İstanbul'da Fal - Falcılar

elifcikcik sen ne alemdesin aynı kararlılıkta devam mıguclubacismile ben de artık bıraktım kesin sadece çok ihtiyaç halinde yıldızı arayabilirim ama 1 aydan önce kimseye baktırmam bir daha

alevko hoşgeldin:)

hem özledik ..hemde merak ettik seni:)...bir şekilde yıldız sana iyi gelmiş..

bende şu 1 aydır...pek fal baktırma modunda değilim...
en son güle baktırmıştım....gayet iyidi...ondan sonra kafam karışmasın...biraz bekleyim dedim...bu moda girdim:)
olsun...arada dinlenmek iyidir:)

baktırmasamda....kullağım yeni isimlere hep açık!bir arkadaşım b.köy de birine baktımış...çok iyi falan dedi...bilgileri aldığım anda..sizlerle paylaşırım:)

alevko hoşgeldin:)

hem özledik ..hemde merak ettik seni:)...bir şekilde yıldız sana iyi gelmiş..

bende şu 1 aydır...pek fal baktırma modunda değilim...
en son güle baktırmıştım....gayet iyidi...ondan sonra kafam karışmasın...biraz bekleyim dedim...bu moda girdim:)
olsun...arada dinlenmek iyidir:)

baktırmasamda....kullağım yeni isimlere hep açık!bir arkadaşım b.köy de birine baktımış...çok iyi falan dedi...bilgileri aldığım anda..sizlerle paylaşırım:)

hoşbulduk canım evet aslında iyi geldiği söylenebilir
beklemekten başka yapacak birşey yok nasılsa elimden gelen herşeyi yaptım
zaten şimdilik bütün falcı bacıların da önerisi bekle
yaşlanana kadar bu sitenin başında oturuyor olmayalım da sırnaşık şey

