazıyor.Ben dostane cevaplar veriyorum ama onun bu tavrı aklımı karıştırıyor.Ya herkese böyle yapıyorsa bu arkadaşlıktan yazıyor diyorum ya da bana gerçekten ilgisi var diyorum.Küçük yaşlarımdan beri sevgisiz ilgisiz büyüdüm hep kendim bir yerlere geldim ve içimde hep sevgi eksikliği oldu şimdi beni istemeyen ailenin oğluyla evlenirsem mutsuz olmaktan korkuyorum.Arkadaşımın bana ilgisi var ise onunla da bir yola çıkıp sonunda üzülmekten korkuyorum.Anlayacağınız kafam çok karışık.Önceliğim bu arkadaşımın bana ilgisinin olup olmadığını nasıl anlayacağım? Ayrıca benim bir sevgilim olduğunu da biliyor kendisi.Tavsiyelerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkürler.
kimin aldatıp kimin aldatmayacağı belli olmaz. maddiyata bakarakta karar verme. bakarsın sana istediğin gibi yedirmez.
ailesi seni istemiyorsa vazgeç derim. istenmiyorsan isteyeceklerini de sanmıyorum bundan sonra. hep onlara maruz kalırsın. ki erkekte ailesiyle sen arasındaki dengeyi sağlayamazsa çok kötü. mutsuz bir yaşantı.
diğerine gelince senin ve onun böyle yapmanız aldatmaya girer.
senin sevgilin olduğunu bile bile sana asılıyorsa çöp biridir.
bence sen ikisini de hayatından at. gel beni dinle :KK70:

Ikisinede ver yolu gitsin.
Digeri seni aldatmaz belki ama evlenince anne lafindan dolayi cok tartisirsiniz sonu bosanmaya gider. Pasifse anne lafi dinler o, birde istenmeyen gelinmissin vay haline...

Digeride arayista iliskisi bitmis falan, belki de barisicak onunla, suan sadece takilmak icin takilir ciddi olmaz. Sevgilisi olan bir kadina yazilmak adamlik degildir bence.

Demem o ki ikiside senin icin yanlış yol...

Siz aldatmaz diye erkek seçmişsiniz beyninizce ama kendiniz napıyorsunuz? Birini garantiye almadan öbürünü bırakmak istemiyorsunuz resmen. Çocuğun ailesinin bir bildiği varmış gerçekten. İki tercih arasında kalıyorsanız 2.yi seçin demişler zaten ilki yeterince iyi olsa 2.yi aramazdınız zaten. Aynı şeyi erkek arkadaşınızın yaptığını bir düşünün yani. Ayıp gerçekten. Böyle düşündüğünüz bir insanla evlenirseniz zatn mutsuz olurdunuz ama bence problemi karşıda aramamalısınız zaten.

Beni aldatmaz diye asosyal biri ile birliktesin ama sen aldatıyosun şuan?

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

Öncelikle sevgilinizi tam anlamıyla sevmediğiniz sözlerinizden anlaşılıyor. Tabi ki biz sizin yaşantınızı tam bilemeyiz. Ama diğer adamın ilgisini siz anlayamadıysanız buradaki kişilerin anlamasını nasıl bekliyorsunuz. Ayrıca ailesi sizi istemediği için değil siz onu tam sevmediğiniz için ayrılmayı düşünün derim.

Aldatmayacak adam seçip aldatmayı düşünmek :KK48:
Bence arkadaşın ilgisi gerçekse basıp gideceksin. Bence pasif diye birini seçmek seni mutlu etmez. Pasif olan sadece sana değil herkese pasif. Senden daha yüksek bir otorite karşısında -ki bu adamın ailesi hatta sülalesidir - sizi tanımayacaktır. Denemeye gerek yok.
İkisinden de bir cacık olmaz. Seni sen olduğun için sevecek, değer verecek, senin de sevdiğin biriyle ilişki kurmalısın.

Bence adamı aldatmaz diye değil parası var diye seçmisiniz. Ailesi sizi istemeyince servet de gitti diye bakıyorsunuz. Aldatmayı düşünen kişi gece 1'de sabah 6'da millete mavi boncuk dağıtmaz. Kendi de hassas olur. Hani siz çok önemsiyormuşsunuz ya ondan dedim.. Kimi kandırıyorsunuz pardon da ? Herkes o saf sevgiliniz değil.

İkincisi arkadaş dediğiniz kişi boşluğa düşmüş, sizi kullanıyor. Siz tam da ona layıksınız.

Anne baba terk etti diye de karakterinizi gizleyemezsiniz. Saklanmayın. Ben buyum deyin. :)

Senin sevgilin olduğunu bile bile yazıyorsa emin ol ki amacı farklıdır, düzgün karakterli adam yapmaz bunu ! Bu kadar basit ve net, şuanki sevgilinizden ayrılacaksanız da bu insan için ayrılmayın derim, en yakın arkadaşım yaşadı aynısını ve sonu ne oldu dersiniz, kızı kullanıp bıraktı tabii ki. Ya bayanlar lütfen akıllı olun , gözü açık olun bu konularda

X