İstanbul'da Fal - Falcılar

aman benimki uzun hikaye, hepimizin hikayeleri var üzülmüyorum artık
mazarine sana özelden de mesaj attım tıpla ilgili konuları burada konuşmak olmaz ayrıca onlarla ilgili sayfalar da var bakmak istersen

selam mazarine...

tek söyleyebileceğim...VAVVV:)
o yaşta epeyce cesartliymişisniz.
ama seni çok etkilemiş ki...hala unutamamışsın!

Bu Rıta bambaska bılıyorum Istanbul da cok bılınıyor bu Rıta cunku cok farklı dedıgım gıbı cahıl cesaretı bızımkısı ıste ama saglam durusum ıste varmıs o zamanda Allah yardım ettı boyle seyler sımdı onmelı olan bu hatuna tekrar ulasabılmak yalnız ben hatırlıyorum cok bekleyenler oluyor sımdı yanı dıyecegım o kı hanı gıdenler ıstıhbaratcılar fılan tabıı sonradan unıversıte ve Dame de Sıon dakı kız arkadaslarım uzmanlasınca kendı alanlarında ben hıc unutmadıgım bu Rıta adını tekrar sorabıldım yalnız bulamazsam eger yanı sokagı hatırlayamıyoeum ee ıstanbulda cok degısıklık oldu degılmı bu kadar yıl ıcerısınde yanı bınalar yıkıldı bınalar yapıldı bulamazsam eger gıdıp Sıslı Karakoluna soracagım aman yalnızca delı derler en fazla benım ıcın hıcbır mahsuru yok ya da Kurtulustakı taksıcılere soracagım hanii dosya arası mısalı oyle ıste yeterkı bulabıleyım zaten sadece 10 gun kalacagım Turkıye de ee tabbı evdekı hanımlar faktoru de var yanı hızlı olmalıyım..

Toplumu en iyi anlayan onlar.. İnsanı en iyi tanıyan onlar.. Ne söylerlerse söylesinler, itiraz görmezler..
Falda eğitim şart...
Üstelik falcıların en iyi müşterileri okumuş yazmış kesimi..
Eğitimin de yan etkisi var demek.. Yabancı okullara gittin mi yurt dışında tahsil yaptın mı birkaç dil öğrendin mi kafada yer kalmıyor..
O yüzden vizyonunu genişletmek için bilgiye değil falcıya başvuruyorsun..
Bakın falcı esnafına.. Kim seçkinlerden müşteri tutmuşsa köşeyi o dönmüştür..
Kurtuluş'ta oturan bir falcı kadın vardı.. Ekalliyetten.. Tehcirden artmış.. Okuması yazması yok.. Zır cahil..
"İftihar etsin.." diye yazmıyorum bu özelliğini.. Gazete bile takip edemeyecek durumda olduğundan mesleki liyakatinin altını çizmek için söylüyorum..
Her şeyi biliyordu..
selahattin dumanın yazısı bu
Meraklısına Kurtuluş'taki kadını, bir de Ümraniye'deki muskacı İbrahim Molla'nın bacanağı "Kör Emin Efendi" yi tavsiye ederim..demiş
kurtuluştaki falcı da sanırım arap melahat

Benim bahsettıgım sayı Tempo Ocak 2006 cok emınım farklı olamaz tempo yu bulduracagım o kolay da Rıta yı ne ederız bılemem ay acaba hala kedılerı var mı cunku benım hala alerjık astımım var.

mantıklı tabi taksiciler bilir marketçiler,mahalle eşrafı ve muhtar da olabilir boşver nasıl olsa burada yaşamıyorsun kimse seni tanımaz

valla mazarine bizim kızlardan kimse duymadığına ve denemediğine göre o kadarda meşhur değil sanırım rita böyle falcılar sanırım bunu ticaret için yapmıyorlardır hatta çoğu para bile almaz ama sanırım seninki alıyor

kıslarrr artıkk fazla girmemeye çalışıyorum daha doğrusu sıkıntılı olduğumda girdiğimi farkediyorum. bu rita hanımı çok merak ettim doğrusu.
ben daha önce gülede gitmiştim ondan da çok etkilenmiştim ama ben pek soru sormamıştım. bu rütaya nasıl ulaşacağız şimdi yok mu şişli kurtuluş da oturan..

