İstenmeyen gelin olmak ve başkasının bana ilgisi

O zaman size öncelikle biraz psikolojik destek almanızı öneririm.. Korkulariniz size iyi rehber olamaz. Kendi değerinizi öğrenmek için ve mutluluğunuzu beraber olduğunuz erkeğe bağlamamak için bu şart. Bu korkularinizi yenebilseniz ilişkilerinizdede daha sağlam kararlar alabilirsiniz

Ek not: istenilmeyen gelin olmak sizi. Aşırı mutsuz eder. Tavsiye etmem yani. Istememelerin sebebi ne?
Aldım terapilere devam ediyorum zaten ama bir yerde kopuyor herşey.İşimden başka hiç bir şeye konsantre olamıyorum.Aile ve ilişkiler söz konusu olunca dağılıyorum bir anda

O zaman size öncelikle biraz psikolojik destek almanızı öneririm.. Korkulariniz size iyi rehber olamaz. Kendi değerinizi öğrenmek için ve mutluluğunuzu beraber olduğunuz erkeğe bağlamamak için bu şart. Bu korkularinizi yenebilseniz ilişkilerinizdede daha sağlam kararlar alabilirsiniz

Ek not: istenilmeyen gelin olmak sizi. Aşırı mutsuz eder. Tavsiye etmem yani. Istememelerin sebebi ne?
İstememelerinin sebebi benim şuan kazandığım maaş bir kadının kendi ayakları üzerinde durabileceği istediklerini alabileceği kadar bir maaş ama onlar çok varlıklı bir aile.Onların gözünde servet avcısı pozisyonundayım o yüzden istemiyorlar

İstememelerinin sebebi benim şuan kazandığım maaş bir kadının kendi ayakları üzerinde durabileceği istediklerini alabileceği kadar bir maaş ama onlar çok varlıklı bir aile.Onların gözünde servet avcısı pozisyonundayım o yüzden istemiyorlar

Yani paşalarının cüzdanına mi korkuyor sultan ailesi :KK70: Bence onların isteyip istememelerinden önce önemli olan: Siz gerçekten bu adamı istiyormusunuz. Onlara sıra sonra gelir

Yalnız adamın ailesi seni istememekte ne kadar haklı :/
Bu arada aldatılmaktan korkup kendin bizzat aldatmanda ne çeşit bir ironi anlamadım... Hayatında birisi varken sana ilgisi olan hatta düpedüz yürüdüğünü bildiğin bir kişi ile hala irtibat içinde olmak üstüne aklının karışması aldatmaktır!

Su andaki ilişkinizi severek sürdürüyormusunuz? Yani mutlumusunuz o kişinin yanında?
Mutluyum ama kimseyi üzmek istemiyorum o yüzden zaten bu yazan arkadaşımdan bahsettim.Belki bana karşı gerçek bir dost olduğu için yazıyor ama onu farklı bir sıfatla yargılarsam kırmaktan korkuyorum.Sevgilimle olan sıkıntımız ailesi dışarı çıkma dese çıkmıyor.Sürekli onlara bağımlı bir erkek olduğu için ilişkinin ilerisi beni düşündürüyor.

Eee sevgilinizden ayrılın çok da mantıklı durmuyor ilişkiniz. Yoksa diğer adamın ilgisi olup olmadığını anlayınca mi bırakıp bırakmayacağınıza karar vereceksiniz? Birini tutmadan diğerini birakamazsunuz sanırım.
Hayır tabiki de öyle değil.Şuan için ilgisi varsa eğer bu durumda onunla konuşmaya devam edemem ama belki gerçekten iyi bir dost olarak yazıyor ben onu yanlış anlamak istemiyorum.Yani yanlış anlayıpta ilişkim bitince aaa bu arkadaşım bana yürüyordu ben bununla sevgili olayım demek istemiyorum o zaman onun dostluğunu da kaybederim

Mutluyum ama kimseyi üzmek istemiyorum o yüzden zaten bu yazan arkadaşımdan bahsettim.Belki bana karşı gerçek bir dost olduğu için yazıyor ama onu farklı bir sıfatla yargılarsam kırmaktan korkuyorum.Sevgilimle olan sıkıntımız ailesi dışarı çıkma dese çıkmıyor.Sürekli onlara bağımlı bir erkek olduğu için ilişkinin ilerisi beni düşündürüyor.