hanımlar merhaba tekrar Salı günü Türkiye ye yolculuk var bir taraftan hazırlanıp bir taraftan da arada foruma bakmaya çalışıyorum şimdi bilemem ki hiç Kurtuluşta Rita isimli bir hanımın adını duyanınız varmı ben kendim Notre Dame De Sion Fransız Kız Lisesi ve Galatasary Üniversitesi mezunuyum çok yıllar evvel daha hiç üniversite sınavına girmemişken Kız Lisesin de birlikte okuduğum Ermeni kökenli bir arkadaşımla hatta okul servisinden etüte kalacağız bahanesiyle evdekilere telefondakilere yalan söyleyip kaçarak (yani etüt vardı da biz kalmadık) bu hanıma gittik çünkü kendiside gayrimüslimdir bu önemli değil de ben o zamanki yarı çocuk yarı ilk gençlik ve de sadece sınav düşüncesiyle bana söylediği sen asla İngilizce kökenli bir üniversite de okumayacaksın çok istesen de bu asla gerçekleşmeyecek ve senin vazifen bu dilin konuşulduğu yerde olacak ailenden ayrılacaksın vazifen için ve de annen ve baban yıllar sonra büyük iki operasyon geçirecekler ve hatta babanın operasyonu buraya çok yakın olan ve henüz bina edilmemiş bir hastane de olacak demişti ben çok korkmuştum . Evet hanımlar üniversite sınavına girdim yabancı dillerden hep İngilizce kökenli üniversiteler vardı tercihlerimde annemin ısrarıyla Galatasarayı yazdım ve orası oldu tabii ki burada göreve başlayınca İngilizce yeterlilik sınavlarını da verdim ama Ritanın dediği oldu isteğim gerçekleşmedi Ritanın söylemesinin üzerinden yaklaşık 15 yıl kadar sonra babam o zaman henüz inşa edilmemiş olan Mecidiyeköy deki Memorial Hospital da daha 2 yıl önce açık kalp ameliyatı geçirdi ve ameliyat 7 saat sürdü çünkü kendisine vücüdunun başka bir bölgesinden alınıp canlı damar eklendi kaldı ki annemin de pankreas kisti sonucu pankreası alındı ve çok ilginç bir tesadüftür ki yaklaşık 5 yıl önceki bir Paris Istanbul ucak yolculugu sırasında yanımda oturan ve oldukca üzüntülü gorulen 2 Ermeni hanımla sohbet ederken kendilerinin bir cenaze için Paris te bulunduklarını aslında ailelerinin Osmanlı döneminde beri istanbul da yaşadıklarını ve bir tarfik kazasında kaybettikleri ve Fransada ailesiyle birlikte yaşayan 6 yaşındaki kız torunlarının cenazesi için Paris te bulunduklarını ögrendim simdi buraya kadar hersey yazgı gibi görünse de bu hanımlar şöyle bir cümle kurdular Kurtuluşta Rita bize ailedeki tek torun olan bu kızı kaybedeceğimizi söylemisti ben cok sasırıp yıllar onceki kendi deneyimimi aktarmıstım sonra biri anneanne digeri babaanne olan bu iki hanımın da hayattaki tek kızı ve oglundan olan bu kucuk kız torunun annesi maalesef dogumdaki terslık sebebıyle bir daha cocuk sahibi olma sansını kaybetmis ve Rita nın kendilerine bunu da soyledigini eklediler ben cekindigim ıcın bir daha gitmeyi hic düsünmedim hani fal cafelerdekiler daha biraz matrak oldugu ıcın daha hani ınanıp ınanmama arasında kaldıgı ıcın ınsan genc bir hanım olarak daha hafif geldi bana ama son 2 yıldır oyle olaylar yasadım kı tekrar Rita ya ihtiyacım oldugunu hissediyorum benim ailemdeki hanımlar boyle seylere pek ınanmazlar bu sebebptendir ki annemlere zaten yalvara yakara o da sadece bizim eve yakın oldugu ıcın etraftaki komsulara sordurarak Purple Cafe deki Gül Hanıma gönderebilmistim cok bekledikleri icin de bir yıgın laf isittim dünduklerinde simdi Kurtulustaki Rita Hn ı bilen duyan numarası olan varsa lutfen ozelden yazabilir mi cok rıca ediyorum cunku benim burada kendi elektronik posta adresimi vermem yanlıs anladıgım kadarıyla gecen defa Türkiye ye geldigimde Kurtulusa gittim ama yasadıgı sokagı kesınlıkle hatırlayamıyorum ve İstanbul her zaman cok yapılanıyor degısıyor bulamıyorum bir numara yok yıllar once birlikte gittigim o hanım arkadasım da artık diplomatıc gorevde oldugu ıcın New York ta yasıyor hala gorusuyoruz ama o da hatırlayamıyor eger kendisini bılen varsa ve adres ya da numara veririse cok sevinirim. Lutfen kendimi anlattıgımı zannetmeyin sadece konuyu bildirmek ıcın boyle yazmalıydım

hatta hani giden varsa aynı kişi mi acaba diye karşılaştırmak için şöyle yazabilirim kendisinin birden fazla kedisi var ve ben de astım alerji mevcut çocukluğumdan beri biz o zaman gittiğimiz dekedileri çıkarmasını istemiştim de kızmışti bana biraz kendisi bir de duydum ki Türkiye de basın mensubu olan birkaç arkadaşımdan tempo dergisinin yaklaşık 6 yıl öncekş sayılarından bir tanesinde İstanbul un ünlü falcılarının fal haritası isimli birkaç sayfa yayınlanmış fakat ben yine buralarda oldugum ıcın cok sonradan duydum bunu kendim bizzat buradan tempo dergisi arayıp eski sayıları satın alıp alamayacagımı sordum cunku dergi tarihini bılıyorum bana sadece eski sayıları artık pek cok sey nete oldugu ıcın 2 yıl oncesine kadar saklandıgını sonra kagıt donusumune ugradıgını soylediler simdi diyeceksiniz ki sana söyleyen arkadasların bulsun zaten onlar erkek ve ustelık ıstıhbarat muhabirleri yani hic büyle ,slerle ılgılenmıyorlar eger bu sayı sız degerlı hanımlardan birinin elinde varsa ben cogaltmak ıcın ucreti odemeye hazırım. sagolun cunku bir terfi asamasındayım ısımde ve Fransa dısında baska bir teklifte söz konusu bu yuzden saglam bir falcıyla gorusmem gerek. sagolun.