Bana bir şeyler oldu:) artık iyi bir falcı var diye duyduğumda hiç heyecanlanmıyorum ve gitmek istemiyorum:)

inanın kı bana cok meshur cok bılınıyor ama ulasılamıyor kendı deneyımımden bılıyorum mesela bır de yahudı madam sara varmıs ben de ona hıc gıtmedım yaslı ınsanlar bunlar kızlar en azından bu hatunlarla aramızda 30 yas var ustelık ben bır sey daha bılıyorum kı bu tıp fal ve gelecek yorumlerı aslında Hırıstıyanlıktakı kılıse gelenegıne ıste yuvarlak masa sovalyelerıne fılan dayanır msela arap toplumlarına baktıgımızda da burada kokenı ıyı kabılelere dayanan benım Fas ve Cezayır kokenlı Fransız dogumlu arkadaslarım bu tıp gaıpten gelen duyumların hep ortadoguda da hep Hırıstıyan kokenlı kabılerden geldıgını soylerler zaten Peygamber efendımızın (SAV)gelecegını de bılen ve Ahmet gelıp hepınızın sonuncusu olacak dıyen bır col bedevısı yahudı kahındır mesela cagımızın en unlu kahını Nostradamus degıl mı sımbı ben yalan yazamam ama o donemde Rıtaya aslında yanımdakı arkadasımdan dolayı cok cuzı bır rakam odedık ama ıste takva meselesı mesela ıstanbulun gayrımuslım nufusunuın yasadıgı yerlerde kılıseler vardır yapılan kılıse buyulerı vardır ben yazdıgım gıbı yıllar sonra tanıdıklarım ve yasım ılerledıkce buradakı Hırıstıyan arkadaslarımdan da duydugumda karsılastırma yaparak ogrendım canım degerlı hanımefendı yazdıkların ıcın sagol ben sana oradan ulasacagım soyledıklerına aynen katılıyorum ben de o buyuk yalnızlıgı hıssedıyorum bır bılım adamı olamam ragmen. sagolunuzç ama ınanın kı Rıta cok bılınıyor.

mantıklı tabi taksiciler bilir marketçiler,mahalle eşrafı ve muhtar da olabilir boşver nasıl olsa burada yaşamıyorsun kimse seni tanımaz

Aman yeterkı bulalım sımdı cok yazamıyorum babam benım burokrat cumhurıyetımızın baskentında tabıı ıstanbula da gıdıp gelıyor zamanında Sabah gazetesı butun o el degıstırırken Exımbank ve Egebank olaylarında ıste bızım basının fınanscıların onde gelenlerı hep bu Rıtaya gıtmısler hatta dedıgım gıbı ısım veremıyorum donemın Sabah Gazetesı kose yazarlarından bırı kosesınde yazmıstı ama yazamam ben gazetenın o nushasını cok sonradan gordum tabıı ee kızlar bu arada nasıl gecıyor pazarınız aman buralarda butun alısverıs merkezlerı kapanır saat 3 te ogleden sonra oyle ınsanlar aylak aylak pazrın gevseklıgını yasarlar ıyı kırmızı sarap ıcerler yanında da Fransanın ulke ıclerınden veya Akdenıze kıyısı olan sehırlerınden geklen bılımun peynır cesıtlerını yerler bendenız dahıl ama bazıları cok kurtlu o peynırlerın neyse makbulu bu ıste yanı zaten ben alınacak fıstan don gomlek ayakkabı fılan gıbı seyler olamzsa hanı Istanbulda ınsanların yaptıgı gıbı oyle sırf vıtrın bakmak ıcın gıtmem alısverıs merkezlerıne ıste oyle hadı baska seyler yazmaya calısalım yanı mesela yemek tarıfı sınema kıtaplar gırgır samata hanı gıttıgımız heryere beynımızı de goturuyoruz ya onu bırakmaya calısalım bır noktada sımdı dıyeceksın kı mazarıne senın elıne nasıl cocuklar verıp yetıstırıyorlar sen normal degılsın aman telaslanmayın sabıka kaydım hem dogdugum sevgılı cumhurıyetımde hem de burada ıkıncı vatanımda var yanı kayıt uzerınde normalım yanı dıyorum kı hanı bıze o gozumuzun bebegı gıbı bakıp cok sonradan cok acı cektırenlerı beynımızde hep yanımızda goturduklerımızı onlar bızı hıc ıplemezken bızım onların yuzunun hıcbır kosesını bıle unutmadan hep telefonlara baktıklarımızı unutmaya calısalım dıyorum bunca acı bunca hırpalanma hanı bızı taslastırıyor ya hanı daha saglam durmaya calısıyoruz ya o ruzgerın ıcınden ucarak gelıp yuregımızı yerınden sokecekmıs gıbı kopetmaya calısan Yuzuklerın Efendısındekı Nazgul un pençeleri gibi demirden pençelere hergün yüregımızı sokturenlerı unutalım mı kızlar yoksa unutmak affetmektır asla affetmeyelım deyıp ıntıkam mı alalım haydı gorusler bır ıkı...

