Istemediğim ne varsa beni buluyo... çok mutsuzum..

banada morfolojiden dolayı zor dediler. tamamen olmaz demiyorlar ama az yüzde şans veriyorlar. sayıdan çok morfoloji hareketlilik üzerinde duruyorlar doktorlar cnm.

sevgili aslı ve nevra aynısı da benden kızlar 30 yaşındayım 10 yıl çok sıkı bir korunmadan sonra 2 yıldır uğraşıyoruz eşim varikosel ameliyatı oldu sonra 3 kez üstüste aşılama ve maalesef olumsuz çıldırmış durumdayım nereye sığacağını bilemiyor bazen insan bana hiçbir problem yok dendi.eşimin spermiogram sonucu düşük ameliyat fazla işe yaramadı. keçiboynuzu kürleri duyduğum herşeyi inanın kocakarı yöntemleri de dahil denedim. olmadı olmadı.. ama umudum hala devam ediyor.Allah bir vakit saat belirlemiştir inşallah...Sabretmekte çok zor insanların sorularından da bunaldım bıktım artık.. Ramazan ertesi hemen tüp bebek düşünüyoruz... Bakalım kızlar hepimiz için doğal olarak tezine nasip etsin Allahım inşallah...

sevgili cano ameliyatın çözüm olmaması da kafa karıştırıcı.e ne diye doktorlar söylüyor peki 15 dak.lık ameliyatla herşey yoluna giriyor diye..ameliyatta yüzde veriyorlar mı ki acaba?ben hiç duymadım da..

cnm doktora ilk gittiğimizde bende tüm muayene ve tahliller hormon tetkikleri hepsi temiz çıkınca spermiogram istedi.sonra sonuç 20 milyona yakın 17 milyon falandı sanırım.bizde sonra ist da çok ünlü bir hastane ve doktora gittik eşim orada muayene oldu film falan çekildi ve varikosel teşhisi kondu.sonra 1 hafta içinde acil ameliyat olsun dedik ve aynı doktor ameliyatını yaptı. 3-6 ay içinde olumlu değişimler olur dendi fakat herkeste değil tabi.kesin sonuç değil açıkçası. 1,5 yıl oldu eşim ameliyat olalı sayı çok az farketti sadece oda ameliyattan değil yaptığım keçiboynuzu kürlerindendir. zaten ameliyatta çok az şans veriyorlar ve para içinde bu tip ameliyatlar yapılabiliniyormuş maalesef. evet bize yüzde 70 düzelecek dendi ama maalesef 1,5 yıl oldu 3 aşılama geçirdim ama sonuç sıfır.tüp bebeğe gidicez inşallah ramazan ertesi hemen gidicektik ama iznimi yeni kullandım ve bi ümit değişik yollar deniyorum o yüzden 2 ay daha erteledik tüp bebeği.

bu arada ameliyatta çok az şans verildiğini öğrendiğimde eşim çoktan ameliyatını olmuştu maalesef.yoksa inanaın kızlar yaptırmazdık.

kızlar selam, bir süre yoktum burada cevap yazamadım. cano, morfoloji benim eşimde %2 kötü biliyorum ama diğer dr.sperm sayı ve hareketli sperm iyi dedi. morfoloji bakana göre değişir ama yıkama sonrası çok örnek toplanamamış gibi gözüküyor dedi( ne demekse) neyse yani benim anladığım sıkıntılı bir durumumuz var ama aşılama ile şans deneyecekler gibi..
herkes birşey diyor.eşim bir daha tahlil verecek sonrasında bakalım artık...sinirlerim gergin yani

nevra niye doktor morfolojiye takılmayın dedi ki?benim doktorumda eşinizin morfolojisi kötü yumurtayı dölleyemez bu yapıda spermler dedi..kafam karıştı benim iyicebenneyaptımki

Aslı slm, valla benim de kafa karmakarışık ben tam umutsuz bir şekilde dolaşırken öbür dr-ki o da tüp bebek vs.alanında bayağı iyiymiş- böyle dedi. Aslında ben anladığımı anlatayım. Morfoloji normal yapıda olanlar demek.ne kadar azsa o kadar şans da az. Ama bu tek başına yetmiyor bir de toplam sperm sayısı ve bu toplamdaki hareketli olanlara bakıyorlar
yani(matemetik yapalım biraz,sayılar atmasyon) toplam 1000 ise ve bunun %20 si hareketli ise 200 tane kalıyor morfoloji de atıyorum %1 ise 2 sperm normal mi demek??? ben böyle bi mantık kurdum ama doğru mu birdahaki gidişte dr.a soracam. :1shok:
sonuçta ben yolumuzun uzayacağını anladım :1shok:
senin içinde üzüldüm canım benzer durumlar yaşanıyor hakkınızda :Saruboceq:hayırlısı inşallah