Kontessa, dogum haritası için verdiğim sitede iletişim mail adresi vardı. İletişim kısmına bakarsan görebilirsin

svg

iletişim kısmına doğum haritası çıkarmalarını istediğimizi mi yazıcaz ve de ücretsiz?

yani hayatta olup olmadıgını da bilmiyorum kendisinin daha 15 yıl evvel neredeyse 50 yaslarındaydı.

sevgili mazarine ben bu bayanla ilgili bir ipucuna ulaştım kendisi su falına mı bakıyordu
ona daha önce baktırmış birini buldum ve mail attım hatırlarsa adresi yazacak onun dediği kişi su falı bakıyormuş
yalnız iyi ya da kötü herşeyi söyleyen bu bayan beni bile korkuttu acaba sen de bu kadar gerçeği öğrenmek isteyecek misin o korkusundan devam edememiş

alkisalkisalkis
sevgili mazarine ben bu bayanla ilgili bir ipucuna ulaştım kendisi su falına mı bakıyordu
ona daha önce baktırmış birini buldum ve mail attım hatırlarsa adresi yazacak onun dediği kişi su falı bakıyormuş
yalnız iyi ya da kötü herşeyi söyleyen bu bayan beni bile korkuttu acaba sen de bu kadar gerçeği öğrenmek isteyecek misin o korkusundan devam edememiş

ah sevgili doktor hani derde çare olurmuşya sizin mesleğinizdekiler öylesin işte sen yazdığım gibi ben daha üniversite sınavına girmeden bir yıl önce yani 17 yaşındaydım o zaman bu hanıma hangi cesaretle gittim ben de bilemiyorum ve eger okuma sansın olduysa yazdıklarımı bana de bircok sey soyledi bu hanım oyle zaman vermiyor yalnız goruyor kasımda 32 yasında olacagım yani sımdı bu kadar ogrencı yetıstırme bu kadar bılım siz de dıyeceksınız kı kız delırmıs o kadına ınanıyor oyle degıl ıste daha o zaman bıle cok etkılendım evet saglam durusluyumdur dayanacagım zaten Rıta ya gıden sızın bıldıgınız dıger hanımda aynı seyı soylemıstır Rıta yuvarlamaz ben Istanbula gelınce su bahsettıgım Tempo dergisini tanıdıgım buyuk basın gruplarında dergi editoru olarak calısan bırkac hanım rakadasa ulasarak sormaya calısacagım eger bulursam boyle Rıta gibi hanımlar hanı fal cafelerde olamayanlar gibi muhakkak paylasacagım sızlerle ama tabii degerli hanımlar unutmasınlar bu fal yorumcularının fıyatları fal cafelerdekılerden cok cok farklı bu arada su falı bakıyor gıbı yapıyor ama su sadece arac sana bakıyor soyluyor kalkıyor yemek yıyor kedılerını pek sever onlara bakıyor bahceye gıdıp eger kedısever degılse musterısı benım gıbı dıger hanıma sor ar mısınız lutfen eger kedılerı coksa kesın Rıta cunku su falı ve ısım benzerlıgı semt benzerlıgı olabılır mı sızce bu arada eger ozel olmazsa sorabılır mıyım tıpta uzmanlık alanınız nedır sıze Turkıyenın ısım yapmıs bırkac ısımını soracaktım bşr opersyon konusunda karsılastırma yapmak acısından hemen hepsı profesor bırkac operator de var aralarında yalnız bu bıraz farklı bır operasyon olacak binlerce tesekkurler.

elifcikcik sen ne alemdesin aynı kararlılıkta devam mıguclubacismile ben de artık bıraktım kesin sadece çok ihtiyaç halinde yıldızı arayabilirim ama 1 aydan önce kimseye baktırmam bir daha

mrb canım, evet devam valla ama eşe dısta baltırıyorum tabıkıo sadece parayla baktırmıyorum artık

