İştahımı nasıl dizginlerim

Turkuvaz-

Aksaraykızı Gonyagelini
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2018
725
839
Selamlar umarım dogru yere açmışımdır konuyu bir kaç gün siteyi inceledim konu açmadan önce
Ben 31 yaşındayım ve hızla kilo alıyorum aktif bir insan olmay çalışıyorum asansör kullanmıyorum
Sürekli 5 dk bile olsa dışarı çıkıyorum ekmeği ben alıyorum faturayı ben ödüyorum sırf hareket halinde olayım diye
Aç olmasam bile yiyorum bunu durduramıyorum 2 ay önce tahlil yaptırdım anemi dışında bişey çıkmadı
Gece 20 den sonra yememeye çalışıyorum
Şekeri bıraktım çünkü ailede diyabet geçmişi var
Kahveyi çok tüketiyorum malesef
Evde biskuvi mi var onun hepsini yiyorum üzülünce stres olunca ne varsa yiyorum
50 li kilolardan 78 e çıktım hemde 4 senede
Dogum yaptım klişesi ne sığınmak istemiyorum
Ne yapabilirim yani stres halinde yemekten uzak durmak için

Dün biraz biberiye tarçın zencefil yeşilçay aldım nasıl kullanmalıyım
Aktarmak kız yulaf ezmesi de alın dedi 1 paket aldım
Kuşburnu da aldım
Tavsiyeleriniz i bekliyorum

Son düzenleme:
Bende takımlara girmeye cesaret edemiyorum :)))) ama senin yaşın çok genç korkma yaparsın katıl pişman olmazsın bence yol gösterip destek olurlar ben menopoz stresindeyim o yüzden nerden başlıyım bilmiyorum ama tavsiyem hemen katıl bir gruba

Benim düzenli alışveriş yapma şansım yok menüleri inceledim balık bol yeşillik meyve et bunları her zaman bulamıyorum biri olursa diğeri olmuyor kuru yemiş vs de aynı bilmiyorum belki cesaretim yok baskı altında hissetmek istemiyorum

Olabilir hep kaçtım içime attım sorunları
Evde bulundurmayacaksin desem ertesi gün saldirabilirsin. Bazı günler daha stresli üzgün olabiliyoruz. Kafeinliyi kafeinsiz iceceklere çevirebilirsin. Stresli olduğum zaman ise yaramıyor bunlar ama bu geçici bir dönem deyip geçiyorum şimdilik.

Eşim getiriyor eve ben genelde o Reyona hiç geçmiyorum

Ben proteine ağırlık verdim sabah yumurta lor peyniri başta olmak üzere kahvaltı öğlen akşam ayran ve evde pişenlerden örneğin bir kase çorba 4 kaşık kurufasulye turşu yedim bu akşam bir dilim ekmekle yemek sorun değil ama hep birşeyler atıştırmak istiyorum kuruyemiş olur meyve olur bisküviii süper olur ama irademi bu kısımda zorluyorum kabak çekirdeği yiyorum Yeşilçay içiyorum çok krizlerde yoğurt içine kuru meyve kuruyemiş doğrayıp tarçın atıp yiyorum eğer bisküvi birtane alırsam paket paket yerim :)) duramıyorum midem ağrıyana kadar yerim o yüzden başlamıyorum ( yoğurt al eline tuzlu istersen salatalık doğra baharat at ye tatlı istersen kuru meyve hurma vs koy tarçın at ye en büyük yardımcım yoğurt iştah krizlerinde yoğurtlu kereviz salatası havuç veya kabak salatası vs yap dolapta tut acıktıkça veya bişeyler yemek istediğinde bari kalorisi düşük olur :) tabiki takım arkadaşları çok daha iyi tavsiyelerde bulunur bunlar bir oburdan iştah dizginleme tavsiyeleri :)))

Güzelmiş tavsiyeler kerevz hiç yemedim yoğurt da çok az tüketiyorum tamamen değişmem lazım

Bende de duygusal açlık var psikolojik destek almayı bile düşünüyorum bu konuda (
Siz de gelin yarismaya. Bizimki bireysel ama her gün katılım şart ve tartı resmi.
İştahını nasıl kapatıyor sun herhangi bir çay veya kür var mı ?
Canım fiziksel açlık olsa bir sürü yol gösteririm. Duygusal açlıkta bastiramazsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…