İstanbul'da Fal - Falcılar

sevgili eklimya ve tryamour...

sizde bilirsiniz ki...herkesin birisi ile yaşadıkları...çok farklı...enerji,semapti,günün yoğunluğu vs vs vs...o yüzden her iki yaşananlar gayet normal...biri çok beğenir..diğeri hiç beğenmez...zaten tüm sayfalarda bunu paylaşmıyormuyuz...
bende gül e gidenlerdenim...memnun kaldım...amaa bu kadar muhteşem demedim:)..
gördüğünüz gibi...olumlu...orta...olumsuz düşünceler mevcut:)
ama gül ile tüm yorumlara bakılırsa....memuniyet derecesi epeyce yüksek:)

konu yu böye bağlıyalım:)

Selamlar,
Taze taze havadisler de benden :) 2 hafta önce Neslihan'a gideceğim diye ortadan kaybolmuştum,Bugün ancak gidebildim.Kafamdaki tek sorun Kpss, atanabilme ve eşimin benimle atanacağım yere gelip gelmemesiydi.(Misal Şırnak çıktı, o orada ne iş yapabilir endişesi vardı.)Neyse öğleden sonra 5 için randevu aldık ama cafeye geç gelmiş fala bakan kişi ve biz gittiğimizde daha üçte randevusu olanlara bakıyordu.Yediye kadar bekledim, o epey yorulmuş, bense epey sıkılmıştım beklemekten.
Geçmişi anlatanlardan sıkılırım epey, ben bunak mıyım arkadaş elbet geçmişimi biliyorum, bana dün kaç gram et yediğimi söylesen ne fayda? Neyse bu abla geçmiş muhabbeti yapmadı.Ve söyledikleri hep şimdiki zaman ve gelecekle ilgiliydi.
*Devlette çalışacaksın, masan var ama hiç oturamayacaksın, habire fıldır fıldır gezeceksin dedi. (Öğretmenim)
*Antalya ya da Ankara'ya atanmak istiyorsun (Evet kesinlikle Antalya'yı düşlüyorum ama daha kitap açmışlığım yok ve sınav haftaya) içinde "a" olan bir şehre atanıp taşınacaksın, merak etme eşin de seninle oraya gelecek. (Bu benim için bombaydı, zira ne sınav dedim, ne eşim gelir mi olayı yaptım )
*İstesen de istemesen de ki düşünmüyorsun ama her şekilde seneye aslan ya da yengeç olan bir oğul sahibi olacaksın dedi.(30 yaşımdan önce hiç anne olmayacağım diye boşuna düşünme içinden,(ki ben tam da bunu düşünüyordum) bu bebek süpriz olacak dedi)
*Eşin üretim müdürü dedi bir de, yok dedim o elektronik tamir işlerinde denetleyici, yok dedi üretim müdürü, ay dedim eşimin işini benden daha mı iyi biliyorsun, sonra eve dönerken eşime sordum dedi ben üretim ve teknik müdürüyüm, pozisyonum böyle geçiyor. (Birşey üretmedikleri için ne alaka demiştim, kapak oldu bana )
Vurucu noktaları oldu özetle.Ve de çok spesifikti."2 parça altın bozdurmuşsun hayrola? " diye deli deli bir çıkışı vardı ki sanırsın onun 2 parça altınını çalıp bozdurup harcamışım :))
Dedim kusura bakma özür dilerim ama ihtiyaçtan bozdurdum (Ki tam tamına 2 parça bozdurmuştum)
Fal biterken de herkese klasik bir dilek tut ve 1den 5e kadar bir sayı tut diyor.Ben gene "sınavı kazanacak mıyım? Atanacak mıyım?" diye içimden dilek tutup 3 rakamını tuttum.Gene o belerten gözleriyle "ya iş olayını halledicen demedim mi sana? Daha ne diye hala düşüyorsun, atanacaksın işte ayrıca da sayın 3" dedi.Hööh dedim ve kalktım masadan.

Özetle benim hoşuma gitti. (Bebek süprizi hariç)
Ama tavsiyem geç saate ve cumartesiye kalmadan randevu alıp gitmek, hem beklememiş hem de onun yorgunluk olayını engellemiş olursunuz.
Annem, arkadaşı, yengem falan gittik bu ara ayrı ayrı ve hepimizde "hööh daha neler, nasıl da bildi, etti" havalarında çıktık ama teyzem gitmiş geçen gün.Kendisinin 2 kızı var, aynı abla "bir kızın bir oğlun var" diye başlamış ve teyzem hiçbirşey bilemedi diye beş karış suratla çıkmış. :1closedeyes:

O yüzden kefil neyin değilim.Çok acelesi olmayanlara şu Kpss atamalarını bekleyin derim :) Ben kitap defter yüzü açmadan kazanır, içinde "a" olan yere tası tarağı toplar gidersem "ahanda çıktı, koşun bacılar" derim. kaydirigubbakcemile3

Keyifli günler.

