İşte meşhur pembe maske tarifi !! hem selülit hem sivilceler için !!

vitamin kapsüllerini eczanelerden alabilirsiniz.son günlerde cildimde baya bir sivilce ve yağlanma sorunu vardı.bunu denemedim niveanın arındırıcı temizleyici maskesini ve kükürtlü sabun kullandım.bebek şampuanıylada hergün yüzümü yıkadım geçmek üzere sadece izleri kaldı.kükürtlü sabun ciltteki ölü tabakayıda alır.bu ikiside ciltteki yağ falasını alıyor.ayy iğrenç olacak ama burnumdan fışkırıyordu yağlar.niveanın poşet gibi maskeleri varya 2 kullanımlık marketlerde bile satılıyor.onlardan.3-4 tl bir şey.kükürtlü sabunda öyle 3-4 tl.

Aslında biz başlıktanda anlaşılacağı gibi seda sayan daki tarife göre yazıştık burda fakat piyasadaki pembe maskenin içeriğine baktığımızda pembe kil yerine kaolin ve boyar maddeler listelenmiş,tabi başka kimyasal maddelerde var ve etkili olduğunu düşünüyorum .
yanlız evde kendi imkanlarıyla kolayca ulaşabilecekleri(tabi pembe kili temin edebileceğimizi varsayarak) ilk mesajdaki tarife benzer hemen hemen aynı etkide maske hazırlanabilir çünki fransız pembe kilindeki mineraller ve diğer maddelerde çok güçlü etkilere sahip bu yönde.
işin özü ;ya paraya kıyıp en az 10 seans bu maskeyi uygulayan merkeze gidilecek ,yada maskeyi alıp kendiniz uygulayacaksınız yahutta kendi imkanlarınızla bu maskeyi evde hazırlayacaksınız(verilen malzemelerle).
ben çeşitli killeri araştırırken cilt beyazlatmada (çiller ,güneş lekeleri vb izler için) çok etkili volkanik killer hakkında bilgiler edindim ,dünyanın çok gerisindeyiz yaa.
muhteşem doğal kaynaklar var ve kozmetik sektöründe başarılı çok güzel ürünler ,formüller var...ne yazıkki biz birçok şeye hasretiz:KK43:(

ya kızlar hiç işe yaramadı boşuna masraf yaptım.bu kadın pembe maske diyerek bize yutturmuş heralde.pembe kil diye bişeyde dememiş ama pembe kilde olsa nerden bulcaz biz onu:26: yüzümde birkaç leke vardı bide üzerine 1 tane sivilce çıktı.aslında yüzüne bişey sürmeyip zamanla geçmesini beklemek en güzeli.rahat bıraksak aslında geçecek.yüzünde sivilce varsa bence yüzünü çok nazik yıkayıp arkasından hiç birşey yapmamak en doğrusu.çünkü yüzüne bişeyler sürdükçe o sivilceler iyce kötüye gidiyo.aktardan bu malzemeleri alınca aktar yüzüne herşeyi sürme demişti valla adam haklı:86:

Bence de fasa fiso bunlar ben her sabah yeni bir sivilceyle uyanan bir insandım taa ki maden suyunu yüzüme kullanıncaya kadar o gün bu gündür yüzümde sivilce çıkmıyor birde şu izlerinden kurtulsam onlarıda zamana bıraktım yazın denize gittiğimde ilk kabuğumu atarım pırıl pırıl bir cilt :)

ya kızlar hiç işe yaramadı boşuna masraf yaptım.bu kadın pembe maske diyerek bize yutturmuş heralde.pembe kil diye bişeyde dememiş ama pembe kilde olsa nerden bulcaz biz onu:26: yüzümde birkaç leke vardı bide üzerine 1 tane sivilce çıktı.aslında yüzüne bişey sürmeyip zamanla geçmesini beklemek en güzeli.rahat bıraksak aslında geçecek.yüzünde sivilce varsa bence yüzünü çok nazik yıkayıp arkasından hiç birşey yapmamak en doğrusu.çünkü yüzüne bişeyler sürdükçe o sivilceler iyce kötüye gidiyo.aktardan bu malzemeleri alınca aktar yüzüne herşeyi sürme demişti valla adam haklı:86:
sen hangi ürünü kullandın ve ne kadar süre kullandın

sen hangi ürünü kullandın ve ne kadar süre kullandın
ya ben doğal yağlardan kullandım hiç kokusu yoktu.tam beyaz olmasada rengi beyaza kaçan kil aldım bide doğal gül suyu aldım artık ondanmı yoksa 2-3 gündür çikolatalı yiyecekler tüketmektenmi bilemiyorum o sivilce belki strestende çıkmış olabilir çünkü benim kafamda bu aralar çok şey var.