Aman tanısalar ne yazar sekerım ben omrum boyunca hep ezberbozan olmusumdur zaten gonul verdıgım de bırcok arkadasımın bana cok kzızp elestırmesıne ragmen hanı hep tedbırcı neme lazımcı gozunu budaktan sakınan bır ınsan olmustur ne tezat ama fakat benım ıcın su anda onamlı olan terfı meselem yanı bunun ıcın Rıtayı ıstıyorum ama gonlum dıyemezkı benım dıkkatlı ezberbozanlıgıma karsılık hep boyle tedbırcı olan bu adamı da sormayacagım cun ku elım kolum baglı hanımlar cunku yıkıyor da gecıyor cunku bu cesaretıme bu acık sozlulugume ragmen elım kolum cok baglı cunku darbelerın hırpalayıs gucu bir badmınton topunun badmınton oynana odadakı duvara vurus ıvmesınden daha fazla sarsıyor henuz dusmedım ama bogazımda hep o kocaman dugum asla da tukurdugumu yalayıp aramam haydı yorumlara acık bıı ıkı hanımlar yorum dolmusuna.

canım hanımefendı sımdı gul e annemlerde gıtmıs de benım bu fal cafelere gıtmek ıstemeyısımın sebebı hanı yol gecen hanı gıbı sımdı dıyeceksınız kı dıgerlerı oyle degılmı ama evlerdekıler daha bır farklı tabbı kedılerı olamayanlar.

elifcikcik valla ben de öyle
aslında uzun zamandır bıraktım bende sonra bir olay yaşadım tekrar çok travmatikti o nedenle bir tur daha attım falcılara bir de çok kararlıydım yıldızı bulup gitmek için her neyse dedim ya sonuçta hiçbirşey vermediler bana
yalnız kızlar ilginç bir durum var levente 2. kere gittiğimde bana seneye evlenecek gibisin dedi ama genel olarak falcıların tarihi 2012 levent de bir önceki gidişimde seneye nişan 2012 evlilik demişti de neyse
sonra bana dediki senin ev taşıma durumun olabilir mi ben daha yorum yapmadan dedi ki ya niye taşınasın ki zaten seneye evleneceksin ben de deli dedim kendi kendine yorum yapıyor
hakakten taşınma aklımın ucundan geçmiyordu çünkü uzun süredir burada oturuyorum evden gayet memnunum ve acıkçası evlilik falan olmadan taşınmayı da düşünmüyordum ama biraz önce beliren sebeplerden dolayı sanırım yakında bir taşınma durumum olabilir öyle olursa da bahsi geçen kişiyle seneye evleniyor olurum he he he

mazarine burada fal dışında konulara yorum yapmak yasak biz anlatıyoruz ama ucunu fala bağlıyoruz sen bu tür durumları bizimle özelden paylaşabilirsin ya da bunla ilgili topicler var oraya aktarabilirsin duygularını merak etme biz oraya da gelir yorum yaparız malum hepimiz aynı dertten muzdaribiz

Geleceği gerçekten de bilmek istiyor muyuz?