Smile 24

Canım msj atmışsın ama benim msj 50 olmadığı için geri dönüşü buradan
yapıyorum mecburen. Biz 1 de gittik. Kimse yoktu. Ama 3 e geliyodu saat biz
çıkacaktık bir an da dolmaya başladı. O nedenle 1' i geçirme derim ben.

sağol canım...

sevgili winstonlight
yaşadıklarını çok güzel anlatmışsın ama sana naçizane tavsiyem anlattıklarından anladığım kadarıyla neslihan medyum,falcı değil. ben de daha önce buna benzer bir deneyim yaşadığım için biliyorum yani senin aklından bir sayıyı tutturup onu bilmesi de bunu ifade ediyor. umarım gerçekleşmesini istediğin şeylerin hepsi olur ama sen çalışmayı ihmal etme. gerçekten de olaylar sonuçlanmadan şiddetle tavsiye etmemen çok güzel. yurdumun 81 ilinin yarısından fazlasının(saydım 51inde, ilde yoksa ilçelerinde vardır ki) içinde a harfi geçtiiğini düşünürsek bu da falcıların kendilerini ne kadar garantiye aldığının kanıtıdır. son 2 ay içinde kendimi bu insanlara kaptırıp boş hayallere dalıp daha söyledikleri tarihler gelmeden(!) kendimi toparlamış bir insan olarak bunu çok açıkça görebiliyorum başarılar

Son düzenleme:
bu arada açıkça söylemem gerekirse adasuri ilk anlattığı zaman onun güle gittiğine bile inanmamıştım
yine fincan cafe arzu diyecek herkes gülü beğendi ya o yüzden kötüledi diye geçirdim içinden
gittiğini öğrenmek beni şaşırttı
buna rağmen nereden tanıdık olursa olsun eklimyaya adasurinin falını anlatması, onun yok yüz ifadelerini bile söylemesi ve kendisini savunması hiç etik bir davranış değil aksine çok iğrenç
kafamda oluşan sorular ise şunlar
1) doğrudur medyumluk falcılık zihin yoran aktiviteler bu nedenle bütün falcılar belli saat aralıklarında çalışırlar, madem gülün akşama doğru enerjisi bitiyor ve bunu biliyor neden 12ye kadar çalışıyor hem de hafta içi sonuçta gece gelen de gündüz gelen de aynı parayı veriyor ve ikisinin de aynı hizmeti alması lazım enerjim bitti bu saatte bilemedim demek yerine bu insanlar ilk geldiklerinde bugün artık çalışmıyorum başka birgün gelin demesi gerekmez miydi
2)madem bu kadar iyi bir falcı neden bir kişinin bir sitedeki yorumundan bu kadar etkilenip ondan sonra gelen herkese kendini ispatlamaya çalışıyor?
3)bu kadar gül gül diyenlerden hangisi gelecek için net birşey söyleyipte çıktığını bize söyleyecek
4)iş geçmişi bilmekse veya birinin isimindeki harfleri e burcu olsun levent olsun hiç tutmadığım dilek bile isim vermekte zorlanmadı kaldıki harfleri verdim al sen yerleştir demenin neresi üstünlük
buna rağmen hiç bir tutarlılığı ispatlanmadan birilerini bu kadar ön plana çıkarmak veya yermek hatta ağzımızın tadını bozmak hoş değil çünkü değmez bence fal olayı eğlenceden çıktığı an kişiyi bozuyor dikkat edin derim ben

bu arada kızlar daha önce de sormuştunuz ama ben gitmediğim için yorum yapamadım fazla da önermek istemedim ama nette dolaşırken şöyle bir şeye rastladım
"Acıkcası baktırmamak lazm tabi ama beşer şaşar yanı Ilgılenenler ıcın Maltepe*de Angel*s dıye bı cafe var. Falcının adı Serkan baya ünlü bi falcı ıster ınanın ıster ınanmayın ama adam ısım vererek fal bakıyor. Kendım baktrdım okudugum bölumden cevremdekı ınsanların ısımlerıne kadar söyledı. 15 tl gıbı bı paraya baktrmıstım bu aralar tekrar gıdıcem.Bu sarlatanlara ınanmak falan deıl herkesın aklı basnda cok sukur şahsen bazı ozel ınsanlarn bu tıp yeteneklerı olabılcegnı dusunuyorm ılgılenen baktrır ılgılenmeyen baktrmaz gerısı tırt" demiş birisi
bu nomadicin bahsettiği kişi yalnız angels kapanmış şimdi çanga cafede maltepede, anadolu yakasında gitmek isteyenler biri denesin diğerlerine anlatır:)
bir de yine aynı sitede yıldızname bakıyorum diye biri numarasını vermiş katre arıyodu sanırım ama ne derece gerçekçi bilemem