ya ben doğal yağlardan kullandım hiç kokusu yoktu.tam beyaz olmasada rengi beyaza kaçan kil aldım bide doğal gül suyu aldım artık ondanmı yoksa 2-3 gündür çikolatalı yiyecekler tüketmektenmi bilemiyorum o sivilce belki strestende çıkmış olabilir çünkü benim kafamda bu aralar çok şey var.

canım sen galiba seda sayandaki tarife göre yaptın ,doğrumu anladım?
vede kısa sürede etki görmeyi bekliyorsun ama zaten piyasadaki pembe maske için bile 10 seans gibi sürelerden bahsediliyor,net cevap yazabilmek için biraz erken değilmi ?
beyaz kil ile pembe kil aynı özellikleri taşımıyor,TV deki bayan hangi kilden bahsetmişti ?buna dair net bi bilgide yok değilmi?

canım sen galiba seda sayandaki tarife göre yaptın ,doğrumu anladım?
vede kısa sürede etki görmeyi bekliyorsun ama zaten piyasadaki pembe maske için bile 10 seans gibi sürelerden bahsediliyor,net cevap yazabilmek için biraz erken değilmi ?
beyaz kil ile pembe kil aynı özellikleri taşımıyor,TV deki bayan hangi kilden bahsetmişti ?buna dair net bi bilgide yok değilmi?
evet ona göre yaptımda sivilce çıkınca korktum.keşke malzemelere boşuna para vermeseydim.ama herkese göre değişiyo tabi.ben stresliyim son 1 kaç aydır. ondan olabilir.10 gün boyunca yapıcaktım ama vazgeçtim en iyisi kendi haline bırakmak.pembe kili bulmak zor olur galiba.canım kil konusunda baya bilgilisin anlaşılan=)

Bence de fasa fiso bunlar ben her sabah yeni bir sivilceyle uyanan bir insandım taa ki maden suyunu yüzüme kullanıncaya kadar o gün bu gündür yüzümde sivilce çıkmıyor birde şu izlerinden kurtulsam onlarıda zamana bıraktım yazın denize gittiğimde ilk kabuğumu atarım pırıl pırıl bir cilt :)

maden suyu derken ?? ozel bır marka varmı yoksa herhangı bırı mı ?? :KK25:

evet ona göre yaptımda sivilce çıkınca korktum.keşke malzemelere boşuna para vermeseydim.ama herkese göre değişiyo tabi.ben stresliyim son 1 kaç aydır. ondan olabilir.10 gün boyunca yapıcaktım ama vazgeçtim en iyisi kendi haline bırakmak.pembe kili bulmak zor olur galiba.canım kil konusunda baya bilgilisin anlaşılan=)

yağmur nehir bende zamanında çok sivilce derdiyle uğraşmışdım şimdide zaman zaman bu derdden muzdarip olurum benim iyi bildiğim şuki cildine iyi gelicek olan ürün ilk etapda cildin altına işlediği için dipdekileri dışarı atar yanee yeni sivilceler demekdir yaptığın karışımı biraz daha kullanıp etkisini ona göre değerlendirsen derim kolaylar gelsin ...

maden suyu derken ?? ozel bır marka varmı yoksa herhangı bırı mı ?? :KK25:

Özel bir marka yok tatlım bildiğimiz maden suyu hatta ben en ucuzunu ama harbi doğal maden suyu kullanıyorum iyi geliyor.. İçinde bir çok mineral var maden sularının bu yüzden yararı olmama gibi bir durum düşünemiyorum ama tabi insandan insana ciltten cilde değişim gösterebilir denemekte yarar var bana iyi geldi..