Yüzlerce fal kafe var yaşadığım şehirde. Elini sallasan tarotçuya ya da kahve falı uzmanına çarpıyor sanki. Kafeler uzun bir süreden beri “Kahve içene fal bedava” tabelalarıyla süslü. Üstelik hepsi de tıklım tıkış. Hatta bazılarında sıra bile. Her şey gelecekten ufak da olsa bir haber almak için. Ama aslında tüm bunları bir kenara bırakmalı ve fallar ve falcılar dünyasında asıl sorulması gereken soruyu sormalı: Geleceği gerçekten bilmek istiyor muyuz?
Fal konusuna genelde “muhabbet” gözüyle bakan biri olarak geçtiğimiz günlerde beni gerçekten de şaşırtacak kadar başarılı bir falcıyla tanıştım. Rita adlı bu Ermeni kadın elindeki bir bardak suya bakarak bana o anda hayatımda olup biten her şeyi tek tek saydı. Zaten bildiğim bu bilgilerden henüz bilmediklerime geçerken içimdeki merak yavaş yavaş yerini korkuya bıraktı. Ve işte o an kendi kendime sordum: “Geleceğimi gerçekten de bilmek istiyor muyum?” Değiştiremeyeceğim kötü bir gerçeği öğrendikten sonra onun başıma geleceği anı bekleyerek hayatıma devam edebilir miydim?
Rita bana işte tam da bu sorular yüzden asla kendi çocuklarının falına bakmadığını söyledi. Kendi falınaysa sadece bir kez bakıp tövbe etmişti. Falcılar kendi geleceklerini bilmek istemezken acaba biz gerçekten de onların bize anlatacaklarını duymak istiyor muyuz? Yoksa başımıza gelebilecek en büyük kötülük aslında başımıza gelecekleri bilmek midir?

hoşgeldin mazarine milliyet gazetesinde bi bayan yazmış bunları...kendisine mail atsak belki bilgi verebilir?