alevko rita hanımın bilgilerine ulaşırsan banada bildirebilirmisin

alkisalkisalkis

ah sevgili doktor hani derde çare olurmuşya sizin mesleğinizdekiler öylesin işte sen yazdığım gibi ben daha üniversite sınavına girmeden bir yıl önce yani 17 yaşındaydım o zaman bu hanıma hangi cesaretle gittim ben de bilemiyorum ve eger okuma sansın olduysa yazdıklarımı bana de bircok sey soyledi bu hanım oyle zaman vermiyor yalnız goruyor kasımda 32 yasında olacagım yani sımdı bu kadar ogrencı yetıstırme bu kadar bılım siz de dıyeceksınız kı kız delırmıs o kadına ınanıyor oyle degıl ıste daha o zaman bıle cok etkılendım evet saglam durusluyumdur dayanacagım zaten Rıta ya gıden sızın bıldıgınız dıger hanımda aynı seyı soylemıstır Rıta yuvarlamaz ben Istanbula gelınce su bahsettıgım Tempo dergisini tanıdıgım buyuk basın gruplarında dergi editoru olarak calısan bırkac hanım rakadasa ulasarak sormaya calısacagım eger bulursam boyle Rıta gibi hanımlar hanı fal cafelerde olamayanlar gibi muhakkak paylasacagım sızlerle ama tabii degerli hanımlar unutmasınlar bu fal yorumcularının fıyatları fal cafelerdekılerden cok cok farklı bu arada su falı bakıyor gıbı yapıyor ama su sadece arac sana bakıyor soyluyor kalkıyor yemek yıyor kedılerını pek sever onlara bakıyor bahceye gıdıp eger kedısever degılse musterısı benım gıbı dıger hanıma sor ar mısınız lutfen eger kedılerı coksa kesın Rıta cunku su falı ve ısım benzerlıgı semt benzerlıgı olabılır mı sızce bu arada eger ozel olmazsa sorabılır mıyım tıpta uzmanlık alanınız nedır sıze Turkıyenın ısım yapmıs bırkac ısımını soracaktım bşr opersyon konusunda karsılastırma yapmak acısından hemen hepsı profesor bırkac operator de var aralarında yalnız bu bıraz farklı bır operasyon olacak binlerce tesekkurler.

ben seni çok iyi anlıyorum ne kadar bilim adamı da olsak sonuçta insanız en önemlisi de kadınız ve bazen elimizin kolumuzun bağlandığını hissediyoruz böyle zamanlarda da bu tür şeyler bize yardımcı oluyor gibi hissediyoruz
mesela ben de 3 yıl önce dediklerini yaşadığım bir falcıyı buradaki arkadaşlar sayesinde tekrar buldum ve ankaraya kadar gittim bana ne kazandırdı diyecek olursan bilmiyorum bildiklerimden ve tahmin ettiklerimden ötesini söylemedi aslında
yani şunu soruyorum kendime geleceğimizi öğrendiğimiz zaman kaderimizi değiştirebiliyor muyuz hayır sana ingilizce olmayan bir okul demiş sen tercih yaparken bunu yazmayayım bunu kazanacam çünkü diyebildin mi veya babanın annenin durumunu değiştirebildin mi diğer bayanlar torunlarının ölümüne engel olabilmiş mi hayır
hadi bunlar büyük yazgılar diyelim burcu bana demiştiki sevgilinle barıştığında çeneni tutamazsan büyük ayrılık yaşarsınız kaç gün sabredebildim sence sadece 12 saat ki kızın lafı kulaklarımda çınlamasına rağmen sonra gittim sabahın köründe ağzıma geleni söyledim ortada hiçbir sebep bile yoktu bin pişmanım şimdi ama ne fayda
şimdi yine aynılarını söylüyor tüm falcılar yeminler ediyorum ama huylu huyundan vazgeçer mi sonumu görüyorlar belki, belki kişiliğimi bilip yorumluyorlar bilemiyorum ama demem o ki ne kadar bilirsen bil hiçbirşeyi değiştiremiyorsun
temponun sayısını da öğrendim ama orada sanırım fal cafelere değinilmiş canım ritadan bahsedildiğini sanmıyorum e-arşivde de 2007e kadar var bu sayı temmuz 2005miş belki elinde olan vardır bir baksın

mrb canım, evet devam valla ama eşe dısta baltırıyorum tabıkıo sadece parayla baktırmıyorum artık

gelişme yok mu peki senin de temmuz ayıydı di mi benim temmuz geçince şimdilerde ağustos oldu ekim bahar ayları erguvanlar açarken gibilerinden uzuyor tarihler ama bir azize gibi sabret dediler edecem bakalım

gelişme yok mu peki senin de temmuz ayıydı di mi benim temmuz geçince şimdilerde ağustos oldu ekim bahar ayları erguvanlar açarken gibilerinden uzuyor tarihler ama bir azize gibi sabret dediler edecem bakalım

yok hayatım hiç bir gelişme... benım hazırandı temmuz oldu..sımdı gıtsem agustos olur:)

acaba telli babaya mı gıtsek?

