İstemeden önce aile tanışmaları

Değerli yorumlarınız için çok teşekkürleer 😊 evet tatsızlık çıksın ben de hiç istemem ben ailelerimizin anlaşmasını çok istiyorum özellikle erkek arkadaşımın annesiyle anlaşmak en çok istediğim şey, çok şükür tatlı bir kadın gibi ama tabi işler ciddiye binerse nasıl olur değişir mı vs biraz tereddütle yaklaşıyorum. O zaman akışına bırakmak en iyisi heralde zorlama olsun istemem açıkçası
İşte aslında bu yüzden istemeden önce bir araya gelinmeli. Biraz tanımalılar, karşısındaki aile nasıl bir mantaliteye, kültüre sahip, benzerlikler farklılıklar neler hiç bilinmeden ilk defa istemede karşılaşmak bana garip ve biraz riskli geliyor açıkçası. Red flagları iyi okuyun, hepsi birer ipucu ve geleceğiniz için önemli ayrıntılar. Bizim toplumumuzda evlilik genelde ailelerden bağımsız olmuyor, maalesef aileyle de bir yerde evleniliyor. Siz doğal davranın kendiniz olun, bir role girmeye gerek yok, toplumdaki klasik gelin kaynana ilişki normuyla stres olmaya gerek yok. Gayet anne kız gibi sıcak ilişkiler kuran gelin kaynanalar da var. Benim kaynanam beni kızı gibi sever, ki ben genel olarak aykırı bir insan sayılırım. Sizi olduğunuz gibi sevmeleri önemli.

İşte aslında bu yüzden istemeden önce bir araya gelinmeli. Biraz tanımalılar, karşısındaki aile nasıl bir mantaliteye, kültüre sahip, benzerlikler farklılıklar neler hiç bilinmeden ilk defa istemede karşılaşmak bana garip ve biraz riskli geliyor açıkçası. Red flagları iyi okuyun, hepsi birer ipucu ve geleceğiniz için önemli ayrıntılar. Bizim toplumumuzda evlilik genelde ailelerden bağımsız olmuyor, maalesef aileyle de bir yerde evleniliyor. Siz doğal davranın kendiniz olun, bir role girmeye gerek yok, toplumdaki klasik gelin kaynana ilişki normuyla stres olmaya gerek yok. Gayet anne kız gibi sıcak ilişkiler kuran gelin kaynanalar da var. Benim kaynanam beni kızı gibi sever, ki ben genel olarak aykırı bir insan sayılırım. Sizi olduğunuz gibi sevmeleri önemli.
Haklısınız da.Sonra da herşey oldu,tanışıldı,yüzük takıldı nasıl vazgeçeceğim diyor kadınlarımız.

Ben önceden tanışılması taraftarıyım. İstemede büyüklerin içinde kim damadın annesi kin gelinin kardeşi muhabbeti dönüyor. Ne bileyim bana garip geliyor.

Geçenlerde bir arkadaşımla konuştuk.Çok eski dostuz.Yıllar önce evlenmeden 1 gece önce beni aramıştı.Evleneyim mi evlenmeyeyim mi diye sormuştu.Ben evlenme demiştim.O evlendi.Bir sene sonra resmen çantasını bile almadan evden kaçmak zorunda kaldı.Sonra boşandı.O arkadaşim dün beni aradı.Bir ara sordum.Neden evlendin diye?O da ailelerin tanıştığını,yüzük takıldığını,ev eşyalarının alındığını,vazgeçmek için geç olduğunu düşündüğü için evlendiğini söyledi.Çok üzülmüştüm çünkü ev terlikleriyle kaçmıştı evden.Hiç bir eşyasını da alamamıştı.Bazen de vazgeçmeye korkuyor olabilirler kadınlar.
Konu sahibi aileler istemeden önce tanışsalar da tanışmasalar da işaretleri iyi okuyun.

Kızlar tatlı yorumlarınız için çoook cok teşekkür ederim her bir yorum benim için kıymetli❤️ bu konuda hem sizin yazdıklarınızı değerlendirecrgim hem sevgilim ne düşünüyor, hem ailem ne düşünüyor bir tartıp ona göre karar vereceğim umarım her şey kalp kırmadan hayırlısıyla sonuçlanı🥰

İstemeden önce 1 kere tanışsınlar fazla samimi olmadan .

Önce annesiyle tanışmıştım.
Sonrasinda annelerimizi tanıştırmıştık dışarda bir yerde oturup tanışma faslı,sohbet muhabbet. Olumlu geçince babalar tanıştı.Bir kaç ay sonra isteme, nişan oldu.Zaman aralığı bırakarak ilerledik. Evlilik öncesi insanların birbirini karşılıklı tanımaya çalışması önemli bence.
Hersey apar topar olunca sorun yaşanıyor. Burda açılan çoğu konuda da örneklerini görüyoruz.

Aileler tanıştıkça işler sarpa sarıyor aynı anda isteme nişan oh bitti gitti 😁😁

Sorun çıkmasın ille evleneyim dersen tanıştırma, seni istesinler orada tanışsınlar. Ama annem babam bir pürüz görürse askıya alırım bu işi dersen önceden bir tanışma ayarla

X