İstanbul Avrupa Yakası Önerebileceğiniz Tüp Bebek Merkezleri ve Doktorları?

Merhaba, medyatik ve fazla popüler yerlerden uzak durmayı tercih ediyorum açıkçası, eşimle dikkat ettiğimiz konu buydu. Referansları değerlendiriyorduk ve gereksiz testler yapmayan doktorları araştırdık. Bizim doktorumuz çok mütevazı ve profesyonel biri, özellikle Bahçeci gibi yerleri araştırıp her önüne gelene yok genetik test yok rahim dinlendirmeye para vs gibi şeyler görünce popüler yerleri tamamen eledik. Açıkçası verebileceğim naçizane tavsiye bu. Öyle merkezlerde tamamen hemşirelerle muhatap oluyorsunuz, doktora ulaşmanız dahi zor. Benim iğnelerimi bile doktorum tarif etti ve yeri geldi kendisi yaptı. Herkesin önceliği farklı elbette ama benim kıstasım buydu. Doktorum Halkalı’da, özel muayenehanesi var tüp bebek işlemlerini Liv Hospital Ulus’ta yapıyor. İsmi Fuat Eserol, doktorlarla öngörüşme yapıp o şekilde tercih etmenizi öneririm. Biz de sebepsiz infertilite ile 2.denemede gebelik haberini aldık, bol şanslar diliyorum

Bu süreçleri yaşayacak insanlar biraz da doktorlar ne derse ona mahkum gibi. Hani en iyisi neyse o olsun diye her şeye evet tamam yapalım deniliyor sanırım. Biz daha hiçbir tüp bebek merkeziyle görüşmedik ama yavaştan araştırmaya başladık. Üç kere yumurta takibi ile denedik ama olmadı ve ne eşimde ne de bende hiçbir problem yok. Doktorun muayenehanesine çok uzak bir yerde değilim bu doktoru değerlendirebilirim aslında. Liv Hospital Behçeşehir’deki doktorları da araştırıyorum Ulus şubesini hiç bilmiyordum. Bahçeşehir’deki doktorlarla alakalı bilginiz var mı hiç?

Maalesef dediğiniz gibi, yeter ki olsun ne gerekiyorsa yapalım diyorsunuz. Büyük bir çaresizlik gerçekten, yaşamayan bilmez. Mesela şöyle anlatayım, taze transfer olmayıp 2 adet sonra gelin öyle transfer edeceğiz diyor doktorunuz, en azından benim doktorum öyle diyor. O esnada hiçbir şekilde ilaç vs kullanmıyorsunuz sadece bekliyorsunuz, o meşhur tüp bebek merkezleri iki ay için “rahim dinlendirme” ücreti alıyorlar yani hayatımda daha absürt bir şey duymadım gerçekten. Özel muayenehane olması hem avantaj hem dezavantaj, benim çok yakın arkadaşım Acıbademde tedavi görüyor ücretler hemen hemen aynı ama ilk transfer harici diğer transfer ücreti bizim verdiğimizin yarısı kadar. Çünkü biz hem doktora hem de hastaneye ücret ödemiş oluyoruz, o yalnızca hastaneye. Böyle avantajları var tabi.
Beklenti meselesi tamamen. Bazı insanlar da çok popüler olan yerlerin daha güvenilir olduğunu düşünüyor o nedenle tercih ediyor. Uzak değilse bir muayene olabilirsiniz, muayene ücreti de çok cüzi bu arada 1100 TL. Belki de hoşunuza gitmeyecektir çok kişisel bir şey doktor konusu.
Liv Hospital’ın doktoru olmadığı için inanın bilmiyorum, diğer hastaneler hakkında da bir bilgim yok fakat Ulus şubesinin embriyologları oldukça iyi. Şişli Memorial’ın kuruluşunda görev almış şefleri. Hastanenin ilgi alakasından da çok memnun kalmıştım.
Bizde de hiçbir problem yoktu, aksine her şey çok iyiydi. Yumurta takibi ve aşılama denemedik ama biz, ihtimali düşük gördük ben de çok sabırsızdım direkt tüp bebek yaptık.

Dediklerinizde haklısınız işte doğal yolla olmayınca doktorlar ne derse bizler de hepsine tamam diyoruz. Buna mecbur kalacak olmakta psikolojik olarak yoruyor sanırım beni. Aslında tüp bebek için kendimi hazır hissetmiyorum. Kendi doktorum aşılama için zaman ve para kaybı olabilir diyor açıkçası o öyle dediği için de tüp bebeği düşünmeye başladım. Sizin ilk denemeniz miydi?

Bir de genetik test kirliliği çok fazla bizim ülkemizde. Avrupa ülkelerinde genetik test sadece çiftlerin hasta bir çocukları varsa yapılıyor biz de durup dururken devamlı genetik test yapılıyor. Ben doktoruma yapalım diye çok ısrar ettim neden bir sürü para veresin, o parayı pgtye vereceğine embriyoları transfer edelim demişti mesela, ekstra güvenmiştim. Ona da dikkat edin, durup dururken bir sürü ücret vermeyin zaten çok pahalı bir tedavi.