alevko rita hanımın bilgilerine ulaşırsan banada bildirebilirmisin

simdi benim bana o Tempo dergisi hakkında bilgi veren 2 erkek istihbarat muhabirinden duydugum onların calıstıgı degıl diger bir basın grubunda bazı polıs muhabirleri ve emniyet İstanbul un cok cetrefıllı bir cınayetinde bıle bu hanıma danısmıslar sımdı ınsanların abartma paylarını cıkartsak bıle ortada bır gercek var ben kucuk yasımdan hatırlıyorum kı cok farklı bır kadın yanı bu tıp ınsanları farklı yapanda zaten onların fal cafelerdekıler gıbı hemen ulasılabılecek durumda olmamaları o zaman benım gıttıgım kız arkadasımda bu Rıta hn ın o zamanlar Kurtulusta yasadıgı evı bızden bır ust sınıfta yanı son sınıfta olan bır baska Ermeni kokenlı arkadasına sormustu ve adresı oyle almıstık bızdekı de ne cesaret o zaman herhalde evdekıler duysa benım bugun esamem bıle okunmazdı ben bu durumu bızım aıledekı hanımlara ancak Parıste akademık goreve ılk baslayıp yerlestıkten sonra anlatabılmıstım ama artık buyudum yanı oyle zannedıyorum yasım ilerledı ama o kesın..

simdi benim bana o Tempo dergisi hakkında bilgi veren 2 erkek istihbarat muhabirinden duydugum onların calıstıgı degıl diger bir basın grubunda bazı polıs muhabirleri ve emniyet İstanbul un cok cetrefıllı bir cınayetinde bıle bu hanıma danısmıslar sımdı ınsanların abartma paylarını cıkartsak bıle ortada bır gercek var ben kucuk yasımdan hatırlıyorum kı cok farklı bır kadın yanı bu tıp ınsanları farklı yapanda zaten onların fal cafelerdekıler gıbı hemen ulasılabılecek durumda olmamaları o zaman benım gıttıgım kız arkadasımda bu Rıta hn ın o zamanlar Kurtulusta yasadıgı evı bızden bır ust sınıfta yanı son sınıfta olan bır baska Ermeni kokenlı arkadasına sormustu ve adresı oyle almıstık bızdekı de ne cesaret o zaman herhalde evdekıler duysa benım bugun esamem bıle okunmazdı ben bu durumu bızım aıledekı hanımlara ancak Parıste akademık goreve ılk baslayıp yerlestıkten sonra anlatabılmıstım ama artık buyudum yanı oyle zannedıyorum yasım ilerledı ama o kesın..

selam mazarine...

tek söyleyebileceğim...VAVVV:)
o yaşta epeyce cesartliymişisniz.
ama seni çok etkilemiş ki...hala unutamamışsın!

