Istemediğim ne varsa beni buluyo... çok mutsuzum..

canım Allahtan herşeyin hayırlısı daha erken yaşta bu durumları yaşayanlarda var inan yada hiç gebe kalamayacağını duyanda var rahat ol üzüntünü anlıyorum biraz sabır hiçbir şey için geç değil inan bana güçlü olmak zorundasın hedefin için güçlü durmalı ve pozitif düşünmelisin, seni mutsuz edebilecek herşeyi çıkar hayatından uzak dur no stres herşey yoluna allahın izniyle girecek inşallah...

ah canım benim ben çok üzüldüm sorduğum içinde kusura bakma,üzmek istememiştim.
peki hiçbir şans yok mu?:1no2:

ben alistim artik (nekadar alisabilinirse tabi) bazen doluyorum bütün günüm aglamakla geciyor......... caresizlik icinde aglamak .......!!! hic bir tedavisi yok canim,tek sansim yumurtalik nakli baska bir yumurta ile hamile kalabalirmisim...buda dinimizce uygun degil dolayisiyla yaptiramiyoruz...bakalim her gün allaha yalvariyorum insallah rabbim dualaraimizi kabul eder bizlerede hayirli saglikli uzun ömürlü evlatlar nasip edersenağlama

inşallah güzelim inşallah..lütfen gönlünü ferah tut..Yüce Allahımdan umut kesilmezz..

Allah yardımcın olsun canım..
herşey Allahtan ısyan etmemek gerek..en kısa zamanda önce rahmın sonra sağlıkla kucağın dolar ınsallah..
Rabbim sağlıklı salih evlatlar nasip eylesin inşallah..

Son düzenleme:

canım senin içinde üzüldüm,seni o kadar iyi anlıyorum ki,bende aşılama yaptım bugün kan testinde baktırdım hamile değilmişim,çok kötü oldum moral bozukluğuylan evime döndüm,ama isyan etmedim.Buda bizim sınavımız sabırlı olup bu sınavı başarıylan geçmeliyiz .Biliyorum bu tedavi süreci çok yıpratıcı ama elden bişeyde gelmiyo ,yapacak bişey yok.Benimde içim kan aglıyo ama hayat bi şekilde devam ediyo öyle veya böyle.Yinede zamanında tedavilerimizi olalım gerisi rabbimin işi.Allahım hiç bi evi çocuksuz bırakma,başkalarının çocuklarınıda sevmeye muhtaç bırakma:Saruboceq:.Pes etmek yok yola devam.....:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

:çok üzgünüm: canım gerçekten çok üzüldüm tahlil sonucuna..:çok üzgünüm:inşallah birdakine .sabır ve başka şeylere de kanalize olmak lazım.ben kendimi sürekli meşgul tutmaya çalışıyorum hobiler kitaplar vs vs ama akıl aslında hep orada bilirsiniz ...ev gözümde büyüyor herşey herşey üstüme geliyor ama daha yolun başındasın belkide diyorum bazen sabırlı ol. dua okumaya başladım(daha doğrusu okumaya çalıştım arapça okuma ve dua konularında pek iyi değilim o yüzden hem türkçe hem arapçasını okudum.bi okudum bi ağladım...) Kenzül Arş bileniniz var mı? çok faydalıymış.

canım az önce mynet haberden okudum kadın 58 yaşında ikiz dogurmuş,14 yıllık evliymiş çocugu olmuyomuş,bu kadın hemde türk.Allah büyüktür elbet bizede hayırlı bi kapı açacaktır....

Merhaba arkadaşlar bende siteye yeni üye oldum.Nevra bende senin gibi çok dertliyim.4 yıldır evliyim
ilk 1 sene korundum bu esnada böbrek taşı düşürdüm ultrasonda sağ tarafımda myom var dendi ve de jinekoloğa gittim.4 cmlik bir myom ve de rahimin dışında dendi rahmimde ve yumurtalıklarımda bir problem gözükmüyor dedi.Hormon tahlillerindede bir şey çıkmadı.Neyse daha sonra eşim panik atak geçirdi ve de antidepresanlardan ötürü düzenli ilşkimiz olmadı daha sonra nide kanamsı yoğun bakımda kaldı vücutta sıfır kan kalmış mide ilaçları da yan etki yaptı böylece düzenli ilişki yok diye bende dr.a gitmedim neyse geçen hafta bu böyle olmıycak diye dr gittim.Myomum büyümüş 7 cm olmuş ve de bir tane daha olmuş memorıal hastanesine gittim dr um ameliyat diye gebelik oluşursa düşük tehlikesi olur diyor o kadar kararsızım ki bu arada myomlar rahim dışında rahim içi ve yumurtalıklar temiz dedi adetimde çok düzenlidir 28 günde oluyor ne yapmam gerektiğini bilmiyorum ve de karar veremiyorum ben ameliyat değilde çocuk dnemek istiyorum LÜTFEN bir akıl verin ne yapıyım yaşım 33.myom ameliyatında rahimde yapışma ya da tüplerde tıkanıklık olabiliyormuş.