Öyle bir adamdan koca olmaz. Bir insan kendi kararlarını alamıyorsa evlenmemeli bana göre. Diger arkadaşa gelince: niyeti sizi tanımak sa kibarca reddetersiniz olur biter. Şu anda bir ilişkiniz var. Yok bu adama karşı birşey hissedebilirim diyorsanız ilişkinizi öyle veya böyle bitirin. Çünkü o zaman mutlu olmadığınız belli.. Kimse mutsuz olmasın diye karar almayın. Kimseye haksızlık yapmayın yeter. Sizinde mutlu olmaya hakkınız var

Öyle bir adamdan koca olmaz. Bir insan kendi kararlarını alamıyorsa evlenmemeli bana göre. Diger arkadaşa gelince: niyeti sizi tanımak sa kibarca reddetersiniz olur biter. Şu anda bir ilişkiniz var. Yok bu adama karşı birşey hissedebilirim diyorsanız ilişkinizi öyle veya böyle bitirin. Çünkü o zaman mutlu olmadığınız belli.. Kimse mutsuz olmasın diye karar almayın. Kimseye haksızlık yapmayın yeter. Sizinde mutlu olmaya hakkınız var
O kadar güzel söylediniz ki teşekkür ederim kendimi düşünmem gerektiğini bana hatırlattığınız için

Yani paşalarının cüzdanına mi korkuyor sultan ailesi :KK70: Bence onların isteyip istememelerinden önce önemli olan: Siz gerçekten bu adamı istiyormusunuz. Onlara sıra sonra gelir
Ne suçu var şimdi bu aileninde onlara kızıyorsunuzki?
Şimdi bu aile konu sahibesi hakkında haklı mı haksız mı? Elinizi vicdanınıza koyunda söyleyin.
Sevgilisi var ama aklı başkasında, elin herifi buna yürüyor ve bu durumdan gayet memnun, yedek seçenek olarak tutuyor. Bu aldatmak değil midir?
Artı sevgilisini bir sümsük olarak görüyor. Bir düşünün elin kızı gelip oğlunuz hakkında bu şekilde düşünse siz nasıl hissederdiniz? belkide o adam iyi niyetli bir saf bir insan, ki herkes böyle olsaydı emin olun dünya daha güzel bir yer olurdu, fakat bu hanım kız onu saf salak olarak görüyor. Siz evladınıza bunun yapılmasını istermiydiniz?
Yani o aile sonuna kadar haklı.

O kadar güzel söylediniz ki teşekkür ederim kendimi düşünmem gerektiğini bana hatırlattığınız için

Inşallah mutlu olursunuz. Sizin yerinizde olsam ilişkinizi bitirmek istiyorsanız hemen başka bir ilişkiye başlamam. Bazen kendimizi ölçüp tartmaya da zaman bulmamız lazım. Size yazan kişinin niyeti er gec belli olur. Önemli olan sizin kimseyi aldatmamaniz ve ona göre gerektiği yerde sınır cizmeniz. Mutluluklar

Kafanız feci halde karışmış.
Mevcut sevgili sizi duygusal olarak tatmin etse idi başka bir erkeğin ilgisinden rahatsız olabilirdiniz.
Anne- baba sevgisinden mahrum büyümeniz çok üzücü, bununla birlikte kendinize bir yaşam kurabilmiş olmanız çok güzel. Bunca sıkıntıdan sonra ailesi tarafından onaylanan ve değer gördüğünüz bir ilişki yaşamanız sizin için daha hayırlı olur. Diğer adam sizi heyecanlandırıyorsa ilişkinizi sonlandırıp daha fazla kimseye haksızlık etmeden ona bir şans verebilirsiniz. İç sesinizi dinleyin ve netleşmeye odaklanın.