Aşılama sebepsiz infertilitede hiç anlamlı değil gerçekten ihtimal olarak, hafif sperm sorunlarında vs işe yarayabiliyor ama ben hiç düşünmedim. Yaşınız müsaitse doğal deneyin aşılamaya ücret ödeyeceğinize bence, doktorunuza katılıyorum. Bir kere yumurta toplandı ikinci denemede iki embriyo ile hamile kaldım, biri tuttu.

26 yaşındayım aslında henüz gencim ama 2 seneye yakın süredir doğal yolla olmayınca insan tamamen umutsuzluğa kapılıyor ve ben doğal yolla anne olamayacağım düşüncesine giriyor. Herkes çok streslisin diyebilir bana ama dönüp bakıldığında 2 senedir hamile kalamamak normal değil nasıl stressiz bir yaşam sürebilirim ki? Tabii ki stres kötü bir şey bunun farkındayım ama biraz yorulmuş hissediyorum kendimi. Tüp bebeğe kendimi hazırlayana kadar belki bebeğim beni seçer gelir bilemiyorum ama ufaktan araştırma yapıp fikir sahibi olmak istediğim için araştırmalara başladım. Sizin adınıza çok sevindim inşallah sağlıkla bebeğinize kavuşursunuz bu arada hiç bu doktorun adına denk gelmemiştim mutlaka doktorunuzu da araştıracağım

İki senedir hamile kalamamak normal değil evet, bir sebep var ama henüz tıp bilmiyor. 1 seneden sonra gebelik ihtimali de düşüyor maalesef, genelde sorun yoksa olacaksa 1 yıl içinde oluyor. Ben de 27ydim başladığımda, şansınız gayet yüksek iyi bir doktor bulursanız sonuç alırsınız mutlaka. Evet benim doktorumu tanıyan bilen çok az, hiç reklam vermez çünkü ama aslında inanılmaz yoğun bir doktor.
Teşekkür ederim, umarım güzel haberi alırsınız :)

Evet dediğiniz gibi bir sebep var ve olmuyor. Doktorun instagram hesabına bakayım dedim bir tüp bebek doktoruna göre gerçekten çok az gönderisi var ben genelde daha çok şey paylaşan doktorlara alışmışım peki doktor ön görüşmeden sonra testler için yine Liv’e mi yönlendiriyor? Güzel dilekleriniz için teşekkürler

Ben tüm testlerimi yaptırıp gitmiştim, maalesef bir doktor talihsizliğimiz olmuştu çünkü her şeyim hazırdı. Daha öncesinde polip görüldü doktorum yapmıştı ameliyatımı sürece hakimdi yani. Doktor bir laboratuvar ile çalışıyor, kan testlerime bakmak istediğinde muayenehanede kan alıyordu fakat bir kez bakıldı bana sadece. Diğer testleri sağlık ocağında ücretsiz yaptırıp götürmüştüm

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Açıkça söylemek gerekirse bakış açımı değiştirdiniz sizinle konuşmak iyi geldi. Her şey gönlünüzce olsun

Önerinizi aklıma yazdım cevabınız için teşekkür ederim
Merhaba yazınıza denk gelince bende yazmak istedim bu yollardan geçmiş biri olarak.
Bende İstanbul tüp bebek merkezi aret kamar da tedavi gördüm ve ilk denememizde kızımı kucağıma aldım çok şükür Şuan 10 aylık
Doğumu da kendisinde yaptım taksim acıbadem
Hiç düşünmeyin aret hoca bu işin ehli çok iyi babacan bir doktor çok yoğun dolayısıyla bir hastaya yarım saat ayıramıyor gece 12 ye bile randevu veriyorlar o derece yoğun hani deseniz ki olumsuz herhangi bir şey oldu mu inanın ki hiç yaşamadım o kadar profesyoneller ki maddi manevi bu süreçte Allah yardımcınız olsun inşallah olumlu sonuçlanır da buraya yazarsınız bizde seviniriz dualarımız sizinle

Merhaba, sağlıkla büyüsün bebeğiniz ne güzel ilk denemede kavuşmuşsunuz yavrunuza bilgiler ve güzel dilekleriniz için teşekkür ederim inşallah dediğiniz gibi olur bizde sebepsiz infertilite, sizde bi problem var mıydı

Eş kaynaklıydı bizimkisi şükür rabbim bağışladı kızımızı

Merhaba, İstanbul Avrupa yakası için önerilerinizi bekliyorum. 3-4 aya tüp bebeğe başlamayı düşünüyoruz ve bu konuda bilgiye öneriye çok ihtiyacım var
Hic dusunmeden amerikan hastanesi prof dr bulent urman derim. Bastan sonra gozum kapali guvenebilecegim bir doktor oldu ve tum surecim cok pozitif gecti. Turkiyede tup bebek konusunda kendisi 1 numaradir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…