canım benim üzülme Allah büyüktür o ne verirse kanaat etmeliyiz ve çok şükür bak buna fazlada takılı kalma dr hiç olmaz dememişki hem.hemen sil o gözyaşlarını olucak die diren olmazsada olmasın napalım bizim annemize babamıza bir hayrımız dokunabiliyomu.ama olucaktır inşallh

canım allahım yardımcın olsun.gerçekten yazdıklarını okuyunca çok üzüldüm.bu zor süreci çabuk atlatıp hem sağlığına hem de bebeğine kavuşmanı diliyorum...

karaangel inan çok üzüldüm.hayat ne garip herkese farklı farklı roller biçiyo.. (bir arkadaşımda miyom doğumda farkedilip alındı, onun dışında hiç bilmiyorum )canım yardımcı olamadım kusura bakma. umarım tez zamanda sağlığına kavuşursun, eşine de Allah şifalar versin.kafan çok karışıyorsa güvendiğin başka dr.a da sor ama önce kendi sağlığın. ben bu kist ameliyatını olmamak için herşeyi denedim. gidip çatlatma iğnesi bile oldum.Şimdi Allahtan olmamış diyorum. Ben eminim o kisti hergün 9 ay 24 saat kafaya takardım.. O yüzden sen de kendi ve güvendiğin dr.un doğru dediğini yap bence. Ne karar verirsen ver burada paylaşacak dostlar var ben onu gördüm.sevgiler:1hug:

Nevra bende ameliyat olmaya sıcak bakmaya başladım.Sonuçta hamilelikte düşük riskim çok fazla olur dedi dr.Birde myomlar gebelikta daha fazla büyüyormuş.Ameliyattan çok fazla korkuyorum
o yüzden olmak istemiyorum.Ama bende aşılama da yaptırsam myomlar kafamda soru işareti olarak kalıcak.DR um ameliyattan 3 ay sonra hamile kalabileceğimi söyledi.

inşallah hakkında hayırlısı olsun.a.s.
korkma iyileşeceğim diye düşün..

sevgili aslı ve nevra aynısı da benden kızlar 30 yaşındayım 10 yıl çok sıkı bir korunmadan sonra 2 yıldır uğraşıyoruz eşim varikosel ameliyatı oldu sonra 3 kez üstüste aşılama ve maalesef olumsuz çıldırmış durumdayım nereye sığacağını bilemiyor bazen insan bana hiçbir problem yok dendi.eşimin spermiogram sonucu düşük ameliyat fazla işe yaramadı. keçiboynuzu kürleri duyduğum herşeyi inanın kocakarı yöntemleri de dahil denedim. olmadı olmadı.. ama umudum hala devam ediyor.Allah bir vakit saat belirlemiştir inşallah...Sabretmekte çok zor insanların sorularından da bunaldım bıktım artık.. Ramazan ertesi hemen tüp bebek düşünüyoruz... Bakalım kızlar hepimiz için doğal olarak tezine nasip etsin Allahım inşallah...

cano merhaba,öncelikle eşine geçmiş olsun.Allah ikinize de kısa zamanda şifa versin. O kadar iyi anlıyorum ki insanların sorularını ve rahatsızlığını..ama hepimize sabır düşüyor.. ve tedavilere yılmadan devam etmek herhalde.ben tedavi işine yeni başlayacağım.işte rahim filmi vs ile.
hakkımızda hayırlısı.üzme diyemiyorum çünkü biliyorum hep bunla yatıp kalkıyorsun...:1hug::üzmemeye çalış..

Canım hormon tahlillerini yaptırdın mı?
Eşimden de sperm tahlili istediler.
Birde yumurtlama gününün belirlenmesi için adetliyken mi dr gidilmesi gerekiyor.

Canım hormon tahlillerini yaptırdın mı?
Eşimden de sperm tahlili istediler.
Birde yumurtlama gününün belirlenmesi için adetliyken mi dr gidilmesi gerekiyor.
hormon tahlillerimi yaptırdım.şükür normal.sadece kansızlık varmış biraz ciğer ve dalak ye dedi.cokacimcoook
rahim filmi ise maalesef 2 ay erteledim çünkü bu ay zamanı kaçtı. önümüzdeki ayda da tam o zaman tatile çıkacağız.eşimin sperm tahlili yapıldı.morfoloji kötü çıktı ama diğerleri iyiymiş.dr. eşimin sperm tahliline bakınca %3 normal yolla hamile kalabilirsin ama zor gibi konuştu. aşılama dedi -rahim filmi sonucu bir sıkıntı çıkarsa direkt tüp bebek olabilir dedi.
bu arada başka bir dr.da sperm tahlili normal morfolojiye takılmayın dedi.. eşim tam verememiştim örneği diyor. b ikinci dr.da bu noktayı bilmeden bir daha versin dedi.bakalım yani :Saruboceq:

karaangel yumurtlama günü takibi için ben adetin ilk günü gitmiştim dr.a sonra beni bitince 2 günde bir çağırmıştı.ama herkesin farklı olabilir bu sebeple yaptıracaksan adet başlangıç günü ya git yada ara dr.ı .ama bildiğim bende yaklaşık 12.gün sonrası yumurta oluşmaya başladığı ve yaklaşık 15.gün filan olgunlaştığı idi.

nevra niye doktor morfolojiye takılmayın dedi ki?benim doktorumda eşinizin morfolojisi kötü yumurtayı dölleyemez bu yapıda spermler dedi..kafam karıştı benim iyicebenneyaptımki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…