nevra73lütfen çok üzülme biliyorum zor ve zahmetli bir yol fakat herşeyin hayırlısı hani derler ya kimine bana bana kimine kana kana malesef bizler uğraşarak emek vererek anne olucaz Allahın izniyle stresin hiçbir faydası yo hatta zararı var o yüzden dua edip hayırlısını dilemek lazım unutmaki senin durumunda olan binlerce insan var yeterki dermansız dert olmasın herşeyin çaresi vardır elbet.Jinekoloji bölümünde ktar adresi verdim istersen bir bak netten fikir alırsın bende henüz gitmedim daha ama araştırmak lazım

nevra73lütfen çok üzülme biliyorum zor ve zahmetli bir yol fakat herşeyin hayırlısı hani derler ya kimine bana bana kimine kana kana malesef bizler uğraşarak emek vererek anne olucaz Allahın izniyle stresin hiçbir faydası yo hatta zararı var o yüzden dua edip hayırlısını dilemek lazım unutmaki senin durumunda olan binlerce insan var yeterki dermansız dert olmasın herşeyin çaresi vardır elbet.Jinekoloji bölümünde ktar adresi verdim istersen bir bak netten fikir alırsın bende henüz gitmedim daha ama araştırmak lazım
teşekkürler canım yapacak birşey yok şu an zaten..
girdik bi yola hakkımızda hayırlısı. adrese bakıcam birara çok tşk..

Aslı slm, valla benim de kafa karmakarışık ben tam umutsuz bir şekilde dolaşırken öbür dr-ki o da tüp bebek vs.alanında bayağı iyiymiş- böyle dedi. Aslında ben anladığımı anlatayım. Morfoloji normal yapıda olanlar demek.ne kadar azsa o kadar şans da az. Ama bu tek başına yetmiyor bir de toplam sperm sayısı ve bu toplamdaki hareketli olanlara bakıyorlar
yani(matemetik yapalım biraz,sayılar atmasyon) toplam 1000 ise ve bunun %20 si hareketli ise 200 tane kalıyor morfoloji de atıyorum %1 ise 2 sperm normal mi demek??? ben böyle bi mantık kurdum ama doğru mu birdahaki gidişte dr.a soracam. :1shok:
senin içinde üzüldüm canım benzer durumlar yaşanıyor hakkınızda :Saruboceq:hayırlısı inşallah

nevra bence de sor ama benim yine de doktorlara hiç mi hiç güvenim kalmadı.bana da herkes birşey söylüyor,yok bu doktor iyi yok şu doktor iyi,gel seni bu doktora götürelim diye ama ben şu anda kendimi motive edemiyorum ki bir de doktorla uğraşayım.boşver diyorum şu ara hiç birşeyin üzerine düşmeyeceğim.olursa olur olmazsa da olmaz canım.sen de çok gerilme lütfen..hepimiz için hayırlısı..diyecek başka birşey yok..

sıkıntı yaşayan tüm arkadaşlar öncelikle şunu söyliyeyim ben ilk mikro enjeksiyon denemesinde hamile kalan ve şu an 12 haftalık hamile olan biriyim...tüp bebek sürecinden korkmayın derim...evet karına iğneler yapıyoruz kendi kendimize filan ama inanın ne ızdırabı ne acısı var...yumurtalar zaten genel anestezi altında toplanıyor hiç birşey duymuyorsunuz....bir tek transfer günü idrara sıkışık olmanız gerektiğinden biraz derdiniz oluyor tabi...bilgi için aslında kk nın tüp bebek özel bölümüne bakabilirsiniz...orda mutlaka sizin sorununuza benzer şeyler yaşayan ve tecrübelerini aktaranlar olduğunu göreceksiniz...ben sadece şunu söyleme istiyorum...aşılama benim çok desteklediğim bir konu değil açıkçası...çünkü yüzdesi düşük...yani normal ilişkiyle hamile kalma oranı kadar anca...100 kişi tanıdıysam ancak 3-4 ü aşılama ile hamile kalmıştır...bu yüzden aşılamaya çok bel bağlamayın derim...ama tabi şu da var ssk raporu için 3 aşılama yaptırmış olmanız şart...ancak ondan sonra tüp bebek için rapor veriliyor...onun dışında sperm analizinde total oran, hızlı ileri ve morfoloji önemli...ben tüp bebek yaptırırken eşimin total spermi 50 milyon civarıydı ve bu harika bir sonuç değildi...morfoloji de önemli çünkü sigaradan, stresten, sıcaktan ve bir sürü başka nedenden dolayı spermlerin yapısı bozuluyor...çift kuyruklu olabiliyor, başsız olabiliyor...bunların yumurtayı dölleme şansı elbette yok..ama arkadaşlar hiç ümitsizliğe kapılmayın...çünkü size lazım olan 1 adet sperm ve 1 adet yumurta...bunlar olduğu sürece her an hamile kalabilirsiniz...artık azospermli erkeklerin bile çocuğu oluyor...iyi bir merkez seçin, doktorunuza güvenin ve pes etmeyin derim...