son zamanlarda okul stresinden midir nedir acayip sivilcelendi cildim biri geçiyor 2 gün sonra yenisi çıkıyor ne yapacağımı şaşırdım uygulasam bu maskeyi iyi gelir mi işallah ki?? :KK31:

sevgili hanımlar bu Seda!nın programındaki maskeyi bende dinledim hatta malzemeleri gidip aldım. bi çok arkadaşın dediği gibi öyle alelade verdi malzemelri. son anda gül suyu ekledi vs vs.. hangi kil olduğunuda söylemedi. ayrıntılı söylemedi zaten ozaman çok tepki alır diye düşünüyorum bu maskeyi uygulayan yerlerden. şimdi öncesinde peeling yaptıktan sonra bi serum söyledi. ben size en ayrıntılı şöyle anlatayım:
önce yüzünüzü 15 dk kadar buhar banyosuna tutun.küçük bi mutfak leğenide sıcak su koyup başınızın kenarını havluyla kapatın buharın dışarı çıkmasına izin vermeyin.bu 1
2.si kayısı avokado ve badem yağını bi kaç damla şeklide birbiriyle karıştırıp buhar banyosundan nemlenen yüzünüze sürün kurulamad yani..
3 çok çok ince tülbentler var bilirsiniz . yüzünüze koyun ( yağların kurumasını beklemeden) maskeyi uygulayın

maske: 1 kaşık kırmızı 1 kaşık beyaz kil( pembe bulursanızda kabul) bir yemek kaşığı değil orta derece bi tatlı kaşığı gül,badem,kayısı,avokado yağını( esans koymak istediğiniz herhangi başka yağlarda koyabilirsiniz)aktardan almış olduğunuz kristal tuz( ezilip un haline getiriliyo) bi parça kadar maden suyu ve gül suyunu karıştırıp en son e vitamini kapsülünü kırıyoruz.yalnzı bütün malzemeleri tahta kaşıkla karıştırın ve evde saçımızı boyamak için kullandığımız plastik kap gibi bişeyin içinde hazırlayın.ben yaklaşık 4 gündür yapıyorum ve bu tülbentin üstüne olduğu için gerçekten çok pratik ve etkili oluyo. hem cilt tahriş omuyo hemde çıkarması kolay. şuan inanın cildimin görünümünde önemli ölçüde ışıltı ve nemlilik söz konusu.fakat hepinizde aynı durum olmayabilir!! buna dikkat çekmek istiyorum.
çok sivilceli olan genç bayanlarada sadece yeşil kil ve gül suyundan oluşan karışımı öneriyorum. her gün yapılıcaksa sadece sivilceli bölgelere uygulamanız daha iyi olabilir. :)) bildiklerimi ve tecrübelerimi paylaşmak istedim.hepinize güzellik dolu günler :KK3:

Bu tarifi'de not ediyorum ama gunde 10seans cok degilmi? ben gunde bir tanesini yapmak icin zaman bulsam yine iyi :KK52:
Bende sivilce okdr sorun degildi ama farkediyrm ki belli bir yerde surekli cikmaya basladi, bir sey degil leke birakmaya basladi, birde beyaz tenimde iyice lekeler kendilerni gosteriyor :KK53:

Bu tarifi'de not ediyorum ama gunde 10seans cok degilmi? ben gunde bir tanesini yapmak icin zaman bulsam yine iyi :KK52:
Bende sivilce okdr sorun degildi ama farkediyrm ki belli bir yerde surekli cikmaya basladi, bir sey degil leke birakmaya basladi, birde beyaz tenimde iyice lekeler kendilerni gosteriyor :KK53:

1 günde 10 seans değil tatlım,mesajları bir kez daha oku .sanırım gün aşırı toplam 10 seans diye bahsetmiş tarifi tvde veren bayan.

1 günde 10 seans değil tatlım,mesajları bir kez daha oku .sanırım gün aşırı toplam 10 seans diye bahsetmiş tarifi tvde veren bayan.

haa tmm, boylesi daha mantikli sanirim..
Gec saatte ve hizli okudum ondan yanlis anladim sanirim. Tesekkurler.. :KK71:

butun mesajlari gozden gecirdim ve simdi bu maske kullaniminda tereddut ediyroum.
Aranizda 10 seans veya 10 seans'tan fazla yapmis olan varmi?
Maskeye baslamis olan arkadaslar, 10 gunden fazla gecti sanirim.. O kisilerden hbr yokmu?

X