İşten sonra eve gitmeden kahve kaçamağı...

Her işin bir zorluğu var, benim alanım da zorluk ve stres üzerine kurulu zaten fakat her seferinde iş değiştiremem çünkü bu işverenler için büyük bir eksi oluyor. Stresle baş etme yöntemlerinde de hep klasik şeyler duyuyorum (bunun için de özel profesyonel destek aldım hatta) yani kendi yöntemimi buldum diyebilirim. OKB davranışlarını gözlemlediğim anda hemen ilerlemeden ket vurmaya çalışıyorum, ama düşündüğümde bu davranışımın tamamen strese bağlı olmadığını gözlemliyorum, örneğin part time çalışırken mental anlamda çok rahat olduğum dönemde bile keyif yapmak için kahve içerdim.

Hakikaten öyle ama 1 2 mesaj haricinde tüm hanımlar çok destek oldular bana. Dürüst olmak gerekirse bu kadar kişinin desteğini alacağımı hiç ummuyordum. Çok teşekkürler.

Seanslar ciddi anlamda pahalılaştı, ilk zamanlar çok iyi ilerliyordum hem maddi hem mental olarak ama sonradan fiyatlar yüzde yüz zammın üzerine çıktı ve açıkcası artık psikolojimi ve ya kendimde ne eksik görüyorsam onu ben düzeltmeye çalışıyorum. Bu anlamda sosyal medyayı en iyi şekilde kullanmaya çalışıyorum. Kişisel gelişim sayfaları, kitaplar ve podcastler dinliyorum.

Mesela bizim buralarda çarşıda 120 olan Americano burada mahalle cafeler inde 55 falan,latte falan 65...
Yine nezih hatta çarşıya göre daha sakin...
Sizde öyle yerler bakabilirsiniz.

Mesela bizim buralarda çarşıda 120 olan Americano burada mahalle cafeler inde 55 falan,latte falan 65...
Yine nezih hatta çarşıya göre daha sakin...
Sizde öyle yerler bakabilirsiniz.

Ben de şehir merkezindeyim, inanın mahallemdeki her bir kahveciyi çok iyi tanıyorum, fiyatlarını biliyorum. Bir dönem bir kahve markası en iyisi ve en ucuzu bizde sloganıyla mekan açtı, ucuzluğunun verdiği rağbetle yakın zamanda fiyatlarına zam yaptı...

Kitap alırken de kitap fuarları genelde pahalı oluyor,
İnternetten veya yazları tatile gittiğiniz yerlerde gece pazarları oluyor
Oralardan almak daha mantıklı
Veya kütüphaneler oluyor ilçe kütüphaneleri,onlar cumartesi de açık oluyor.
Tavsiye ederim,ciddi kalem tutuyor maalesef artık kitaplarda...

Bizim semt mesela Göçmenlerin yoğun olduğu bir semt,4 5 tane cafe var...
Hali ile rekabet de var bence,ama genelde hepsinin de müşteri profili farklı farklı.
Bir tanesine genelde yaşlı amcalar gidiyor,
Diğerine orta yaş erkekler,
Bir diğerine de erkekler,
2 tanesine de karışık genç ve orta yaşlılar

İndirimlerini sevdiğim bir internet sitesinden alıyorum çoğu zaman fakat bu fuarda internette bulamadıklarım vardı, iyi fiyata geldiler yoksa eskisi gibi ucuz fuarlar yok artık, dediğinizde haklısınız.
Kütüphaneye Üniversite'de çok giderdim ama kitapların bana ait olmasından çok hoşlanıyorum o yüzden alıyorum genellikle.

Aaaayy selam olsun göçmenlere :)
Bir sürü göçmen arkadaşım var, hepsi çok iyi insanlar, çok çalışkanlar ve tutumlular... Çok seviyorum onları.
Benim oturduğum yer il içinde herkes tarafından bilinen özellikle Üniversite öğrencilerinin çok takıldığı bir semt bu sebeple öyle bir şansım yok, göçmen arkadaşlarımla buluştuğumda onların mahallelerine gittiğimde sıcaklık, mahalle kültürü hepsini hissediyorum ama henüz onların mekanlarına bulaşmadım :)

Aslında size iyi gelen şeyi yani en doğrusunu yapıyorsunuz, bunun yerine şunu yap diyen psikoloğunuzun çok net bilgisiz/bilinçsiz hatta zararlı olduğu ortada.
Sizi çok iyi anlıyorum, aynı şeyi yıllarca yaşadım yaptım ve çok iyi geldi bana.
İşten çıkıp kahve çay sigara içip 20 dak yarım saat kendime gelip daha sonra günün “ev” kısmına devam etmek, insana iyi gelir
Psikoloğunuz zararlı
Psikoloğunuz zararlı
Psikoloğunuz zararlı

Sadece faydasız demiyorum “zararlı”
Bana şu iyi geliyor demenize rağmen “hayır şunu yap” diyemez!

Bir kahve çok etkilemez demişsiniz ama ben artık kahveyi pahalı buluyorum minimum 100 tl her gün de fazla kaçabiliyor. Alternatif güzel öneriler zaten sunulmuş.

Bazı önerileri iyi gelse de bazıları çok sığ ve klasik geldi bana. Onunla konuşabildiğim şeyleri ailemle, arkadaşlarımla hatta sizinle de konuşabiliyorum. Çok büyük ve önemli bir durum olmadığı müddetçe bir daha seans almayı planlamıyorum. Kendi istediklerimi yapmak daha iyi hissettiriyor, öteki türlü sınırlandırılmış oluyorsunuz. Herkesin hayatın bir döneminde ya da hala böyle kendine zaman ayırdıklarını görünce ben de çok memnun oluyorum. Kendimi tek hissediyordum.

Bende göçmenim
Aleyküm selam
Mekanlarına da bulaş, tavsiye ederim.

O zaman bırakabilirsiniz sigarayı bırakın yetersiz oksijen alımına bağlı olarak uyku durum değişiklikleri yapıyor istediğiniz kadar takviye alın vücudun enerjisinin yüzde 50 si hatta kan dolaşımına bağlı olarak stress yapan hormonları aktiv hale getiriyor Tabi karar sizin fakat bunun bile daha zinde düşünmenize çok faydası olur .

Bence devam edin buna, kendinize vakit ayırmanız kadar normal bir şey mi var? Maddi yük oluyorsa evde kendinize o kafelerin konforunu verecek bir köşe ayarlaryın kapıyı kapatıp bir süre orda vakit geçirin, kendi kahvenizi kendiniz yapın

Is çıkışı kahve sigara yapmak gayet normal bir sey maddi kismini artik bi sekilde cozmeniz lazim dedikleri gibi termos vs ama sanki gidip sabaha kadar iciyormussunuz gibi psikologun bu davranisi degistirmeye calismasi bana garip geldi. Insan su kadarcik da kendine iyi gelen seyi yapamayacak mi.

Sigarayı bırakmayı düşünüyorum. Tez zamanda umarım... Teşekkürler.

Zaten öyle yapmaya başladım artık geçen hafta hiç kahve içmedim dışarda iyi ilerliyorum param da cebimde kaldı.

Bu sebeple başvurduğum için değiştirmeyi düşündü gibi hissettim ben, aslında kahveye çok takmasındansa buna sebebiyet veren şeylerin hayatıma etkisini azaltmasına yardımcı olsaydı muhtemelen kahve faktörü de ortadan kalkacaktı. Yine psikolog o dur yorum yapamıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…