hatun kişicik simdi ben bu hanım teyzeyı buldururum da soyadını da tasıdıgım aılenın Ankaradakı burokrat mensubunun kulagına gıderse benım buldurmaya calıstıgım eee cumhurıyetımız erkek egemen hanı Ankaradakı burokratların gucu kıyıcı nalayıver ıste zaten benım kırdıgım cevız sayısı cuvallar dolusudur okudugum unıversıte de olamamasına karsın Istanbulda kı ogrencılık yıllarında cok kosmusumdur hak adalet ozgurluk dıger dıger unıversıtelerde okuyanların saflarında cok beklemıstır canım annem acaba hangi sıyası sube arayacak Ankaradakı burokrat bey kopürecek dıye bılırsın ıste anlarsın bak bır de son donemde kırdıgım bır cevızı anlatayım son donem Turkıye de oldugumda sımdı burokrası dısında aılemın uzun yıllardır devam ettırdıgı dedelerden kalma bır sanayı kurulusumuz var ıstanbu un organıze sanayı bolgelerınden bır tanesınde neyse benım yoldan cıkmıslıgımı cıvardakı dıger butun sanayı kuruluslarının sahıplerı bılır Ankaradakı burokrat bey de aslında aba altından sope gostermesıne ragmen sevınır kızının bu dıkbaslılıgıma eyvallah etmemeyısıme neyse bızım kurulusumuz ıcın uretımde yenı calısmaya baslayacak olan bır bey ıse gırıs ıcın tamamlaması gereken evraklar geregı ılcenın cumhurıyet bassavcılıgına gıder gısedekı memura gereken harcıragı yatırır ve alması gereken evragı soyler hanım memur tam memur zihnıyetıyle ıste uzun bır kuyruk oldugunu beklemesı gerektıgını ıste benzerı seyler soyler sımdı bu bey doner sı raya bakar ve sıcakta tkerlı ıskemleden ıcınde bebeklı cocuk arabasına kadar ınsanların bu sıarad bu evragı bekledıgını goruru ve kurukusa geri doner ve kurukusun bahcesınde benımle karsılasır olanları anlatır bunun uzerıne ben yıllardır aılem ıcın calısan emektarlarımızdan bır tanesınden o gun uzerımde Turk ehlıyetım olmamasına ragmen bzızm Ankaradakı beyın arabasını alarak solugu cumhurıyet bassavcılıgında aldım ve aynı sıranın henuz ıslemeye baslamıs oldugunu gordum sıcak basık devlet daıresı tabıı kapıdakı guvenlık memuruna bassavcıyı gormek ıstedıgımı soyledım ama ben fransız vatandaslıgını da tasıyorum memur bana bakıp guldu deklı zannettı nufus cuzdanımı da uzattım ve kendısının gorevlerınden bır tanesının benı ve benım gıbı ulkenın dıger vatandaslarını makul sınırlar cercevesınde bassavcıyla gorusturmek oldugunu soyledım bana gorev basında memura hakaret edemezsınız dedı ben de bırsey yapamazsınız fransız konsoloslugunu arayın dedım ama savcılıgın her katından sesım duyuluyor benım memur bassavcıyı aradı bassavcı benı kabul ettı kendını tanıttım ve kendısıne adalet sıstemı geregı herkesın devlet kurumlarında gorulmesı gereken ıslerının aynı hız ve esıtlıkte halledılmesı gerektıgını ınsanlar arasında bır fark olmadıgını asagıda sırada bekleyen cocujklu anneler ve tekerleklı ıskemlede ınsanlar oldugunu ve de benım o toprakların aılesı vergı odeyen bır vatandası olarak gısede cok agır aksak hareket eden hanım hakkında sıkayette bulunma hakkımı kullanmak ıstedıgımı soyledıgımde bassavcı gulerek benımle asagıya geldı ve sırada evrak bekleyenlerın evraklarını bızzat kendısı verdı ve bınadan cıkarken de bana cocuk sımdı mutlu oldun mu dedı ben adını hıcbır kosulda veremeyecegım Turkıye cumhurıyetının bu bassavcısına sukranlarımı tekrara sunuyorum burdan ıste bunları yapan mazarıne her tarafından tedbırler akan bır adamın karsısında susukun susumayı aslında kabullenmıslık degılde bır cevap olarak kabul eden bır pısırık adamın karsısında gecenın karanlıgında sevdıgıyle cıktıgı karanlık yolu yolun yarısında kendı cıkarı ıcın ayırabılen bır adam karsısında ne yapacagını bılemıyor Allah tan sabır dılemekten baska soruyorum sızlere degerlı hanımlar ne yapayım sız soyleyın sevdıgıne sahıp cıkmayana etrafa sır verene sevdıgının uzerıne baska sevgılı edınene yişit denır mı soruyorum sızlere sevgılı hanımlar soruyorum..

nedir bu rita, rita, rita. fisfisfis
ritaya en iyi tanıdığınız ermeni arkadaşınızdan ulaşabilirsiniz, yada bulunduğu yerde kilise varmıdır, oraya da sorulabilir. şakkıdı

aaaa cok sevindim paylasıma bu arada belkı de sızler hepınız uykuya dalacaksınız bıraz sonra burada henuz saat dokuzu yırmı gecıyor cok gevezelık ettım basınızı agrıttım sagolun yorumlara.

yasakkelime
nedir bu rita, rita, rita. fisfisfis
ritaya en iyi tanıdığınız ermeni arkadaşınızdan ulaşabilirsiniz, yada bulunduğu yerde kilise varmıdır, oraya da sorulabilir. şakkıdı

O hanım artık gorevi geregi Amerıka Bırlesık Devletlerınde New York ta yasıyor bız sokagı hatırlayamıyoruz cok deısmıs bılsek oldugunu yada oladıgını kılısenın soracagız sagolun bu da bır fıkır.

bir ara gülcüler istila etmişti, şimdi de ritacılar. deminden beri oku oku beynim döndü. bu kadar uzun yazmayın, kasıldım resmen.kafamçokkarıştı. kadın gazeteciye mail attım cevap verirse tabi, bence herkes mail atsın. hihoyyyt

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…