Şimdi bu aile konu sahibesi hakkında haklı mı haksız mı? Elinizi vicdanınıza koyunda söyleyin.
Sevgilisi var ama aklı başkasında, elin herifi buna yürüyor ve bu durumdan gayet memnun, yedek seçenek olarak tutuyor. Bu aldatmak değil midir?
Artı sevgilisini bir sümsük olarak görüyor. Bir düşünün elin kızı gelip oğlunuz hakkında bu şekilde düşünse siz nasıl hissederdiniz? belkide o adam iyi niyetli bir saf bir insan, ki herkes böyle olsaydı emin olun dünya daha güzel bir yer olurdu, fakat bu hanım kız onu saf salak olarak görüyor. Siz evladınıza bunun yapılmasını istermiydiniz?
Ben durumdan memnunum demedim.Eğer gerçekten beni düşündüğü için arkadaşım olduğu için bana bunları söylüyorsa ne mutlu ki iyi bir dostum var derim ama kalkıp düşüp sevgilimin ailesine kızıpta ayrılıp bana bu arkadaşım yazıyordu bana ilgisi vardı sevgili olalım diye ona yönelirsem onun dostluğunu kaybetmekte çok kötü olur.Ama konuyu en başında açarken hata yaptım yanlış ifade ettim durumu o yüzden bu noktaya geldi.Yine de teşekkür ederim

Sevgiliniz olduğunu bile bile size ilgi gösteren adam(!) sizce nasıl bir adamdır?

Ve eş seçme kriterinizi çok yadırgadım.
Pasif diye seçtiğiniz erkek, sizi istemeyen ailesine karşı sizi savunacak değildir zaten.
Dolayısı ile o iş olmaz.

Her ikisi de olmaz ya,hadi hayırlısı

Kafanız feci halde karışmış.
Mevcut sevgili sizi duygusal olarak tatmin etse idi başka bir erkeğin ilgisinden rahatsız olabilirdiniz.
Anne- baba sevgisinden mahrum büyümeniz çok üzücü, bununla birlikte kendinize bir yaşam kurabilmiş olmanız çok güzel. Bunca sıkıntıdan sonra ailesi tarafından onaylanan ve değer gördüğünüz bir ilişki yaşamanız sizin için daha hayırlı olur. Diğer adam sizi heyecanlandırıyorsa ilişkinizi sonlandırıp daha fazla kimseye haksızlık etmeden ona bir şans verebilirsiniz. İç sesinizi dinleyin ve netleşmeye odaklanın.
Çok teşekkür ederim düşünceleriniz için.Haklısınız.Şuan o iç sesimi dinleyip yalnız kalmaya ihtiyacım var zaten

Ailesi kıza ısınmamış olabilir, sevmek zorunda değiller. Benim tepkim insanların başkalarına para avcı damgası vurması. Ben konu sahibinin kendisine de söyledim. Terkedilme korkusundan dolayı (bebek ken terk edilmiş) yanlış adımlara sürükleniyor. Bu korkulardan sıyrılmaya basarsa bu ilişkiye büyük ihtimalle zaten bitirir (ve büyük ihtimal baştan bu adamı secmezdi) ..diğer kişinin aklını karıştırması zaten ortada yanlış giden birseyler olduğunu gösteriyorm. Kimse "garanti" olarak bir ilişkide tutulmamali. Bahsettiği sevgiliside mutlu olmayı hak ediyor, konu sahibeside. Kimse mutsuz olmasın diye ilişki sürdürülemez zaten.

Gözü dışarıda olmaz diye eş adayı seçiyor, ama aynısını siz yapıyorsunuz.
Kusura bakmayın ama buna siz fırsat veriyorsunuz. Diğer erkeğin ilgisi hoşunuza gidiyor.
Bence öncelikle kendi ilişkinizi bitirin, başka biri olsa da olmasa da o ilişkiden hayır gelmez çünkü.
Arkadaşınız için de söyleyecek bi şey bulamıyorum. Sevgiliniz olduğunu bildiği halde size yaklaşıyorsa, iki gün sonra sizin de durumunuz eski sevgilisinden farklı olmaz. Üzgünüm.

X