İstemeden önce aile tanışmaları

gidja

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2016
160
69
Merhaba kızlar,

Bu konularda ben biraz cahilim ciddi bir ilişkim de pek olmadı açıkcasi evliliği de düşünen biri değildim 😊 yakın zamanda erkek arkadaşım evlenme teklifi etti öncesinde de ben ailesiyle tanışmıştim o da geldi ailemle tanıştı. Benim sormak istediğim şimdi isteme öncesi aileleri yada en azından anneleri tanıştırmak gerekir mi yoksa zaten istemede olacak bir iş mi. Bana sorarsanız istemede tanışilabilir ama sağdan soldan görüyorum aileler önceden tanışıyor, bu işler nasıl oluyor bana bir yarım eder misiniz biraz kafam karıştı şimdiden herkese teşekkür ederim😊🌸

Merhaba kızlar,

Bu konularda ben biraz cahilim ciddi bir ilişkim de pek olmadı açıkcasi evliliği de düşünen biri değildim 😊 yakın zamanda erkek arkadaşım evlenme teklifi etti öncesinde de ben ailesiyle tanışmıştim o da geldi ailemle tanıştı. Benim sormak istediğim şimdi isteme öncesi aileleri yada en azından anneleri tanıştırmak gerekir mi yoksa zaten istemede olacak bir iş mi. Bana sorarsanız istemede tanışilabilir ama sağdan soldan görüyorum aileler önceden tanışıyor, bu işler nasıl oluyor bana bir yarım eder misiniz biraz kafam karıştı şimdiden herkese teşekkür ederim😊🌸
Hayırlı olsun, istemeden önce çekirdek aileler bir araya gelip yemek yiyip tanışmalı ve kaynaşmalı diye düşünüyorum.

Şimdiden hayırlı olsun.Herkese göre farklı bir cevabı vardır. Kendimden örnek vereyim aileler isteme öncesi tanışmak sohbet etmek istediler. Bizim eve geldiler,çay kahve vs tanışma oldu.

Bunun özellikle bize katkısı aileler birbirine ısınmış oldu. İstemeden önce kesinlikle görüşülmeli yahut görüşülmemeli diyemem,değişir. Ama biz zararını görmedik,yararını gördük.

Benimkiler istemeden önce tanışmıştı. Bir akşam bize oturmaya gelmişlerdi çekirdek aile olarak.Sonra da biz bi akşam oturmaya gitmiştik çaya aynı şehirde yakındık çünkü

Ben sevgiliyken tanıştırdım ama çok pişmanım keşke isteme öncesi 1 kere biz onlara 1 kere onlar bize gelseydi yeterliydi. Ama herkesin ilişkisi tabii ki farklı yakın şehirde misiniz? istemede tanışmak saçma ama öncesinde 1-2 kereden fazla görüşmek saçma geliyor ama aile yapısıyla alakalı.

İstemeden önce de tanışabilirler
İsteme sırasında da
Bu değişir kişiden kişiye göre
Size kalmış

Merhaba kızlar,

Bizim ailemiz istemeden 2 gün önce falan bir yemek yediler sonra isteme oldu aileler de tanışmali bence

Değerli yorumlarınız için çok teşekkürleer 😊 evet tatsızlık çıksın ben de hiç istemem ben ailelerimizin anlaşmasını çok istiyorum özellikle erkek arkadaşımın annesiyle anlaşmak en çok istediğim şey, çok şükür tatlı bir kadın gibi ama tabi işler ciddiye binerse nasıl olur değişir mı vs biraz tereddütle yaklaşıyorum. O zaman akışına bırakmak en iyisi heralde zorlama olsun istemem açıkçası

Öncesinde tanışmalılar bence. Bizde önce onlar bize yemeğe geldiler sonra biz yemeğe gittik. Sonra ramazan girdi bir iki tur daha iftar için attık. İyice kaynaştılar, dünürüm de dünürüm demeye başladılar :) Sonraki söz, nişan gibi aşamalarda samimi bir ortam oluşuyor öyle.

ben önden ailelerin tanışmasını daha uygun buluyorum. Evladımın evleneceği kişinin ailesini de tanımak isterim. bu da direkt istemeyle çok mümkün olmuyor açıkçası. hem siz de daha iyi tanırsınız, ailenizin fikirlerine güveniyorsanız da onların fikirlerini alma şansınız da olur. evlilik 2 kişi arasında yapılsa da aileler de önemli.

Biz birbirimizin ailesiyle önceden tanışmıştık. Ailelerin tanışması, isteme ve nişanı aynı anda yaptık. Hep söylerim bana kalsa nikahta tanışsalar bile olurdu. Aralarında bir problem yok birbirlerini pek severler de gereksiz samimiyet gibi geliyor bana biraz 😄

Benimkinde ben gittim annesiyle tanıştım. Hemen arkasından o geldi annemle tanıştı.
Bir iki hafta sonra da ailece bir akşam çayına gelip aileler tanıştı.
Sonra da istemeye geldiler.

Doğrusu yok sanırım bu işlerin, kime nasıl uygun oluyorsa o şekilde gelişiyor.
Hayırlı olsun, ağız tadıyla olsun inşallah.

Tanışma önemli bence ya bir şeylerin yolunda gidip gitmeyeceği hemen belli ediyor kendini aileler arasında

İstemeden önce tanışabilirler ama bu tarafsız bir yerde olsa daha iyi olur.Yemeğe gidilebilir.
Ama bence ne gerek var samimiyete?İsteme var,nişan var,kına var,nikah var,düğün var da var.Görüşecekleri o kadar çok zaman var ki.Bir de hep bir gerilim havası.
erkek arkadaşımın annesiyle anlaşmak en çok istediğim şey, çok şükür tatlı bir kadın gibi
Gülümsedim bunu okuyunca.Her şey gönlünüze göre olsun.

Aileler ne düşünüyor? Sorun annenize önceden mi tanışmak isterler yoksa istemeye mi gelsinler diye

Ben kayınvalidemle, eşim de babamla tanışmıştık. Sonra kayınvalidem, annemle ikisinin ortak arkadaşları ile tanışmaya geldi. Ama bizimle ilgili hiç bir mesele konuşulmadı öyle normal bi gündüz oturmasıydı. Bir kaç hafta sonra da istemeye geldiler, o zaman da babalarımız tanışmış oldular. Gündüz anneler tanışmasaydı, öncesinde tanışma olmasını tercih ederdim.

X