:gitme:
ben seni çok iyi anlıyorum ne kadar bilim adamı da olsak sonuçta insanız en önemlisi de kadınız ve bazen elimizin kolumuzun bağlandığını hissediyoruz böyle zamanlarda da bu tür şeyler bize yardımcı oluyor gibi hissediyoruz
mesela ben de 3 yıl önce dediklerini yaşadığım bir falcıyı buradaki arkadaşlar sayesinde tekrar buldum ve ankaraya kadar gittim bana ne kazandırdı diyecek olursan bilmiyorum bildiklerimden ve tahmin ettiklerimden ötesini söylemedi aslında
yani şunu soruyorum kendime geleceğimizi öğrendiğimiz zaman kaderimizi değiştirebiliyor muyuz hayır sana ingilizce olmayan bir okul demiş sen tercih yaparken bunu yazmayayım bunu kazanacam çünkü diyebildin mi veya babanın annenin durumunu değiştirebildin mi diğer bayanlar torunlarının ölümüne engel olabilmiş mi hayır
hadi bunlar büyük yazgılar diyelim burcu bana demiştiki sevgilinle barıştığında çeneni tutamazsan büyük ayrılık yaşarsınız kaç gün sabredebildim sence sadece 12 saat ki kızın lafı kulaklarımda çınlamasına rağmen sonra gittim sabahın köründe ağzıma geleni söyledim ortada hiçbir sebep bile yoktu bin pişmanım şimdi ama ne fayda
şimdi yine aynılarını söylüyor tüm falcılar yeminler ediyorum ama huylu huyundan vazgeçer mi sonumu görüyorlar belki, belki kişiliğimi bilip yorumluyorlar bilemiyorum ama demem o ki ne kadar bilirsen bil hiçbirşeyi değiştiremiyorsun
temponun sayısını da öğrendim ama orada sanırım fal cafelere değinilmiş canım ritadan bahsedildiğini sanmıyorum e-arşivde de 2007e kadar var bu sayı temmuz 2005miş belki elinde olan vardır bir baksın

sizin ve benim bahsettıgım ıkı farklı sayı cunku o 2 muhabır arkadasım bana Istanbuldakı unlu falcıların fal harıtası dıye kapak baslıgı oldugunu soyledıler tabıı fal cafelerı ısleyen baska bır sayısıda olmus olabılır ama farklı ıkı sayı galıba benım terfı meselem cok muhım su aralar neyse Salı ya az kaldı ınsallah Rıta ya ulasabılırım ama sunu soyleyebılırm kı eger karakterınıze ve kısılıgınıze ve de deger verdıgınız ılıskınıze eger ılıskının karsı tarafındakı sızın kadar onem vermıyorsa tabıı kı soyleyeceksınız hanı kadın profıllerı vardır ben bırsey soylemeyeyım elımdekı kacmasın hep susayım yok olmaz oyle oyle kumpascı pazarlıkcı kadınları erkekler her ne kadar az yorum yapan hanımlardan hoslansalar bıle sonunda reddederleroyle suklum puklum sessız hanımları yanı ıctenlık kazanır tabıı sebep neyse sızın ozelınız ama yapılan bır haksızlık ve esıt deger vermeme soz konusuysa olmasın daha ıyı derım ben bır de bılmem ıtıkatlarınız kuvvetlımı ama su anda 3 aylardayız bazı dualar yapabılırsınız vardır oyle sureler yuce Kuranda paylasabılırız ıstersenız ben hep buradakı ıste derece ve terfı sınavlarında okumustum tabıı kı Allah en buyuk yardımcı bır Fransız deyımı vardır ben cok begenırım derler kı yanı bu konuyla ılgılı oldugu ıcınde yazıyorum Tanrının degırmenı yavas ama cok yerınde ogutur ıste boyle benı tanımıyorsunuz bılıyorum ama ısterdım kı yuregınızdekı o sıkıntıya yardım edebıleyım pısman olamayınız lutfen eger her zaman duyarlı olan taraf sız ıdıysenız ve beyefendıye haksızlık etmedıysenız ben sızın degerınızın anlasılacagına ınanıyorum yalnız ılk ıletısım kurmaya calısan sız olmayınız sız gıtmeyınız sız beklemeyınız bılıyorum hanı bu yazdıklarım varya yıllarca gırdıgımız o sınavlardan egıtımımız ıcın verdıgımız cabadan fılan cok zor bılıyorum aynısını ben de yasadım ezıyor da gecıyor delıyor da gecıyor ama sabırdan baska yolu yok dılerım kı gulen taraf sız olunuz taa yuregımın derınlıklerınden.. sagolun.

şimdi kurtuluşta iki kadın var sanırım meşhur biri şiirlerde bile geçiyor şimdi bunu neden söyledim diyecek olursanız selahattin duman 2005 tarihli bir yazısında kurtuluşta bir falcı kadından bahsetmiş birini ben daha önce sormuştum feriköy veya kurtuluş diye geçiyor ama adını hatırlamıyorum şimdi bu gazetecinin dediği hangisi acaba
bir de ümraniyede varmış onu da tavsiye etmiş

X