Nestle verdiğin bilgiler için tşk ler cnm.açikçasi bende bu tüp bebek sürecinden çok korkuyordum biraz ferahlattin beni.ne kadar araştirirsam araştirayim yaptirmiş birilerinin ağzindan duymak daha bir moral oluyor insana... Bu arada kizlar gündüz işyerimden çok fazla giremiyorum ama elimden geldiğince takip etmeye çalişiyorum sayfayi.. öptüm hepinizi...

Arkadaşlar selam, bugün de başka bir doktora gittim .bu da güvendiğim bir dr.BAYILACAM ARTIK..
bayağı detaylı bir muayene sonrası ve eşimin tahlil sonuçlarını da göstedim şunu dedi sperm sayısı iyi morfoloji kötü ama sıfır morfoloji ile bile bazen olabiliyor dedi... bende kendi matemetik mantığımı söyledim o ise, toplam sperm sayısı kaç ise onun %si dedi. örnek ; total 90 milyon ise ve morfoloji %2 normal ise 1.8 milyonu normal eder, (ki bana 1 tane lazım arkadaşım)....birde bana şunu söyledi, bence hemen aşılama ve tüp bebek düşünme. zaten yeni yeni denemeye başlamışsınız dedi..birkaç ay bekle,strese girme..rahat ol..ekim filan gibi gel o zaman bakalım rahim filmiydi vs dedi..Hormon testlerime iyi yaşından küçük dedi..(bari birşey iyi olsun) Ya kızlar işte böyle..eşime de aktardım o da (ki aynı şeyleri o da söylemişti denemeye devam edelim bir iki ay diye) bekleyelim dedi. Ne yapmalı??

ha unuttum kızle birde ben bize normal yolla %3 gibi şansın var deyince o kadar az da değil dedi(kendi bi sayı vermedi) kusura bakmayın kafanızı şişirdim ama bu kadar detaylı yazmamın sebebi ben perişan olduğum konuda belki bu yola benden de yeni çıkmış veya şaşırmış arkadaşlara belki yaşadıklarımla yol gösterebilirim
sevgiler

ne güzel cnm zaten hemen moralini bozma ve maalesef her doktorun dediği birbirini tutmuyor iki sene içinde bunu iyice anladım bende. ümit her zaman vardır ama aşılama yöntemine bende hiç inanmıyorum zaman ve para kaybından başka bişi değil. 3 ay üstüste oldum maalesef. şimdiki aklım olsa son ikisini hiç yaptırmazdım ama bir umut ve cahillikten denedim. deneyen arkadaşlar yanlış anlamasınlar kimsenin umudunu da kırmak istemem.ben adece naçizane kendi fikrimi belirttim. Allah hepimizin yüzünü güldürsün buradan sırayla hamiş haberlerimizi yazalım bizde inşallah kızlar...

ha unuttum kızle birde ben bize normal yolla %3 gibi şansın var deyince o kadar az da değil dedi(kendi bi sayı vermedi) kusura bakmayın kafanızı şişirdim ama bu kadar detaylı yazmamın sebebi ben perişan olduğum konuda belki bu yola benden de yeni çıkmış veya şaşırmış arkadaşlara belki yaşadıklarımla yol gösterebilirim
sevgiler

hakkında hayırlısı olsun arakadaşım.inşallah bu 2 ayda hamile kalırsın da herşey yoluna girer,hiçbir teste verahim filmlerine gerek kalmaz..:1hug:

hakkında hayırlısı olsun arakadaşım.inşallah bu 2 ayda hamile kalırsın da herşey yoluna girer,hiçbir teste verahim filmlerine gerek kalmaz..:1hug:
amiiiiiiin hepimiz için...:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:
sağolun kızlar vala iyiki burdayız en azından dertleşebiliyoruz...

a.s

X