bu arada eklimya sanırım tryamour senden değil gülden bahsetmiş kafa karıştırıcı derken çünkü kadın resmen kendini ispatlamaya çalışmış senin daha önce yorumlarını okuduk gülün reklamını yapmadığını biliyoruz ama adasuride haklı demekki sende demişsin arada kaçıncı harf diye soruyor, bunlar gerçekten taktik, bende geçen dileke gittiğimde size söyledim kadın uyanık geldi bana diye
ayrıca geçen kadınlar kahvesine gittiğimde dilekin ilk müşterisiydim hem de öğlen vaktiydi ki özellikle hafta içini tercih ettim yine de zihnen yorgun olduğundan falan dert yandı ve açıkçası beni tatmin etmedi geçmişle ilgili bildiği şeyler oldu ama çok fazla değil aramızda geçen komik muhabbetleri de kadınlar kahvesi başlığı altına da yazdım yine de istediklerimi söylediği için olmasını buradan dilek bilmişti demeyi isterim
yine ne yalan söyleyim bir hastamız var, dilek onun için ölecek dedi, tarihler verdi temmuz için, ben de amma attı ha o kadar dayanır mı bugün yarın ölür diye düşünüyordum ama gerçekten hasta hala yaşıyor bunlar da ilginç ayrıntılar

bende öğleden sonra gitmiştim, kalabalık olunca hızlı bakıyor gibi geldi. bu sefer gidersem öğlen gideyim bari. bu arada aynı senin gibi etkisinden kurulamamıştım, diğer falcıları denesemde, artık tek falcım var o da gül hihoyyyt belki ondan daha iyi bir fal bakan kişi de çıkabilir karşıma belli olmaz..yeğenimde tutturdu benide götür teyze diye gidersem tabikine kaydirigubbakcemile2

evet konu yine aynı noktaya gelıyor..

mydecember ve smile 24 ne yaptınız güle gittiniz mi? memnun kaldınız mı?

Savunmaya geçme lafı geçince direk ben kendi üstüme aldım. Yanlış anladıysam özür
dilerim.
Tatlım diğer yazılarını da okudum. Ben kimsenin avukatı değilim. Yanlış anlamasın
kimse beni. Dediğim gibi geçmişle ilgili salladı diyebileceğim birşey söylemedi.
Ama gelecek illa çıkacak diye bir güvencem yok. Allah hepimize herşeyin hayırlısını
versin İnşallah.

Ya sevgıcım bu şengülü çok övüyolar ama nasıl yanı gelecekle ilgili şeyler bileebiliyormu ?

ben baya bi önce baktırmıştım şengüle . karşıma çıkcak insanıı anlatmıştı hem fiizksel hem karakter bakımından. sporcuu olcak demişti. çok laylaylom güvenilmicek biri ama sana bambaşka biri olucak hiç öle davranmıcak gibisinden bişiler demişti aynı öle biriyle karşılaştım. sallamıyo yanii bnmkileri bildii seldada bakmıştı tıpatıp aynı şeyleri sölemişti oda sporcu biiriyle çıkıcaksın demiştii aynıı şeyleri sölediler tabiki tarihler tutmuyo 4 ay sonra demişlerdi ama 6 ay oldu mesela tarih bilemiyolar o bi gerçek ama sonuçta söledikleri çıktı

kızlar tarığın dediği şeylerden biri çıktı...şu sıralar kumral birinden teklif alıcağımı falan söylemişti oldu.bunu ona mı bağlamalıyım bilmiyorum ama beklemediğim bişeydi

kızlar tarığın dediği şeylerden biri çıktı...şu sıralar kumral birinden teklif alıcağımı falan söylemişti oldu.bunu ona mı bağlamalıyım bilmiyorum ama beklemediğim bişeydi

yine diğer topiclerde rastladığım falı bırakan arkadaşlardan biri de iş konusunda tarıkın 1 yıl önce dediği bir şeyin çıktığını söylemiş eskiden de baya müdavimi varmış tarıkın 25 yıldır mı ne fal bakıyormuş gazetelerde bile çıkmış bir zamanlar

Alevko'ya teşekkür ederim düzeltmiş beni. kaydirigubbakcemile3
Hata bende doğru. Gül'ün savunmaya geçmesinden bahsetmiştim. Ama belirtmedim yazarken.:bbo:
Zaten direkt sizin giriş tarihinize baktım önce. Eğer yeni olsaydı sizden şüphe ederdim.

waaow gül'ün falcılığı ortalığı gerdi. Ben kendi deneyimim için açıkçası çok isim ve birçok şeyi bilen falcıyala karşılaştım, ama dediğim gibi onun gibi etkileyen olmadı. Ama herkeste aynı etkiyi gösterecek diye de bir garanti yok tabi. Sanırım hepimizde beğendiğimiz falcıların başkası tarafından kötü bulunması korkusu başladı. Ama ne derler can çıkmadıkça umut bitmezmiş. Yine de deneyimlerimizi paylaşalım :)) Hepimizin beğendiği birini bulucazzz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…